Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvehetik a gyermekemet ha kutyát is tartok a lakásban? fórum

Elvehetik a gyermekemet ha kutyát is tartok a lakásban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
35. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - Anikko)
2010. nov. 21. 17:04
édesjóistenem... anyámék is, én is, az én gyerekeim is kutya és macska mellett nőttek, fel! Soha senkinek nem volt semmi baja. Sőt, a cicákkal is aludtak néha. A gyerekeim szökőévben egyszer betegek, ugyanis van immunrendszerük, nem lett tönkretéve a sok sterilizálással!
34. R75 (válaszként erre: 1. - D17c4b9e00)
2010. nov. 21. 17:03
Ez mekkora baromság? Nekünk egy francia bulldogunk van a lakásban és van gyerek is, semmi gond velük...
33. 625b4da9ec (válaszként erre: 19. - Winny)
2010. nov. 21. 17:02
Ezzel nagyon sok kutyatulajdonos vitába szállhatna!!
32. Nagyir
2010. nov. 21. 17:01
Semmi jogalapja nincs annak, hogy a gyámhatóság ilyenekkel foglalkozzon. :) Mármint, "feljelenthet", de milyen indokkal? Hogy van egy kutyátok, aki bemehet a házba? Hülyeség. Ahhoz, hogy érdemben foglalkoznia kelljen a gyámhatóságnak egy bejelentéssel, a bejelentőnek névvel-címmel, alapos indokkal célszerű előállnia. A veszélyeztetettség akkor valósul meg, "ha - a gyermek vagy más személy által tanúsított - magatartás, mulasztás vagy körülmény következtében kialakuló állapot a gyermek testi, értelmi, érzelmi vagy erkölcsi fejlődését gátolja vagy akadályozza". Tehát, pl. ha te felnőtt felügyelet nélkül magára hagyod a kutyát a gyerekkel, akkor igen, lehetőséget adsz rá, hogy valami nagyon nem kívánt történjen. De ha gondoskodsz arról, hogy semmilyen körülmények között ne mehessen be a kutya pl. a gyerekszobába, akkor nem kell aggódnod a "fenyegetés" miatt. Más kérdés, hogy én sem most, sem gyermek mellett nem engedném meg a kutyáimnak, hogy bejöjjenek a lakásba, mert az a kétlábúak területe és nem a négylábúaké.
2010. nov. 21. 17:01

Igaz, hogy anno a német juhászunk nem volt bejáratos a lakásba, de ha kint aludt a fiam a babakocsiban ott feküdt mellette és őrizte.

Később, amikor már nagyobb gyerkőc lett, és hintázott az udvaron, ott ült mellette, és követte a tekintetével, mint teniszmeccsen a néző a labdát.

Jobban vigyázott rá, mint manapság bármelyik alapos bébiszitter!

30. b7a110b583 (válaszként erre: 18. - 06bfdda89d)
2010. nov. 21. 17:00
aztaaa, ez ám a sztereotípia! És a Te/Mi fajtársaink nem művelnek szörnyűségeket?? Lehet magát is ki kéne zárnia a házból, nem?:)
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Anikko)
2010. nov. 21. 17:00
Sztem ne is legyen steril.
28. Tücke (válaszként erre: 21. - Anikko)
2010. nov. 21. 17:00
hát ha be is jár max mindennap felmosni felsöpörni .... mielőtt a szellőztetés megtörténik és ennyi a kutya meg addig elviseli a kintlétet amíg felszárad a kő vagy a padló.... de egyébként ha olyan körnéken lakik az ember a szellőztetés alkalmával akármi is bekerülhet a szobájába nem csak a kutyaszőr
27. 06bfdda89d (válaszként erre: 17. - 625b4da9ec)
2010. nov. 21. 16:59
A lakás flórája családon belüli.A kutya soha nem lesz családtag mikrobiológiai szempontból.Hogy magyarázzam...Pl: otthon ráülhetsz a vécére,de egy ismerősnél már inkább berzenkedik az ember és valljuk be: magunk sem tudjuk miért érezzük idegennek.Valahogy így kell ezt elképzelni.
26. Ylush
2010. nov. 21. 16:59

Szerintem sem vihetik el a babádat. Vannak helyek, ahol sokkal durvábbak a körülmények, mégsem veszi el a gyámhatóság a gyereket. :S

Tiszta baromság.


Arról meg szerintem felesleges vitatkozni, hogy miért engedi be, miért nem gondolja végig, hogy gyerek vagy a kutya... ?!


Miért? Lehet nincs lehetősége nem beengedni... lehet, hogy lakásban laknak...

lehet, hogy nem akar a kutyától megválni.. miért kéne megtegye? Mert született egy gyereke? Ha jól nevelt a kutya, semmi bajt nem okozhat a picinek.


Az persze más, ha kiszámíthatatlan, ha veszélyt jelent a babára. De amíg nincs ilyen probléma, addig nem kell félned sztem.


Az én kutyáim is, (igaz nem nagy testűek) a mai napig bent vannak éjszakánként. És ha esik az eső, nappal is, mert félnek. Van egy helyük, onnan nem jönnek ki, a kisfiamat sosem bántják, pedig volt már rá példa, hogy jól megtépte őket. Ha kirakom aludni Bencét a teraszra babakocsiban, az egyik ott fekszik mellette...


Világ életemben kutyák vettek körül, nem is egy, semmi bajom nem lett tőle. Ez mind elv, és hozzáállás kérdése...

Kinek a pap, kinek a papné...

2010. nov. 21. 16:59

Nem hiszem, hogy döntenünk kéne.

A kutya ugyan bejöhet a házba, de csak egy meghatározott pontig, amire be van tanítva, és ez elég távol helyezkedik a gyerekszobától. Hozzá teszem, hogy csak akkor engedjük be amikor mindkét szülő otthon van, és folyamatos felügyelet alatt van.

Imádom a gyerekem, ez nem kérdés, viszont pont azt akarom elkerülni a kutya kitiltásával, hogy féltékenységből egyszer a kertben neki menjen.

A kérdés pedig igazából annyi van-e jogalapja a dolognak! (Amit azért én kétlek, mert nem egy kutya lakik panelban, és ott is születnek gyerekek, a kutya mérete ebben a pillanatban pedig lényegtelen)

24. anikko (válaszként erre: 17. - 625b4da9ec)
2010. nov. 21. 16:58

Már ne is haragudj, de amint reggel elmegy az apa dolgozni, az első h takarítás van, főleg egy csecsemő mellett. Nincs aki bevigye a bacit. délutáni séta után szintén takarítás van.

Ha nem is törekszünk arra h steril legyen nem is lesz az soha. Ilyen hozzá állással!

23. 06bfdda89d (válaszként erre: 13. - 57aa4ea1e8)
2010. nov. 21. 16:57
Dönteni a kettő közt nem csak ezt jelenti.Hanem bizonyos szituációkban ugyan már kinek is az érdekét kéne előbbre tenni,pl.ezt...
2010. nov. 21. 16:57

Miért jelentenének fel? Hogy egy eddig is veletek élő kutyát nem dobtok ki, mert kisbabátok született?

Ilyet nem lehet.

Gondolom, sőt, biztos vagyok benne, hogy a baba holmiját a kutya számára nem elérhető helyen tartjátok, és nem is egy helyiségben éjszakázik a kutyával. Az meg, hogy a kutya megszokja a baba jelenlétét, szerintem csak hasznos lehet. Nem esznek egy edényből, nem nyalogatja össze, figyeltek mindkettőjükre.

Ez a feljelentés marhaság.

21. anikko (válaszként erre: 10. - 57aa4ea1e8)
2010. nov. 21. 16:57

Szerintem kevés h csak a szobájába ne menjen be, oda amúgy is biztosan nem engedik be, de gondolom nem fertőtleníti a lábát mielőtt bemegy, a lábán beviheti a szőrt. Aztán egy szellőztetés és már nem is a padlón van, hanem ahol csak akar.

Ez csak egy példa, ezer más lehetőség van.

20. Tücke (válaszként erre: 7. - Winny)
2010. nov. 21. 16:56
Már ne is haragudj de nem kell döntenie a kutya és a gyereke között... itt egyedül a kutya bejárását kell leszabályozni és kész
19. winny (válaszként erre: 15. - 625b4da9ec)
2010. nov. 21. 16:56

Azért mert két hetes csecsemő mellett nem lehet kutya.

Maradjon kinn amíg nagyobb lesz a pici baba.

18. 06bfdda89d (válaszként erre: 8. - Tüskésböködő)
2010. nov. 21. 16:55
Emlékeztetnélek ama aprócska tényre,hogy egy 2hetes picibabáról lenne szó.Nem kell a lakásból a kiskutyust kizárni,amelyiknek fajtársa mondjuk jó múltkorán a babakocsijából kirángatva tépteszét a hasonkorú csemecsemőt,de mindegy...Elég ha a pici szobájából ki van tiltva pusztán némi-nemű mikrobiológiai okokból...Hidd el nem fog depressziót kapva fel-alá himbálózni az ominózus szobaajtó előtt örök életére...
17. 625b4da9ec (válaszként erre: 14. - Anikko)
2010. nov. 21. 16:55

Mert ha a kutya nem jár be a házba, vagy esetleg nincs is kutya, akkor az a ház STERIL??


Na ne röhögtessetek már!!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 21. 16:54
Dehogy vehetik el a babádat! Ez baromság! Ki volt ez az agytröszt???
15. 625b4da9ec (válaszként erre: 7. - Winny)
2010. nov. 21. 16:53
Már ne is haragudj, de miért kellene döntenie?
14. anikko
2010. nov. 21. 16:53
szerintem nem vehetik el, de tényleg nem kéne hagyni hogy egy ilyen pici baba mellett bejárjon a kutya a házba. Akár mennyit takaríthatsz a kutya mellett nem lesz a ház steril.
13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Winny)
2010. nov. 21. 16:53
Ez marhaság! Már bocsi.. ha ez igy lenne, akkor minden gyerek , ahol a háznál kutya van, beteg lenne, vagy ha kitennék az összes kutyát mert jön a gyerek, baromi sok kóbor eb lenne. :)
2010. nov. 21. 16:53

Vannak bizonyos szabályok, amihez alkalmazkodni kell, mert az ebet is be lehet tanítani, hogy a kutya vigyázzon rá és csak szelíd típust a törvény szerint. Gyermekedet nem allergiás a szőrére? Nem akarlak ijeszgetni, de történt olyan esemény, amikor a malamut kutya két ikergyereket széttépett, mert az anya tisztába akarta tenni őket és hűlt helyüket találta. Akinek családi háza van és udvara az kiteheti oda és elszaladgál, de emeletes házban sokkal nehezebb, főleg amelyiknek túl nagy a mozgás igénye. Ilyenkor dupla a felelősség az óvintézkedéseket pedig a gazdájának kell megtenni. Reméljük tudsz ellene tenni valamit és sikerül. Azt mondják sok minden szól mellette és ellene is. Sok szerencsét

üdv.Ágnes

11. Tücke
2010. nov. 21. 16:53
Hát már ne is haragudj meg de a nagytestű kutya nem a lakásba/házba való.... a másik a kisbabának nem kell hogy olyan flórák is kerüljenek a körnezetébe amikkel ráérne később is találkozni.... nem s értem hogy nem jutott eszedbe a terhesség elejétől kezdve a kutyát hozzászoktatni hogy nem járhat be mindenhová... 2dolgot tehetsz ha az előtérből tudna bemenni a többi lakhelységbe hogy oda teszel egy babarácsot... ami a gyereket megvédia lépcsőzéstől meg hogy leessen... a másik meg hiába szeretitek a kutyát kirakjátok a szűrét végleg
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - D17c4b9e00)
2010. nov. 21. 16:52
Nem vehetik el. És max a kicsi szobájába ne engedd be.
9. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - D17c4b9e00)
2010. nov. 21. 16:51

Nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, de erős a gyanúm, hogy ezért nem vehetik el a babádat.

Nagyon sok esetben baba és kutya (vagy egyéb állat) egy fedél alatt él.

2010. nov. 21. 16:51
Megáll az ész és visszanéz... A kutya lesz a legjobb barátja. Honnan vette a fenyegetőd ezt a baro...ságot? A német juházsz ráadásul nem véreb, jól tanítható, emberbarát, okos. Kifejezetten segítő kutyának lehet nevelni. Persze, neveletlen kutya nem kutya... Csinált talán valamit? Az enyémet "bemutattam" a gyereknek - vagy fordítva? Szóval, megértette, hogy mától a családhoz tartozik, és ha először kicsit meg is sértődött, később a legjobb barátok lettek. Ma is, ha hazajön a fiam, külön öröm a kutyusnak, jókat játszanak, pedig már igen öreg szegény jószág....
2010. nov. 21. 16:50

Döntened kell.

A kutya vagy a gyerek?

2010. nov. 21. 16:50
A kutyának kulcsa is van az ajtóhoz? ne járjon be.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook