Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? fórum

Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 6. 21:00

Hüüüüüüha,a Csikiakat én sem értem:D


Nekem nincs üldözési mániám,miért gondoltad ezt????

Én is erdélyi vagyok,Marosvásárhelyi.Jártál ott?

Én nem érzem azt hogy kitaszitanának az itteni magyarok azért amiért Romániábol jöttünk ide,szóval PEACE ON THE EARTH:D

54. kingi7 (válaszként erre: 53. - Pink sunrise)
2010. febr. 6. 20:52

Én nem mondtam, hogy ez határozza meg, hogy ki hogy beszél én csak azt írtam le,hogy én sem értettem, ennyi, semmi rossz nem volt benne...

Hozzá teszem, nem teljesen a magyar nyelv része,mert nagyon sok román szó került bele "vidéken" a beszédbe. csík város nem és olyan Csíkias a beszédjük :) semmi gond nálunk pl a palócokat nem lehet érteni mert azok beszélnek A betűvel :)



Miért van itt mindenkinek üldözési mániája????

Vagy baj, ha valakinek más a véleménye?

nem értem... vagy nem ez a fórum kérdése?


Apropó, ha elolvastad volna, hogy 10-8,9 ember akinél ez volt a tapasztalat :) nem 100%-os!

53. pink sunrise (válaszként erre: 51. - Kingi7)
2010. febr. 6. 20:46

Itt Mo-n is vannak olyan szavak amik végülis tájszólások.Pl itt zala megyében aza elején alig értettem mit beszélnek:)

Külömben az ahogy erdélyben bezsélnek,az is a magyar nyelv része,az pedig már más tál tészta hogy a távolsággal a nyelv,,a szóhasználat is változik is változik.


Kingi7:sajnálom neked rossz tapasztalataid vannak az erdélyiekkel kapcsolatban,de végülis nem a lakhely ,és nem a beszédstilus határozza meg hogy egy ember "Jo" vagy "rossz",hanem a személyisége


Most meg megyek hámozzak pityókát mert a fiacskám sztrájkol hogy szalmakrumpli kell neki:D

52. kingi7 (válaszként erre: 46. - Gabilive)
2010. febr. 6. 20:37

Na látod! én is meg tudom mutatni, hogy vannak rendes magyarok, van vendég szeretet, akinél terülj terülj asztalkám volt, sorba jöttek hozzám, szívből vártam őket...no hagyjuk a végkifejletet... csúnyán kihasználtak...


Te is elmondtad a véleményed és én is... ennyi

51. kingi7 (válaszként erre: 43. - Pink sunrise)
2010. febr. 6. 20:34
Nálam a csodálkozás abban merült ki, hogy magyarul beszélt de baromira nem értettem, hogy mit mondott :) láttad-e? Fuszulyka, pityóka, vinetta, murok...stb és nyomták a dumát én meg pislogtam,mint pocok a lisztben :) meg a magyar szavakra teljesen mást mondanak, ami ugyan az, de mi nem használjuk...fú most nem jut eszembe... de sok olyan volt...
50. kingi7 (válaszként erre: 42. - Gabilive)
2010. febr. 6. 20:31

És kit érdekel a kaviár?

Felpakolva, írtam,nem? Téliszalámli, kávé, csokik... valódi kaja, miért nem? mert jöttek a sáskák és "mindent" megettek... kávéval meg nem lakok jól, meg borral... Logikus nem?

Nem értem, te teljesen más dologról beszélsz, mintha más képben lennél... Képzeld, ott se volt fűrdőszoba és a -27 fokos hidegben a kerti pottyantósba mentem, na és? de a szívem szakdt meg amikor valami új dolgot csináltak és kontár módon volt megcsinálva, de MINDEN! nem volt egy derékszögű sarok, szóval ezek nem pénz kérdései voltak, nincsen szakember!!! nem tudnak dolgokat, csak a fáig jutottak..

Városban? A blokkban csempekályha van... omladozik a vakolat.. (pl: Gyergyó) Csíkban normálisabb volt, de az már város...

49. kingi7 (válaszként erre: 39. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 20:26
Én magyar vagyok és ez nem volt újdonság amit írtál... nekem nem én is ilyen vagyok...
48. kingi7 (válaszként erre: 40. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 20:22
Na ezt a kövekeztetést nem tudom honnét vontad le!!!
47. gabilive (válaszként erre: 43. - Pink sunrise)
2010. febr. 6. 19:55

Igen,a többség kb ennyit tud rólunk:)

De én nem általánosítok,hiszem,hogy Magyarországon sem mindenki egyformán vélekedik az erdélyiekről.

2010. febr. 6. 19:52

Na,nekem most mennem kell megfürdetni a lányomat,mert bár erdélyi vagyok,van fürdőszobánk,és igényeink is vannak:)

Ja,és nem loptuk a pénzt rá,sőt még csak nem is kaptunk senkitől.

Azért örülök,hogy ilyen jól elbeszélgettünk,bár nem győztük meg egymást.Egyszer meghívnálak,hogy lásd,vannak másmilyen erdélyiek is.

45. a699eceb28 (válaszként erre: 43. - Pink sunrise)
2010. febr. 6. 19:52

én nem vitatkozom

csak el mondom a véleményem

44. a699eceb28 (válaszként erre: 42. - Gabilive)
2010. febr. 6. 19:50
azért mondom én neked nagyon nagyon híres a vendég szerettetük
2010. febr. 6. 19:48

Hüüüüüüha micsoda vita megy itt végbe:S


A témáról csak annyit hogy mikor legelőszőr kijöttünk Mo-ra sokan azt mondták csodálkozva mikor megtudták hogy erdélyi vagyok,hogy"nahát,és mégis milyen jól tudsz beszélni magyarul!!!!"

........először azt hittem hogy viccelnek,de mikor már többen is megkérdezték hogy hogyan beszélek folyékonyan magyarul erdélyi létemre,hát rájöttem kár magyarázni is:D

42. gabilive (válaszként erre: 37. - Kingi7)
2010. febr. 6. 19:48

Ebben csak azt nem értem,hogy ha ti felpakolva mentetek,hogy lehet,hogy nem volt mit ennetek?Elvette valaki tőletek?

Érdekes,mi a nyáron voltunk vendégségben(nem először),de olyan vendéglátásban volt részünk,hogy még a fenekünket is kinyalták.

Igaz,nem kaviárt meg szarvasgombát kaptunk,de a lehetőségeikhez képest mindent megtettek.

Ja,és az igaz,hogy nem volt pl fürdőszoba.Ebben igazad van,hogy ott nem mindenkinek van igénye az ilyen típusú luxusra.De ez sem általános,mert mi egy világvégi kis településen voltunk,konkrétan a hegy tetején,a városokban viszont ugyanolyan felszereltségű lakások vannak,mint bárhol máshol.

41. a699eceb28 (válaszként erre: 37. - Kingi7)
2010. febr. 6. 19:47

ha két napig nem kapsz enni minek maradtál ott nem értem ???


vittél kaját nem éheztél????

40. a699eceb28 (válaszként erre: 38. - Kingi7)
2010. febr. 6. 19:41
kár azért nem mert te is el vagy magadnak és nem érdekel magadon kívül senki
39. a699eceb28 (válaszként erre: 35. - Kingi7)
2010. febr. 6. 19:40

sajnálom nem szereted az erdélyieket


akkor el mesélem minap megyek az utcán forgalmas utcán néni el eset rengetegen el mentek mellette kértem segítsenek senki meg sem állt én hívtam a mentőket és vártam míg ki jöttek a 9hónapos babámmal


ez szép?????

és még tudnék mesélni de nem magyarázkodom neked

38. kingi7 (válaszként erre: 36. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 19:38
Hát én ilyet nem hallottam!!!!
37. kingi7 (válaszként erre: 34. - Gabilive)
2010. febr. 6. 19:37

Lehet cinkelni, látod...kákán is csomót.. bocsi elcseztem, SZOVÁTÁN! Na és? mellette van, nem?

Volt egy meghívás, egyik ismerős, kint Londonban, utazásokat szerveztek kinti erdélyieknek... egymástól lopdostál el a kaját, mondták nekünk menjünk,ne vigyünk kaját lesz bőven!!! Mi ugye felpakolva, mint a dögök, téliszalámli, boci csoki, kávé...stb 2 napig nem kaptunk enni,azt se tudtuk hova menjünk, pringelset ettünk, aztán 3.-ik nap előkotort a mélyhűtőből valami avas kolbászt... sok szép helyük van, imádom a padlizsánkrémet... de hidd el van elég sok rossz tapasztalat!!! Nem kötözködésből írtam!

2010. febr. 6. 19:35
pedig az erdélyiek híresek az egész világon a vendég szerettetükről
35. kingi7 (válaszként erre: 30. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 19:32

Igen, ez az összetartás, egymás között... de ha valaki kinyalja a seggüket-magyar- le se xarják! maguk között ilyenek, rólunk meg ott húzzák le a bőrt ahol tudják...

Igazad van, nem láttam még székelyt dolgozni :DDDD

Ja és korszerűsítés és megoldás ügyileg sincsennek toppon, amikor egy vízcsap ferdén van felszerelve és ez az igényük, azért az ciki, minőségi munkát sem ismerik, nagyon sok dolgot én mutattam meg karbatett kézzel nézték, ahogy gipszelem a fűrdőt, látástól mikulásig... ők még egy vödröt sem tettek odébb... Vagy elmentünk sörözni Hargita sört-legjobb sör, amit valaha ittam- és ki fizet? A hülye magyar, mert van pénze, éljen!

Írj a tapasztalatokról, konkrétumokat!

34. gabilive (válaszként erre: 32. - Kingi7)
2010. febr. 6. 19:32

Nem is vettem magamra:)

A Medve-tó Szovátán van,nem Parajdon,és a világon egyedülálló!

Éheztettek?Nem mesélnéd el konkrétan?

33. gabilive (válaszként erre: 31. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 19:28
Ez így van.Mindent lehet rájuk mondani,csak azt nem,hogy lusták,vagy hogy "megalszik a szájukban a tej".
32. kingi7 (válaszként erre: 29. - Gabilive)
2010. febr. 6. 19:27

Mondjuk úgy ez a te szubjektív véleményed? Honnét van a tapasztalat?

Én tudnék még tapasztalatokat mesélni...hajaj! A kihasználásról, az ahogyan éheztettek, gyertek, kaját ne hozzatok lesz minden...különbözö családokról beszélek, úgy gondolom 5 év alatt azért lett...

Én nem tettem cinikus megjegyzést Váradra, szép a sétálóutcájuk is :) Egyébként nekem legjobban Parjdon a fűrdő tetszett a mackó tó :)bár egy kicsit nomád, de érdekes. Voltam Váradon is Félix fűrdőn...de inkább hagyjuk...

Ez az én véleményem! Miért Istenítsem őket, ha nem ez a tapasztalat? Ja és nem rólad írtam, hanem akikkel találkoztam...

31. a699eceb28 (válaszként erre: 29. - Gabilive)
2010. febr. 6. 19:24

ez szép volt


aki azt mondja hogy lusták az még nem látott székelyt dolgozni

30. a699eceb28 (válaszként erre: 28. - Dyoo)
2010. febr. 6. 19:22

hát akkor el mondom neked amit én tapasztalok


az erdélyiek össze tartanak beszélgetnek figyelnek egymásra


azt tapasztalom itt is a fórumokon máshol is egy erdélyinek feltűnik hogy x y már rég nem jelentkezik

míg a magyar meg se kérdi hetekig hogy élsz vagy halsz mert nem érdekli le szarja


van sok sok pl ez nem is kell mondjam mert mindenki tudja

29. gabilive (válaszként erre: 24. - Kingi7)
2010. febr. 6. 19:21

És te ezen csodálkozol???

Azok után,hogy egyeseknek ilyen véleménye van rólunk?

Egyébként mi volt a "támadás"?Én is csak egy tényt írtam le.Kb olyan stílusban válaszoltam,ahogy te:cinikus megjegyzést tettél a földtúrásokra,én meg cinikusan megjegyeztem,hogy magyar cég csinálta.Ebben nincs semmi támadás:)


A székelyekről,meg csak annyit,hogy kevés náluk szorgalmasabb,dolgosabb,összetartóbb és kitartóbb népet láttam még!Mondom ezt úgy,hogy én nem vagyok székely!Éhbérért is képesek dolgozni reggeltől estig.

28. dyoo
2010. febr. 6. 19:13
Ez egy jó kérdés.Engem is bosszant kicsit hogy mivel erdélyi vagyok a románoknak magyar vagyok ,s a határon túl hamar lerománoznak.Szerintem itt Erdélyben azért nagyobb az összetartás,jobban kiállunk egymásért,s ez jó.
27. kingi7 (válaszként erre: 26. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 19:03
Olvasd el lejjebb :) székelyföldön rengeteg embert "tanulmányoztam" életvitel, felfogás, munkához való hozzállás... stb...
2010. febr. 6. 19:02

kingi ezt meg kérdezhetem kikre érteted???????



Ami ellene: Egy lusta nép, pató pál módjára dolgoznak, minden nap dolgoznak egy kicsit, hogy holnapra is maradjon. Külföldön is azt keresik, hol tudnak valakire rátelepedni és kihasználni, az utolsó filléréig.


A felfogásuk egy kicsit nagyon máshogy csattog, mint a magyaré, egy pörgős magyar élete összeegyezhetetlen egy ilyen "megalszik a tej a szájában" típussal. Egyszerűek, mint a faék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook