Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az ember társas lény fórum

Az ember társas lény (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ember társas lény

2009. szept. 25. 12:08

Engem az élet kényszerített arra, hogy társ nélkül éljek, de nem egyedül, hanem a gyermekeimmel, persze ez nem ugyanaz...


Vele szerettem volna örökké élni, de mással el sem tudom képzelni, úgy, hogy marad örökre az egyedüllét, ami persze nem könnyű 21 év csodálatos év után.

2009. jún. 26. 22:56
Ennek ellenére most egy lakatlan szigetre vágyom...
2009. ápr. 16. 13:52
Egyedül nem megy...de egy hosszú együttélés után jó egy kicsit egyedül...főleg ha van egy szuper gyereked...
2008. okt. 23. 20:14

És mi van akkor ha egy igazán társas lényt rákényszerítenek az egyedűl létre?Ezt ,hogy lehet elviselni???Tanácsot kérek szépen!


Rá kényszeríteni úgy lehet,hogy elhagyom a terhes barátnőmet aki a harmadik gyerekét várja.Ilyenkor hogy lehet ezt túlélni.

14. MSA
2008. ápr. 1. 19:33

Az ember társas lény, de az állatvilágban is megfigyelhető, hogy párban jobban érzik magukat.

Divat manapság "büszke" szinglinek lenni. De ez többnyire a jéghegy csúcsa. A szinglik nagy része is titkon társat keres magának. Nagy ajándék az élettől, ha az ember csaknem tökéletes társra lel, hiszen a hosszú kapcsolat titka a kölcsönös alkalmazkodás is. Tökéletes ember persze hogy nincs, mi magunk sem vagyunk azok. El kell dönteni mi az, amiben hajlandóak vagyunk kompromisszumot kötni a másikkal.

13. Castellina (válaszként erre: 11. - 0260f21e84)
2008. jan. 26. 23:37
jól mondod!
12. 70a5a27405 (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. jan. 26. 22:58
Hát nem csoda, elég nagy "pofont" kaptam az életem egy meghatározó szakaszában. Óvatósabb vagyok, de nincs ilyennel időm foglalkozni amúgy sem.
2008. jan. 21. 09:19
az ember tarsas leny, jol van. A tars meg nem is biztos, hogy pasi. Elsosorban en magamnak vagyok a tarsam, ez nem magany, hanem egyedullet. En pont forditva gondolom, mint elj es remelj: ha szenvedek, ha nem vagyok kibekulve magammal, a vilaggal, mit tudok a masiknak nyujtani? Meg tobb nyavalygast? Kinek kell az? Nem, elobb egyedul, magamban kell helyretenni a dolgot. Ha szeretem magam, majd johetnek a tobbiek. Ha meg nem jon, akkor is probalom jol erezni magam. Nem kell lemondani az igenyeimrol, nem kell gorcsosen kapaszkodni valakibe.
10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - 70a5a27405)
2008. jan. 21. 08:55
"Aki félelemben él,csak félig él."
9. 70a5a27405 (válaszként erre: 7. - Ec63a7fc29)
2008. jan. 21. 08:37
Hasonló a meglátásunk, talán azért, mert mindketten megégettük magunkat. Nekem lassan 5 éve nincs, de azért van ez mert egyben sem bízom.
2008. jan. 21. 07:31
lehet élni pár nélkül, csak bele kell szokni! volt benne részem, mikor az exemmel szétmentünk. fura volt az eleje, tán még fájt is, nem haaggal váltunk el, és utána is jóba voltunk, sőt, gyakran együtt voltunk, mint két barát.. megszoktam az egyedül élést. új kapcsolat, majd összeköltözés, bevallom töredékesen féltem tőle.. mert megvolt a kis megszokott életem, a magamnak kialakitott rendem.. persze a kicsi fiammal..:) de győzött az, hogy szeretem:) mikor elutazik pár napra, legutóbb 4-re.. összeomlik bennem a világ, pedig nem elköltözik, csak rokonlátogatásra megy.. de 4x24 óra nélküle, akit szeretek.. szönyű :(
2008. jan. 20. 11:12

Nekem most van elegem a férfiakból. Nem kívánnék egyet se4m magamhoz közel engedni.


Ha nem tud valaki szeretni, akkor jobb, ha jó nagy távolságban van tőlem.


4 évig éltem pasik nélkül, barátok és barátnők társaságában. Lehet, h velem van a baj, de nem is nagyon hiányzott.

2007. dec. 4. 21:52

Társas lény az ember az biztos, de hogy foggal körömmel keressem....na én abból nem kérek!

Ezeket a nőket nem tudom és nem is fogom megérteni soha.

Nekem már 4 éve nincs alkalmi kapcsolatom se!! És összedölt a világ! Hát persze hogy nem. Csak annyi hogy megválogatom kit engedek magamhoz közel. Ha az ember egyszer nagyon megbotlik, akkor szerintem már máshogy áll a dolgokhoz. Eleinte rossz volt mert az se volt, aztán egyszer csak nem is hiányzott. Azt nem mondom hogy nem lenne jó valaki akivel megoszthatnám az életem, de olyan pasival mostanában még nem találkoztam, mert ritka mint a fehér holló!

Így marad a szingli élet!

2007. okt. 27. 12:58

Sziasztok!


Tökéletesen igaza van a cikk írójának: az ember társas lény.

Az embernek elementáris szükséglete a valakihez való odatartozás, kötődés. Ezt a szociálpszichológia affiliációs késztetésnek nevezi, amely szociális motiváció, tehát a másikra irányul, és pozitív jellegű. Az olyan alapvető szükségleteink, mint a szeretet, biztonság, és a pozitív önértékelés is társas termék. Vagy említhetném az önbizalmat is, hiszen mások megbecsülése, elismerése önbizalmunk eredeti forrásai. Tehát egyedül, magányosan tengődve aligha képzelhető el egy egészséges lelkületű személyiség kibontakozása.

Szóval, ha megkérdezi valaki, mit vinnél magaddal egy lakatlan szigetre, azonnal vágd rá, legalább egy embert! :-)


Kissé tudományos voltam bocs, szakmai ártalom.

2007. okt. 18. 13:35
Nagyon sokfele elet van , van amit magunk valasztunk , van ahova az elet kulönös jateka altal kerulunk ! ? Van aki a hagyomanyos csaladi/tarsas eletben talalja a boldogsagot ! Aztan van aki Istenben ,Istenhez valo imatkozasban leli meg az udvözulest mint apaca,szerzetes,testi lelki gyogyito.....
2007. okt. 14. 13:16

Mi lehet a helyzet a cikk írójával? Egyedül élhet? Vagy ő is társas lény?

De az is lehet, hogy az meg mi nem érthetjük...

2007. okt. 14. 12:28
Ezen a témán már én is sokat gondolkodtam,és az én baráti körömben is sokakra igaz,hogy nem képesek egyedül élni!De ez nem csak a nőkre a férfiakra is igaz!Én is meghallgatom őket,sőt talán meg is értem,de hál istennek én nem járok ebben a cipőben!Én elfogadtam a jelenlegi helyzetet,nem görcsölök majd találok vkit akivel komoly lesz a kapcsolat!
1. Hoxa
2007. okt. 8. 23:13
Barátnőim szerint férfi nélkül nem élet az élet.

Barátnőmmel, Ágival, születésnapja lévén, kirúgtunk a hámból, és egy puccos étterembe mentünk. Aperitifként pezsgőt ittunk, ő tengeri herkentyűket evett, én maradtam az olasz tésztánál.

Ugrás a teljes írásra: Az ember társas lény

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook