Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EMFESZT felfüggesztették! fórum

EMFESZT felfüggesztették! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
52. 9bbc382386 (válaszként erre: 51. - Lady Blakeney)
2011. jan. 9. 15:38
Áprilisig megkapja mindenki,akinek jár.
2011. jan. 9. 14:51
Arról tudtok valamit, hogy ezután mi lesz a gázártámogatásunkkal? Nekünk most az is van. A váltás után is megkapjuk?
2011. jan. 8. 15:12

Megkaptuk mi is.

Azelőtt az ÉGÁZ-nál voltunk,most megváltozott a neve GDFSUEZ-ra.Mi is átalányban fizettünk,amit most biztos elvetünk!Szépen bediktáljuk,úgy legalább tudjuk követni.

Ja és annyira értelmetlen minden számlájuk,hogy már attól kiakadtam.

Az emfesz korrekt volt,minden érthetően volt levezetve m3-ben,nem pedig kJ-ban számol ahogy a GDFSUEZ fog ismét....

49. a14deb9047 (válaszként erre: 48. - 9c8432d068)
2011. jan. 8. 14:18
Nekem is ugyanez a levél jött.
2011. jan. 8. 14:08

Ma ezt a levelet kaptuk az EMFESZ-től:


Tisztelt Címzett!


Az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft ezúton tájékoztatja Önt, hogy a Magyar Energia Hivatal (MEH) a 2011. január 5. napján kiadott GEFO-3/24/2011 számú határozatában az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (1054 Budapest, Szabadság tér 7.) 242/2009. számon kiadott földgáz-kereskedelmi működési engedélyét 2011. január 13. 6.00 órai kezdettel, 90 napra felfüggesztette.


A kereskedelmi engedély felfüggesztésének tényétől függetlenül a felhasználók folyamatos és biztonságos gázellátása biztosított.


A MEH a jogszabályban rögzítetteknek megfelelően külön határozatban fogja kijelölni azon földgázkereskedőket illetve egyetemes szolgáltatókat, amelyek rendelkeznek a felhasználók ellátásához szükséges forrásokkal, valamint a legkedvezőbb feltételekkel tudják biztosítani a felhasználói igényeket, és így jogosultak lesznek az EMFESZ Kft. felhasználóinak gázellátására.


Az EMFESZ Kft. engedélyének felfüggesztése kezdetén, 2011. január 13-án az Ön EMFESZ Kft-vel korábban megkötött földgáz kereskedelmi szerződése automatikusan megszűnik.


A kijelölt kereskedőhöz történő átkerülésükkel kapcsolatban semmilyen adminisztratív teendőjük nincs, a folyamat minden részéről tájékoztatást fognak kapni.


Az elosztói engedélyesek a felfüggesztésről szóló határozat meghozatalát követő 30. napig a gázmérő leolvasását – vagy a gázmérő távleolvasásával, vagy a felhasználási helyen közvetlenül - elvégzik. A leolvasott mérőállások lesznek az EMFESZ Kft-nél a záró mérőállások, a végelszámolás ez alapján fog megtörténni. A leolvasott mérőállás alapján a kijelölt kereskedő becsléssel állapítja meg azt a mérőállást, mely alapján az EMFESZ Kft. elkészíti a végelszámolást. A kijelölt kereskedő ettől a mérőállástól kezdi majd a számlázást.


Kérjük, hogy a gázmérők leolvasásában segítsék az elosztói engedélyesek munkatársainak munkáját, hiszen a pontos leolvasás feltétele a korrekt elszámolásnak!


Kérjük továbbá, hogy a végszámla kifizetését a fizetési határidőn belül teljesítsék, ugyanis a szerződés megszűnése ellenére az elszámolási kötelezettség fennmarad, ezért a végszámla késedelmes, vagy meg nem fizetése azonnali hatályú jogi következményeket vonhat maga után!


Az EMFESZ Kft. a felfüggesztés időtartama alatt kereskedelmi értékesítést és reklám tevékenységet nem végez sem www.gas.hu portálján, sem személyesen, sem külső értékesítési partnerek útján.


A kereskedelmi engedély felfüggesztéséről és az összes fontos tudnivalóról további tájékoztatást talál a www.gas.hu és a www.emfesz.hu portálokon, valamint a MEH honlapján (www.eh.gov.hu).


Budapest, 2011. január 7.


Tisztelettel

EMFESZ Kft

2011. jan. 8. 13:15
Az előző szolgáltatómnál (Dégáz) is átalányt fizettem. 1000 m3 12 hónapra elosztva, remélhetőleg újra így lesz. Nekem jobban bejött az egyenletes havi fizetés.
2011. jan. 8. 12:59
Azt irják hogy: A felhasználóknak a kijelölt kereskedőhöz történő átkerülésével kapcsolatban semmilyen adminisztratív teendőjük nincs, a folyamat minden részéről tájékoztatást fognak kapni.
45. tixtina (válaszként erre: 44. - Lady Blakeney)
2011. jan. 8. 12:37

Nem,a másik szolgáltatónál is lehetett havi leolvasást kérni.

Onnan tudom,hogy apám háza ki volt adva,és az albérlőink fogyasztás után fizettek.Nem az EMFESZT-nél volt.

2011. jan. 8. 12:27

Ahova mi előzőleg tartoztunk, ott átalányt fizettünk, és évente 1-szer volt leolvasás, akkor jött elszámoló számla. Az ember olyankor mindig izgult már előre, hogy vajon mennyit kell megint ráfizetni.

Itt az EMFESZ-nél viszont minden hónapban óraállás bejelentés volt, tehát ténylegesen annyit fizettem, amennyit elhasználtam. Ez sokkal jobb rendszer. Most akkor ennek is búcsút mondhatok?

2011. jan. 8. 11:43
Csak feltételezem, de visszaadnak oda, ahová eljöttünk, ahová előzőleg tartoztunk :(
2011. jan. 8. 09:30
bízunk benne vissza kerülünk a szolgáltatóhoz!
2011. jan. 7. 23:23

Azt tudja valaki, hogy mi választhatjuk ki egy megadott listáról, hogy hova kerüljünk, vagy egyszerűen kijelölik az "okosok"?

A többi szolgáltatónak az árai megközelítőleg mind egyformák vajon?

40. 9bbc382386 (válaszként erre: 37. - Lady Blakeney)
2011. jan. 7. 18:26
Így van :-)
39. 9bbc382386 (válaszként erre: 24. - 480b578442)
2011. jan. 7. 18:24

Nekünk így is megérte,bőven!Hiszen több mint két éve vagyunk az emfesznél,és pontosan kifizettük,így nincs elmaradás semmi.Azaz nem fizettünk rá,hanem idáig spóroltunk.

Annyi fog történni jelen pillanatban,hogy sajnos visszakerülünk a másik szolgáltatóhoz,és megemelkedik 7,5%-kal a gázdíjunk.Sajnos.

2011. jan. 7. 17:18
És most több százezer ember szívja meg, amit néhány cég elcseszett...
37. Lady Blakeney (válaszként erre: 24. - 480b578442)
2011. jan. 7. 15:19

Szia!

Most átpaterolnak bennünket egy drágább helyre, ez tény. Viszont másfél éven keresztül mégiscsak olcsóbban kaptuk a gázt. Akkor szerinted eddig rosszul jártunk? Most meg majd ugyanannyiért fogjuk kapni, mint mások. És remélem nem marad ez véglegesen így.

Egyébként soha semmiféle problémánk nem volt velük. Bármikor hívtuk az ügyfélszolgálati számot, mindig elérhetőek voltak. A számláik meg érthetőek, nem mint az előtte lévő szolgáltatónké volt.

36. rózsa111 (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 11:00
az is szuper lenne az biztos!
35. rózsa111 (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2011. jan. 7. 10:59

azt el hiszem

mert mikor a gázzal 20 fok van én is fázok de a fásnal nem!

2011. jan. 7. 10:57

Kitalálhatnák a napelemes kandallót :D

Az még működne :)

33. tixtina (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2011. jan. 7. 10:53
Hát,igen-sajnos ott nem lehet megoldani:(
32. tixtina (válaszként erre: 31. - Rózsa111)
2011. jan. 7. 10:53

Azt el is hiszem,hogy sokkal melegebb van.:))

Mi megfagyunk a két gyerekkel:O

Most jött el az ideje,hogy váltsak.

31. rózsa111 (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2011. jan. 7. 10:49

nekünk is van vegyes tüzelési kazánunk reggel meg szoktuk fordítani a levegőt a gázzal

és aztán korra du begyújtunk mink fával tüzelünk és sokkal melegebb van mint a gáznál!az idén kamion tételbe hozatunk fát meg veszünk mellé szenet meg nagyobb kazánt.

30. a14deb9047 (válaszként erre: 29. - Tixtina)
2011. jan. 7. 10:48
Te legalább megteheted - de én a 3. emeleten??
2011. jan. 7. 10:42

Már erősen gondolkodom azon,hogy áttérek fa tüzelésre.Veszek egy nagy teljesítményű kazánt-kb 200 ezer lehet.Ilyen gázárak mellett,már egy év alatt megtérül az ára:D

Kiszámoltam tegnap-Csak délután négytől ment tízig-és reggel 7-9 -ig a gáz.Napközben lekapcsoltam.

15 köbméter minimum elment.

Ha egész nap megy-több,mint 20 köbméter,és a konyhában fázom-18 fok van.

Az egy hónapra vetítve-600 köbméter,azaz 60-70 ezer forint.:O

28. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2011. jan. 7. 09:41
Kaptam decemberben gázszámla-csekket - ki is fizettem.
2011. jan. 7. 09:40

Azt olvastam az egyik oldalon, hogy a cégnek előre ki kell fizetni a gázt, viszont az energiafogyasztóknak viszont csak később számlázhat, ill. kapja meg a pénzt - ha megkapja... Közel 3 milliárdos kintlévőség... tetemes összeg, amit cégek, közületek, vállalkozások nem fizettek...

Mindig a kisember fogja ki :X

2011. jan. 7. 06:50

ezt találtam!

Szerkesztőségünknek tegnap este küldött levelében az EMFESZ azt írja, hogy elfogadja az energiahivatal döntését. "A gázkereskedelmi engedély felfüggesztése az értékesítési tevékenység folytatását időlegesen kizárja, azonban az EMFESZ Kft cégszerű működése továbbra is folyamatos" - teszik hozzá.

"Az Emfesz Kft az átmeneti nehézségek gyors megoldása érdekében kintlévőségeinek mielőbbi behajtására, ezáltal fizetési és egyéb kötelezettségeinek teljesítésére törekszik, annak érdekében, hogy a 2011-es év első negyedévében - a továbbra is kedvezményes feltételekkel történő - gázkereskedelmi tevékenységét folytatni tudja.

2011. jan. 7. 00:38

Szívem szerint én is maradtam volna,de a férjem akart átmenni.Mindig ráfáztunk,mikor rá hallgattam.-Én vagyok a racionálisabb-Nekem kell döntenem.

Persze,néha beleszalad az ember egy -egy rossz döntésbe:D

2011. jan. 6. 23:19

Sajnálom aki rosszúl járt de most mondjam azt, hogy én hónapokkal ezelőtt megmondtam?

Egy másik ezzel kapcsolatos fórumon kettéharaptak mikor azt taglaltam nekem ez a túl olcsó csalogatás mindig gyanús és ami a leg kézenfekvőbb volt számomra az, hogy nem lehetett őket elérni nem volt egy ügyfélszolgálati irodájuk ami még a legpitibb szolgáltatóra is jellemző.Pont ezért mi szerencsére az utolsó pillanatban meggondoltuk és maradtunk.

2011. jan. 6. 22:10

Bakker-reggel hallottam félálomban a híradóban-aztán rádöbbentem,hogy nem csak álmodtam:D

Épp tegnap kérdeztem a páromat,hogy mikor jött utoljára csekk,mert a fogyasztásunkat akartam megnézni,és mondta-a novemberi az utolsó.

Ezek szerint a decemberi még nem jött meg.

Mindig megszívjuk-majd fizethetünk 100 ezreket:((

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook