Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? fórum

Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? (beszélgetős fórum)


85. pink sunrise (válaszként erre: 84. - Kingi7)
2010. febr. 9. 00:02
jó éjt mégegyszer:)
84. kingi7 (válaszként erre: 83. - Pink sunrise)
2010. febr. 9. 00:01
Akkor minden rendben! :) Tessék menni aludni, mert korán kelsz, én is megyek, mert még van egy kis papírmunkám...
83. pink sunrise (válaszként erre: 82. - Kingi7)
2010. febr. 8. 23:58

3 éves a kissrác,megfázott szegény:S

De kapott gyógyit,most már lement a láza és elaludt,de AZÉRT aggodok érte,s nem vagyok álmos.....

82. kingi7 (válaszként erre: 81. - Pink sunrise)
2010. febr. 8. 23:56
Mi lett vele??? :( az nem jó...mennyi idős?
81. pink sunrise (válaszként erre: 80. - Kingi7)
2010. febr. 8. 23:54

Dehogyis,nem vagyok én olyan mimóza hogy csak ugy mérgelődjek:D

Sajnos a kisfiam belázasodott,amiatt szomorú vagyok:S De külömben senkivel sincs semmi bajom:)

80. kingi7 (válaszként erre: 79. - Pink sunrise)
2010. febr. 8. 23:52
Én is 5-kor kelek :) jó éjt, nincs harag?! :)
79. pink sunrise (válaszként erre: 76. - Kingi7)
2010. febr. 8. 23:51
Én is csak a véleményem irtam le,de nem szeretnék vitatkozni.Jó éjt kivánok neked,én azt hiszem fekszek le mert reggel korán ébredek.
78. kingi7 (válaszként erre: 77. - Pink sunrise)
2010. febr. 8. 23:51

Magyarnak magyar neve legyen ne írják át pl Erzsébet=Elisabeta hanem maradjon pl: Csilla

Román nyelv? Hát nem sok helyre jó magyarban...max tovább tudsz tanulni, spanyolt, franciát, olaszt, alapnak jó inkább...

77. pink sunrise (válaszként erre: 72. - Kingi7)
2010. febr. 8. 23:49
MI a bajod a román nevekkel????Szerintem nagyon sok szép név van,én pl Krisztián nevet adtam a kisfiamnak,mert ezt romanul,angolul,franciául is használható.Én örülök hogy tudok románul is,ezzel is eggyel több lehetöségem nyilik az életben,mert soha nem lehet tudni merre visz az élet,a +nyelvtudás előny:)
76. kingi7 (válaszként erre: 74. - Pink sunrise)
2010. febr. 8. 23:48

Pontosan idéznéd, hol írtam le,hogy "rühellem az erdélyi magyarokat" ? :)

Nem 5-10 emberről beszélek, szerinted le tudom írni ide amikor 3 hétig kint voltam? Mennyi,de mennyi munkakerülő ismerőssel-páromé-találkoztam? többször voltam hetekig.. biztos vannak rendesek is, nem értem miért forgatjátok ki a szavamat???


Volt egy Aradi lány velem egy idős, nagyon szimpatikus volt, talpraesett...nagy dumás...stb... eladó volt évek óta, itt élt nagyon régen magyarban...mondtam neki tudok segíteni, hogy nem kelljen h-v-ig dolgozni, menj el máshová, te többet tudsz! Maradt évekig egy egyszerű eladó volt...novemberben volt 1 éve,hogy öngyi lett...:( azt hiszem-nem reklám- mégha utálattal is néztek rám, kevés magyar segített annyit erdélyieknek, mint én....

75. kingi7 (válaszként erre: 69. - 1f9774333a)
2010. febr. 8. 23:42

Nos, akkor lebutázhatsz, ha van alapod, nem egy találkozás volt, olvass figyelmesebben...

Hülye, sem vagyok, hogy régen volt NAGY MAGYARORSZÁG, és mint írtam nem tudom pontosan hogyan mondta az exem, aki ERDÉLYI


Többiek, úgy gondolom, hogy elég beszűkűlt dolog csak a negatív hozzászólásaimat cinkelni, azon lovagoltok, azt észre sem veszítek, hogy írtam jókat is, csak az természetes, hát nem! Ti sem vagytok tökéletesek, nekem csodálatos családom van hihetetlenül összetartó, szeretetben dúskáló...pedig magyarok vagyunk... én is megküzdöm a napi dolgaimért...

74. pink sunrise (válaszként erre: 72. - Kingi7)
2010. febr. 8. 23:41

Ok:)

Ebből levontuk a következtetést:rühelled az erdélyi magyarokat.Meg vagy értve,én sem szeretek mindenkit.

De ettől függetlenül létezünk,akár tetszik akár nem,de azért mi soha nem hordjuk le a magyarországi magyarokat,mert mondjuk 5-10 vagy ennel több személyben csalódtunk.Az hogy a párod ilyen volt,az amiatt történt mert rosszul választottál,vagy lehet nem a megfelelő emberekkel barátkozol.

Remélem nem haragszol,én tisztellek téged és a véleményedet,ami remélem hamarosan megváltozik rolunk:)

73. kingi7 (válaszként erre: 68. - Süngombóc)
2010. febr. 8. 23:35

Szerinted nekünk olyan k...a könnyű? nálatok már jobb a fizu,mint itt, most már a magyarok mennek ki dolgozni...

Ezt te így gondolod én nem írtam, hogy mindenki ilyen, de sok van,nagyon sok! Ez tapasztalat volt, lehet kiforgatni a véleményemet, ha nem értek veletek egyet, akkor én már rossz ember vagyok?

Én nem ítélkezem senki felet, majd a jó Isten megteszi, hanem VÉLEMÉNYT MONDOK ARRÓL,AMIT MEGÉLTEM! Tudjátok kik vagytok, mi is tudjuk és én is tudom, hogy ki vagyok! nem kell hőzöngve ledegradálni valakit, aki nem a te szájad ize szerint beszél.

Te mit tudsz a magyarokról??? mert itt is vegyes :)) vagy védekezés a támadás?

72. kingi7 (válaszként erre: 63. - Gabilive)
2010. febr. 8. 23:29

Nem nem tartom magyarnak, ez hülyeség!!!! jobban tudják a történelmünket,mint mi... az ex-mert ugye megcsináltattam neki a letelepedést, állampolgárságot, elvégzett vagy 3 iskolát...- kívűlről vágta mit jelent a piros-fehér- zöld...én nem tudom, szégyen!

Ő mesélte annó, hogy a székely a magyar nép és valahogy más a vérvonal, nem tudom pontosan, nem tanulmányoztam...nézz utána :)

Az erdélyiek is általánosítanak, ha sok a rossz vélemény, akkor az van többségben nem??

Tudom, hogy olyan nevet adnak, amit nem tudnak románra átírni :) Én is rühellem az ilyen neveket, lásd a lányom Toldi Zsófia, úgy gondolom, hogy igen szép magyar név :) ha fiú lett volna András lett volna... nem Andrei


Igen való igaz más oldalról nézed... én is :) van elég komoly okom rá...


Blokk...való igaz, de azt is meg lehet szépen csinálni, igényesen,nem pénz kérdése...

71. kingi7 (válaszként erre: 60. - Evyke89)
2010. febr. 8. 23:22

Aláírom van ilyen is... az exnek semmi nem volt jó én meg kaptam agyvérzést, a családjának kivittük az összes régebbi bútort, felújjítatam a ház egy részét és még egy köszönöm se jött, a fiúra meg egy raklap pénzt költöttem, mert nem szemtől szembe, hanem "pszihikailag "kért, elutaztattam Svédországba, Norvégiába...stb hülye voltam, a családját meg intenzíven támogattam, nem mondtak nemet...

Amikor kiadtam az útját,még ő volt megsértődve és hát volt egy két dolog amit tudtom nélkül elvitt magával :(

70. kingi7 (válaszként erre: 58. - A699eceb28)
2010. febr. 8. 23:18
Volt egy székely párom 5-ből 4 évig én tartottam el.. de nem csak innét a rossz tapasztalat...nagyon sokszor voltunk hetekig erdélyben és jó pár embert megismertem, sőt jó pár volt is itt nem egyszer, a hugának segítettem állást találni, nem volt jó, pedig szerintem a havi 230e ft az jó nem? Kint is volt tapasztalat, van egy réteg aki vendégszerető egy bizonyos pontig, ha valamit adsz, mert jószívű vagy nem csak a kisújad kell, hanem a karod is. Az a baj, hogy ezeket nem tudom leírni, így is lesz aki kiforgatja
2010. febr. 8. 09:41

Sziasztok. Én két erdélyi hölgyet ismerek (egyikről sem tudtam, hogy ottani születésűek)

Semmivel nem butábbak, parasztabbak munkakerülőbbek, mint a magyarok. Sőt, én még sehol nem éreztem magam olyan jól vendégségbe szinte, mint Erikánál. (piszkancs).


Én magyar országon születtem=magyar vagyok.


Édesapám lengyel. De mindegy, hogy milyen nemzetiségű, mert az édesapám…


A két magyar Ősasszonyhoz lenne egy kérdésem, ha már ilyen okosak.


Az nem gyanús, hogy Erdély régen magyar r ország területébe tartozott? Nem gyanús hogy rengeteg magyar él arra? Ha ennyire buták vagytok, s egy "találkozásból" ítéltek, akkor egyszerűbb lenne nem arra menni?


Van még annyi etnikai csoport (bár szerintem az, hogy erdélyi valaki, az nem számít etnikának) akik rosszak, s tényleg rosszak...


S nem feledni valamit: Erdélyben nagyon sok úgymond Ősmagyar lakik... Hagyomány örzöbbek, s sajnos nem tehetnek arról, hogy a történelem során, ők lepattantak a határról...


Szóval lányok: történelemkönyvet elő! S nem butaságokat írni...

2010. febr. 7. 13:54

Sziasztok!


Én is erdélyi vagyok.Mielőtt ítélkeznétek fölöttünk,el kellene jönni itt élni egy ideig,nem csak futólag "megismerni" az ittenieket.

Messziről csodaszép minden,de mi naponta küzdünk a megélhetésünk érdekében,mert drága nemzetünk pizskosul kizsákmányol minket értékeinkért.


Az,hogy egymás fölött ítélkeztek saját magoatokat igazolja,nem minket.Mi tudjuk,hogy kik vagyunk, mennyit érünk és merre tartunk.

A "tanulmányozás" helyett hatékonyabb lenne saját magatokat fejleszteni,belső értékekben gyarapodni.Mert,amit kint kerestek,ott van saját magatokban,kicsit többet kellene abba a tükörbe belenézni,amiben nemcsak a külsőtöket látjátok....

67. a699eceb28 (válaszként erre: 66. - Vordemon)
2010. febr. 7. 13:37

szerbusz drága


köszönöm hogy ezt meg írtad

simogatja szívünket

2010. febr. 7. 12:11

Én pozitívan csalódtam az Erdélyi magyarokban.

Két éve költöztünk vidékre a fővárosból,és szép lassan kiderült,hogy a lakosság legalább 40%.a Erdélyi.Érdemes megnézni a házukat,a portát,a gyerekeiket.Tiszták,illedelmesek,és szorgalmasok.A szülők dolgoznak,mint egy güzü 200-240 órákat/havonta. Míg a mellette élő magyar segélyekért rohangál,siránkozik,és visszautasítja a kétkezü munkát.

Mi nagyon jóba lettünk az Erdélyi családokkal,én csak tanulhattam tőlük.És nagyon örülök,hogy a gyermekem ilyen közösségben fog felnőni.Sok magyar gyerekétől fogom óvni,mert van miért,de az Erdélyi gyerekek sokkal kedvesebbek,barátságosabbak.A szülök inkább odadnák az utolsó szelet kenyerüket is,rájuk mindig lehet számítani,ha baj van.

Ez saját tapasztalat,de úgy érzem muszály volt megosztanom veletek.

2010. febr. 7. 09:14
Jó reggelt:)
2010. febr. 7. 07:59
jó reggelt földiek
2010. febr. 6. 22:05

Na,szóval,kingi7!

Senkinek nincs üldözési mániája,csak próbáljuk megvédeni magunkat.És nem,nem gondolom,hogy gonosz vagy,csak azt hogy 5 év talán kevés volt,hogy megismerj minket.Mert lehet,hogy te ismersz,vagy ismertél erdélyieket,de én meg AZ vagyok,szóval valamivel mégiscsak többet tudok róluk,mint te.Én nem állítom,hogy nincs köztük olyan,amilyet te leírtál,csak azt mondom,hogy ilyen más népeknél is van,tehát nem általánosan kellene véleményt alkotni az erdélyiekről,hanem mindig csak arról az emberről,akiről szó van.

Az,hogy nem értetted a beszédjüket,nem bűn!Én sem mindig értettem!Ezt hívják tájszólásnak!200 évvel ezelőtt sem olyan volt a nyelv,mint most,mégis magyarok voltak,nem?

Nem az a baj,hogy véleményed van,hanem az,hogy általánosítasz,és hogy az erdélyieket nem tartod magyarnak.Ja,és hogy keveredik a nyelv?Ez természetes olyan helyen,ahol több nép él együtt.De ezt az,amit ti sosem fogtok megérteni.Egyébként a manapság nálatok olyan divatos nevek nagy része tipikus román név!Miért? Az itteni magyarok sosem adnának a gyereküknek román nevet,hacsak nem vegyes házasságról van szó.

Na,meg,hogy blokkban csempekályha?Nem gondolod,hogy ez nem a nép hibája,hanem az államé?Ha nem adnak távfűtést,valamivel csak fűteni kell!

Kifelejtettem valamit?Tényleg "más kép"-ben vagyok,ugyanis más oldalról nézem a dolgokat.

62. dyoo
2010. febr. 6. 22:01
Az Erdélyi magyarok sokkal nehezebben érvényesülnek,meg kell tanulni az ország nyelvét és ez nem könnyü,főleg ha magyar faluból jössz.A föiskolát románul csináltam meg,nagyon nehéz volt az eleje,pl biosz románul,rémálom volt,de szorgalommal megmutattam,hogy akár külömbb is vagyok azoknál akik eleinte lenéztek a gyengébb román tudásom miatt.Itt is él lusta és szorgalmas ember,kár általánositani.
2010. febr. 6. 21:49
Na,folyik még a vita?:)
2010. febr. 6. 21:48
kingi7 te dolgozni voltál Erdélyben? én voltam dolgozni Magyarban is, voltam más országban is de nem volt könnyü kb ugy voltam ahogy te irtad.... igértek a "magyarok" kényelmes szállást de azt már elfelejtették mondani hogy nem lesz azon a szálláson sem viz be vezetve sem gáz .... fürdőről nem is beszélve. a svédek meg azt felejtették el mondani hogy miután egésznap kint dolgozok (esőben is) hideg vizben kell zuhanyoznom és egy szobában 6an leszünk. a párom pest melletti faluban nem kapott fizut heteken át... és mindig az volt a válasz hogy "holnap tudok csak fizetni"..
2010. febr. 6. 21:36

én 30 éve ismerek erdélyieket és én még soha erdélyiben nem csalódtam :):):)


te a 35 év alatt magyarokban?????????

ha abban az 5 évben mi rosszat tettek neked?????


és én se rosszból kérdezem

nem vagyok én se gonosz csak kérdezem ha nem titok

58. a699eceb28 (válaszként erre: 56. - Kingi7)
2010. febr. 6. 21:32
de meg kérdezhetem mit csináltál 5 évig az erdélyiekkel hogy így meg ismerted őket????
57. a699eceb28 (válaszként erre: 49. - Kingi7)
2010. febr. 6. 21:19

bocs csak a puják itt pörögnek


én nem tudom te milyen vagy nem ismerlek

de azt veszem észre te vagy kicsit paranoiás

56. kingi7 (válaszként erre: 55. - Pink sunrise)
2010. febr. 6. 21:09

Marosvásárhelyen nem jártam...oda nem jutottam el..

Talán amikor repcsivel mentünk? Hmmm nem ott van a repülőtér? Ha igen akkor futólag...

Nem sokan nem aki a 10-20 %-ba tartozik, de a fórumindító ezt érezhette,nem???


nem neked írtam, hanem úgy mindenkinek, hogy mindenki azt hiszi, hogy én milyen gonosz vagyok, pedig csak ez a véleményem és nem a levegőbe dobálózom... gondolom, hogy 5 év alatt lehet tapasztalatot gyűjteni,és lehet véleményem is, nem???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook