Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya epilepszia. Mit lehet erről a betegségről tudni? fórum

Kutya epilepszia. Mit lehet erről a betegségről tudni? (beszélgetős fórum)


20. gyöngyi11 (válaszként erre: 19. - Dekoltha)
2013. nov. 17. 08:33
szeretném elmondani hogy a misolyne tabletta nálunk sertan néven van forgalomban 799 ft ba kerül,20 éve használják de csak bizonyos tipusu epilepsziáknál,mert a májban 70%-ban phenobarbitállá bomlik,ami szintén görcsgátló hatású antipiletikum,nálunk sevenál tabletta formában kapható,ébredési rohamoknál nem szabad adni egyiket sem.
2013. szept. 16. 08:39
Szeretném mindenkivel megosztani a tapasztalataimat a kutyaepilepsziával kapcsolatban,hogy mások is meg tudják menteni kedvencüket. Van egy fiatal erdélyi kopó keverék kutyám,akinek évek óta súlyos epilepsziás rohamai voltak. Próbáltam sevenallal,tegretollal kezelni, mindhiába. Legutóbb már félóránlént-óránkét jöttek a nagyrohamok napokon keresztül,hogy átmenetileg meg is vakult. Már az állatorvos is az elaltatást javasolta. Ekkor szereztem Misolyne tablettát! Most már két és fél hónapja tünetmentes,pedig ezt megelőzően 2-3 hetente jött a krízis. Kutyám nagytestű,45-50 kg, a tabletta 250 mg-mos,egy felet kap reggel,egy felet este. A gyógyszert sajnos Magyarországon nem lehet kapni,én Ausztriából szerzem be.Receptre 30 Euró.Egy dobozban 100 db van ami száz napi adag.
18. Avey (válaszként erre: 14. - Nyunya4)
2013. febr. 6. 14:50
Azt ugye tudod, hogy a rohamok károsíthatják az agyát, ha nem kap megfelelő kezelést?
17. Avey
2013. febr. 6. 14:47
Hát sziasztok! tegnap este Lujzi beagle kutyusomnak epilepsziás rohama volt...Nem is kicsit ugyanis 5 óra elteltével tudták a kórházból kihozni belőle. Már magánál van, de felkelni nem tud a sok gyógyszer miatt, mert annyit adtak szegényemnek, hogy egy lovat is kiütött volna. Beszereztük a szükséges gyógyszerét. A kórházban kizárták a mérgezést illetve a gyulladást...hosszú volt az éjszaka...
16. femi (válaszként erre: 15. - Mutyikutyi)
2011. dec. 27. 21:53

Mindenképpen nézd meg a WWW.kutyaepilepszia.hu!!

Feltétlen és minden gazdinak ajánlom aki kutyája epi gyanus!

Nekünk bevált,csak jot tudok mondani rola!!!

15. Mutyikutyi (válaszként erre: 14. - Nyunya4)
2010. okt. 14. 07:18

Szia Nyunya4!

Köszönöm a válaszod. Ok, de ezzel mit lehet csinálni, ráadásul egy egy légteres lakásban? Ha ki akarom rakni akkor megeszi a bejárati ajtót, hogy bejöhessen. (komolyan, egyszer már megevett egy ajtófélfát, mert 5 percre becsuktuk). Egyébként tényleg nagyon jó kutya, csak borzasztóan ragaszkodik hozzánk. Olvastam egy-két helyen, hogy roham közben adnak gyógyszert. Ezt nem tudom elképzelni, mivel a száját ilyenkor meg se lehet mozdítani. Az egész kutya görcsbe van, mindene megfeszülve.Fizikai képtelenség, ha csak nem injekció. Sevenalt szed (eddig negyedet, most felet reggel és este is), de semmi javulást nem látok. A Diphedannal kezdtünk, de akkor volt, hogy néhány naponta előjött. Olyan jó lenne, ha nálunk is el lehetne érni, hogy havonta vagy évente egyszer, jönne csak elő, vagy persze, ha soha.

Gazdik! Az állatorvosnál mindig szoktak csinálni vizsgálatokat (vérvétel...)? Mert nálunk nem volt, csak gyógyszerírás.

14. nyunya4 (válaszként erre: 12. - Mutyikutyi)
2010. okt. 13. 17:22
szerintem annyira vágyik a kajátokra hogy attól kap rohamot ...
2010. okt. 13. 17:21

szia!


a mi kutyánk is szokott rohamot kapni, igazándiból mivel elég ritkán van kb évente 1 szer így csak elviseljük és ennyi. Doki adott rá valamilyen gyógyszert amit roham alatt érdemes beadni neki, de mi nem használjuk, mert a roham után mint ha mi se történt volna. A roham alatt általában összpisili magát és nagyon remeg és elbújik. Sajnálom a kutyusod, kérj rá valamilyen gyógyszert.

2010. okt. 13. 17:03
Sziasztok! Staffordshire Terrier kutyusunknál 6 évesen jött elő az epilepszia. A rohamoknál eszméletvesztés, görcs, rángás, nyáladzás, bepisilés és néha bekakilás is van. 1-2 perc az egész, és kb. hetente jelentkezik (van hogy egymást követő két nap is). Az utóbbi 4-5 rohamnál figyeltünk fel arra, hogy kivétel nélkül mindig akkor lesz rosszul, ha mi eszünk. Kunyerál és mindegy hogy kap vagy nem, minden esetben előfordul a roham. Szobakutyus, mindig velünk van. Gyógyszer: reggel este fél-fél Sevenal. Diphedannal kezdtünk nagyon sűrűn volt rohama, ezzel ritkult. Más is találkozott olyannal, hogy így lesz rosszul a kutyája (miközben mi eszünk), mert az orvosok csak néznek ha elmesélem?
11. judy47 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2010. ápr. 24. 17:21

Szia!

Én is epis vagyok.Az állatoknál ugyan az mint embernél.Be kell állitani a gyogyszerét akkor tünetmentes is lehet.Én 40 éve szedek gyogyszert.A betegség nem gyogyithato,DE KARBAN TARTHATO!

10. punku1
2010. ápr. 23. 16:41

Sziasztok!



[link]

9. Kamillka (válaszként erre: 8. - Wecuska)
2010. ápr. 23. 16:40
Olyanokra, amik az idegrendszerét károsítják. Ha ennyiszer jelentkezett akkor meg el kell vinni dokihoz. Ha epilepsziás, kap gyógyszert. Azt nem tudom, hogy utánna tünet mentes lesz-e. Eseleg fel lehetne venni a kapcsolatot azzal, akitől elhoztátok a kiskutyát azzal kapcsolatban, hogy tapasztaltak e már ilyet a szülőknél, vagy más utódoknál.
8. Wecuska (válaszként erre: 6. - Kamillka)
2010. ápr. 23. 16:26
ez már nem az első rohama volt,és egyre sűrűbben jelentkezik nála.utána néztem a neten a tüneteknek,és teljesen ugyanaz amik a kutyánál is vannak ilyenkor.már beszéltem a dokival is,ő azt mondta ha többször jelentkezik a görcs valószínű epilepszia lesz.ez volt szeptemberben.azóta már 5-ször volt.udvari kutya.milyen mérgekre gondoltál?
7. monika0104 (válaszként erre: 5. - Wecuska)
2010. ápr. 23. 16:22
ez a vizsgálat állat kórházban van , de a tesóm Németországban lakik 30.000 ft körül van.
2010. ápr. 23. 16:18
Ezt ti állapítottátok meg, hogy epilepszás vagy orvos? Egy rohamból nem lehet 100%-osan megállapítani, hogy valóban epilepsziás vagy esetleg más idegrendszeri problémája van szegénynek. Udvaron van a kutyus? Egyes mérgek is válthatnak ki rohamokat:( Ki kell vizsgáltatni előbb.
2010. ápr. 23. 16:16
merre van ez a vizsgálat,és kb mennyi pénz?
4. monika0104 (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2010. ápr. 23. 16:15
a piccassot ct-re vitték és ott állapították meg neki az epilepsziát, de az nagyon drága
2010. ápr. 23. 16:12
hú nálunk tegnap majd 10 percig tartott.úgy sajnálom szegényt.bármelyik állatorvos felírhatja,vagy speciális helyre kell vinni a kutyust?
2010. ápr. 23. 16:08
Szia nekem a testvérem kiskutyája epilepsziás megütőtte a fejét és attól lett epilepsziás, gyógyszerrel kordába lehet tartani a betegséget és hála isten nem sűrűen fordul elő az hogy rángatozik az is csak pár perces ilyenkor ha lehet nem szabad hozzá nyúlni pár másodperc az egész és utána elmúlik és olyan a kutya mintha semmi baja nem lenne.
2010. ápr. 23. 16:02
epilepsziás lett sajnos a tacsink.ha valakinek van ilyen betegséggel élő kutyusa adna nekem információt,hogy milyen gyógyszerrel lehet kezelni,gyerekre veszélyesek-e ilyenkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook