Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem hiszek abban, hogy a léleknek súlya van. fórum

Nem hiszek abban, hogy a léleknek súlya van. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. márc. 1. 03:55
Valaki a 80-90-es evekben tukorforditott, igy jott be par szar kifejezes.
17. Soufflet (válaszként erre: 16. - Soufflet)
2023. márc. 1. 03:51
S
2023. márc. 1. 03:50
Szerintem a leleknek nem sulya, hanem erteke van, es valaki egyszer csinalt egy rossz forditat.
15. Soufflet (válaszként erre: 10. - OldPinokkio)
2023. márc. 1. 03:47
Ez a Cosmopolitanbol van?
14. Soufflet (válaszként erre: 8. - K-né Zsóka)
2023. márc. 1. 03:45

En irigy vagyok a hivokre.

Nekem semmi sincs, se ertelme, se jovom.

De az elet szep.

13. Soufflet (válaszként erre: 6. - Főnix3)
2023. márc. 1. 03:43
Szerintem az mentalist allapot, ami az agyunkkal osszefuggo hormo allapot.
12. OldPinokkio (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
2023. febr. 27. 13:32
"A tudomány jelenlegi állása szerint..." ezzel kezdtem, szóval egyetértünk.
11. K-né Zsóka (válaszként erre: 10. - OldPinokkio)
2023. febr. 27. 10:38
És pontosan tudjuk, hogy a tudomány nem tévedhetetlen, sőt állandóan korrigálja önmagát.
2023. febr. 27. 09:59

A tudomány jelenlegi állása szerint a léleknek nincs súlya, legalábbis a fizikai értelemben vett súly nem tulajdonítható neki.

Az emberi lélek az emberi tudatosság, a gondolatok, az érzelmek és az identitás komplex rendszere. Ez a folyamatok és az állapotok halmaza, amelyek a személyiségünket meghatározzák, nem azonosíthatóak semmilyen fizikai tulajdonsággal, mint például a tömeg vagy a méret.

Bár az emberek sok évezreden át vitatták a lélek létezését és tulajdonságait, a modern tudományos módszerek és a kutatások nem mutattak semmilyen bizonyítékot arra, hogy a léleknek lenne bármilyen mérhető fizikai tulajdonsága, például súlya.

Az emberi tudatosság és az érzések kutatása továbbra is aktív terület a tudományban, és az új technológiák lehetővé teszik a kutatóknak, hogy egyre többet tudjanak a tudatosságunk és az agyunk működéséről.

Az agykutatás azt mutatja, hogy az agy különböző területei felelősek az emberi érzelmekért, gondolatokért és viselkedésért. Az agy elektromos és kémiai jelekkel működik, és az agyi tevékenység vizsgálatával lehet értékelni az emberi gondolkodás és viselkedés jellemzőit.

Azonban továbbra sincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy az emberi tudatosság, az érzelmek és az identitás, amelyek együttesen a lélek fogalmát jelentik, bármilyen fizikai tulajdonsággal rendelkeznek, így a súlyukkal sem. A lélek fogalma továbbra is elsősorban filozófiai és vallási kérdés, amelyet a tudomány még mindig nehéz megközelíteni a számítógépes modellezés és a neurológiai kutatások ellenére is.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Főnix3)
2023. febr. 27. 09:58
Pont ez jutott eszembe nekem is. Amikor úgy fogalmazunk, hogy nehéz a lelke, lelkem, vagy hasonlók.
8. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Soufflet)
2023. febr. 27. 09:41
Mindaddig, amíg nem jön vissza valaki, meddő vita az egész. Nem kell ezt vitatni, higgyen mindenki abban, ami megnyugvást ad a lelkének.
2023. febr. 27. 09:38
Egyéni probléma! Amíg nem győzködsz másokat a magad igazáról, addig abban hiszel amiben akarsz.
2023. febr. 27. 09:12

Pedig néha szoktam érezni. :)

Szokták is mondani, én is, hogy olyan nehéz a lelkem.

2023. febr. 27. 07:38
bebizonyíthatatlan
4. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 06:22
Én sem.
3. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 27. 01:19
Tudat, lelek, szelllem, semmi nem lesz, ha meghalsz.
2023. febr. 26. 21:12

[link]

-------------

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook