Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én látom rosszul vagy tényleg így van? fórum

Én látom rosszul vagy tényleg így van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. febr. 5. 09:23

Ez csak annyit jelent valszeg,hogy az ismerőseid közül sok az empatikus ember:D Ne szomorkodj, örülj!!

Vagy ha zavar tiltsd le az üzeneteiket,csak gondolkodj el a saját személyiségeden közben :D

2013. febr. 5. 07:55

Azt az egyet még hozzátenném, hogy ha jobban körülnéztek, láthatjátok, hogy az állatvédő szervezetek nem kizárólag a saját dolgaikkal törődnek.

Az egyik szervezet minden télapókor hátrányos helyzetű gyerekeknek gyűjt mikulás csomagokat.

Egy másik épp most gyűjt a hajléktalanok kutyáinak ivartalanítására.

Van olyan menhely, ahol a gyerekeknek oktatást tartanak teljesen ingyen!

67. csgybzs (válaszként erre: 50. - C671b9ecbd)
2013. febr. 5. 07:40

A média sulykolja??? Te miről beszélsz? Az erőszakos emberek elleni bűncselekmények 99%-a nem jelenik meg sem nyomtatott sajtóban, sem médiában, sem sehol. Talán egy-két szélsőséges oldal foglalkozik vele...


Azt az egyet nagyon jól írod, hogy az emberek teljesen le vannak butítva. Nincsenek emberi értékek, nincs tisztelet, nincs semmi.

Az ember gyarló tulajdonságainak hosszú listáját nem lehet egy média számlájára sem írni sajnos.

Elborítottuk az egész földet, kipusztítunk jóformán mindent, amihez hozzáérünk. Szennyezzük a levegőt, a vizeket, elvesszük más állatok élethelyét, egyesek barbár módon csak úgy kínozzák őket, megölik őket. Hol látni még egy ilyen kártékony fajt a bolygón, mint mi?


Erre, ha van pár igen mélyen megbecsülendő ember, aki idejét, pénzét nem sajnálva igyekszik azon, hogy a sok szemétláda által lelkileg-testileg megnyomorított állatokon segít, az hűűű de milyen, mert az ember előbbre való és miért nem a gyerekkórházakra költünk.

A nagy lóf.... Semmivel nem előbbre való. Semmivel nem több. A gyerekkórházak kapnak pénzt állami támogatást, mindenki adójából, akár adná, akár nem. Legalább azzal a nyomorult 1%-kal csinálhasson már az ember azt, amit akar.



(a hsz nem neked szól személy szerint, hanem általánosságban)

66. Miszti3 (válaszként erre: 58. - Kacsa118)
2013. febr. 5. 07:36

Én most véletlenül beleláttam a kutyamentők életébe, és elmondhatom, minden kitüntető elismerésem az övéké! Ahogy mi elhoztuk az ideiglenes befogadótól az egyik mentett kutyát, már másnap egy másik volt ott, és várt a sorára, hogy őt is valaki befogadja. Nagyon nagy áldozatot vállal a befogadó, hiszen az innen-onnan összeszedett elhagyott kutyák pszichikailag-fizikailag nincsenek ám rendben, a szakértő hozzáálláson kívül is különleges odafigyelést igényelnek.

Gyakorlatilag ők szedik annyira ráncba a megmentett kutyákat, hogy egyáltalán esélyük legyen arra, hogy valaki elvigye őket.

Rengeteg szabadidejüket áldozzák fel értük, ehhez tényleg elhivatottság kell, ez nem csak duma.


Nagyon tudom értékelni a munkájukat, most, hogy beleláttam valamennyire, mindenképpen. Eddig a téma fölött semlegesen elmentem, eszembe sem volt, hogy állatmentőket támogassak. De mostantól más a helyzet, idén rájuk fogok gondolni az 1%-ommal is. Igazán jó helye lesz náluk.


Az állatok értünk vannak, a mi életünket szépítik meg, önzetlen szeretetre születtek, hálásak, kedvesek, igazi érző lények, sok-sok mosolyt csalnak arcunkra.

Megérdemlik a védelmet! Minden védelmet megérdemelnek az emberi gonoszság csapdájába esett példányaik! Szegénykék, nem tudják megvédeni magukat... Üthetik, verhetik, éheztethetik, kidobhatják őket, sorsukat csak melegszívű, jóérzésű emberek változtathatják meg. Jó, hogy vannak ilyenek...

Köszönjük Nekedd is "kacsa"

65. belladonna3 (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2013. febr. 5. 06:17

Nagyon jól látod,tényleg így van!

De lesz ez még így se! ;)

Háború esetén vajon mi történne? ...

64. acuko (válaszként erre: 62. - 782fb70168)
2013. febr. 5. 00:18
Hát te nem semmi csaj vagy! :)
63. acuko (válaszként erre: 22. - Jstefan)
2013. febr. 5. 00:17
Ezt hol olvastad?? Honnan vetted? Úgy teríted, mintha igaz lenne. Az egész amit leírtál nem igaz. Kitalálmány. Valaki elhintette, te meg bevetted. Felejtsd el.
2013. febr. 4. 23:42
Igen többet kene foglalkozni az állatokkal !!!
2013. febr. 4. 23:35

És ez Neked miért fáj? Amúgy megjegyzem, a gyerekkórházak, koraszülöttmentők - nagyon helyesen! - kapnak egy csomó állami támogatást, mint az állatvédők nem.


Gyerekeket nem altatnak el, ha senkinek sem kellenek, nem zsúfolják össze őket egy pici menhelyen... Megjegyzem nagyon helyesen!


Viszont az állatokkal sem szabadna ezt tenni! Ha belegondolnál, az állatvédelemnek lenne még miben jócskán felzárkózni a gyermek- és embervédelemhez...


Ja, és abból, amim van sosem támogattam még állatmenhelyet... Meg koraszülöttes meg gyerekrákos mizériát sem.


Általában olyan szervezetnek adom, ami sok embernek segít (gyermekétkeztetés, hajléktalanokért,...), vagy tovagyűrűző segítséget ad (pl. fogyatékos felzárkóztatás)

60. ittmost (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2013. febr. 4. 22:49

Szerintem azért alakul ez így,mert a legtöbb embernek csak a saját gyereke fontos(vagy az se) már ha van neki.Tehát ha valahogy összehozta a gyereket,utána igyekszik előbb-később elfelejteni az összes,ezzel járó nehézséget,mert már nem érzi a magáénak,hisz az ő gyereke már"kész" van,ő nem fog más gyerekéért is aggódni.

De elmondom:nemcsak a kutyák népszerűek:kis falumban az önkormányzat által civil szervezeteknek adható támogatást több alkalommal a galambász egyesület kapta meg,és nem az ifjúsági klub,ahol a sok hátrányos helyzetű gyerekkel foglalkoztak rendeszresen,színvonalasan.

59. 447396604e (válaszként erre: 58. - Kacsa118)
2013. febr. 4. 21:16
uhh:(
58. kacsa118 (válaszként erre: 56. - B486c9cf7d)
2013. febr. 4. 20:00

Épp ez az!

Másrészt, amíg valaki bele nem lát egy állatvédő szervezet munkájába,addig fogalmuk sincs, hogy emberek a saját szabadidejükben mennyit dolgoznak és költenek saját zsebből is erre!

Amikor egy nyugis vasárnap délután csörög a telefonom, hogy akkor MOST kell elhozni 3 kutyát vidékről, mert a tulajt megölték, és ha 2 órán belül nem hozzuk el őket, akkor a nyomozás végéig bezárják őket a házba... Saját benzin, saját telefonszámla.... Találj nekik helyet, mert nem menhelyről van szó... És ez csak egy példa a sok közül. Ahol még csak nem is feltétlen az emberi felelősségről van szó.

57. 447396604e (válaszként erre: 56. - B486c9cf7d)
2013. febr. 4. 19:24
ez igaz
56. b486c9cf7d (válaszként erre: 54. - Kacsa118)
2013. febr. 4. 19:23

Igazad van, pont ez a szomoru, ha az emberek felelosen tartananak allatot, ez nem lenne!

Valahogy kulfoldon ez mar teljesen mashogy van, mint a magyaroknal. Tiszta Balkan.

Itt nalunk kozmunkara itelik az allatkinzokat vagy lecsukjak, aki ehezteti a kutyajat, evekre eltiltjak az allattartastol!

Nem lehetne hasonloan csinalni Magyarorszagon?

Amig nem, igen, sokan fognak meg allatokat megnyomoritani es sok kutyanak igy fognak otthont keresni.

55. 447396604e (válaszként erre: 54. - Kacsa118)
2013. febr. 4. 19:18

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."


amúgy minden hsz-eddel egyetértek

2013. febr. 4. 19:13
Akik állatoknak adják a pénzüket, rájuk áldozzák az idejüket, azok épp mások után szedik a sz.rt...
53. kszb (válaszként erre: 52. - 130454e42d)
2013. febr. 4. 19:09

ki mondta, h az állatok tehetnek róla? :)

visszaolvastál rendesen?

52. 130454e42d (válaszként erre: 48. - Kszb)
2013. febr. 4. 19:08
Erről pont nem az állatok tehetnek, tehát hoztál még egy érvet, miért van ott jobb helyen a pénzem.
51. 447396604e (válaszként erre: 1. - 2545157c39)
2013. febr. 4. 19:08
még szép. sokkal több kutyát zavarnak ki az utcára, ütnek-vernek, mint gyereket.
50. c671b9ecbd (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2013. febr. 4. 19:08

ez egy másik téma, de jobb ebbe most nem belemenni. Amiket leírtál azt a média sulykolja az emberekbe. alapvetően nem hiszem, hogy mindenki lop, csal, hazudik, és öl!!

Lehetne harmonikusan élni a természettel önfenntartó társadalomba.

De aki ilyet ír, már az is hülye, hisz ebből nem tudna profitálni senki.

Az az érdek, hogy mindenki embertárolókban éljen (városban, panelba) kiszolgáltatva a multiknak. Nem érdek a közösség a család, jobb ha egymásnak züllesztik az embert. Erre a legjobb, ha divatot csinálunk abból, hogy gyerek helyett jobb egy kutyát öltöztetni és a kezünkben húzgálni mindenhova.

Nálam az ember azért előbbre való.

49. kszb (válaszként erre: 47. - Kacsa118)
2013. febr. 4. 19:07

kóbor állat így is van bőven. Olykor elgondolkodok, h anyuék környékén miért a vadászoknak kell kilőni a kóbor állatokat, amiket a városból kivisznek eldobni.

Itt szó nem volt arról, h az állatmentés gond, vagy baj, vagy személyes degradálás lenne. Itt egyes emberek értékrendi eltolódása a fő téma/ gond.

em arról van szó, h ha vki nem akarja az életét gyerekre áldozni, és inkább az állatot választja. Ugyan sztem, ha vki alkalmatlan a ygerek nevelésre, az az állattartásra is alkalmatlan lesz, mert egy állattal is legalább annyit kell foglalkozni, mint egy gyerekkel, nevelni kell, és nap, mint nap ellátni.

48. kszb (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2013. febr. 4. 19:01

lopnak, csalnak, hazudnak? Ki neveli ki ezeket az embereket? Ki nem ad át elfogadható értékeket? Persze jelen esetben a neveli, erőteljes idézőjelben van. Vagyis ki tehet róla?

Szted, aki iylen embert nevel fel, az egy állat gondozására, nevelésére alkalmas?

2013. febr. 4. 19:00

Azért szerintem ne keverjük össze a szezont a fazonnal.

1. a gyerekkórházak, gyerekmentők kapnak állami támogatást

2. ha komolyabban utánanéztek, akkor az adó 1%-ból lényegesen többet kap 1-1 gyerekmentő szervezet, mint az állatvédők többsége összesen.


Amit én nem értek... Miért kell az állatvédőknek menni? Mit gondoltok, ha ők nem lennének, mennyi kóbor kutya lenne? Akkor azon háborognátok!

Igen, van gyerekem. És igen, állatokat, kutyákat mentek. Ez miért zavar bárkit is?

46. Bársony (válaszként erre: 45. - B486c9cf7d)
2013. febr. 4. 18:56
:)
45. b486c9cf7d (válaszként erre: 44. - Bársony)
2013. febr. 4. 18:55
Oke, csak eppen a te hozzaszolasod olvastam. :)
44. Bársony (válaszként erre: 43. - B486c9cf7d)
2013. febr. 4. 18:54
Persze, de nem én írtam, hogy zavarnak. :)
43. b486c9cf7d (válaszként erre: 38. - Bársony)
2013. febr. 4. 18:52

Persze, egyoldalu lenne csak az allatbaratokat idegesitonek nevezni :D

Kulon mufajt kepviselnek az ajandekokert, nyeremenyekert megosztok csapata, kulon mufajba tartoznak azok, akik barhova mennek, azt kozhirre teszik, mintha mindenkit erdekelne..

Be lehet allitani, hogy mire vagy kivancsi az ismeroseidtol, erdemes elni a lehetoseggel es akkor tenyleg az uldozi az embert, ami erdekli is :)

42. csgybzs (válaszként erre: 40. - C671b9ecbd)
2013. febr. 4. 18:52

Valamit csak jelez ez a dolog, ha ennyire globálisan fellelhető.

Talán, hogy túl sok ember van? Hogy túlságosan el vannak vadulva? Lopnak, csalnak, hazudnak, ölnek (!!), kipusztítanak más állatokat és esetleg egyre több embernek nyílik ki a szeme és becsüli meg egy tisztább lélek értékét?


Mindenesetre nagyon elgondolkodtató...

41. csgybzs (válaszként erre: 38. - Bársony)
2013. febr. 4. 18:50

Tapasztalatom szerint az állattartók nagyon nagy többsége igyekszik "meghúzni" magát. Velem szemben pl. két német juhász élt, hangjukat sem hallottam soha.

Sok állattartónak kell félni az emberek "jóindulatától", szóval... szerintem vigyáznak.

2013. febr. 4. 18:49

két dolgot írnék ide.

-Hollandiába éltem 2 évig, ott többször láttam az állatmentőt mint az "embermentőt".

Én kicsit párhuzamot vontam, ahogy nyugatiasodunk úgy lesz fontosabb egy állat, mint az ember. Ott már egyáltalán nem "érték" az ember. Legtöbbször ha beteg valaki, egyszerűen paracetamolt adnak neki, aztán gyógyuljon meg magától. A munkahelyen is kb. ennyibe nézik az embert, hisz egy helyre jön 1000 másik.

-én nem kicsit fel voltam háborodva :karácsony tájékán a híradóban volt, hogy állatkínzás miatt kihívta a szomszéd az állatvédőket, miszerint túl sovány a szomszéd kutyája. Ki is mentek,majd azok szóltak a további szerveknek, hogy egy család hetek óta éhezik,meg fáznak. Nemhogy a kutyának nincs mit ennie nekik sincs. Gratulálok a szomszédnak! A szomszédjai éhen is dögölhetnek, de a kutyára állatvédőket hív! Esetleg egy tányér levest vihetett volna át, vagy megkérdezhette volna, hogy segíthet-e valamibe.


Mellesleg én is szeretem az állatokat,nem egyet megmentettem már. A családi kutyáink is mindig menhelyről került ki, vagy az utcáról fogadtuk be.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook