Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én látom rosszul vagy tényleg így van? fórum

Én látom rosszul vagy tényleg így van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
99. kacsa118 (válaszként erre: 97. - Pzm3)
2013. febr. 5. 14:11
Igen, szedjék össze, de azért ez a megnyilvánulásod sokat elárul ám...
98. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 97. - Pzm3)
2013. febr. 5. 14:10
Bocs,de én meg olyat nem láttam,amikor szupimami,szedi össze a gyereke produktumát..Amúgy,tényleg nem normális,ez alap(nálam)mi kertes házban lakunk és már úgy megyek ki a kutyával,hogy viszem a zacsit,papírt.
97. pzm3 (válaszként erre: 95. - Pzm3)
2013. febr. 5. 14:03
Mert szerinted normális,hogy minden tele van kutyagumival? A gyerekek meg hagy legyenek betegek,igaz?Ha már kutyát tartanak az 50m2-es lakásban,mert ők olyan fene nagy állatbarátok,akkor szedjék már össze a kutyájuk produktumát,és ne kelljen már nekünk,embereknek kerülgetni.
96. kacsa118 (válaszként erre: 95. - Pzm3)
2013. febr. 5. 13:53
grratulálok.. remélem a gyerekeidnek is ezt a hozzáállást tanítod!
95. pzm3 (válaszként erre: 38. - Bársony)
2013. febr. 5. 13:31
Ja,csak mikor a friss hó tele van kutyasza.ral,és a gyerekeim nem tudnak egy jót rohangálni benne.Az én gyerekem szar.t nem fogod sehol látni,de nekem muszáj a kutyákét kerülgetnem...Problémások a kutyások,nagyon is!!!!
94. pzm3 (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2013. febr. 5. 13:24
Ez már nekem is szúrja a szemem.A közösségi oldalon több szerep jut a bántalmazott éhező kutyáknak,mint a bántalmazott éhező gyerekeknek.Persze,védjük az állatokat is ahogy csak lehet,de a gyerekek,szegény családok legyenek az elsők.Az is fura nekem,hogy ha valahol külföldön ,történik valami természeti katasztrófa,Magyarország egyből adakozik,meg gyűjt,miközben hazánkban is lenne hova adni bőven....
93. c671b9ecbd (válaszként erre: 89. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 13:10

Örülök, hogy sok mindenben egyet értünk, és való, hogy írásban sok minden máshogy hat, így lehet h félreértettem szavaidat.

Nem akartam lekicsinyelni, sem elbagatellizálni az éhezők számát.

2013. febr. 5. 13:08
91. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 87. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 12:44
Nem"csak" ennyi jött át.Csupán erre a mondatodra reagáltam:Az én szemembe nem tud állatvédő lenni aki "majmot" csinál a kutyából, felöltözgetteti csili-vili rucikba, közben zabálja a mekis burgert és a multikban kapható húst. (és itt nem a hússal van a bajom, hanem ahogy azok az állatok élnek, ill. nem élnek)
90. spinneli (válaszként erre: 19. - Cessi)
2013. febr. 5. 12:40

Én is sokat osztottam meg régebben, van férjem, és gyerekünk lesz...nálam az igen egyszerű oka a megosztásoknak az volt, hogy szeretem, és sajnálom ezeket az állatokat, bár hozzáteszem, nem csak megosztással segítek rajtuk.

Azt viszont megértem, hogy másoknak nagy tömegben zavaró, ezért leredukáltam a megosztások számát.

89. csgybzs (válaszként erre: 86. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 12:34

Nem tudod kiforgatni, mert én nem úgy gondolom, ahogy te hiszed, hogy gondolom.


Nincs tévém, nem használok facebook (csak, hogy reagáljak a listádra), zöldségeket termesztek a társasház erkélyén, kutat fúrattam a családi kertbe, csirkeólat szándékozom éppen építeni, a családi ház amiben felnőttem 70cm-es vályog és minden erőmmel azon vagyok, hogy fenntartsam addig, míg idős koromra én is visszamehetek, stb stb.... abszolút híve vagyok a "vissza a természetbe" életvitelnek, sőt, igazából csak azt tartom hosszútávon reális lehetőségnek a "túlélésre".


Igazából nem érted azt, hogy én mire akartam kilyukadni, mert hellyel-közzel ugyanoda, ahova te. De akkor is sok az ember. Ez vitathatatlan tény.


És azért azt a közel 1 milliárd éhezőt, aki jelenleg a világon él ne nevezzük "pár embernek".

88. c671b9ecbd (válaszként erre: 84. - Miszti3)
2013. febr. 5. 12:30

Köszi, jól esett! :D

Még ennyire magamnak se fogalmaztam meg ezeket a dolgokat.

Mindenkinek köszönöm a türelmét és a beszélgetést.

Remélem akad pár befogadó és érthető amit üzenni akarok!

Most mennem kell a gyerekekért, majd nyomon követem a fórumot, de biztos nem tudok válaszolni,vagy csak rövideket :D (ez vagy jó, v rossz hír :P )

87. c671b9ecbd (válaszként erre: 85. - 4fbd4b2862)
2013. febr. 5. 12:28

Egészségedre! :)

Azt viszont sajnálom, ha csak ennyi jött át neked az írásomból és mondanivalómból!

86. c671b9ecbd (válaszként erre: 82. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 12:16

Aha. Most lehet kiforgatom a szavaidat:

tehát ha pl, fele ennyien élnének akkor azok élhetnének kétszer jobb szinvonalon, így termelhetnének kétszer több szemetet és akkor ugyanott vagyunk.

Jó persze írtad, h környezetkimélőbb lehetőségekkel, akkor fele annyi ember negyedannyi szeméttel.

De még mindig szeméttel!

Az a baj, hogy az emberek mindig azt mondják, hogy a fejlődést nem lehet megállítani, meg a civilizáció fejlődik, előre halad. De ez a fogyasztói társadalom egy civilizációs zsákutca.

Nem azt mondom h magát a technikát kell feladni, mert nem. Én is használok netet, számítógépet, képzem magam állandóan, tanulok..stb.


Eszembe jutott , h pl. a rági magyar falvakat nehéz fellelni. Ugyanis őseink harmóniában éltek a környzettel. Vályogházakba, tapasztott házakban éltek, két-három generációt kiszolgált a ház,majd összeborították. Teljes egészében természetes alapanyagból volt, így teljes egészében vissza adták az anyaföldnek. Majd arrébb mentek és ott újra huzták a házat.

A cigányok a magyarokkal jöttek, nekik a vályogvetés volt az egyik feladatuk. Volt feladatuk! A vályog a földből "ingyen" volt.

A kulcsszó: ingyen, tehát nem érdek. Jobb egy gyárat létrehozni és téglákat, betonpaneleket, panellakásokat gyártani gépekkel.

És elterjedt h rossz a vályogház. Miért is? Persze nem örök életű, dehát én se vagyok az. Szerintem ameddig elvan egy vályogház, addig áll egy tégla is, denem az élettartama miatt, hanem úgyis elbontják, új lesz a trend, vagy lakótelepet építenek oda..stb.

viszont a vályognak megvan a természetes szellőzése, nyáron olyan kellemes hűvösek a szobák, nem kell légkondi. Viszont vastagok is a falak, télen is aránylag melegebb, fűtés nélkül, mintha egy panel fűtés nélkül lenne. Fűtéssel meg ugyanannyi energiával sokkal melegebb.

Dehát milyen ciki faluban vályogházban lakni! Hát én abban élek. És lám a technika itt is él! :D


És szerinted az okostelefonok , az internet az előrébb viszi az emberiséget?

Ha netalán lenne vmi globális áramszünet mi lenne? Oda a tudás. Már a legtöbb embernél. A legtöbben már olvasni se tud rendesen, gondolkodni meg főleg nem képesek.

Tehát ezt a technikai tudást féltjük? Most szélsőséges leszek, de én egy valamilyen afrikai benszülötett és egy mai tinit egymás mellé raknék, és minden technikai segítség nélkül csináltatnék egy IQ tesztet, nem is tudnám ki nyerne.


Másrészt nehogy már minket az a pár afrika vagy ázsiai éhező zavarjon már? Miben van utatdban? Miben kell osztozkodnod vele?

A levegőben kb.

Vagy ő használja a telepjárókat ami szennyezi akörnyezetett, ő dobálja ki a műszaki cikkeket, ők utaznak repülővel..és még sorolhatnám!

Nem látjátok, hogy miattunk vannak ilyen helyzetben?!!! Az ők területeiket is elvettük. Nekünk termelnek rizset, bányásszák a gyémántot, aranyat..stb. ahelyet hogy maguknak termelnének.

Dehát olyan rossz nézni hogy éheznek,meg nyomorultulnéznek ki! Hát öljük meg őket! Kevesebb ember szívja a levegőt!

Nem ezek az emberek írtják az esőerdőket, ölik halomra a delfineket, fókákat..stb.

PL egy benszülött eszkimói törzs együtt megölnek egy állatot és együtt megeszik, annyit ölnek amennyire szükségük van.

És ki öli halomszámra a delfineket, hogy ne egyék meg a halakat amik a multik fagyasztóikba kerül?

De úgy látom működik a hatalom! Azt hiszem a georgiai tanuköveken rajta is van hogy a cél a fél milliárd emberi létszám. és látom a tömeg egyet is ért vele.

Kevesebb ember és akkor ők élhetnek mindannyian üvegpalotában, járhatnak óriás dzsippekkel...stb.

Övéké a világ! A férgesse meg had hulljon!

Én ezzel a gondolkodással sajnos nem tudok mit kezdeni!

Harmoniában élni a természettel nem zárja ki hogy technikailag fejlett legyél!


És mit jelent, hogy mit csinál annyi ember???!

Régen rossz, mikor egy ember nem tud mit csinálni!

Vannak törzsek akik napi 2 óra munkavégzéssel szerzikmeg a táplálékukat, (vagyis kimenek és vadásznak vmit). Mi menniyt dolgozunk, hogy legyen étel az asztalunkon?

De nme is az mondom h 7 miliárd ember menjen vadászni. Csak hogy van egy csomó szabadidejük és élnek! Ők igazán élnek!

A családjukkal vannak, beszélgetnek, valódi közösségben élnek és nem virtuálisban mint mi. Nekünk a közösség a facebook.

De nem is írok többesszámban. mert én töröltem is magam róla, nekem vannak valós barátaim és családom, 3 gyerekem és tudok mit csinálni. De ha van szabadidőm tudok a kor technikai vivmányaival is ellenni és netezni, vagy fejleszteni magam és tanulni.

Amint írtam a jövő az önfenntartó vidékekben van és akkor tud az a sok ember mit csinálni. Élelemre és lakhatás akkor megoldott és a szabadidejében tud a családdal és a technikai fejlődéssel foglalkozni, tanulni..stb.

De ehhez globális átalakulás kell!


De azt hiszem nem is ragozom tovább, nincs értelme. Én magam részéről ennyit tudok tenni: próbálunk függetlenedni a rendszerről,élni a kis életünket...a gyerekeimnek a valós tudást átadni.

85. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 70. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 11:47
Én is ruhába öltöztetem a kutyát(fázik),mégis állatvédő vagyok,(annak tartom magam)járok kutyát sétáltatni a menhelyre,élelmet viszek és az a nyomorult 1százalékot is oda adom,és amíg élek ez így lesz!Miért?Mert fontosnak tartom,hogy kompenzáljak valamit ezek felé a kis élőlények felé,akiket a felelősségteljes felnőtt emberek kiraknak,megkínoznak és még ki tudja milyen surmósáot csinálnak velük.
2013. febr. 5. 11:35

A hétmilliárd ember által megtermelt élelmiszer fele jut szemétbe, éppen a héten olvastam valahol. Csak egy adat azoknak, akik szerint az emberiség nagy létszáma minden bajnak a rákfenéje...


Zsinalika, nagy spirituális-ezoterikus tudásról adsz tanubizonyságot irásaidban. (Akár csak egy világitótorony...)

83. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2013. febr. 5. 11:19
Nagyon igazad van.
82. csgybzs (válaszként erre: 78. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 11:17

Szerintem az a logika sokkal jobb, hogy legyen kevesebb ember, de az élhessen a tudása adta technikai vívmányokkal, kényelmi eszközökkel, környezetkímélő újításokkal. Mert így a 7 milliárdból úgy is megveszi valamelyik h.lye...mindig lesz felvásárló erő.


Nem tudsz mindent kiváltani egészséges és nem környezetromboló dolgokkal, ergo bármennyi műanyaggyárat záratsz is be, attól még az őserdőt pusztítani fogják, a fókákat agyonverni, a cápák uszonyait levágni, az olajat a tengerekbe engedni....

Kevesebb lélekszámmal hatékonyabban lehetne átvenni a technikai újításokat, a cégek és a technológiák versenyeztetve lennének. De ehhez olyan globális gondolkodásbeli változásnak kell eljönnie, amire nincs reális esély. Majd legfeljebb akkor, amikor elfogynak az édesvíz tartalékok...


Nézz csak szét itt. Ha nem vállalsz a nyomorra x számú gyereket, akkor szemétláda vagy, mert "ki fog halni az emberiség"....


Az állatvilágban létezik természetes szelekció. Ez ma már nálunk mint olyan, nem is létezik. Olyan koraszülötteket, fogyatékosokat mentenek meg, akiknek 50 éve esélyük sem lett volna. Olyan emberek is szülhetnek, akik valamilyen oknál fogva nem alkalmasak a szülésre.

Csak tartjuk, termeljük újra és újra azokat az mélyszegénységben élő rétegeket, akik sem termelni, sem fogyasztani nem tudnak.

Segélyeket küldünk Afrikába, holott nem az eltartásuk a megoldás.

Egyszóval csak gerjesztjük, tápláljuk, duzzasztjuk a létszámot minden lehetőséggel. Minek? Mikor így is százezrek vannak már munka nélkül a gépesítések miatt például? 10-20 év múlva szerintem még ennyi emberre sem lesz szükség... önkiszolgáló kasszák, internetes ügyintézés, stb... mit fog csinálni ez a rengeteg ember?

81. c671b9ecbd (válaszként erre: 76. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 11:00

Isten a saját képmására teremtett minket. Én ezzel azt is értem, hogy mi is tudunk teremteni.

Nem kell mindenhatónak lenni. Ha elültetsz egy fát, akkor nem teremtesz? ha elültetsz sok fát akkor egy erdőt hozol létre!

A teremtésnek nem csak olyan értelme van,hogy a semmiből létrehozok egy új fajt.

A teremtés építés is, alkotás.

80. c671b9ecbd (válaszként erre: 79. - 4fbd4b2862)
2013. febr. 5. 10:55

:)

bocs nekem is a helyesírási hibákért, gyorsan írok , közben jár az agyam és sajnos akad benne így hiba elég. de mindenki értse jól :)

79. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 77. - 4fbd4b2862)
2013. febr. 5. 10:46
bocsánat:élelmiszerárak
78. c671b9ecbd (válaszként erre: 76. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 10:46

Amint írtad te is ahhoz sok, hogy mindenünk meg legyen. De kérdem én, mi az a minden?

Feltétlen szüksége van az embernek a sok kínai kacatra, sok műanyag szemétre? Valamelyik nap olvastam, hogy napi 5 új gyár nyit Kínában, ahol termelhetik a szemetet.


Úgy látom, sokban nem tér el a nézetünk, csak más logikán haladunk.


Alapvetően a fogyasztói társadalomban van a probléma. Miért sok a 7 milliárd most? Mert minden egyes család termeli a PET palackot, a műanyag szemetet, számítógépes hulladékot, műszaki cikk hulladékot és a háztartási hulladékot. És miért írom, h hulladék?

Mert ki vagyok akadva, hogy anno mikor születtem (30évvel ezelőtt) mama vett egy hűtőt és mai napi jó. 5 évvel ezelőtt vettem egy hűtőt és szar. vehetek újat, és mindenki így van ezzel? pedig elvileg 30 év alatt javult a technológiai tudásunk, nem romlott, tehát örökéletű hűtőt, Tv-t, számítógépet..stb kellene tudni gyártani. De ez nem érdek! Az az érdek, hogyminnél hamarabb romoljon el és vegyél újat,ezzel pörög az ipar. És a hulladékot kidobjuk a fejlődő országokba, Afrikába..stb, mint segély. Vannak afrikából származó barátaink és elmondták h segélyszállítmányként érkezik hozzájuk a mi általunk csereakcióban leadott számítógépek és egyább műszaki cikk és dobják halomba a földekre. Csak szemetet nem szállíthatnak, így segélyként viszik ki. De a legtöbb élelmiszer amit kapnak az is lejárt szavatosságú volt mindig, poshadt, rohadt, penészes.


Mamának volt bádogvödre. Mai napig megvan.

Vettem műanyag vödröt, már nem egyet, szükségem van vödörre. De pár nap, vagy hét alatt eltörik, vagy a füle, vagy végigreped. Dobom a szemétbe. Pedig nem tesz jót a műanyag a környezetnek. És nem is beszéltem a sok kindertojás figuráról és hasonló hülyeségekről, amiket a szemétdombról a madarak kis lakatlan szigetekre is elhurcolnak (erről is volt egy összeállítás. több mérföldre a lakott területtől az óceánon egy lakatlan sziget is tele van szeméttel).


Erre szükségünk van?

Már kapásból be lehetne zárni az összes műanyag kütyüre gyártó gyárat.


Dehát kitalálják nekünk minden évben, hogy egyszer a magassarkú a divat, másik évben a lapos.

Így lehet több állatot legyilkolni a bőréért, nyitni a sok ruha és cipőgyárat.


Szó-szó nem abban látom a problémát, hogy az emberek száma a sok, hanem a szemét sok amit termel.

Ezt is Hollandba láttam. Van egy zacskó keksz. Egy műanyag dobozban egyessével csomagolva a kekszek,majd mindez egy nagy zacskóba. Minek?

77. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 76. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 10:45
Nagyon jókat írsz és igazad van!Ma már több ember éhezik,mint amennyi Kossuth születésekor összesen élt a világon.Jelenleg Magyarország egyharmaddal túlterheli a területét,szóval vagy kevesebben kell(ene) lennünk vagy kevesebbet kellene foyasztanunk.És a következmények?Erősödő környezeti katasztrófák,vízhiány,mérgek,szélsőséges klíma,menekültáradatok,élelmiszer árak növekvése, és még sorolhatnám...Az ember maga,már környezeti katasztrófa.
76. csgybzs (válaszként erre: 74. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 10:27

Ebben nem értek egyet veled. Mert tényleg sok. Mint írtam is, alapvetően a létfenntartáshoz, kényelmes életvitelhez többszörösét kell felhasználni annak a területnek, ahol leéljük az életünket. Nem a benépesült földterület a sok, valóban nem az. Hanem amit még fel kell használni ahhoz, hogy mindenünk meglegyen. Ha 23 milliárdot is ki tudna szolgálni szerinted, akkor miért tűnik el naponta több ezer állatfaj? Olyan fajok, amiket kivadásztak, ellehetetlenítették az élőhelyét?

Nem vagyunk mindenhatók, nekünk nem kell teremteni. Ugyanolyan láncszemei vagyunk az Földnek, mint bármely más állatfaj. Mi mégis kipusztítunk másokat.

Kipusztulna nélkülünk is pár állatfaj, de miattunk a többszöröse történik meg ennek.

75. c671b9ecbd (válaszként erre: 73. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 10:24

Igen. Amúgy ez is téves hit, hogy minden nap hús kell. Kell a hús az emberi szervezetnek, hisz már csak fogazat alapján is mindenevők vagyunk. Viszont az arány nem mindegy. Hetente egyszer elég volna.

Amúgy a régi falusi világban pl vasárnaponként volt csak hús. Ezt egy előadásban hallottam, majd elmentem a most 95 éves dédimhez és megkérdeztem. És valóban így volt. De ezt már hallottam más falusitól is, akik pl gyerekként tanyán éltek.

A hús amúgy az agressziót erősíti az emberben. Sokkal energikusabb és erősebb tőle az ember, de agresszívabb is.

74. c671b9ecbd (válaszként erre: 72. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 10:18

Ez is egy hamis hit, hogy 7 milliárd túl sok. Ezt is a média hangoztatni nap, mint nap. Nem akarok nagyon összeesküvés elméletek felé menni, de azért érdemes megnézni egy-két emberi fajkiírtási programot elolvasni,mert az zajlik jelenleg. Bár gondolom ennek te örülsz. De nem a környezetnek sok, hanem ez a nagy tömeg kezelhetetlen a hatalomnak.


Igazából vedd elő a földgömböt nézd meg mennyi terület van szabadon. 23 milliárd embert is el tudna látni a bolygó élelemmel, ráadásul nem a mostani technológiával. Léteznek olyan környzetbarát techológiák, ami pl. képes lenne az egész afrikai sivatagot beültetni növénnyel és Afrika már teljesen önellátó lehetne.


Persze megint kérdés, hogy a sivatag is ökoszisztéma és ne bolygassuk meg, másrész a Föld életében többször változott már az éghajlat, hol egyik terület termékeny, hol a másik. Ahol egyszer óceán volt, ott most szárazföld van.

Ragaszkodni se kell mindenhez,lényeg a harmonia és a teremtés,nem a pusztítás. Tehát részemről pl egy sivatag elnövényesitése teremtés volna.


Nagy népsűrűség a városokban van. PL Hollandiában (itt is a nagyvárosokban főleg,amúgy hatalmas területek vannak szabadon), egy nagyalföldnyi területen kétszer annyian élnek, mint Magyarországon összesen.

De egy önfenntartó, harmónikus társadalomban az emberi létszám is harmóniába lépne.

Amúgy már az 1800 évektől kiszámolták,meg megjósolták, hogy X és X időre hány milliárdan leszünk, és jóval el vagyunk maradva ezektől a számoktól.

73. csgybzs (válaszként erre: 71. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 10:03

Nagyon jól teszitek. Egyébként az ember nagyon sokat tud tenni egymaga is érte, hogy jobb legyen a világ.

Például ha nem önti a használt olajat a wc-be. Ha nem vásárol állatokból készült használati célra előállított termékeket (pl. bundák, szervekből/csontokból készült "csodaszerek", ékszerek). Ha nem eszik csak feleannyi húst. Ha nem használ olyan termékeket, amik állatkísérletek bevonásával készülnek. Ha kihasználja a meglévő földterületét és gazdálkodik magának, amennyit tud, akár egy teraszon is. Ha nem akar télen epret enni, hanem megelégszik a szezonális gyümölcsökkel. stb stb...

72. csgybzs (válaszként erre: 70. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 09:59

Egyetértünk, azt leszámítva, hogy én nem gondolom, hogy az ember eredendően jó.

Mert nagyon sok ember tehetne mikro szinten a saját környezetéért, már a szelektív hulladékgyűjtéssel is, csak carik rá... mert "egy fecske..."...

Az viszont igaz, hogy a felszólalókat nagyon gyorsan elnémítják, így sok emberhez el sem jut az infó, ez tény. De azért bőven van olyan dolog, amit "józan paraszti ésszel" fel lehet fogni...



Persze, hogy lehetne zöld autókkal járni, de mit csinálnak az olajvállalatok? Lehetne sorolni napestig.

7 milliárd ember. Túl sok. Nem kell ennyi. Itt kezdődik az egész történet. Építeni, enni, közlekedni, élni.... fa/állat/hely/energia... mindent kipusztítunk.

71. c671b9ecbd (válaszként erre: 70. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 09:48

gondolom azonnal lesz aki beleköt , hogy a férjem miért van sertéstelepen akkor..stb. Sajnons egyenlőre hogy meg tudjunk élni külföld dolgozik. Közvetítőcégeknél, így már három országban dolgozott, és gyakorlatilag minden élelmiszeriparba beleláttunk a csirkefeldolgozástól, a sajtgyártáson keresztül a sertéstelepig.

Ép ilyen tapasztalatok miatt próbáljuk meg itthon létrehozni a teljesen önfenntartó otthonunkat, és ekkor férjem is végleg velünk lehet. Számításunk szerint már csak 1 másfél év. De 7 év tapasztalata van már a hátunk mögött, hogy mi azt mondjuk, kösz nekünk nem kell ez!

70. c671b9ecbd (válaszként erre: 67. - Csgybzs)
2013. febr. 5. 09:37

Igenis a médián keresztül vagyunk manipulálva. Nézd csak a híradót: először jön egy halom haláleset, aztán bércsökkentés, áremelkedés, tehát neked is szar lesz, te is meg fogsz halni, majd a végén vmi aranyos állatka valamelyik állatkerből. Mi ez ha nem félelembe tartani az embereket?

Tele van a média mindenféle "álhírrel", menő a szingliség, a városi élet a jó, a falusiak, a paraszti létforma szégyen...

és hogy jön ez a témához?

pont ez a városi felfogás okozza a legtöbb állat szenvedését. És az emberek el se tudják képzelni. Főleg az ő etetésükre vannak a hatalmas "húsfarmok" létrehozása.

Férjem ép most Dániában van egy sertéstelepen. Pár hónap alatt 90 kilósra felhízlalják a disznókat kis ólakba. Persze játék kell nekik , EU elrendelte és az ember lelke is megnyugszik, jó azoknak a disznóknak. :S

Sima csapvizet nem is ihatnak, azonnal megdöglenek tőle, annyira túlgyógyszerezett malacok. Napfényt sose látnak. Férjem nagyon megsajnálta ezeket, van egy kedvenc kismalaca. Állandóan rakosgatja egyik olból a másikba h minnél később vigyék vágóhídra,persze sorsa nem kerülheti el. Egyik nap kivitte a kezében a napfénybe, azt hitt jót tesz neki. Megmutatta neki a napfelkeltét. Szegény malac egész nap köhögött tőle, úgy dugdosta és gyógyította,nehogy észrevegyék és agyonüssék.


Amúgy úgy látom hasonlóan szeretjük az állatokat. Csak én nem az egyes embereket, ill. magát az emberiséget hibáztatom. Az emberek meg vannak vezetve szerintem, le vannak butítva, hamis tanításokat kaptak. Azt hiszik ez jó nekik, csak így lehet élni.

Persze vannak bűnöző emberek, de arányát tekintve nem sok. Az igazi bűnözök a bankok,a multik...stb.


Nemrég láttam egy filmet. Az amazonasi esőerőket is az államadósság fejébe odaadták a bankoknak, akik multikkal termeltetik ki. (a lényeg ez,szakszerűen nem tudom leírni, az IMF ..stb felé eladósodtak, államcsődöt szeretett volna az adott ország, de nem engedték, miszerint van ott amiből fedezni lehet azt). Az erdő-őrök ott mondták hogy csak a kistermelőket tudják megbüntetni, pedig ők igazából nem sokat vágnak ki, és ők akik munkát adnak a helyi lakosságnak, a multik meg megfoghatatlanok, pedig a gépekkel tarolják az egész esőerdőt. Pedig a föld tüdeje!


Egyszerűen amíg az emberek nem ébrednek fel, és hagyjuk, hogy a nagyok ezt csinálják,addig ez lesz. Elpusztítjuk a bolygót.

De ha az emberek összefognának és azt mondanák, hogy kösz nem kérünk belőle, akkor meg lehetne menteni a Földet.


Ill. egy másik előadásból idézve, ne legyünk olyan egoisták, hogy azt higyjük, mi meg tudjuk menti a Földet. A Föld itt lesz még jó sok milliárd évig, de mi már nem leszünk rajta...ha ezt a környezetet tönkre teszük, magunkat öljük meg!


Bocs ha csapongó voltam, remélem érthető amit mondani szerettem volna.

Az ember teremtésre született és tud is teremteni! Csak elhitetik velünk , hogy mihasznák vagyunk és pusztításra használnak fel bennünket.


Az én szemembe nem tud állatvédő lenni aki "majmot" csinál a kutyából, felöltözgetteti csili-vili rucikba, közben zabálja a mekis burgert és a multikban kapható húst. (és itt nem a hússal van a bajom, hanem ahogy azok az állatok élnek, ill. nem élnek)


Mi városból kiköltöztünk falura. Kertben pityogó tyúkot eszünk például. Próbálunk olyan technológiákat megtanulni, amivel nem kell szennyezni a talajt...stb.

És szerintem ez nagyobb állat-környezetvédelem, mint azzal nyugtatni a lelkünket, hogy én odaadtam az adóm akárhány százalékát valamelyik menhelynek,vagy egyesületnek...mert most komolyan: legyen az akárhány millió forint, tud érdemben változtatni bármin?

Amíg az emberek fejében nem jön világosság, akármennyi összeget fordítunk is környezetvédelemre, nem fog történni semmi.

És ezt a világosságot nem a médiából fogjuk megkapni, de sajnos lassan azt kell mondjam, hogy az iskolából sem.


De nem is ragozom tovább!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook