Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kaphatok-e felfüggesztett börtönt? fórum

Kaphatok-e felfüggesztett börtönt? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Panna.33)
2021. máj. 16. 21:15
Köszönöm!
2021. máj. 16. 21:04

Ha bizonyítani tudod a kényszert és fenyegetést, fel is menthetnek. Persze a mértékétől is függ. Mert nem mindegy, hogy mivel fenyegettek és mennyire volt közvetlen és reális.

Ha az ügyész melletted van, az nagyon jó.

Azzal nem értek egyet, hogy ne hivatkozz a gyerekre. Kell rá hovatkozni, figyelembe is veszi a bíróság.

Ja, beismerni csak akkor, ha bűnös vagy. 😃

Egyébként a beismerő vallomás is enyhítő körülmény. Persze ha nincs tettenérés, mert akkor olyan sokat nem számít. De ne szórakozz a beismeréssel, ha kényszerítettek, főleg ha már hivatkoztál rá, azaz ne valld azt, hogy magadtól tetted, ha nem így volt.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Schiano)
2021. máj. 16. 20:57
Én fogom közölni a következő tárgyaláson,nincs érdekelt fél,csak azok,akik kényszerítettek! Egyedül rajtam áll a bukásuk,de ez csak a tárgyaláson derült ki,hogy az ügyész valójában nem engem akar! Nekem is meglepetés volt,a tanúkat kérdezve is ezt sugallta az ügyész,tehát szinte "mutatta"a szemével,hogy hajrá......NEKEM KELL VALLANOM!
28. Schiano (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 20:32

De akkor ki, és milyen módon közölte a hatósággal a fenyegetét, kényszerítést?

Nyomozati szakban rajtad kívül kinek volt érdeke, hogy ez kiderüljön?

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Schiano)
2021. máj. 16. 20:18
Mert ott nem védekeztem,és ezt egyáltalán nem adtam elő! De az ügyésznél viszont szerepel a nyomozati szakban is,pontosan Ő állt elő ezzel a kérdéssel a második tárgyaláson,ugyanis Ő a "nagyobb" halakra utazik,magyarán a fenyegetőimre,ami a már a tárgyaláson is kiderült. Sőt,már vádalkuval is megkóstolta az ügyvédem!
2021. máj. 16. 19:42

Elkeseríteni semmiképp sem szeretnélek, de van pár gondolat, amit érdemes lenne figyelembe venni.


Az egyik az, hogy az ügyész bármit mond, nem áll melletted, hiszen, ne felejtsük el, a kiszabndó börtönbüntetést is ő kérte.

Magyarán, az ügyész álláspontja szerint a te esetedben jogos lenne a letöltendő szabadságvesztés, és sajnos sok esetben a bíróság csak egy "pecsételő hatóság", szóval teszi azt, amit az ügyészség kér.


A másik a fenyegetés, aminek ha akkora súlya van, hogy az önamgában voltoztatja meg a bűnöséged, vagy éppen az ártatlanságod, az felmerült volna a nyomozati szakban, még abban az esetben is, ha, mint írtad, megtagadtad a vallomástételt. Ez akkor miért nem került elő? Nem rossz szándékból kérdezem, csak nem értem.

25. timycat (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 19:27
Kényszer, fenyegetés büntethetőséget kizáró ok. Ha jól értem, az ügyvéded ezt igyekszik bizonyítani, ha sikerül akkor felmentenek.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Levarosbukta)
2021. máj. 16. 17:20
Igen :( Köszönöm szépen!
23. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 17:14
Fogadni mernék csúnyán bepaliztak. Sejtem is történteket. Járt így más ismerősöm is. Nem lett bajuk, mert bebizonyosodott hogy átverték őket.
22. vivo44 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 17:04

12 éve járok bíróságra, de jogász nem vagyok!

Azt tudom mondani, amit már korábban is írtam,. hogy véleményem szerint az eddig ismeretekből, nemhogy börtön NEM, de még felfüggesztett sem lehet kilátásban.

Az ügyész a te oldaladon áll, ez nagyon jó dolog!

Az ismertetett adatokból szerintem is felmentés lesz az ítélet számodra.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Vivo44)
2021. máj. 16. 16:58
nyomozati szakban megtagadtam a vallomást,de a nyomozók is azzal "nyugtattak" hogy ebből börtön nem lehet,hiszen még egy házkutatást sem rendeltek el. Az ügyvédem szerint ha most beadjuk a bizonyítékokat,amik pendrájvon vannak,tehát hiteles emei és telefonszámokat tartalmaznak,akkor felmentés várható. Én csak megnyugvást szerettem volna,ha esetleg van itt jogász,mert a gyermekem a legfontosabb számomra,nekem csak Ő számít,csak ketten vagyunk egymásnak :(
20. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:55
A vádlott általában azért tanú először, mert tanúként nem hazudhat. Ha valaki vádlott, akkor a saját érdekeit védve, amíg mást nem gyanúsít, hazudhat.
19. vivo44 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:51

Ez esetben véleményem szerint még a felfüggesztett büntetés sem feltétlen állja meg a helyét. Persze leginkább akkor lenne nyoma, ha jogodnál fogva azonnal feljelentetted volna a fenyegetőt, amiről már valóban egy hivatalos papírt tudátok beadni a bíróságra az ügyvéddel, mint bizonyítási indítvány. Így ez nem mentesít, maximum enyhíthet az ítélethozatalkor, de messze nincsen vége az ügynek, mert akkor lenne bizonyító erejű teljes mértékben, ha a nyomozati szakaszban a rendőrség lefoglalja a telefont, a számítógépet és kinyeri belőlük a fenyegetés tartalmát, a küldő személyi adatait(IP cím, telefonszám, IMEI számát). Ezért is hangsúlyozom, hogy az tud megnyugtatni, vagy cáfolni, aki az ügy teljes részleteit ismeri, a nyomozati szakasztól kezdve a tanuvallomásokon át a vádemelési javaslatig.

Azonban továbbra is azt mondom, hogy a legbiztosabbat számodra a pártfogó ügyvéd tudja mondani.

Nem mindegy a cselekmény mértéke, milyenje, stb...

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 80ASIQ)
2021. máj. 16. 16:49
Nagyon szépen köszönöm! Meg fogom írni,ha vége lesz!
17. 80ASIQ
2021. máj. 16. 16:47
Nem tudom a választ. Én biztosan nem adnék börtönt, szerintem ennél súlyosabb ügyeket is meg szoktak úszni felfüggesztettel. Szurkolok neked! De jó lenne tudni, mire is alakul ez!
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Vivo44)
2021. máj. 16. 16:43
Tettem feljelentést anno és hála Istennek az Ügyész érvelt is ezzel a tárgyaláson,tehát hogy nyoma van a fenyegetésnek!
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 8d00a82c06)
2021. máj. 16. 16:42
Köszönöm!
14. vivo44 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:33

A nem tudás nem mentesít.

Ez esetben neked kellett volna feljelentéssel élni fenyegetettségre hivatkozva.

Magyarul, ha nekem azt írja valaki sms-ben, hogy hamisítsak csekket, különben bántják a családomat, akkor nekem kell intézkedni és a fenyegetővel szemben eljárni.

Nem fog mentesíteni a megfélelmlítés, vagyis enyhítő körülmény nem lesz.

13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:32

"Fenyegetve és kényszerítve voltam,amit SMS-ekkel és Facebook üzenetekkel tudok bizonyítani."


Ezeket használd fel, és csak őszintén!!!

Ne azzal gyere, hogy beteg vagy és a kicsi is. Csak az esetről beszélj és használd a bizonyítékaid.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Vivo44)
2021. máj. 16. 16:31
Köszönöm szépen!
11. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:30

Mivel az ügy teljes ismerete nélkül csak találgatni lehet, így én azt javasolnám, hogy kizárólag az tud neked ebben választ adni (de ő sem biztosat), aki ismeri az egész ügyet, a tényállásokat....azaz a pártfogó ügyvéded.

Azonban már az ügyvédednek be kellett volna a bíróság felé nyújtani bizonyítási indítványként az általad említett iratokat (sms/FB üzenet), amennyiben az valóban tárgyi súlyú bizonyíttékként értékelhető.

Így csak találgatni lehet, ami csak nagyobb bizonytalanságot okozhat számodra.

A tények ismerete nélkül (ne is írd ki), azt mondanám, hogy enyhítő körülmény a beteg gyermek (amennyiben rád van utalva kizárólag), illetve a büntetlen előélet. Azonban jelenleg semmi más. Az ügy jellegét te tudod és annak BTK. jogi passzusait az ügyvéd tudná megválaszolni.(mint, büntetési tétel)

2021. máj. 16. 16:27
Semmilyen erőszak nem történt! Hamis papírokról van szó,amiket aláírattak velem,nyilván nem írogatnék itt ha olyan volumenű ügy lenne,már rég előzetesben lennék. Fenyegettek,ha nem írom alá megvernek és a kicsimet is bántani fogják :( Kihasználták,hogy nő vagyok és ügyvezető igazgató!
9. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:25
De ha van ügyvéded, akkor miért nem őt kérdezed? Egész biztosan többet tud az esélyeidről, mint mi, akik gyakorlatilag semmi részletet nem ismerünk, sem a btk-t nem ismerjük.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:19

Mondjuk nem mindegy milyen bűncselekményben, ha megöli a szomszédját valaki, mert fenyegetik, én nem venném enyhítőkörülménynek, hiszen jelenteni kellett volna,

De ne várj itt bölcseleteket, aki ismeri az ügyet, ügyvéd is sejtheti csak a bíró mit ítél meg majd.

2021. máj. 16. 16:16
2013-as az ügy.és 2016-ban kezdték a nyomozást,elévült volna ha 2018-ban nem találnak meg egy gyanúsítottkénti kihallgatásban :( Még csak fogalmam sem volt,hogy van ez az ügy :( Persze az igazi tettesek csak tanúk :(
2021. máj. 16. 16:13
Kirendelt védőm van mivel nagyon szegények vagyunk,én leszázalékolva,a gyermekem pedig tartós beteg. Jó az ügyvédem,nagyon korrekt és sikeres. Nagyon félek a fenyegetőimtől,a mostani tárgyalásra szeretném csatolni a mentett üzeneteket. Ha jól tudom,akkor a fenyegetés és kényszer a mentesítő is lehet?
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:11
Ügyvédek mondják, beismerés 8 év, konok tagadás 4 év.
2021. máj. 16. 16:06

Csak kellene keresned egy ügyvédet:

- nem vagyok biztos abban, ha beismered, akkor az enyhíti-e az elbírálást, vagy még inkább súlyosbítja

- másrészt hol kezdődik, ha egyáltalán kezdődik az elévülés. Hiszen már 8 év eltelt azóta!!!


Mintha valamikor láttam volna itt a net-en, hogy ingyenes jogi tanácsadás, talán meg kellene keresned.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 15:55

Akár kaphatsz is.

A gyerek enyhítőkörülmény szokott lenni,a bíró látta már az általad leírt fenyegetéseket?

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 15:45

Amerikai filmekben látok olyat, hogy a beismerést enyhítő körülménynek veszik.

Itthon, azt hiszem, ez nem egészen így van. De mindenképp jobb lenne ügyvédi tanácsot kérned.

A büntetlen előélet és a többi, amit leírtál, az enyhítheti a büntetést.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Ügyvéded ugye van?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook