Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szállás Erdélyben fórum

Szállás Erdélyben (beszélgetős fórum)


1 2
40. rinike (válaszként erre: 38. - Margareta51)
2014. okt. 26. 10:24
Tovább nézegettem az általad küldött linket, és nem tudom, hogy mit néztem a múltkor, mert nem 150ezer, hanem csak harmada a szállás, és az nagyon jó lesz nekünk! Jaj de örülök!
39. rinike (válaszként erre: 38. - Margareta51)
2014. okt. 26. 09:55
Köszönöm Margareta! (Igazából ezt megtaláltam én is, és mivel még semmit nem tudtam Parajdról, így volt itt hasznos infó, azonban az ajánlott szállás drága nekünk, ha csak ennyiért mehetünk, akkor nem tudunk menni, mert 150ezerre jönne ki a szállás egy hétre a családnak. :( Nyilván nem drága ez más nyaralásokhoz képest, és mások pénztárcájához, de ahhoz igen, hogy mi nem szoktunk nyaralásra költeni, most is csak az asztmás gyerek miatt mennénk. Kicsit távolabb már találtam 60ezerért, nem nagyok az igényeink, de hátha van valakinek személyes tapasztalata is.
2014. okt. 26. 08:49
37. rinike
2014. okt. 25. 18:38
Sziasztok! Jár még erre valaki? 2 éves kislányomról kiderült, hogy asztmás. Ismerősök javasolták, hogy több napra utazzunk el Parajdra, mert ott van egy jó sóbarlang. Ebben a fórumban már olvastam lejjebb, hogy másoknak is tetszett, de engem bővebben is érdekelne. Használt-e valakinek asztma esetén? Tud-e valaki arrafelé olcsó szállást? Hány napra érdemes menni, hogy a sóbarlangos kezelés érjen valamit? Naponta hány órát kell a barlangban tölteni? Mit lehet annyi időt ott benn csinálni? Minden érdekel, akár privátban is! Előre is nagyon köszönöm!
2011. máj. 1. 12:21
Ide viszont szivesen elmennék egyszer.Főleg székelyföldre,a gyönyörű tájak..............de csak álom.........:(
35. palffye (válaszként erre: 34. - Kopasszam)
2011. ápr. 19. 23:13

Szia Sam,


nem tudom, milyen jellegű szállást keresel, kimondottan tanyasi, falusi világ érdekel? Olyat sajnos nem tudok ajánlani, azonban van Nagyvárad mellett egy kis település, ahol ismerőseink működtetnek vendégházat. Bátran merem ajánlani őket. Itt tudod megnézni [link]


Erika

34. Kopasszam (válaszként erre: 30. - Palffye)
2011. ápr. 18. 12:04

Szia Palffye!

Mi Pünkösd környékén készülünk Erdélybe. Nagyvárad környékén is keresünk szállást, lehetőség szerint egy kis faluban, vagy tanyán. Tudsz segíteni?

Köszönöm

Kopasz Sam

2011. ápr. 11. 10:50
sziasztok, aki esetleg tudna olyan erdélyi szállást, faházikót, önálló kisebb apartmant, ahova nagytestű kutyát is lehet vinni, szóljon. köszönöm!
2011. ápr. 7. 22:12
31. margareta51 (válaszként erre: 29. - Dus)
2011. ápr. 7. 21:38
Nagyon szivesen segitenek,sajnos a bihari hegyseg eleg tavol van mihozzank kb.250km-re es nem ismerem a videket.En eszaknyugat Erdelyben lakom ,varosunkat a Tisza folyo valassza el Ukrajnatol.Videkunk gyonyoru, varosunkbol akarmerre indulsz ki vadregenyes tajan vezetutad keresztul.A nephagyomanyt meg orzik,a nepviselet kulonleges a tobbi videkekhez kepest,mondhatom mi itt kb.95%-ban bio eteleket fogyasztunk/a parasztnenikektol vasarolunk a piacon ok nem tapoznak semmit es az arak nem csillagaszatiak mint masfele/Sajnos az utak rosszak,de ha az ember lassan kozlekedik mindenhova eltud jutni.
30. palffye (válaszként erre: 29. - Dus)
2011. ápr. 6. 12:26

Szia Margaréta,


bár nem engem kérdeztél, de én is itt élek Nagyváradon. Pádison és a Bogában elég rég jártam, azonban tudok neked ajánlani egy oldalt, ami kifejezetten ezzel a térséggel foglalkozik, naprakész infókat találsz rajta, útviszonyokat, időjárásjelentést, kipróbált szálláshelyeket/ képekkel, árakkal/. Kukkants be, ha gondolod: [link]


szia,


Erika

29. dus
2011. márc. 4. 22:47

Szia Margareta.


Az egyik ismerősöm ajánlott egy helyet: Bihar-hegység, Pádis, Boga-völgye, Flóra panzió.

Ismerős vagy arra? Ha igen, mi a véleményed a helyről?


Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire járható a hegység 4 éves gyerekkel? Nagyon meredek, veszélyes? Augusztusban milyen szokott lenni az idő? Meleg vagy hűvösebb? Mit érdemes arra megnézni? Milyen jellegzetes ételek vannak, amit érdemes megkóstolni? Autózunk, ez az első, hogy családostól külföldre mennénk nyaralni. Mire számítsunk autó út szempontjából? Milyen árak vannak? (étel, ital, parkolás, belépők, stb.) Forintban, Leiben vagy Euróban lehet fizetni?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Jó éjt.

Ildi

28. margareta51 (válaszként erre: 27. - Dus)
2011. márc. 4. 22:20
Erdely melyik reszeben szeretnel nyaralni?en eszaknyugaton lakom,igaz itt szorvanyban elunk magyarokkent.
27. dus
2011. márc. 4. 14:02

Sziasztok.


Szokott még valaki néha itt olvasgatni, írni?

Lenne pár kérdésem nyaralással kapcsolatban.



Köszönöm.

2009. dec. 25. 14:55
25. d57f965cbe (válaszként erre: 24. - D57f965cbe)
2009. dec. 25. 14:52
24. d57f965cbe (válaszként erre: 23. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 25. 14:46

én csak egyszer voltam ott, én is alig birtam belemenni..

csak gyalog egy kissé körülményes odamenni...


még a Vargyasi -szoros Környéke is szép itt nálunk a megyében

2009. dec. 25. 14:43
ha hideg nem is akarnák belemenni!
22. d57f965cbe (válaszként erre: 21. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 25. 14:42

szégyen is volna..nem ismerném a saját megyémet!


van még itt a megyében Uzonka-Fürdő..akinek kocsija van, az könnyen megközelitheti, Szentgyörgy felöl is, olyan jéghideg medencéje van, gyógyvízzel, hogy alig tudsz belemenni..

2009. dec. 25. 14:40
Miket nem találsz te!
20. d57f965cbe (válaszként erre: 18. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 25. 14:38

Bálványosfürdőn, a Kézdivásárhely felé vezető úttól balra, a Suvadás-patak, a Várpatak és Bálványos-patak által körülvéve, festői környezetben, egy gúla alakú sziklán láthatók Bálványosvár romjai.


Valamikor rabonbánok lakták, ezek leszármazottai voltak a híres történelmi Apor-család tagjai. A vár évszázadokon keresztül igen erősnek, bevehetetlennek bizonyult, a tatárok sem tudták elfoglalni, egész a labancok ostromáig. Ekkor Bálványosvár elesett.


A vár ifjú ura, Apor István egy vásárban meglátta a Mike család egyetlen, szépséges és igen gazdag lányát, Imolát, akit azonnal megszeretett. A lány is viszonozta István szerelmét, de mindkettőjük bánatára igen nagy akadályt jelentett, hogy az ifjú Apor pogány volt, ezért a frigyből egyelőre nem lehetett semmi. Búsult, sírdogált Imola, emésztette magát, szenvedett a beteljesületlen szerelemtől István is. Végső elkeseredésében elindult a Büdös-barlang kénes, halálos üregébe, hogy véget vessen szomorú életének. Útközben találkozott egy híres jövendőmondó pappal, aki megtudván István bánatának az okát, megvigasztalta. Azt tanácsolta, hogy rabolja el a lányt, s akkor majd minden jóra fordul. István megfogadta a pap tanácsát, lesben állt vasárnap a templom mellett, s amikor Imola kijött a miséről, a nyergébe kapta és elvágtatott vele Bálványos várába. Lett aztán ebből nagy ribillió. Mikéné szétordibálta a lesújtó eseményt, s a felbujtott nép megostromolta a várat, hogy a lányt kiszabadítsa. A harcban elesett Istvánnak két testvére, sok katona, s a népből is sokan, de a várat nem tudták tartani. Az ostromlók már a kaput is betörték, s kezdett a helyzet tragikussá válni. Imola kétségbeesve kérlelte Istvánt, hogy legyen keresztény, mert akkor megszűnik az ostrom és a szülei is beleegyeznek a házasságba, de az ifjú vitéz őseinek hitét nem volt hajlandó elhagyni. Megígérte viszont, hogy leendő gyermekeit megkereszteli. Imola ennek nagyon megörvendett, így már nem volt semmi akadálya egybekelésüknek, de ekkor váratlan dolog történt. A várban tündérek laktak, akik éjszakánként kakasszóig dolgozva építették fel a várat, s hallva Apor István ígéretét , szörnyű haragra gerjedtek, megátkozták a várat, s az azonnal összeomlott. A nagy zúgásban, morajlásban Imola csengő hangon imádkozni kezdett: Uram Isten, Uram Jézus, ne hagyj el, segíts meg! István is az Istenhez fohászkodott, és az Isten meghallgatta imájukat. Amikor minden elcsendesedett, az ifjú pár sértetlenül állt a romok között. Örömükben fényes lakodalmat tartottak. István betartotta szavát, s Imola, az anyja, a papok és a nép örömére a gyermekeit mind megkeresztelte. Más változat szerint István még aznap maga is megkeresztelkedett. A pogány tündérek a várból örökre eltűntek.


(Gub Jenő szerint)

19. d57f965cbe (válaszként erre: 18. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 25. 14:31
szép ott, én jártam arra... akkor voltak valami borvizes vízzel teli medencék, nem tudom még megvannak-e?
2009. dec. 24. 21:30
Most Bálványos fele nézegettem , nagyon szép hely lehet
17. d57f965cbe (válaszként erre: 16. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 17. 19:39
Tusnádfürdőn van kemping, házikók , biztos nem olyan drágák...
2009. dec. 17. 18:08
Már képben vagyok valamennyire
15. d57f965cbe (válaszként erre: 14. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 17. 13:20

na azért!

tanulmányozadd akkor, hogy mikor idejösztök..akkor könnyebben tudj tájékozodni !..:)

14. 0121ed3ccd (válaszként erre: 12. - D57f965cbe)
2009. dec. 17. 12:26
Igen nekem is tetszik ez az oldal a városodat is megtaláltam rajta
2009. dec. 17. 11:11

keressed Tusnádfürdőt vagy környékét!

Szent-Anna Tó,Bálványos...

12. d57f965cbe (válaszként erre: 11. - 0121ed3ccd)
2009. dec. 16. 21:41

milyen érdekes dolgokra akadsz rá!

nem láttam eddig ezt... itt láthatod a városom...

2009. dec. 16. 20:06
Ismeri valaki ezt? [link]
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook