Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Epilepsziás kutya, tapasztalatok, kezelés stb.? fórum

Epilepsziás kutya, tapasztalatok, kezelés stb.? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 3. 09:34
Jah, es visszuk hamarosan dokihoz...de addig is minden valaszt koszonok...aranyosak vagytok!
12. Puszitolvaj (válaszként erre: 11. - Bumburka)
2012. jan. 3. 09:33

Hello,

Koszi, hogy irtal...egyenlore "mi" jol vagyunk, de allando fraszba vagyok, mert nem tudom, hogy mikor johet a kovetkezo roham, es attol is felek, hogy mi van, ha nem vagyunk eppen otthon vele...olyat is hallottam, hogy egy ilyen roham alatt leallhat a szive, vagy agyverzest kaphat vagy megfulladhat...na aztan ezektol a gondolatoktol teljesen kivagyok...ugyan akkor azt is tudom, hogy nem lehet folyton rettegesbe elni...

Most lehet buta kerdest teszek fel, de azon gondolkozom, hogy vajon ezek a rohamok fajdalmasak-e?illetve akkor vajon fajhat-e neki?...azt lattam, hogy nagyon kimerult, a doki mondta is, hogy sokat kell igyon es kiadosat egyen mert egy ilyen rohamtol nagyon elfarad...

2012. jan. 2. 21:24

Sziasztok,

Az én kutyám Luigi(van kép róla az adatlapomon)king charles spániel.(Nem cocker!!!!!!Ami hazánkban nagyon népszerű)Mao-n igen ritka fajta.Így amikor hozzánk került minden infot beszereztünk erről a fajtáról.Ez a fajta az egyik leghajlamosabb az epilepsziára.Télapókor volt 13éves.A betegség kb.3 éve jött ki rajta.Nagyon váratlanul.Feküdt a lában előtt,és egyik pill.-ról a másikra rájött a görcsroham.Rángatózott,vagdalta magát a földön,habzott a szája,zihált,furcsa hangokat adott ki,nagyon eltorzult a pofikája.Nagyon megijedtem,de tudtam mit kell tenni,mert magam is epilepsziás vagyo./Hiába,olyan a kutya,mint a gazdája.:D:D/Futottam a fürdőbe csap alá tettem.Utána láthatóan jobban lett.Lefektettem az ágyra,puha takarót tettem alá.Nagyon sokáig mellette ültem,és simogattam.Hogy érezze,minden rendben.Aztán hamarosan elaludt,órákig.Ez természetes,mert a rohamot követően iszonyúan elfárad a szervezet.A roham természetes velejárója a bevizelés.Sevenaletta gyógyszert szed.Lassan,fokozatosan emelte a doki bácsi az adagot,hiszen hozzá kell szoknia a szervezetnek.Az epilepszia gyógyszerek károsítják a szervezetet-sajnos.Májnagyobbodás léphet fel.Azóta egyszer volt nagyrohama,ami már elég ijesztő volt.Fontos,hogy ne tartózkodjon a napon hosszú ideig.A frontokkal is vigyázni kell.Amúgy aktív,kiegyensúlyozott,élénk kiskutyus.Sokat törődünk vele.

Ha van kérdésed,nyugodtan tedd fel!Az epilepszia során az ebeknél ugyanazok a hatások lépnek fel,mint az embernél.

Azt nevezik nagyrohamnak,ami már percekig tart.

Üdv:)

2012. jan. 1. 21:44

Koszonom, aranyos vagy.

ha valami ujdonsag van jelentkezem...

koszonom megegyszer!

2012. jan. 1. 18:05

Tudom könnyű mondani, de ne sírj, ne legyél ideges, mert átveszi és rohamozik. Ezentúl oda kell figyelnetek az ilyenekre is, hogy a feszült, ideges állapototok rá is rossz hatással lehet. Továbbá figyeljétek a frontokat is, mert sajnos azok is hajlamosak rohamot kiváltani.

Mielőbbi jobbulást Nektek, és bármi kérdésed van, nyugodtan fordulhatsz hozzám. Sajnos tapasztalatom az van ebben a kérdésben.

2012. jan. 1. 17:58

Jajj, ne is mond...mert igy is csak bogok es aggodom szet magam...:-(

Nagyon sajnalom...

2012. jan. 1. 17:26
10 perc, az nagyon hosszú idő. Az agya azalatt sokat károsodhatott. A mi dokink adott itthonra seduxen injekciót, roham közben kellett bőr alá beadni. sajnos már a végén az sem segített, Kicsikém roham közben, a kezeim között halt meg.
2012. jan. 1. 17:18

Hat sajnos nallunk a roham volt jo 10 percet is tartott, teljesen befeszult es nem tudott fel se allni, sztem nem is tudott magarol, mert ez ido alatt 2szer is bevizelt, amugy meg teljesen szoba tiszta,szoval rangtozott, folyt a nyalla, gondolom, hogy ez nagyobb roham volt, de ezt a doki is megerositette...kaptunk ilyen elso segely kup szerusseget, hogy ha ismet rajon akkor azt kell neki adni...A doki mondta, hogy lehet, hogy a tuzijatek es a zaj valtotta ki, amit azert furcsallok, mert este 9 fele jott ra a roham, persze azelott itt ott durrogtattak, de nem annyira, es figyeltuk is, hogy nem-e remeg es fel, de semmi baja nem volt...ezert nagyon bepanikoltunk amikor elkzdett rangatozni...

Nagyon szepen koszonom, hogy ennyi mindent leirtal, hasznos dolgok ezek...koszonom.

2012. jan. 1. 17:01

Eszméletvesztése is volt?

Az enyémnél 8 évesen derült ki. Ő francia bulldog volt. Náluk ez a kor majdnem a végső korhatár. Ettől függetlenül is, epilepsziásan még élt 6 évet. Nálunk viszonylag ritkán jöttek a rohamok (havonta, kéthavonta) és rövid ideig tartottak (kb. 10-20 mp). Az enyém Seveneletta tablettát és Kálium brómid oladot kapott. Ezek mellé mindenképp kell valami májregeneráló, mi máriatövismagolajat szedtünk. Mi rohamozás után rendszeresen kaptunk infúziót is, ami teljesen sima salsol oldat volt, de volt olyan is, hogy sima ringer. MIkor hogy látta a doki jónak. Mindenesettre az infúzió mindig jó hatással volt rá. Igaz, neki az öregség miatt is kellett.

Kezdeti stádiumban, és enyhe rohamok esetén talán elég a kúp is. Van olyan, mikor teljesen tünetmentessé is válhat, és teljesen megszünnek, elmúlnak a rohamok.

Előfordul súlyos esetekben, hogy pár nap alatt is elviszi szegény állatkát.

Valamilyen nyugtatót tartsatok mindig otthon, szükség esetén jól jöhet. Sokszor a stressz váltja ki a rohamot.

Ki kell majd tapasztalnotok, mikor, milyen helyzetben jönnek a rohamok. Ajánlom vezessetek epilepszianaplót. Írjátok le, mikor, mennyi ideig tartott a roham. Mit csináltatok előtte, mit evett, vagy mit ivott előtte a kutyus. Ez a későbbiekben sokat segíthet majd, hogy el tudjátok kerülni, legalábbis csökkenteni tudjtátok a rohamok számát.

Vannak rohamok, melyek nem járnak eszméletvesztéssel, csak fura viselkedéssel, mint például nyalja a "levegőt", esetleg a fekhelyét, a falat, a földet. Furcsán emelgeti és tartja a fejét. Ezeket is írjátok le a naplóba, mert ezek a tünetek sokfélék lehetnek.

2012. jan. 1. 16:43

Mindenkepp elvisszuk, a tegnapi doki- aki az ugyeleten volt - mondta, hogy most meg 4-5 napig ne vigyuk vervetelre, de azutan mindenkepp, es el is visszuk jovoheten...

Arra lennek kivancsi, hogy mikor vettetek eszre, hogy beteg, es milyen gyakran jottek elo a rohamok...ugyanis a mienk szeptemberbe volt 3 eves, es eddig semmi baja nem volt...egy okos, ugyes kiegyensulyozott kutyus volt...

A doki mondta, hogy az is lehet, hogy ez volt az elso es utolso rohama, de az is lehet, hogy havonta vagy hetente rosszul lesz...

Egyaltalan, a kezeles hany szazalekban segit?

2012. jan. 1. 16:30

Szia!

Nekem most halt meg karácsonykor a 14 éves epilepsziás kutyám. Mindenképp vidd el egy normális állatorvoshoz, a kezelés függ az epilepszia súlyosságától, a rohamok sűrűsségétől és időtartamától.

Ha budapesti vagy környéki vagy, ajánlom vidd a kutyust a III. kerületi Család utcai rendelőbe. A legeslegjobb kezekbe kerül.

De kezeletlenül ne hagyd a kutyust, az életével játszol!!!!!!

2012. jan. 1. 16:29

Kutyusunknak az este volt az elso ilyen rohama, surgossegire vittuk, de nagyon megijjedtunk...

Van itt valaki aki hasonlo keppen jart?

Jo volna tudni, hogy hogyan is mukodik ez...ha mukodik, es mik a tapasztalatok...

Elore is koszi...

2012. jan. 1. 16:26
Epliepszias kutya, tapasztalatok, kezeles stb.?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook