Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvehetik a gyermekemet ha kutyát is tartok a lakásban? fórum

Elvehetik a gyermekemet ha kutyát is tartok a lakásban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2010. nov. 29. 16:14

Még nem ovlastam végig minden hozzászólást, de sokat mosolyogtam egyes hozzászólásokon..

Nekünk mielőtt babán lett, lett két labradorunk... Az első gyerekeink voltak :), és semmivel nem szeretjük Őket kevésbé mióta megszületett Manna, sőt, amilyenek a lányunkkal, még inkább...

Ők is bejárnak a lakásba, egyedül a gyerek szobájába nem mehetnek, viszont a lakás minden részében találkozhatnak... Nem vagyok naív, tudom, hogy egy kutya nem életbiztosítás, így egyedül soha nem marad velük, ez alap, de játszhat velük, sőt tanuljuk, hogy kell szépen játszani a kutyusokkal... Hamarabb mondta, hogy vau-vau, mint bármi mást.. Biztos vagyok benne, hgoy az, hogy 10 hónaposan elindult Manna Nekik köszönhető, mert folyamatosan ment volna hozzájuk...

Sterilitás? minek, hogy majd ha kimegy a gyerek közösségbe, semmire ne legyen immunrendszere? takarítani? sokat kell, de ezzel jár, ezt vállaltam, mikor kutyám lett, nem kertidísznek tartom Őket, hanem családtagnak...

És olyan szívmelengető dolgaik vannak.. mikor elmegyünk sok kutyás találkozásra, és a kutyám otthagyja a játékot a többiekkel, hogy megnézze, hogy kisgazdival minden okés e? vagy odaadják a játékukat, mert sír a gyerek érte, és átadják, hogy ne legyen szomorú? gyerek és kutya, együtt hihetetlen boldogság, és aki ezt nem tudja, az nagyon sok mindenről lemarad az életbe :)

184. 06bfdda89d (válaszként erre: 183. - Piroska103)
2010. nov. 26. 11:39
Erről van szó.:)
2010. nov. 26. 02:42

Na, ilyen kavalkádot! :)

Én a cicám miatt hallgattam végig ezt az egész okosságot! Nekünk is van cicánk, de a kisszobába nem mehet be, többet van kint, mint bent, szegény menekül itthonról, hiszen itt van a kis zsarnok. :O) Nos, a gyereket NEM VEHETIK EL, EZ IDIÓTASÁG! Valaki írta, hogy nincs mit enni a gyereknek és akkor sem veszik el, ez pontosan így van! Sajnos, így van... Egy gyereket elvenni az anyjától, nagyon-nagyon nyomós indok kell, hát gondolj bele, az árvaházakat (vagy minek nevezik őket manapság) az állam bácsi pénzéből fizetik, gondolod, hogy csak úgy bekerülnek oda gyerekek? Nagyon-nagyon komoly indok, kemény tortúra, ááá... Nehogy már ezért elfogyjon a tejecskéd! Remélem, hogy visszatért már a tejcsi! Figyelj, azzal a rokonoddal egyet tehetsz: kikerülöd, mert rossz hatással van rád, meg mert az emberi butaság határtalan, minek fáraszd magad ilyen butaságokkal.

Védőnő:

na, méghogy egy ilyen ügy kapcsán a védőnőket szidni! Hát ehhez is kell ész! A mi védőnőnk nem szereti az állatokat, de egy szava nem volt, hogy cicák mellett lesz a kislányom, azt mondta, hogy mutassam be a cicának a babát, amikor hazajövünk, hogy lássa, hogy ő egy jövevény, egy családtag és ennyi. Nincs is a kislányomnak semmi baja. Nekem soha nem volt cicám, csak az utóbbi néhány évben, de az allergia meg az ilyenek nem attól vannak. Mindenki maga dönti el, hogy vállal állatot vagy nem, de azért, mert megszületett a gyerek, egy állatot, aki olyan, mint egy családtag, nem kell kirakni. Sőt, jó játszótárs lesz! Annyi van, hogy sokkal többet kell takarítani, körültekintőbbnek kell lenni, amikor a gyerek majd mindent bekap, nehogy férge legyen, mert az nagyon sok rosszat csinál, márpedig az állatoknál nagyon könnyen lehet féreg. És még sok más betegség lehet, ami az emberre nincs jó hatással, ezért sokkal körültekintőbbnek kell lenni. Vigyázni kell, mert tuti, hogy megpróbál majd a kutya táljából enni, tuti, hogy megpróbálja bekapni a szőrös bundáját, a kutya nyalogatni fogja, neked meg kell tanítani arra, hogy ne engedje, szóval nem lesz könnyű. De nem kivitelezhetetlen. És az állat akkor is az ember legjobb barátja.

A védőnő meg nagyon-nagyon hasznos tud lenni, a mi védőnőnk már 20 éve védőnő, 3 gyereke van, rugalmas, vidám, kedves és tapasztalt. Ha bármi bajom van, akkor felhívom, azonnal mondja a választ, ha nem tudja, akkor megmondja, hogy honnan kapok szakértőtől választ a kérdésemre. Nehogy már a védőnőt kezdjétek el szidalmazni, csak azért, mert nem értetek egyet a kutya-gyermek kapcsolattal! A védőnők egyébként kemény egészségügyi háttérrel rendelkeznek, ha valaki tényleg érdeklődő és lelkiismeretes, akkor elég nagy tudással rendelkezhet. De ha valaki nem az, akkor nem kell messzire menni, minden szakmában vannak pancserek. Felesleges pénzkidobás képezni a védőnőket? Hát tényleg! Amikor hazajössz a kórházból és kezdő anyukaként még azt sem tudod, hogy kell fürdetni a gyereket, kijön a védőnő (egy jó védőnő) és megmutat mindent, elmondja, hogy mit csinálj, ha lázas, hogy szoptass, hogy fogd a gyereked, meg még millió dolgot, tényleg felesleges egy kezdő anyukának segíteni, hadd tanuljon saját kárán! Igaza van annak, aki így gondolja. Csak nehogy véletlenül az ő gyerekével történjen valami végzetes baleset, amire egyébként az én védőnőm figyelmeztetett engem időben... Na, hagyom is, mert ki vagyok akadva!

2010. nov. 23. 01:21

na mégegy, uebben a témában:

[link]

2010. nov. 23. 00:56

[link]


Olvassátok el! Nekem egyik kolleganőm, miután visszajött egy konferenciáról mondta, h ott elhangzott ez. Most rákerestem, mert látom sokan amellett vagytok, h vagy kutya, vagy gyerek. Amúgy, én se vagyok híve annak, h ha kertes házban lakik vki, akkor bejárjon a kutya a lakásba, és annak se, h nagytestű kutyát tartsanak lakásokban.

180. pandamama3 (válaszként erre: 178. - D17c4b9e00)
2010. nov. 22. 23:03

Na,orulok,hogy megnyugodtal.

Szep napokat a babaddal es a kutyaddal tovabbra is!!!!!!

179. b7a110b583 (válaszként erre: 178. - D17c4b9e00)
2010. nov. 22. 22:23
Ez várható volt!:) Örülök hogy sikerült megnyugodnod! A primitív rokonod meg majd csak feladja ha elfárad!:)
2010. nov. 22. 15:14

Sziasztok

Ma volt itt a védőnő és azt mondta, hogy Daisyből nem lehet gondunk.

Szóval, megnyugodtam:)

177. d17c4b9e00 (válaszként erre: 176. - 6bdce19b3c)
2010. nov. 22. 07:58

Mi az estét zárjuk porszívózással. Kuttyot kiengedjük kb. 9kor, aztán férjem felporszívozik.

Én meg másnap reggel ébredéskor felmosok.

A patikatisztaság túlzás, de tisztaság van (ha meg nincs, akkor az nem a kutty miatt nincs, hanem mert nem töröltem le a polcot pl.).

176. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - D17c4b9e00)
2010. nov. 21. 21:07

Nálunk 2 kutya van és kinti-benti kutyusok!


Ők voltak az elsők, babucink később érkezett..így nem kérdés, hogy ugyanazt a kényeztetést kapják, mint előtte..


A nappali, háló, babaszoba tabu..


és minden reggel porszívózással indul a nap..


patika tisztaság van..


szervezés kérdése az egész:)

175. Tücke (válaszként erre: 169. - Szemmelver)
2010. nov. 21. 20:34
már akkor se ha kurva bejegyzett foglalkozás.....
174. Shirley2 (válaszként erre: 173. - 06bfdda89d)
2010. nov. 21. 20:24

Légy büszke magadra.

Viszont én innentől kiszálltam, valahogy nem bírom a magas lovon ülő embereket.. Tehát ne is fáradj a reagálással, mert már nem fogom elolvasni. Üdv!

173. 06bfdda89d (válaszként erre: 168. - Shirley2)
2010. nov. 21. 20:08
Nem.Azonnal beugrott.;)
172. 06bfdda89d (válaszként erre: 167. - 8505bff3af)
2010. nov. 21. 20:07

"Én meg szoktam hányni"


Bocs...Ez a meseidézet idekívánkozott és poénnak íródott,nem tudtam kihagyni...


Amúgy sok sikert a harcban,nem könnyű,amin keresztül mész.Írj ki rá fórumot,biztos sokan átmentek már rajta...;)

171. 06bfdda89d (válaszként erre: 162. - 625b4da9ec)
2010. nov. 21. 20:03

Nem.Csak tudom mit tanulnak.


És hülyeség,hogy feleslegesek.

170. 8505bff3af (válaszként erre: 169. - Szemmelver)
2010. nov. 21. 19:57
:) hát nem vagyok sem k.rva sem pedig gondtalan szülő ugyhogy remélem ilyen szóba sem kerül majd.... csak félti a pénzét és elakar rettenteni szerintem :) de azért köszönöm a választ
169. szemmelver (válaszként erre: 167. - 8505bff3af)
2010. nov. 21. 19:53

ne higgy neki!!!!!!

nem vehetik el tőled, csak ha kutva vagy, vagy nem gondoskodsz róla, magára hagyod..stb..

amúgy meg a pasiknak nem kell egy gyerek , hidd el, csak nyúg blenne nekik

168. Shirley2 (válaszként erre: 137. - 06bfdda89d)
2010. nov. 21. 19:31
Szellemes hozzászólás volt, igazán sokat gondolkozhattál rajta. ;)
2010. nov. 21. 19:30
Sziasztok nem tudom kérdésem ide kacsolódik e de én most kezdek bele egy gyerektartási perbe mivel az exem 200 netto fizubol 20 ezer gyerektartást fizet és én kérni akarom a 25 százalékot. csak ő azt mondja ha ezt megtezem akkor elpereli tőlem a láynom ... mert ha nem tudom 20 bol megoldani akkor majd ő neveli ilyen van????
166. globus
2010. nov. 21. 19:27
Gyereket nem vehetik el, de pár tanáccsal kioktathatnak.
165. szemmelver (válaszként erre: 1. - D17c4b9e00)
2010. nov. 21. 19:23

nem vehetik el

ne dőlj be minden hülyeségnek

2010. nov. 21. 19:19

Volt egy jófej,aki azt mondta: a gyereknek 6 éves koráig 5 kg koszt meg kell ennie. Ehhez hozzátartozik az is, hogy nem STERIL a környezet, igaz? Egyetértek ezzel a véleménnyel.

Egyébként a "bemutatás" nem abból állt, hogy a kutya körbenyalta a picit, hanem megszaglászta, és nagyon komolyan tudomásul vette (ez látszott a pofáján). Ennyi volt. Nagyon figyeltem, mert ez volt az egyetlen esélyünk saját gyerekre és nagyon megkínlódtam érte, véggifeküdtem a terhességet. Mégis kutya mellett nőtt fel. Igaz, a szobába fél évig nem volt bejárása a kutyusnak. Viszont amikor a ház előtt napoztattam babakocsiban, mellettünk őrködött (3 lépésre, hiszen rettenetesen féltékeny volt: ld. "irigy kutya") - és amikor a szomszéd kutya (aki történetesen az apja volt) nekiiramodott, hogy átjöjjön a kerítésen, a testével védelmezte meg a család legifjabb tagját. Ennyit a német juhászról... Egyszer elmesélem, igen kalandos volt akkoriban az életünk.

2010. nov. 21. 18:38

Sziasztok!

Nekem csak annyi a véleményem a dologról,hogy mikor megszületett a kisfiam és hívtam a doktornőt,hogy hazajöttünk a kórházból és akkor mi a teendő ilyenkor,azt mondta,hogy vigyem le a babámat hozzá,hogy megnézhesse.Mikor mondtam neki,hogy de most született,le lehet vinni az utcára,akkor azt mondta,hogy hazahoztuk a kórházból,akkor hozzá is le tudom vinni.Mondtam,hogy ok.Onnantól kezdve mentünk sétálni is na nem sokat csak 10 perceket.

A kutyatartással kapcsolatban meg csak annyit,hogy most fogunk kertes házba költözni,nagyon szeretnénk kutyát,már alig várom,hogy legyen.Mert a kisfiam imádja az állatokat.1 éves és szemrebbenés nélkül megy oda bármilyen nagy testű kutyához,mert nem fél tőlük.Inkább én azokat az embereket sajnálom,akik féltik a gyerekeiket az állatoktól,mert nem hagyják,hogy szocializálódjanak velük.És sipítoznak,hogy anya úr isten ott egy kutya.És félnek tőlük. A kiírónak meg csak annyit,hogy nem vehetik el tőle a babáját,mert ezzel az erővel,minden olyan olyan anyától el kéne venni akik alkalmatlanok a gyereknevelésre.Akinek nem inge,ne vegye magára.

162. 625b4da9ec (válaszként erre: 157. - 06bfdda89d)
2010. nov. 21. 18:24

Csak nem védőnő vagy???


Ne haragudj, az eddigi tapasztalataim borzasztóak, és soha senki nem fog meggyőzni arról, hogy egyáltalán szükséges a VÉDŐNŐ.

Felesleges fenntartani és tanítani őket, pusztán pénzkidobás!

161. 06bfdda89d (válaszként erre: 156. - Tücke)
2010. nov. 21. 18:21
Rendben.Elnézést.
160. 06bfdda89d (válaszként erre: 154. - D17c4b9e00)
2010. nov. 21. 18:20
Sok sikert!!!Jó babázást...;)
159. modeszta (válaszként erre: 139. - 06bfdda89d)
2010. nov. 21. 18:20

Te már csak tudod...

Az allergiatesztem pozitív lett, de nem jön elő sem kutyára sem macskára, míg pl: a virágporra azonnal megjelenik.

158. 06bfdda89d (válaszként erre: 151. - Anikko)
2010. nov. 21. 18:20
Kellemes családi estét!!!:D
157. 06bfdda89d (válaszként erre: 150. - Tücke)
2010. nov. 21. 18:19
Eü.egyetemmel a nyakamon:Ja.Hiba volt.:)
156. Tücke (válaszként erre: 152. - 06bfdda89d)
2010. nov. 21. 18:19

ha figyelmesebben olvasnál és nem csak felszínesen leesett volna hogy nem a topik indítónak írtam hanem másnak ....


de é itt befejeztem nem fogok egy olyan emberrel leállni aki arra nem képes hogy átfogalmazzon valamit vagy elnézést kérjen mert félre olvasott valamit ..... részemről itt lezártam

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook