Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kutyát jó tartani lakásban (panel, vagy kis lakásban)? fórum

Milyen kutyát jó tartani lakásban (panel, vagy kis lakásban)? (beszélgetős fórum)


1 2
41. kymo87
2013. júl. 17. 15:55
A shih tzu fajtáról tudna nekem valaki pár infót adni? Eddig spánielem volt, most border colliem és egy tacsi keverék kutyusom van. Ők ketten szüleimnél élnek, a kiskutya, akit pedig most hoznánk, shih tzu.
40. d878fb6317 (válaszként erre: 38. - Kymo87)
2013. júl. 17. 08:05
Igen lehet, bár szerintem nem egyszerű rászoktatni, de konkrét tapasztalatom nincs.
39. grizus
2013. júl. 17. 05:18
Kicsi kutyát. Pl. csivavát.
38. kymo87 (válaszként erre: 37. - D878fb6317)
2013. júl. 16. 19:31
Kutyát is lehet úgy szoktatni, mint egy macskát? :O Hogy ha pl nem vagyunk otthon, egy helyre pisiljen, kakiljon? Pl egy pelusra? Ezt nem csak a macskák tudják? :)
37. d878fb6317 (válaszként erre: 36. - Kymo87)
2013. júl. 16. 13:56

Ha van rá lehetőség ez is egy megoldás, de lehet, hogy otthon másképp viselkedne, mivel territoriális állat a cica, a saját területén nyilván másképp reagál.

Szerencsés volna, ha az első legalább egy hétre nem hagynátok őket teljesen magukra hosszú órákon át.

A fiatal állatoknak sokkal sűrűbben kell dolgukat végezni, mint az idősebbeknek. Ha almot raksz neki, arra is meg kell tanítani, nekik nem megy olyan ösztönösen mint a cicáknak.

Ezt pedig csak úgy lehet igazán hatékonyan tanítani, hogy amikor látod, hogy szimatol, keresi a helyet gyorsan rárakni az alomra.

36. kymo87 (válaszként erre: 35. - D878fb6317)
2013. júl. 16. 13:35

Igen, mi is csak kertesben tartottunk eddig állatot, ezért nem is tudom, lehet hogy nem lenne ideális a kiskutya. :(

Délutánonként lenne rá időnk, de a délelőtt az sajnos egyedüllétet jelent neki. Hacsak nem barátkozik össze a macskával és ellennének együtt, míg nem érünk haza.

Ha nagyon durva, rá szoktam kiabálni a cicára, hogy "Nem szabad!", általában abba hagyja olyankor, de nem mindig jut el az elborult kis agyáig :D Ivartalanítani mindenképp, itthon, a kinti cicáink is ki vannak ivartalanítva, nem kell az alom, sem az, hogy csavarogjanak.

Arra is gondoltam, hogy a cicát elvinnénk a kutyushoz, találkozzanak, és meglátjuk...

2013. júl. 16. 13:06

Mi kertes házban lakunk és én itthon vagyok, úgyhogy ebben nincs tapasztalatom.

Kibírni biztosan kibírná, hiszen nincs választása, de ha sokat unatkozik, vagy fél egyedül akkor abból lehetnek problémák szerintem.

Lakásban ideálisabb a cica, Ők jobban elvannak egyedül is, nem tudom, én meggondolnám.

Bár fogalmam sincs mit csinálnék, ha nem kertesben laknánk.

Alapvető véleményem, hogy lakásban, kevés idővel rendelkezők inkább gondolják át az állattartást, de könnyű így a pálya széléről dumálni.

Egyébként a cica még durva, nem érzi, hogy fájdalmat okoz, mi is szörnyen néztünk ki az első hónapokban, ha megkarmol, jajdulj fel, add tudtára, hogy ez fáj. És időben ivartalanítsd.

34. kymo87 (válaszként erre: 33. - D878fb6317)
2013. júl. 16. 11:56

Kedves Cukika67!

Köszönöm válaszod! Félek, mert a cica olyan harcias néha, hogy a kezünk tiszta seb. Nem volt soha szobacicám sem, így nem tudom, normális-e, és kinövi majd ezt, vagy ilyen kis harcias marad. Nehogy kiakaparja a kutya szemét. A kiskutya, akit néztünk, egy nagyon kicsi shih tzu, még a fajtájához képest is nagyon mini, szóval félünk ettől.

Továbbá reggel 7től mi is dolgozunk, én úgy 2-3ig, párom 5-6ig, nem tudom, jó-e egyáltalán, ha így lenne kutyánk. A hajnali séta után kibírná-e egyedül, míg haza érünk délután.

Ebben van tapasztalatod?

Az itthoni két kutya el van együtt az udvaron, ha nem is vagyunk itthon több órát, de egy kicsi kölyök...nem tudom hogy viselné.

33. d878fb6317 (válaszként erre: 32. - Kymo87)
2013. júl. 16. 11:20

A kora ideális lenne, mert a fiatal állatok könnyebben egymáshoz szoktathatók.

Nálunk is együtt nőtt fel a kutya és a cica.

A macska volt nálunk is előbb, kezdetben fújt, "púposkodott" Neki, de sose bántotta.

Most már játszanak, van úgy, hogy a macska ráugrik a kutya hátára, de a karmait még véletlenül sem használja.

Mondjuk a mi cicánk harciasnak sosem volt mondható, inkább játékos. Eleinte én is féltem azért, hogy mi lesz, de jól megvannak.

32. kymo87
2013. júl. 16. 11:01
Sziasztok! Ha valaki olvassa, segítsen!! Sosem volt lakásban kutyám, kertesben éltem szüleimmel és ott van is kettő kutya, 3 cica, most párommal viszont külön költözünk. Van egy szobamacskánk, aki még 3 hónapos kb, igazi kis harcias fiú. Szeretnénk egy kiskutyát is, ám félünk, hogy terrorizálná a macska, mert nagyon brutális tud lenni. Tényleg az! Néha ijesztően. Mit tennétek?
31. N.Eszter (válaszként erre: 1. - E679c277c9)
2012. márc. 13. 08:54

Az uszkárt ajánlom.A fiaméknál van, nagyon aranyos, okos, semmit nem tett tönkre, egyáltalán nem hullik a szőre.

Ha nem nyírod fazonra, még aranyosabban néz ki.

4 méretben létezik:óriás, közép, törpe, toy.

Fekete, ezüst, barna, barack, fehér színekben.

A legjobb választás lakásba.

30. agnikk (válaszként erre: 27. - Kohanoor)
2012. márc. 13. 08:35

minden szavaddal egyetértek! és szintén tudok példákat is mondani 20-30 ezerért vett kutyák orvosi költségeiről...


nekem nagy termetű (70 cm marmagasság) kutya van panelban, de semmi gond vele, kellően le van mozgatva minden nap (pedig 8 órában dolgozom, nem itthon ülök!) imádja a 8 éves fiamat és a 2 macskámat is, mert azok is vannak ;) és kényelmesen elférünk!

minden csak elhatározás és akarat kérdése. aki ezeket nem tudja biztosítani egy kutyának, semmilyen fajtát ne tartson se lakásban se kertben :P

2012. jan. 20. 13:44
Ha megnézitek az olcsokutyát sok minden rajta van. Ha nekem nem hiszem. És 10. 00 egy trimmelés. Max a nyírás lehet 3000, a westinek pedig azt TILOS! Mivel felpuhítja a szőrt.
28. hebrencs (válaszként erre: 26. - Kohanoor)
2012. jan. 20. 11:18

nem tudom mire gondolsz.

még nem költöttem 2x annyit rá és nincs is semmi baja. a kozmetikust pedig valóban 3-4 havonta fel kell keresni, de nem 10eFt/alkalom, hanem 3 ezer.

27. Kohanoor (válaszként erre: 5. - Bogyócska)
2012. jan. 20. 11:14

A westi egy vadászkutya fajta. Rengeteg mozgás igénnyel, amit ha nem kap meg bármit szétrág, nevelhetetlen lesz. Igaz, hogy a szőre nem hullik, amennyiben 3 havonta elhordod kutyakozmetikushoz trimmeltetni, ami alkalmanként 10000 Ft. Törzskönyv nélkül meg ne vegyél kutyát, gondolom senki nem akarja a szaporítók pénzét gyarapítani. Nézzük csak meg a legutóbbi csepeli esetet. Azt hiszem nem kell ragozni.

Szóval két jó lehetőséged van: 1, törzskönyves, de drága kutyus. Mopsz, havanese fajták, csivava, ezek mind tökéletesek. 2: menhely, fajtamentők. Van ott kicsi, nagy, szőrös, stb, csak győzz válogatni! :-) Mind kedves, szeretetre éhes kisállat.

Még egy gondolat a törzskönyves témához: az én westim 11 (!) éves. Remek kondiban van, fut, rohan, játszik. De 11 évvel ezelőtt vettük 75 ezerért. Soha semmilyen orvosi gondja nem volt, a szőre tökéletes állapotú, nem úgy mint néhány westinek mondott fehér kutyának. Ismerősöm vett mopszot 20 ezerért, szaporítótól. az orvosi költségek 2 év alatt 150 ezer Ft-ra rúgtak. ( bőrproblémák, bűzmirigy gyulladás, vesegondok, stb) Így kell átgondolni, hogy mi a drága...

26. Kohanoor (válaszként erre: 25. - Hebrencs)
2012. jan. 20. 11:06
Utána meg már csak 2x annyit kell rá költeni, hogy életbe is maradjon...
2012. jan. 20. 11:05

szerintem a bichone havanese a nyerő :)

nem hullik a szűre, szagtalan, könnyen tanítható, elképesztő szeretetre képes, imádni való, vidám kis manó :)


kb. 30 ezerért már lehet kapni.

2012. jan. 20. 10:55

Biscon.

Mi kertesben lakunk,de bent van télen a kutya és állandóan alszik:)Persze ah a hazajöna csipet csapat felélénkül, de olyan mint egy gyerek este 8kor megy a kis vackába és szunyál reggelig, nappal meg hát...most is épp fekszik az ágyon és alszik.Viszont ugatós:)

23. dalcsy
2012. jan. 20. 10:50
Én szerintem ha egy nyugodt társaság kedvelő, csendes panelba való kutyat akarsz akkor a mopsz vagy a cavalier king charles spániel a legmegfelelőbb.
2011. nov. 5. 19:22
Panelba laktam én is, és mindig tartottunk kutyát, volt kis és nagytestű is. Tényleg nincs közte különbség, és a már panelba szokott kutya tényleg nem szereti a kertes házat, és csak annyit van kint amennyit a gazdi. Viszont azt is mondjátok el, hogy a nem szőrhullató kutyákat kutyakozmetikába kell vinni trimmeltetni, nyíratni egy éven többször is. A yorkit, az uszkárt, a bichont, a west highland white terriert is. És ezeket a kiskutyákat elég drágán lehet megvenni.
2011. nov. 5. 19:12
a lehető legkissebbet
2010. ápr. 26. 12:20

nekem kis bichonom van. édes, szerethető, oos kutyusok. nem hullik a szőrük, de nagy odafigyelést igényelnek.

20-40.000között van az áruk.

2010. ápr. 26. 12:17
Nálunk az uszkár a nyerő az nem is szőrőz , a törpe és a közép méret is megfelel szerintem nekünk ez a fajta jött be.
18. punku1
2010. ápr. 26. 12:16
Bocsi ,most láttam ,hogy mellé ütögettem :P
17. punku1
2010. ápr. 26. 12:14

Látom megoszlanak a vélemények a kertben ,ill. a lakásban tartást illetően. Részemről van tapasztalatom 8 10 év panelban kutyázás után kertesbe költöztünk . Kutyakozmetikus vagyok ,ill tenyésztéssel ! nem szaporitással foglalkozom.Nem utolsó szempont volt a költözést illetően ,hogy kertbe vágytunk ,mondván huuu de jó lesz a kutyáknak . Hát nem így lett. Addig vannak kint amíg én. Még azok a kutyuk is akik már ide születtek és itt lenne nekik természetes az élet. Hogy miért? Mert unatkoznak a kerben ,emberhez szokottak ,és a szocializálásukhoz pedig elkerülhetetlen ,hogy ne legyenek a közelemben .

A lakában mindezek mellett ven külön kis életterük, de ők családtagok !

Részemről én sajnálom a kerti kutyákat:(

Részemről yorkit ,és csivit tartok. a yorkinak nem hullik a szőre,a csivié viszont igen.

2010. ápr. 26. 12:00
yorkit :)
15. cfe91a5448 (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2009. júl. 7. 11:24
ennek örülök h ilyen jó gazdi vagy mert elsősorban a háziállatok életében ez adja+igazábol a hangsulyt és ez a no mind1!örülök h ilyen gazdik vannak:))
14. Bcicus (válaszként erre: 13. - Cfe91a5448)
2009. júl. 7. 11:12
Nyilván az nem jó neki. De az enyimek nagyon jól el vannak, rengeteget szaladgálnak és játszanak lent, meg van hogy itthon is, bár most ebben a melegben csak fekszenek inkáb.
13. cfe91a5448 (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2009. júl. 7. 07:27
hát a séta az kell is mert a kert 1idő után valóban unalmas lesz a kutyunak.én már no tartanék valszeg kutyát ha panelbe kéne laknom.. de mindenki más ez tény.1ami biztos bárhol is lakjon a kutyus ha rossz ellátást kap az neki mindenképp rossz tehát aki állatot vállal az legyen felelös napi sétát biztositson az ebének!(sajnos én jópárx hallottam kutyusokat nyüsziteni mert no volt levive sétálni pld a szomszédomét anó:((
12. Bcicus (válaszként erre: 8. - Cfe91a5448)
2009. júl. 7. 00:33

Ez azért nem teljsen igaz. HJa a kutya megfelelően van tartva jobban is érezheti magát. Mivel a kertesházban élő kutyák nagy része egésznap egedül van a kertben és max ha a gazdinak van kedve játszani vagy mikor kaját kap akkor látja a családját, és a legtöbbet sétálni sem viszik.

Sok ismerősöm van kertesbe akik igazi kutyások s nekik bent van a alakásban, a kuty alig van a kertben, mert ugyanúgy sétáltatják.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook