Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Első munkanap, kevés tapasztalattal. Mit tanácsoltok? fórum

Első munkanap, kevés tapasztalattal. Mit tanácsoltok? (beszélgetős fórum)

2013. febr. 21. 12:24

Köszönöm szépen a bíztató szavakat. Elkezdtem itthon gyakorolni az Excelt és árajánlatokat készíteni, ezeket mind tanultam, csak sosem csináltam gyakorlatban, illetve amit csináltam is, elfelejtettem.


Ok, mindent jegyzetelek, aztán majd írok még, hogy milyen volt az első nap. Köszi a lelkesítést, tényleg.

10. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - 57f012f84b)
2013. febr. 20. 21:49
Egyáltalán nem ciki, sőt, írj le mindent, még a legapróbb dolgot is és tartsd is meg a későbbiekre! (én is így voltam, amikor új munkahelyre mentem, szintén adminisztrátornak. Mindent leírtam onnantól, hogy mi a teendőm, hogy kell csinálni, stb, szóról-szóra. Később úgyis rögzül, de addig jó, ha előtted van, mert a kollegák szeretik elfelejteni, hogy ők is voltak kezdők...) Ne felejtsd el, senki nem úgy ment oda, hogy mindent tudott. Sőt! Na de van próbaidőd, amíg szépen megtanulhatod, hogy mi a dolgod. Figyelj és tanulj és inkább kérdezz, mint hogy sokat ronts, de ha tévedsz is, belefér, hiszen kezdőként mész oda. Sok sikert!
9. Trini35 (válaszként erre: 1. - 57f012f84b)
2013. febr. 20. 21:18

Nagyon sok sikert!!!!


Gondolok rád hétfőn. Nehéz az első nap, mintha évekig tartana az az egy munkanap.


Jegyzetelj, az sose baj, később is vissza tudod nézni. Én pl. az a típus vagyok, aki leírja a tudnivalót, és akár hónapok múlva, ha ugyanazt kell csinálnom sok idő után a jegyzetből tudom mit kell tenni.


Másfél éve mentem vissza dolgozni gyed után a régi munkahelyemre, mivel a két kicsi között kevés a korkülönbség, így négy évet kihagytam. Szörnyű volt, mindent újra kellett tanulnom. A legalalpvetőbb dolgokat is leírtam magamnak. Pont ma akadt a kezembe a füzetem, hát jót mosolyogtam rajta, hogy miket le nem jegyzeteltem, de visszagondolva, minden leírt szó jól jött egyszer.



Az első nap szörnyűűű, utána, ha már egyre több mindent bíznak rád könnyebb lesz. Lesz sikerélmény, gyorsabban telik az idő. Utána meg már pörögnek az események, lehet kapkodni ide-oda :) Én azt szeretem, ha sok munkát zúdítanak rám, tudom a fontossági sorrendet és igyekszem.



(A tértivevényre pedig: Biztos találsz egy visszaérkező tértit, arról puskázhatsz:) én is azt tettem)

2013. febr. 20. 19:43

Sok sikert!

Én eddig mindkét munkahelyemen jegyzeteltem. Hidd el jobban örülnek enne, mintha mindent újra és újra el kellene mondani. Mondjuk én eleinte ellenőriztettem magam, ami sikerült, esetleg lefénymásoltam. Én még azt is lejegyzeteltem, hogy a táblázatok melyik oszlopát hogyan töltjük ki, mert nálunk egyik épül a másikra. Két év után még mindig van olyan, amit nem tudok, mert elég sok így is a munkám és a főnököm rendes és megcsinálja (mondjuk más dolga sincs).

2013. febr. 20. 19:39

Nem ciki jegyzetelni, sőt örülj neki hogy kaptál állást a mai világban. Amihez saját bevallásod szerint sem igazán értesz.

Engem eddig minden munkahelyemre ahova felvettek, leültettek egy kicsit gépezni..... ilyen nem volt? Hogy mégis mit tudsz? Hát ez tök jó... :)

2013. febr. 20. 18:13

Inkább jegyzetelj szorgalmasan, mint hogy mindenre rávágd, hogy ezt tudom, ezt tudom.... az rendkívül idegesítő, mert minden helyen más a szokás, azt kell megismerned. Amit tutira tudsz, arra se mondd, azt csak ne írd fel.

Egy faxolás biztos nem lesz gond, a tértevevényen meg rajta van, mit hova kell írni.Egy táblázat kitöltése, mentése stb biztos nem okoz majd gondot, Tudom,ez csak példa volt. Biztos megvan, hogy mit kell elvégezned, megmutatják, ne aggódj. Légy érdeklődő, akarj megtanulni mindent. Én úgy szoktam betanítani , hogy átadom neki a terepet és én ülök mellé, ő csinálja, én mondom szép halkan, hogy mit hogyan. Ez hatékonyabb, mert jobban rögzül. Sok sikert!

2013. febr. 20. 16:49
Köszi a bátorító szavakat, remélem minden rendben lesz. Ti emlékeztek még az első munkanapotokra? Milyen volt? Sok időbe telt míg belerázódtatok?
4. 1811d736eb (válaszként erre: 1. - 57f012f84b)
2013. febr. 20. 16:22

Ha kétszer kérdezel meg valamit, mert elsőre nem tudtad megjegyezni, az még nem gond.

Faxgép meg ahány annyiféle, azt mindig meg kell ismerni az adott típusút.

2013. febr. 20. 15:20
Egyszerűen csak legyél barátságos, nyugodtam kérdezz ha valamit nem tudsz és nyugodtam jegyzetelj. Nem szégyen ha megmondod hogy még nincs nagy tapasztalatod, de igyekezni fogsz hogy minél előbb megtanuld amit kell. Próbálj nagyon figyelni hogy mások mit hogy csinálnak, hogy mondanak, hogy ne kelljen 2x ugyanazt elmondaniuk. Mindenki volt kezdő, ezen túl kell esni. Sok sikert!
2. Babeck (válaszként erre: 1. - 57f012f84b)
2013. febr. 20. 15:15

Szerintem a jegyzetelés nem ciki. Az első napokban úgysem várnak még el önálló feladatokat tőled :)

A faxolás tuti nem lesz gáz, hisz minden készülék más, biztos meg fogják mutatni!

2013. febr. 20. 15:13

Nem vagyok egy magabiztos típus, 10 éve dolgoztam már, mint adminisztrátor, de ez csak számítógépes adatrögzítés volt, nem számítok tapasztaltnak. Azóta megszereztem egy diplomát és külföldön is dolgoztam. Most kezdek hétfőn dolgozni. Nagyon félek. Végülis irodai adminisztrációról van szó, mint pl. táblázatok készítése, árajánlatok, utalások, számítógépes adatbázis kezelése.


Mit gondoltok, hogy tudnék gyakorolni, felkészülni, hogy ne lássanak bénanak a munkatársak az első napon. Mert azért az alapdolgokat biztosan elvárják majd tőlem. Én már arra sem emlékszem, hogy hogyan kell faxolni, vagy tértivevényt kitölteni.


Ciki ha jegyzetelek majd? Mert nehezen jegyzem meg a dolgokat hallás után.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook