Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én gyerekem... te gyereked... mi gyerekünk? fórum

Én gyerekem... te gyereked... mi gyerekünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
45. 34c48a3825 (válaszként erre: 44. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:56
Zárt ajtón át berontott egy 3 éves? Hogyan?
44. hancsalean (válaszként erre: 35. - Dinkaanyu)
2012. aug. 17. 10:55
"Megmondtam neki,hogy ha nem tetszik neki valami,nekem szóljon!Amennyiben meg egyedül akar lenni,zárkózzon be a szobájába" -ő is ezt tette, de akistesó berontott és ott sem hagyta békén és gondolom én (mint itthon) elég okos már ahhoz, hogy élvezze is, hogy a nagyobbikból milyen reakciót vált ki. Nálunk itthon a kicsinek csak úgy ragyog a szeme, ha szekálódhat, nagy zsivány.
43. 34c48a3825 (válaszként erre: 42. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:54

Nem alárendelje magát, hanem NORMÁLIS ESZKÖZÖKKEL kezelje a helyzetet, nem pedig taszajtgatással.


Nem a láthatáson ott lévő, 9 éves nagy gyereknek kell határra nevelnie egy 3 éves kicsit, főleg nem ilyen eszközökkel.


Ahhoz meg semmi közöd, hogy a szülei hogy nevelik azt a 3 évest.

42. hancsalean (válaszként erre: 40. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:51
És hol legyen egy kis nyugta, ha nem a saját szobájában? Meg is értem, ha egy idő után kirakja, nálunk ezen nem megy vita, hanem leülünk a kicsivel a saját szobájában játszani. Én pont azokkal a szülőkkel nem értek egyet, akik anagytól elvárják, hogy csak azért mert ő a nagyobb, mondjon le mindenről a kicsi javára. Rendelje alá magát az akaratának. Szerintem a kicsi tanulja meg, hogy nem ő a világ közepe és van egy határ. Mert mi lesz az olyan gyerekből, aki kiskorában a szülei, testvéreit irányítgatja? Elkényeztetett felnőtt, aki nem tud normálisan beilleszkedni a társadalomba és akár még kapzsi ember is, aki megszokta hogy mindig minden az övé!
41. Idhikai (válaszként erre: 40. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:49
Nem is a gyerekekkel van a gond, de hidd el, nem minden 2.feleség tud mit kezdeni a kapott gyermekkel, és ez nem azért van, mert rossz akar lenni... EQ.. vagy elég fejlett, vagy nem. És ha nem, akkor az édesanyának kell elrendeznie azt, hogy a gyermek ne sérüljön apa családjánál sem.
40. hancsalean (válaszként erre: 32. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:44
Közben lefagyott a gépem. Tudod nekünk is van egy közös gyerekünk a mostani ferjemmel, aki éppen 3 éves és itthon is megy ez a helyzet. A férjemnek eszébe se jutna, hogy hagyja a kicsit a nagy szobájában mindent tönkrevágni, hanem ő is éppen úgy kitessékeli! Főleg amikor tanul a gyerek (és már készül az iskolakezdésre, ismétel) nagyon zavaró tud lenni, ha a kisebb bemegy és elcseni a tolltartóját, belefirkál a gyakorlójába, vagy széttépi (régebben) a füzetét, amiben éppen ír (felnyúl érte és kitépi).
39. debju
2012. aug. 17. 10:42
szerintem a nagynak meg kell tanulni mi a módja annak, hogy érvényesítse akaratát. A kicsinek sem lesz abból hátránya az életben ha elkezdik megtanítani alkalmazkodni (mert ebben az életkorban még nehézkes)
38. kicsiharang (válaszként erre: 33. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 10:38
Ez így van, neked is el kell beszélgetned a sajátoddal és a Férjeddel is!
37. homern
2012. aug. 17. 10:37

nálunk a családban több testvérpár is van ilyen korkülönbséggel.és bizony a kiskamasz kiteszi a szobából a kicsit és bevágja mögötte az ajtót.egy darabig persze türelmesek a picivel,de amikor már 1-2 órán át megy a pörgés meg a hiszti,a mindent szétpakolás,stb a nagy meg tanulna,meghívott barátnőivel/barátaival beszélgetnének a szobában nyugisan,akkor jön a kitessékelés.

Az ajtóbevágáshoz minimum az kell,hogy az 1 órán át írt másolást összefirkálja a kicsi mikor végzett a nagy és kiment egy percre a wc-re :))

aki szerint nem normális hogy kitolta a szobából és emiatt nem szabad a nagyot többé a kicsi közelébe engedni...hát nem tudom,nagyon nem életszerű...

ha az apa nem szedi össze magát és csinál valamit,a 9 évesnek elég rossz élményei lesznek amik felnőttkorában is végig kísérhetik.

36. Idhikai (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:36

Apukát meg lehet kérni, hogy csináljon közös programokat a 9 éves gyermekkel, és ha nem életbevágó ne vigye az új családba. Nem azért, mert tilos, hanem jobb így ... mindenkinek.

Mi is voltunk így, apuka új felesége (ott is volt már kisgyermek) felhívott, hogy milyen neveletlen gyermekem van, ezért-azért amazért... mondtam, hogy a kisgyerekkel itthon semmi gond, ha velem van semmi baj, tehát ha úgy gondolja, legközelebb velük megyek a közös programokra. Nem gondolta úgy, én sem... de tiszteletben tartottam, hogy nem kedveli a fiamat, így távolságot tartottunk. Ő veszített vele, mert nagy segítséget jelenthettek volna a gyerekeim az ő gyermekei mellett. (Tudom, mert én is "örököltem" egy gyereket előző házasságból.)Apukával a kapcsolat azóta is remek (közben eltelt 6-8 év), és a kistestvért is szereti. Anyukával pedig annyit érintkezik (köszönőviszonyban vannak,, vagy egy-két udvarias mondat), amennyit nagyon muszáj.

35. Dinkaanyu (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:36
A gyerekednek sokkal alkalmazkodóbbnak kellene lennie,hisz ő a nagyobb.Elég szomorú,hogy nem tudott alkalmazkodni a picihez.A pici,még nem tud úgy viselkedni,mint egy nagyobb.Nálunk is hasonló a helyzet,igaz itt a férjem lánya 10 éves a pici 20 hónapos,és igenis rászólok,ha durván viselkedik a picivel.Megmondtam neki,hogy ha nem tetszik neki valami,nekem szóljon!Amennyiben meg egyedül akar lenni,zárkózzon be a szobájába,de ne várjuk már el a kicsitől,hogy úgy játsszon,hogy semmiben sem tesz kárt.A számára fontos dolgokat,pedig tegye nem elérhető helyre.Kitiltani,viszont soha nem tiltanám ki a lakásból.
34. 34c48a3825 (válaszként erre: 32. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:34
Nem is működne a házasságotok? Mikor? Ezt én nem értem.
33. 34c48a3825 (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:33

Számára a férje gyereke egy idegen gyerek a sajátjához képest.


Itt 2 embernek kell kezelnie a helyzetet:

-neked, aki megtanítod a 9 évesednek, hogy nem taszigálunk egy kicsit, akkor sem, ha "zavar"

-az exférjednek, de ez annyira triviális. Miért nem beszélsz a exférjeddel? Ugyanis a gyerekeknek egyforma joguk van az apjukhoz. Vagy neki nem számít?

32. hancsalean (válaszként erre: 29. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 10:33
Tudod mi is így élünk, de a férjemnek eszébe se jutna az, hogy a kicsinek mindent lehet (pedig csak a kicsi az övé). Nem is működne a házasságunk!
31. 34c48a3825 (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:31
Azt sem gondolom, hogy egy 9 évestől elfogadható eszköz lenne a kisebbek taszigálása.
30. hancsalean (válaszként erre: 23. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 10:31

Nézd, neki is van sajátja aki jóval nagyobb és velük is él. Őt is zavarja a kicsi, mert ezt elmondta, de a 3 éves most ebben a korban van. Szerintem a felnőttnek kellene normálisan kezelni a helyzetet és attól, hogy a kicsi kicsi, még nem az övé a világ.


"számára idegen, sokkal nagyobb gyerek" -a férje gyerke, nem idegen gyerek.

29. 34c48a3825 (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:31

Nekem csak saját gyerekeim vannak, így nem tudom ebbe beleképzelni magam.


De: egy 3 éves gyerek mindenféle dolgokat tesz, amik az ő életkorában természetesek. De egy 9 éves gyerek ezt nem torolhatja meg fizikailag.


A hozzászólásodban van a dolog kulcsa: miért rendelné magát alá egy 3 éves akaratának?! Azért, mert 9 éves, pont annyival erősebb fizikailag, mint ahány évvel idősebb egy 3 évesnél.

Egy 9 éves akarattal taszigál egy 3 évest, míg egy 3 éves sokszor zavar, pedig csak fejlődik.


Te ebből komolyan konkurrenciaharcot kreálsz? Az nem egy idegen, trónbitorló 3 éves, aki kitúrja szegény fiadat, hanem a fiad féltestvére. A hozzáállással szerintem gondok vannak.

28. kicsiharang (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:29
Itt csak a férj tud változtatni, ha akar :S
27. kicsiharang (válaszként erre: 26. - Kicsiharang)
2012. aug. 17. 10:27
Ja, már látom a választ! :)
2012. aug. 17. 10:26
Most akkor úgy van hogy a te 9 éves gyereked rakta ki a szobából a 3 évest? Vagy fordítva?
25. debju
2012. aug. 17. 10:26
minden esetre nem irigylem a helyzetet, pont múltkor volt ez eszélgetés témája nálunk...
24. hancsalean (válaszként erre: 16. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 10:26

Gondolj akkor egy olyan szitut, hogy van egy saját 9 évesed, láthatásra megy a féjed 3 évese és a 9 évesnek mindenét szétszedi, összetépi, összefirkálja. Így már más a helyzet ugye?


A gyereknek egyébként születése óta a saját szobája, otthona, mert mi jöttünk el onnan, nehéz volt megemésztenie, hogy apja életébe mások is belépnek. De miért kellene alárendelnie magát egy 3 éves akaratának?


A férj azóta se semmit.

23. 34c48a3825 (válaszként erre: 18. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:23

Mi az, hogy nem lehet? Ezt nem értem.


Nem a sajátját nem rakná ki, hanem másképpen kezelné, de az a sajátja. Itt pedig az ő gyerekét bántotta egy számára idegen, sokkal nagyobb gyerek.

2012. aug. 17. 10:23

A felnőtteknek kellene az ilyen helyzeteket megoldani, hiszen a szerencsétlen gyerekek nem tehetnek arról, hogy ilyen helyzetbe kerültek.

Lényegében ők a szenvedő alanyok.

21. debju (válaszként erre: 20. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:22
akkor ha jól értem mindkét oldalról van már féltestvére?
20. hancsalean (válaszként erre: 16. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 10:21
Nézd, nekünk is van itthon 3 éves és bizony ha idegesíti, akkor kirakja a szobából. Ez napi szinten így van. Nem bántja, egyszerűen kitolja. És megértem! Mert ha épít valamit, a kicsi rögtön szétrombolja, a füzeteit elveszi, tanulni se tud tőle. De azért vagyok én, hogy lekössem a kicsit.
2012. aug. 17. 10:19

Ha még csak egyszer történt egy ilyen akkor még nem még le lehet nyelni a békát, szerintem.

De ha többször előfordul akkor tényleg érdemes foglalkozni a témával. A Férjemet nagyon nagyon megviselte és egy életen át kíséri az, hogy az Apja, mondjuk ki, papucs és emiatt nem állt ki mellette soha...


Gondolom a gyerek már most utálja az új anyucit...

18. hancsalean (válaszként erre: 14. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 10:18
Azt megértem, hogy védi az anyja, de vérszerinti testvérek közt is lehet vita, akkor mit tenne? A sajátot egész biztosan nem rakná ki otthonról. De én mit tudok tenni? Természetesen a gyerekkel elbeszélgettem, de az apjával nem lehet.
17. debju (válaszként erre: 15. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:18

ilyen édes testvérek között is előfordul


asszonyka és exed lehetne annyira intelligens, hogy kezelje a helyzetet. Egy 9 éves gyerektől még nem lehet elvárni, hogy teljesen alárendelje magát.

16. 34c48a3825 (válaszként erre: 15. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 10:17

Ez nem penderítés, nekem ez szépítésnek tűnik.


Nézd, ha egy másik gyerek az én 3 évesemet kezdeni penderítgetni meg taszigálgatni, főleg, ha az egy lakli kiskamasz, én sem látnám szívesen azt a gyereket.


A férj erre? És azóta? Semmit nem beszéltetek meg a láthatással kapcsolatosan?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook