Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik a jobb munkatárs? Aki csendben dolgozik, keveset beszél vagy aki inkább társasági ember? fórum

Melyik a jobb munkatárs? Aki csendben dolgozik, keveset beszél vagy aki inkább társasági ember? (beszélgetős fórum)

1 2
50. f.frezia (válaszként erre: 48. - Gabbbicica)
2017. nov. 4. 21:46

🤣🤣🤣

Még jó hogy szextelefon nem volt :)

49. Llavender (válaszként erre: 47. - F.frezia)
2017. nov. 4. 21:05

Lehet attól félnek, hogy ahogy elmélyülten koncentrálnak, viccesen fittyen a szájuk vagy az egész arcuk 🙂

Láttam már olyat.


Azt nem bírom, mikor a magánéletemről kérdez ismeretlenül.

Volt egy jó fodrászom, vele jó volt beszélgetni.

48. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Ba1d42e95e)
2017. nov. 4. 21:01

Hat attol fugg 😀😀


Nekem volt olyan kollegam (egy legteru iroda, kb 50 ember) aki a maganugyeit is rendszeresen ott intezte telefonon... igy mindenki azt hallgatta h milyen intimgyantakra ker idopontot 😂😂😂

47. f.frezia (válaszként erre: 46. - Globus)
2017. nov. 4. 21:00

Na igen.

Dolgozzon csendben!

Miért hiszik azt, hogy beszélgetni kell?

46. globus (válaszként erre: 45. - F.frezia)
2017. nov. 4. 20:56
De ő kínjait se kelljen hallgatni, ha lehet.
45. f.frezia (válaszként erre: 41. - Globus)
2017. nov. 4. 20:47

Én nem szeretem ha engem beszéltet a fodrász/körmös.

Ha eljutok végre, hagyjon elmerülni a gondolataimban, az nekem egy kikapcsolódás. Ne fecserésszen..

2017. nov. 4. 20:42
Én társasági ember vagyok, jó dumálni, nevetni. De ha figyelni kell a munkára, akkor zavar a zaj.
43. spann
2017. nov. 4. 19:11
Amelyik munkahelyen állandó fecserészés és traccsparti zajlik, ott nincs munka.
42. Smirnoff (válaszként erre: 41. - Globus)
2017. nov. 1. 20:06
Csak ne azért röhögjenek rajtad a hátad mögött a fodrászok, mert olyan hajat csinált ;D
41. globus (válaszként erre: 36. - Channa*)
2017. nov. 1. 19:52

Valaki írta itt, hogy ereszdelhajamat nélkül szar légkör van.

Nem minden munkában lehet traccsolni, én az ügyfelezés közben kifejezetten taplóságnak találom. Bizonyára sokaknak van erre negatív példája. Volt fodrász, akit ezért hagytam ott, állandóan másfelé tereferélt, telefonált, közben persze járt a keze, de ha már fizetek, rám figyeljen. Ne kelljen figyelmeztetni, hogy hééé, itt vagyok. Ha velem végzett, akár még rajtam is röhöghetnek, az már nem érdekel :)

40. f.frezia (válaszként erre: 39. - Smirnoff)
2017. nov. 1. 19:43
Nagyon.. :(
39. Smirnoff (válaszként erre: 37. - F.frezia)
2017. nov. 1. 19:22
Jesszus! :O Szerintem ez akkor is elfogadhatatlan.
2017. nov. 1. 19:19

Most így halottak napján elképzelem, ahogy két gyászhuszár, vagy sírásó a szertartás közben vígan dumcsizik egymással...


Nem minden munka közben lehet fecsegni.

37. f.frezia (válaszként erre: 35. - Globus)
2017. nov. 1. 18:50

Volt szerencsém olyan nőgyógyászos szituációban, hogy épp terpesztek, a kacsa bent, válogat a pálcák között.. mikor megcsörrent a telefonja. És FELVETTE..

Cseppet se volt kényelmetlen. Mentségére legyen mondva, az osztályról hívták vmi probléma miatt és 5000szer elnézést kért, de ez akkor nem segített rajtam..

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Globus)
2017. nov. 1. 18:47

Szerintem megy az ilyen:D

Egyébként nem "ereszdelahajam" buliról beszélek, csak arról, hogy dolgozunk és közben megbeszéljük, amit megszoktunk (család, időjárás, ki mit csinált tegnap, stb., vagy esetleg ugratjuk egymást:)))), szerintem ez mind bele fér, még akár egy jó kis vita is a beengedjük e a migránsokat vagy sem, stb. Mi ilyenek vagyunk és rácsodálkozunk másokra, akik egésznap csak ülnek a monitor előtt csenben és úgy tűnik, mintha fent lennének, mert mi tuti, hogy már régen aludnánk, ha punnyadnánk:))))

Mindenkinek más a habitusa. Megértem én, ha valaki igényli a csendet a tevékenységéhez, csak ne kelljen vele sokat együtt lennem:DDDD Volt olyan munkahelyem, ahol jobban szerették a csendet, meg is váltunk egymástól. Állandóan azt hallgattam, hogy ne nevetgéljek, hagyjam otthon a fanyar humoromat, stb. Ilyen unalmas társasággal szerencsére ritkán futok össze. Ha csak ilyen lenne, én tuti, hogy inkább harakiriznék:DDDD

35. globus (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. nov. 1. 18:38
Képzeld el, amint a nőgyógyász vizsgál, miközben fantasztikusan "ereszdelahajamat" bulit csap a kolléganővel, olykor közben rád pillantva, hiszen kétfelé is tud figyelni :)
34. Ladiszlav (válaszként erre: 33. - Channa*)
2017. nov. 1. 18:19

25. Ladiszlav 2017-11-01 17:26

Bulival könnyebb


Örülök a véleményednek!

33. Channa* (válaszként erre: 32. - Ladiszlav)
2017. nov. 1. 18:16

Igem mindenki más, épp ezért írtam le én is véleményemet:D

Én megpunnyadnék egy olyan munkahelyen, ahol mindenki kukán ül...

32. Ladiszlav (válaszként erre: 30. - Channa*)
2017. nov. 1. 18:14

Miért ne lennél érthető? Csak ezt nem értem 😀

Mindenki más, ettől kerek a világ.

31. Channa* (válaszként erre: 28. - Smirnoff)
2017. nov. 1. 18:11

Én nem mondat, hogy az ő hibája.

Az előző hozzászólásomba leírtam, hogy miért írtam én ezt.

Remélem mindenkinek sikerül megértenie....

30. Channa* (válaszként erre: 27. - Ladiszlav)
2017. nov. 1. 18:11

Nem, nem vagyok zseni, bár vannak olyan "képességeim", amire sokan azt mondják, hogy az vagyok:DDDD

Csak annyira állítják itt többen, hogy komoly szellemi munka végzésekor csend legyen, hogy nem hagyhatom szó nélkül. Én komoly szellemi munkát végzek a kollégáimmal együtt (banki szoftver fejlesztés), és simán beszélgetünk és nevetgélünk közben. Azaz, lehet komoly szellemi munkát így is végezni, nem azért, mert zsenik vagyunk, hanem azért mert képesek vagyunk egyszerre több dologra figyelni/koncentrálni.

Én olvasás közben is tudok filmet nézni. Na, a férjem ekkor mondja rám, hogy zseni vagyok, mert ha ő valamit nem hallott meg, akkor kérdez én meg visszamondom neki, annak ellenére, hogy én tulajdonképpen olvasok:)

Remélem érthető vagyok...

2017. nov. 1. 18:04
Valahol a kettő között. Ha van rá lehetőség és idő szeretek beszélgetni, de az sem jó, ha valaki lyukat beszél az ember hasába.
28. Smirnoff (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. nov. 1. 18:01
Nem az ő hibája, hogy más nem tud multitask funkcióban dolgozni, de az ő hibája, hogyha nincs más(ok)ra tekintettel.
27. Ladiszlav (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. nov. 1. 17:38
Jó, akkor te zseni vagy!
26. alidamolnar (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. nov. 1. 17:37

Jó, hogy nem azt írod már, hogy az szellemi fogyatékos.

Valószínű képes többfelé figyelni az az ember is, akit alapból idegesít a zsizsegés. Jómagam is befelé forduló vagyok, ettől függetlenül hosszú vonatúton sokszor tanultam a főiskolai vizsgákra. Értettem, figyelni tudtam rá, nem esett jól a zaj.

Most is egyedül dolgozok, de soha nem kell alapzaj, zene, semmi. Ha a munkám során szimplán rutin feladatot végzek, akkor is csend van.

Van, aki egyszerűen szereti a csendet, ez csak erről szól. Alapból gondolom, az eleve introvertált emberek ilyenek.

2017. nov. 1. 17:26
Bulival könnyebb
24. Channa* (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2017. nov. 1. 17:01

Nem, ez pusztán ember függő. Én sok dologra tudok egyszerre figyelni. Most is netezek, a TV-ben lévő filmet is követem és még beszélgetek is közben.

Munkában ugyan így van. Miközben beszélgetek, simán tudok kódot írni.

És ráadául ritkán hibázok, max. elütésem van, ami akkor is elfordulhat, ha épp nem fecsegek. Engem tanulás közben sem zavar a TV, rádió, beszélgetés, stb., sőt! Én jobban tudok koncentrálni, ha nem síri csend van körülöttem.


Tehát, ha valaki csak csendben tud odafigyelni a munkájára, ami szellemi odafigyelést igényel, az nem képes több felé figyelni, s erről nem a fecsegős kolléga tehet....

2017. nov. 1. 12:51

Szia. Elég sok dologtól függ. Nekem értékeléseket, kimutatasokat, melyelemzeseket kell csinálnom, na olyankor jobb ha mindenki síri csendben van :) de ha lemegyünk szünetre akkor szivesen beszelgetek ertelmes dolgokról másokkal.es szivesen meghallgatom a másikat.

Viszont amikor gyumolcsszedesen voltam akkor nem bántam ha dumálás volt mert ugy gyorsabban telt az idő :)


De amugy jobb szeretem a nyugalmat.

2017. nov. 1. 11:36
irodai melónál aki beszédesebb
21. spann
2017. nov. 1. 11:34
Meg attól is függ, hogy aki beszélget munka közben, mit mond. Ha csupa hülyeséget, akkor inkább maradjon csendben. Egyébként is, hogy van annyi ideje dumálni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook