Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én gyerekem... te gyereked... mi gyerekünk? fórum

Én gyerekem... te gyereked... mi gyerekünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
195. b8103f009a (válaszként erre: 187. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 19:55
Miért lenne baj vele? Teljesen jóindulatúnak tűnik, nem hinném, hogy rossz ember lenne. Egyébként van abban valami, amit írsz.
194. b8103f009a (válaszként erre: 185. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 19:54
Hát, akkor neki sem lehet könnyű. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Talán ha egyenlőre csak az apja foglalkozna a fiaddal ha láthatáson van. Az igaz, hogy a testvérekhez, és a nagyszülőkhöz is joga van egy gyereknek, de ezt nem lehet úgy megoldani, hogy ne az legyen ezzel terhelve, akinek tulajdonképp a legkevesebb köze van a gyerekhez? a találkozások nélküle is lebonyolíthatóak lennének máshol, és nem náluk nem? Mármint az új feleségre gondolok. Mert okés, hogy ő sem kívülálló, de talán túlterhelt, talán amúgy is nehéz helyzetben van.
193. hancsalean (válaszként erre: 190. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 19:35
Annak, aki neveli, az a kötelessége, hogy segítse a gyerekét a kapcsolatai ápolásában. Ez az én kötelességem és az apjáé is.
192. hancsalean (válaszként erre: 190. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 19:33
A gyereknek joga van, az apának meg kötelessége! Én nem viszem semerre, jönnek érte maguk. Az, hogy most ezt kijelentette a feleség, megoldandó és megbeszélendő dolgog. Itt nem használt zokniról van szó, saját gyerekről. Azért van szánk, hogy ezt értelmesen megtudjuk beszélni. Nem gyűlölködni kell, hanem alkalmazkodni és együttműködni.
191. hancsalean (válaszként erre: 189. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 19:30
És egyébként amikor váltunk és beteg lett a gyerek, bizony nem felakart jelenteni, hogy korlátozom, nem engedem elvinni. Azóta akkkor is viszi/k, ha gyógyszert szed és idáig jó volt, mert a kicsit elszórakoztatta, lekötötte. Most már a kicsi nagyobbacska, akarata is van, van ami nem tetszik a nagynak. Ő sem tökéletes, egyikünk sem az, de attól még csak gyerekek, ezt majd kinövik és lehetnek ők nagyon jó testvérek is!
190. 6bd83f61cd (válaszként erre: 188. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 19:28

Hogy megmondják, hogy nemkívánatos a gyerek, az apja sem hívja, te meg mindenáron viszed.

A gyereknek joga van a kapcsolattartáshoz, de nem kötelessége.

189. hancsalean (válaszként erre: 175. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 19:26

Rátukmálom? Jesszus! A gyerekért rendszeresen jelentkeznek és attól, hogy az apa dolgozik a hétvégén is, csak este ér haza, mitől ne mehetne a gyerek?


A volt férjem azért nem keres, mert a felesége intézi ezeket a dolgokat, ha kerestem is a volt férjem, mindig azt mondta inkább a feleségével beszéljem meg a dolgot, mert ő nincs otthon.


Nem kellene odamenni és az ügy lezárva? Itt életekről beszélünk, nem fadarabokról.

188. hancsalean (válaszként erre: 187. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 19:22

Odaviszem a másik nőhöz? A gyerek nem a másik "nőhöz" megy, hanem kapcsolattartásra. Na már most a kapcsolattartás fogalma mi is? T.k. az is, hogy joga van a gyereknek ahhoz, hogy személyes kapcsolatait ápolhassa. Vagy nagymamája, unokatestvérei is akikkel rajtuk keresztül találkozik.


A terv szerint? Mitől ne lehetnének ők jó testvérek??? Hahó! Nekem is van apai ágról féltestvérem, aki a gyerekeim keresztszülője és

mi nagyon jóban vagyunk! Attól, hogy most korukból és nemükből adódóan nem találnak jelen pillanatban közös témát, még nem csak gyerekkorból áll az életük.:)



A feleség nagy gyereke már nagy gyerek, tehát nincs folyton otthon, de attól még nagyon jó a viszonyuk és felnéz rá!


Mit takar a pióca viselkedés?

187. 6bd83f61cd (válaszként erre: 181. - B8103f009a)
2012. aug. 17. 19:13

Tényleg nem a gyerekkel van a baj, hanem az anyjával. Odaviszi a másik nőhöz, állítólag a féltestvére miatt, aki idegesíti a gyereket. Mondjuk nem csoda, ha egy idegtépő háromévessel nincs kedve egy kilencévesnek muszájból játszani. Meg állítólag jóban van az ottani másik gyerekkel, ennek ellenére ott egyedül akar lenni. Terv szerint pár év múlva nagyon jó cinkosok lesznek a féltestvérek. Semmi garancia nincs arra, hogy egy 11-12-13 éves gyerek majd egy 5-6-7 évest akar szabadidejében lekötni.

Szerintem be kellene fejezni ezt a pióca viselkedést, esetleg a nagyobbik gyereket, akivel jóban vannak, át lehet hívni, a probléma így is meg lenne oldva, és a meglévő barát sem veszne el.

186. hancsalean (válaszként erre: 184. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 19:11
létbiztonság
185. hancsalean (válaszként erre: 183. - B8103f009a)
2012. aug. 17. 19:11
Nem akarom a szennyesüket kiteregetni, ha vannak gondjaik egymást közt, nyílván a gyerekek is megérzik, de itt inkább arról van szó, hogy mindig rámarad az összes gyerek.
184. hancsalean (válaszként erre: 181. - B8103f009a)
2012. aug. 17. 19:09

Én egy átlagos nő, anya, ember vagyok. Nem vagyok se több, se kevesebb mint itt bárki más. Köszönöm, hogy ezt így kiemelted, de szerintem átlagos vagyok.:)


Az intelligencia az a képességünk, hogy „nem teljesen meghatározott” célok elérése érdekében is tudunk döntéseket hozni. Intelligenciánk fokmérője az, hogy döntésünk mennyire volt „jó” – azaz végrehajtása után milyen pontosan sikerült elérnünk célunkat – és mennyire volt gyors.


Én sokszor habozok és elbizonytalanodom, mert nincs túl nagy önbizalmam és a negatív emberek simán leszívják az energiáimat. Most agykontrollal erősítem önmagam. :)


Ugye a magyar látbiztonság...tele vannak kiadásokkal, az apának dolgoznia kell, nem csak a gyerekünkkel nem tud együtt lenni, a családjával sincs eleget.

183. b8103f009a (válaszként erre: 182. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 19:08
Szegény gyerek :( Ő csak áldozat, mint ahogy mindig a gyerekek azok. Talán az új feleség t.ke is tele lehet az exeddel, ezért ennyire türelmetlen a gyerekekkel?
182. hancsalean (válaszként erre: 91. - 6350755685)
2012. aug. 17. 19:02
A gyerek azért akar egyedül lenni, mert hiányolja az apját és várja, hogy este ha hazaért 10 percre a nyakába ugorhasson!!!
181. b8103f009a (válaszként erre: 168. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 19:01
Nagyon intelligens nő vagy, látszik minden hozzászólásodon! Ne törődj a második asszonykák beszólásaival, vagy azokkal akik csupán csak rosszindulatúak, vagy csak nem tudnak értelmesen gondolkodni. Semmi baj a gyerekeddel, nehogy hibáztasd akár egy percig is! Azt azért meggondolnám, hogy engedném e így is láthatásra. Elvileg az apjához megy nem? Akkor foglalkozzon vele! Ha vele van abban a kevés időben amíg ott van, ez az egész szitu nem is lett volna....
180. hancsalean (válaszként erre: 58. - 6350755685)
2012. aug. 17. 19:00
Köszönöm!
179. hancsalean (válaszként erre: 56. - Dinkaanyu)
2012. aug. 17. 18:59

Nincs kulcs, nem is kell még, hiszen ha magára zárná és rosszul lenne, elég nehéz kiszabadítani. én gyerekként magamra zártam a fürdőt, szép esti történet lenne, hogyan szabadítottak ki :D.


Nem taszigálta, kitolta.

178. hancsalean (válaszként erre: 55. - 34c48a3825)
2012. aug. 17. 18:57

Nálunk sem eszköz a taszigálás. Vegyünk egy példát: óvoda, vagy iskola, mindegy. A tanító, ha kell bizony fogja a rendbontót és kiteszi szűrét, nem hagyja, hogy zaklassa a többieket. Akár 3 éves óvodás, akár iskolás legyen. (családunkban óvónő és pedadógus is van és bővöltünk egy pszichológussal is :), igaz még csak "majdnem".


Nem mondtam, hogy hogyan kellene, elmondtam, hogy másképp is lehet, nálunk mi a helyzet.


Exférjem tart a feleségétől, mert már többször megfenyegette, hogy elválik tőle, de ebbe a témába jobban nem mennék bele.

177. hancsalean (válaszként erre: 66. - Zerega)
2012. aug. 17. 18:52
Nem hinném, hogy elégtételt akarna venni, én azért hiszek az emberi jóságban.
2012. aug. 17. 18:51

Vajon a gyerekek mit szólnak az én apám-anyám-te apád-anyád-mi apán-anyánk felálláshoz?

Őket ki védi meg a felnőttek felelőtlenségeitől?

175. 6bd83f61cd (válaszként erre: 172. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 18:51
Magyarán itt szó sincs láthatásról, csak te rátukmáűlod magad erre a nőre egy idilli képet hajkurászva. Most, hogy már se az apa se az új feleség nem hív, talán nem kellene odamenni, és az ügy lezárva.
174. hancsalean (válaszként erre: 172. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 18:49
És mert pár év múlva nagyon jó kis cinkostársak is lehetnek :) De ez az időszak most nagyon nehéz és tanácstalan vagyok, hogy segítsek, hogy vészelje át és persze aggódok is a kijelentés miatt. Mert hogy megviselné, ha többet nem mehetne, vagy úgy kellene ott lennie, hogy "nem szívesen látott".
173. hancsalean (válaszként erre: 172. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 18:47
nagyobbik
172. hancsalean (válaszként erre: 170. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 18:46
Hogy a testvérével lehessen, hogy ne úgy legyenek mint két idegen! Mert a kicsi is a testvére! És mert a nagyobikkal ( a feleség hozott gyerekével) nagyon jó a viszonyuk. És mert a gyerek ne szakadjon ki a családból (unokatestvérek, nagyszülők stb).
171. hancsalean (válaszként erre: 149. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 17. 18:45
Nem volt előzménye, mert felhívott volna a felesége, mint ahogy idáig is, ha a gyerekről esett szó, mert nem a volt férjem volt akivel a gyerek dolgait megbeszélhettem, hanem csak őt hívhattam fel, még a gyerektartást is ő intézte.
170. 6bd83f61cd (válaszként erre: 168. - Hancsalean)
2012. aug. 17. 18:43
Minek viszed oda látogatásra, ha soha sincs ott az apja? :O
169. hancsalean (válaszként erre: 161. - Zakajeo)
2012. aug. 17. 18:40

De, rögtön felhívott, meghallgattam. Elmondtam neki, hogy itton is van olyan, amikor a kicsi túlzásokba esik és szoktam hozzájuk is menni, látom, hogy nagyon eleven az ő gyerekük is, az anyjának is épp elég vele bírni. Nem rossz, mert rossz gyerek nincs, csak nincsenek határok, bármit megtehet. Elmondtam azt is, hogy elbeszélgetek a gyerekemmel, megkérdezem mi történt, mi váltotta ki és hogy reagálta le.


Ő azt mondta, hogy sokszor szólt a feleségnek, kérte, hogy vigye ki, a kicsinek is szólt és elege lett és a vállánál fogva kitolta. (itthon is ezt teszi, nem fojtja, nem is emeli, mert ÉN KÉRTEM, hogy csak tolja ki ilyenkor, ne emelje, mert sérve van a kicsinek és ő a hóna alatt vitte volna egy alkalommal ki.)

168. hancsalean (válaszként erre: 167. - B8103f009a)
2012. aug. 17. 18:31

Huh, rengeteg hozzászólás érkezett, nem tutdtam még mindet visszaolvasni, de ez nagyon jól esett! Igen, mi költöztünk el, illetve a volt férjem nem akart velünk, velem élni és ketté váltak az útjaink. A gyereknek ez a régi otthona.


Szólt az anyukának, hogy zavarja a kicsi, a kicsit is kérte, hogy hagyja békén.


Volt aki itt azt írta, hogy rivalizálni szeretnélk a másik anyukával. Erről nincs szó, okom se lenne rá. A példákat azért hoztam fel, mert nekünk is van 3 éves, tehát tapasztalja a nagy, hogy milyen ha beindul a tesó és azt is tudja, hogy nem hagyjuk e témában magára.


Anyuka ilyenkor általában más elfoglaltságot talál, a volt férjem pedig sosincs otthon a láthatások alatt, én megértem a feleségét is, hogy besokallt. Mivel nem tudja magát megvédeni, nem írok, nem nyílvánítok véleményt róla, felesleges lenne.


Köszönöm, hogy Te legalább megértetted miről szeretnék beszélgetni!

2012. aug. 17. 16:26
Ha jól értem a szitut, akkor ti elváltatok a férjeddel, és elköltöztetek a közös gyereketekkel az otthonotokból. Az apuka maradt, és neki közben új kapcsolata, új családja lett. Szegény gyermek jogosan érzi "trón fosztottnak" magát a régi otthonában. Egyáltalán nem elvárható tőle, hogy a felnőttek helyett Ő oldja meg az ilyen problémákat, szituációkat a féltestvérével. Ő is gyerek még, ez a felnőttek dolga lenne, hogy ezt kezeljék. Hol volt a gyerek anyja, vagy apja, amikor kitaszította a kicsit a szobájából?! Mivel otthon is van hasonló korú testvére, aki a féltestvérhez hasonlóan életkorából adódóan is viselkedik vele így, gondolom tudjam mindent a kicsire sem kell ráhagyni, csak mert kicsi. Mivel segítséget nem kapott a gyerek szüleitől, megoldotta így, hogy kitessékelte a szobájából a 3 évest. Semmi rendkívüli nincs ebben, teljesen természetes viselkedés tőle. Ez nem agresszivitás még, csak elfogyott a türelme. Egyébként abban sincs semmi abnormális, ha testvérek néha egymásnak esnek. Azért vannak a szülők, hogy megtanítsák a gyerekeknek kezelni az ilyen helyzeteket. Egyik gyerek sem érezheti többnek, vagy fontosabbnak magát a másiknál. Ami nem normális ebben a helyzetben, az az apuka, és az új párja viselkedése. De főleg az apáé! Ők a felnőttek, a gyerekek meg gyerekek. Egyébként meg a saját gyerekem, sosem lenne nálam vendég, vagy eltűrt személy, még válás esetén sem! ( Még jogilag is az apja örököse lesz, az új asszonyka meg itt úgy tűnik csak beleült a készbe! )Alkalmazkodni természetesen neki is kell a család életviteléhez, szokásaihoz, de ez megjár visszafelé is. Egyébként nem értem azokat a szülőket, akik a nagyobb gyerektől azt várják, hogy mindig Ő legyen megértő és toleráns a kicsivel. Az ilyeneknek a kicsi kicsi 3 évesen, 9 évesen, és 19 évesen is az marad. Vagyis a nagyobb csak tűrjön, alkalmazkodjon úgy, hogy hozzá sosem kell évekig, akár évtizedekig. Na az ilyen szülők csinálnak ellenséget egymás közt a gyerekeikből. Mert egyiknek mindent lehet, a másiknak meg folyton csak kuss van, tűrjön. Ebben az esetben ha az apa nem tér észhez, és nem tesz semmit, tönkre fog menni a kapcsolata a különélő gyerekével, és csakis magát okolhatja érte.
166. zakajeo (válaszként erre: 58. - 6350755685)
2012. aug. 17. 14:03

alapból egyetértek de tényleg nem jó ha kitolja kitaszigálja stb...most hogy már a kicsi nálunk is kis harcias és nagyobbacska(kettő és fél) néha elkaptam már a nagyobbakat hogy egy pillanatra elég vadul néznek rá és kirakják....nem szeretem azt a pillantást és mindig megemlitem nekik,megbeszéljük....nem helyes semmikép ha elkapja váll és nyak között valahol és kirakja,az a kicsi lehet csak a tesót akarta vagy az érdekes papirhalmot....de sajnálom akkor is a 9évest:(

viszont neki is meg kell tanulnia az ottani szabályokat,ki kell birnia hogy ott ne zárkózzon be stb...gondolom otthon többet van mint az apjánál,tárolja az anyukájánál,otthon esetleg a féltett dolgait,picit ő is alkalmazkodhat...tudom hogy nagyon nehéz de nem lehetetlen

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook