Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Én nem hiszek abban, hogy az ember társas lény. Mivel... fórum

Én nem hiszek abban, hogy az ember társas lény. Mivel... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. márc. 22. 15:40

Társas lény abban az értelemben, hogy korábban hordákban, majd falvakban él. Társadalmi szerveződés, mert az életbenmaradáshoz ez szükséges.

Másrészt az egyéneknek az életük során számtalan olyan esemény, döntés van, melyeket (akárhány tanácsadó is veszi körül) magának kell meghoznia, megélnie.

Sokan érezhetik úgy, hogy nincs szüksége más emberekre, mert önellátó. És van a másik véglet is, aki nem képes az önálló életre - ők akik folyton a magányosságukról papolnak.


Szóval, attól függ ez, hogy melyik irányból közelítjük meg.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2022. márc. 22. 15:27
Egyetértek. És ha olyan életet élt, valaki akkor is vele van és fogja a kezét, amikor elmenni készül.
2022. márc. 22. 15:15
Nem tudom ezt a bölcsességet honnan szedted. Ez az egyedül érkezünk ez nagyon sántít, mert a fogantatás első pillanatától nem vagy egyedül.
2022. márc. 21. 17:53
Azért eme két jeles esemény között, ami a születés és halál, van némi élet is. Gondolom ez az az időszak, amikor társas lényként éli az életét 😀
2022. márc. 21. 17:03
Utóbbiban igazad van, ám az "ember társas lény" frázis inkább arra értendő, hogy igénye van, illetve érdekében áll élete során társas kapcsolatokat kialakítani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook