Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EMFESZT felfüggesztették! fórum

EMFESZT felfüggesztették! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2011. jún. 8. 22:15

Sziasztok!


Lássatok csodát! Megkaptuk visszamenőleg a gázártámogatást. Hónapokra lebontva küldték meg. Összesen 4575 Ft. Így a májusi számlánk 5006 Ft helyett mindössze 431 Ft. Ezzel a mi kálváriánk véget is ért.

Hasonló jókat kívánok mindenkinek!

201. Lady Blakeney (válaszként erre: 200. - 1kutya)
2011. jún. 4. 15:14

Igen. Sajnos azt kell, hogy mondjam, ilyen világban élünk. Az ember magára van utalva, nagyon kevés az olyan valaki, akiben meg lehet bízni.

Mi soha nem diktáltunk előre. Épp elég azt is kifizetni, amennyit fogyasztottunk. Pláne télen. Régen, még az EMFESZ előtt átalányt fizettünk, azt nagyon nem szerettem. Szerintem ez a tiszta munka: amennyit fogyasztok, annyit fizetek ki. Jó, hogy a villanynál is van ilyen diktálási lehetőség. A víznél viszont sajnos nincs. Épp most volt leolvasás, meg elszámoló számla, és visszakapunk 7000 Ft-ot. Ezt a pénz hónapokon keresztül a vízmű használta, teljesen jogtalanul. Nem értem miért lehet azt megengedni, hogy több pénzt beszedjenek az embertől, mint amennyi jogosan járna?

Aki maga diktál többet az persze más kategória, mert ott ugye ő akar többet fizetni.

200. 1kutya (válaszként erre: 199. - Lady Blakeney)
2011. jún. 4. 12:06

Részlet a Nemzeti Fogyasztásvédelmi Hatósághoz írt panaszlevelemből:


". Január 5.-én diktáltam előre, mert, arra számítottam, hogy a fűtési szezon még kb. három hónapig tart, és addig legyen havi 100 m3 gázom tartalékban, kevesebb legyen a havi fizetnivalóm.

Ez nagy hiba volt, de ki gondolta volna, hogy az EMFESZ egy hét múlva megszűnik? Hisz a decemberi hírlevelükben még ezt írták:

A változó világban mi lehetne fontosabb, mint a biztonság?

Áldott, Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánunk!


Egy hónap múlva tájékoztattak, hogy a Magyar Energia Hivatal (MEH) az EMFESZ földgáz kereskedelmi működési engedélyét felfüggesztette."


A tanulságot én is levontam : "nem szabad sehol, semelyik szolgáltatónak előre fizetni."

De, hát, ilyen világban élünk?

199. Lady Blakeney (válaszként erre: 198. - 1kutya)
2011. jún. 3. 19:31

Én itt már nem csodálkozom semmin se. Ami ezzel az EMFESZ mizériával kapcsolatban itt folyik már lassan fél éve, az egyszerűen nevetséges. Mindenen rajt ülnek, mindennel az időt húzzák. Kíváncsi vagyok, hogy most majd megkapjuk-e visszamenőleg a gázártámogatást, és mennyi idő múlva.


Drukkolok neked, hogy visszajöjjön a pénzed. Nem kis összegről van szó. Tanulság, nem szabad sehol, semelyik szolgáltatónak előre fizetni.

198. 1kutya (válaszként erre: 189. - 1kutya)
2011. jún. 3. 08:28

Ma már június 3.-a van, és én még mindig nem kaptam meg az EMFESZ-től a, mintegy 30000 Ft. túlfizetésemet.

Megkaptam. viszont a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságtól a választ a május 11.-én kelt bejelentésemre az EMFESZ ellen. (A levél másolatát az EMFESZ-nek is elküldtem, nem e-mailban, hanem mindkettőt postán)

Tárgy: Eljárás megindítása

Ez, egy végzés, melyben (Nevem, Címem, Szerződés számom)

"kérelmére elszámolással kapcsolatos hatósági ügyben fenti ügyszámon az EMFESZ Kft. ellen

eljárást indítok, és egyben értesítem az alábbiakról:" stb.

2011. jún. 2. 16:21

Sziasztok!


Ma érkezett egy levél az államkincstártól. Mindössze 12 sor az egész.

Az elején mindenféle bla-bla szöveg, amit eddig is tudtunk. Az utolsó 2 sor a lényeg:


˝Tájékoztatjuk, hogy a fentiek vonatkozásában Önnek semmi teendője nincs, a támogatásra vonatkozó adatokat, annak érvényesítése érdekében átadtuk az átvevő szolgáltatók részére.˝


Ezek szerint innentől várhatjuk a gázártámogatás utólagos rendezését végre? Ebből a levélből én arra következtetek, hogy nem is az EMFESZ-re kellett eddig várnunk, hanem az államkincstárra.

Más is kapott ilyet?

196. Lady Blakeney (válaszként erre: 195. - 9bbc382386)
2011. jún. 1. 11:18

Én drukkolok neked, hogy sikerüljön a terved!


Bárcsak megoldódna végre ez a kálvária. Már lassan fél éve húzódik az egész ügy. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez nem lehetett volna normálisan, kulturáltan, problémamentesen, megfelelő idő alatt lebonyolítani. Vagy megint csak álmodozom???

195. 9bbc382386 (válaszként erre: 194. - Lady Blakeney)
2011. máj. 31. 22:21
Ha rajt ülnek,akkor addig nem fizetek,ez így lesz...aztán pereljenek.
194. Lady Blakeney (válaszként erre: 193. - 9bbc382386)
2011. máj. 28. 22:09
Hát ha ezt tényleg meg kellett volna újra igényelni, akkor szívás! Anno a párom egy csomót telefonált ez ügyben. A végén az sült ki a dologból, hogy automatikusan megkapja minden volt EMFESZ-es visszamenőleg. Én azért még bízom benne. Amilyen nehezen küldték ki az elszámoló számlákat, én el tudom képzelni, hogy ezen is rajt ülnek!
193. 9bbc382386 (válaszként erre: 192. - Lady Blakeney)
2011. máj. 28. 17:18

Azon gondolkoztunk,lehet ismételten meg kellett volna igényelni,mikor a szolgáltató átvett bennünket,mert elesünk így a kedvezménytől!

Anno is úgy volt,újra kellett igényelnünk....

Mi ne fizetjük addig be,míg nem küldi át az új szolgáltatónak a gázártámogatáshoz szükséges papírokat,nem érdekel....

192. Lady Blakeney (válaszként erre: 191. - 9bbc382386)
2011. máj. 27. 16:13

Hát ez az. Én is a gázártámogatásra várok már hónapok óta. Nem akarom elhinni, hogy ennyire pokolian lassan megy ez a dolog. Ez már nevetséges.

Arról volt szó, hogy az EMFESZ küldi a papírokat az újnak, és akkor megkapja mindenki visszamenőleg januárig. De kérdezem én, mikor küldi már??? Csak nem el akarják sumákolni az egészet?

Éppen eléggé ráfázott mindenki ezzel a váltással, mert drágábban kapja a gázt, és akkor még a jogosan járó támogatást is húzzák-halasztják.

2011. máj. 27. 14:17

Ma küldte az emfesz az elszámolót,mely szerint 13ezerrel tartozunk.


A gázártámogatásunkkal mit kell kezdeni?Úgy tudom,tudtam....hogy az emfesz továbbítja a másik szolgáltatónak,aki átvett.

Január óta nem kapjuk azt meg...

190. Ilicica (válaszként erre: 189. - 1kutya)
2011. máj. 27. 06:29

Igen sajna az elnézés kérés, vagy késedelmi kamat náluk csak akkor jöhet szóba, ha mi tartozunk és ezt csak nekünk kötelességünk megtenni. De a lényeg, hogy 20-án mi is megkaptuk a túlfizetést és lezártam az ügyet. Ezután kicsit jobban átgondolom, ha valami újba fogok.

Remélem mindenki aki hasonló cipőben járt mint mi lezárhatja végre ezt a bonyolult helyzetet.

Üdv: Ili

189. 1kutya (válaszként erre: 187. - Ilicica)
2011. máj. 21. 12:23

Csütörtökön, 19.-én megkaptam a számlámat én, és ugyanakkor, a velem szemben lakó szomszédom is, akinek szintén túlfizetése volt.

Neki a postás, már másnap a pénzt is vitte, én a folyószámlára várom visszautalni.

Remélem, hogy ez jövő hét első napjaiban meg is fog történni.

Késedelmi kamatról, vagy akár egy Elnézés kérésről a csatolt levélben szó sem esik. Úgy írnak mint ha csak hátralékosokhoz szólna a levelük. Úgy fogalmaznak, mintha az EMFESZ nem is tartozott volna senkinek, csupán az adósokat fenyegetik, hogy 15 nap tartozás után, rájuk küldik a végrehajtókat, holott a törvények erre 60 napot engednek meg.

Sajnálom, mert, amíg az ügyfelük voltam, tapasztalatom szerint velem mindig korrektek voltak, és jobb szájízzel váltam volna meg Tőlük, ha egy pár emberi szóval azokhoz is szóltak volna, akiknek a türelmük ezt megérdemli!

188. 1kutya (válaszként erre: 187. - Ilicica)
2011. máj. 17. 14:29
Írtam választ privátban, az adatlapon megadott citromail címre!
187. Ilicica (válaszként erre: 182. - 1kutya)
2011. máj. 16. 19:15

Szia!

Mi hasonló cipőben járunk. De már megkaptam az elszámoló számlát kb. egy hónapja ami mutatja, hogy 49000Ft túlfizetésem van és olvastam, hogy ezeket a túlfizetéseket 8 napon belül rendezik, de még a mai napig nem kaptunk semmit. Én is folyamatosan küldöm a méleket és fenyegetem őket talán ezért is kaptam meg az elszámolót, de pénzt még a mai napig sem. Most úgy döntöttem megpróbálkozom a fogyasztóvédelemmel, mert nekem ez nem kevés pénz.

Azt gondoltam mikor átléptem, hogy sokkal jobb lesz meg egy csomót spórolok, de ezt nem gondoltam, hogy megszűnik és futhatok a pénzemért. Mi átalánydíjasok voltunk, mert így könnyebb volt a havi fizetés.

Szeretnék már olyat hallani, hogy valaki visszakapta a pénzét. Akkor kicsit reménykedhetnék én is.

Kitartást mindenkinek.

2011. máj. 10. 21:58
Lássatok csodát, ma megérkezett a januári EMFESZ számla. Ráadásul egyszerre kettő. Kellett hozzá 4 hónap. 1251 Ft és 2518 Ft. Szerencsére egyik sem nagy összegű.
185. 1kutya (válaszként erre: 184. - Lady Blakeney)
2011. máj. 4. 09:28

Ajánlom figyelmedbe ezt a fórumot, talán itt egy kicsit nagyobb az aktivitás:


[link]

2011. máj. 3. 19:36
Azoktól kérdezném, akik már megkapták az EMFESZ-től az elszámoló számlát, és le is zártak velük mindent, megkapták már visszamenőleg a gázártámogatást az új szolgáltatójuktól?
183. Lady Blakeney (válaszként erre: 182. - 1kutya)
2011. máj. 1. 17:05

Szia!

Még mi sem kaptuk meg a január első felére vonatkozó számlát sem, és a végelszámolást sem. Már a férjem is érdeklődött telefonon, de hát semmit sem ért el vele. Egyébiránt én nem tudok róla, hogy nekünk túlfizetésünk lenne. Nálunk az EMFESZ vonta minden hónapban az összeget a bankszámlánkról. Mindig annyit, amennyi a gázszámlán szerepelt. Mivel minden hónapban diktáltuk az óraállást, ezért a tényleg elhasznált mennyiség került elszámolásra, és nem átalányt fizettünk. Így hogy lehet túlfizetés?

182. 1kutya (válaszként erre: 177. - Lady Blakeney)
2011. máj. 1. 09:39

Új fiú vagyok a fórumon, üdvözlök mindenkit!

Nekem az EMFESZ a legutóbbi számlát csak dec 31.ig állította ki.

A vég, illetve zárószámlát még nem kaptam meg, noha folyton zaklatom Őket e-mailekkel.

Valószínű azért késnek, mert én túlfizetésben vagyok, azaz Ők tartoznak nekem. A válaszaikban, folyamatosan ígérgetik, hogy:

"Az EMFESZ minden felhasználója számára, akinek túlfizetése van, természetesen visszafizeti a túlfizetés összegét.

A végszámla kiállításáig szíves türelmét kérjük!"


Már május van, és a türelmem, valamint a bizalmam egyre fogy! Nem tudom. hogy hova lehetne fordulni?

Jár még valaki hasonló cipőben?

2011. ápr. 14. 18:53

Hát úgy néz ki, hogy az EMFESZ-hez már nem tudunk visszamenni. Szép kilátások a télre!

Már az elmúlt télen is fagyoskodtunk itthon, most meg magasabb gázár, megszüntetett gázártámogatás. Nem tudom mi lesz így.

2011. ápr. 6. 12:12
Gázártámogatás sajnos a miénken sincsen, állítólag majd utólag, ha rendben lesznek a papírok. Hát kíváncsi leszek rá! Sajnos úgyis csak április végéig jár, aztán az is megszűnik számunkra.
179. 9bbc382386 (válaszként erre: 177. - Lady Blakeney)
2011. ápr. 5. 19:29

Mi nem kaptuk meg,és ne is küldjék!

Százhuszonvalahányezret fizettünk most be másfél hónapra,és nem kaptunk gázártámogatást,mert az emfesz nem küldte át a papírokat :SS

2011. ápr. 5. 19:01
Megkaptam mindent; fizettem, mint a katonatiszt; még az a szerencse, hogy édesanyám hozzám vágott egy húszezrest, különben nézhettem volna ki az ablakon.
2011. ápr. 5. 18:34

Ahogy elnézem ezt a fórumot, eléggé kihalt lett. Már csak én írogatok itt magamban. Na de hátha valaki esetleg olvassa.

Van még olyan család rajtunk kívül, aki nem kapta meg az EMFESZ-től a január 1-13-ig terjedő számlát? Már április van, könyörgöm!

2011. márc. 17. 19:46

Megint itt vagyok egy hihetetlen történettel. Velünk aztán minden megesik, ami csak létezik.

Egy héttel ezelőtt írtam, hogy megjött a két suez számla, és nem vették figyelembe a bediktált óraállást. Ma ért rá a párom személyesen bemenni az irodába. Előadta a panaszát, mire az ügyintéző megnézte az adatokat a számítógépben. Közölte, hogy azért nem vették figyelembe a diktálást, mert átalányra vagyunk beállítva a szerződésben. A férjem váltig állította, hogy ez nem igaz, mert diktálásosra. Ezen aztán jól összevitatkoztak. A végén már a páromnál is felment a pumpa, és kérte, hogy biztosítsanak neki lehetőséget arra, hogy bizonyítsa az igazát. Ezek után megengedték neki, hogy bemenjen a pult túloldalára, és a gépen bejelentkezzen a saját kódjával a honlapra. Utána megkereste a honlapon a szerződésünket, és ekkor megtörtént a csoda. Feketén-fehéren ott állt, hogy DIKTÁLÓS! A férjem azt mondta, hogy abban a pillanatban látni kellett volna az ügyintéző hölgy arckifejezését. Hihetetlen, hogy milyen szemekkel bámulta a monitor, és csak azt hajtogatta, hogy ilyen nincs, ilyen nincs.

Ezek után törölték mind a 46.000 Ft-os, mind a 21.000 Ft-os számlánkat. Az első helyett 37.000 Ft-osat fogunk kapni /NEM MINDEGY!/, a márciusi meg a diktálás szerint alakul majd. Ja, és sűrű bocsánatkérések következtek. Nem semmi egy akció volt, de szerencsére jól zárult. Ettől függetlenül ezektől mindenképpen menekülni szeretnénk.

2011. márc. 10. 17:07

Megkaptuk ma a két suez számlát. Az egyik 46.000 Ft, ez a másfél hónapos, a márciusi pedig 21.000 Ft. Egyáltalán nem vették figyelembe a február végén bediktált gázóraállásunkat. Kiküldték a hasraütéssel megállapított márciusi számlát is előre diktálás nélkül. Pedig a szerződésünkön az szerepel, hogy havi diktálás. Akkor ez most mi? A telefont persze továbbra sem veszik fel. Nincs más megoldás, mint személyesen bemenni.

Csodás napot csináltak nekem mára!

174. Lady Blakeney (válaszként erre: 173. - Marcsi87)
2011. márc. 5. 17:09
Köszi a választ. Elég furán hangzik ez nekem, mert én azt gondoltam lesz egy elszámoló számla, amiben eleve benne van a január 1-13-ig történt fogyasztás. Dehát úgy látszik ez mégsem ilyen módon működik. Nehogy már olyan egyszerű legyen!
2011. márc. 4. 21:03

Az egyik az elszámoló a vég összeg.(jobb esetbe nincs rá fizetés rossz esetbe rá kell fizetni)

A másik csekk meg 1-13 idöszakra vonatkozik.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook