Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz kézbőrre mit tanácsoltok? fórum

Száraz kézbőrre mit tanácsoltok? (beszélgetős fórum)


1 2
44. 021a029148 (válaszként erre: 2. - 8658c10e4b)
2010. jan. 25. 10:28

Nekem is ez az egyetlen, ami bejött. Én nedves kézre szoktam rákenni, úgy könnyebben felszívódik. Ebből is csak a hagyományos fajta, a bőröregedés-gátlós nem használt, annak valahogy más az állaga.

Főleg télen nagyon száraz a bőröm, de a hétvégi takarítás és sok mosogatás után szinte fájdalmas. Ilyenkor naponta többször is bekenem, estére mindenképp.

43. genlips (válaszként erre: 40. - Zizabella)
2010. jan. 23. 17:22
nem tudom, bioboltban árulják-e... de írtam, én honnan szereztem
42. zizabella (válaszként erre: 41. - Minerva65)
2010. jan. 23. 17:21
köszi a tanácsokat, az utolsón jót nevettem, de ugyanakkor el is hiszem, mivel a vizeletet isszák is gyógyítás céljából:))
2010. jan. 23. 17:00

-oliva olajos pakolás estére és utána húzzál rá egy zoknit./kb.1óra/

-krém: Neutrogema/sötétkék kupakos/enyhén nedves kézre kend a krémet!

-paraffinos kézápolás/szakembernél/alkalmanként

-ősi módszer: lepisiled a kezed és zoknit húzolrá!

40. zizabella (válaszként erre: 39. - Genlips)
2010. jan. 23. 15:38
A sheavajat még nem használtam, de kipróbálnám azt is, sok jót irnak róla...hol lehet jó minőségűt venni? bioboltban is árulják?
39. genlips (válaszként erre: 28. - Zizabella)
2010. jan. 23. 14:29
natúr sheavajat használok bőrápolásra, szájápolásra is ilyen időben és nincs ennél jobb. egy kozmetikuson keresztül rendeltem.
38. zizabella (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2010. jan. 23. 12:51

Köszi, tudom hogy egy alkalom nem hozza rendbe, és mindenképpen folytatom esténként.

Lehet hogy valami belső szervi dolog is van benne, sokat kinlódok az epémmel, pedig nincs epekövem az UH szerint.Valamilyen májtisztító kúrát is fogok végezni, most kutakodok ez irányban.Ja meg a candida kúrát is most csinálom. Lehet hogy ez is kihozta ezeket a bőrproblémákat.

37. 40163fd81d (válaszként erre: 35. - Zizabella)
2010. jan. 23. 12:42

Természetesen egy kenéstől nem lehet csodát várni,de már ez is valami!:)

Minél kevesebb víz érje a bőrödet,és legalább 10 napig minden nap ,kend be éjszakára,és aludj a kesztyűben:))

Remélem használ:))

2010. jan. 23. 11:47

Ja és most hétvégén jönnek vendégek, főzöcskézhetek, és ha már a vízhez ér attól is fáj, nem beszélve hogy hagyma vágás, citrom és egyéb irritáló dolog ha hozzáér majd megőrülök.

Múltkor kiwit vágtam fel, húúúú hát az pokoli volt utána :(((

35. zizabella (válaszként erre: 34. - 40163fd81d)
2010. jan. 23. 11:43
Köszi hogy érdeklődsz, hát kipróbáltam, de ugyanúgy húz a bőröm, olyan mintha egy szűkebb selyem kesztyű lenne a kezemen, és ha behajlítom az ujjaimat akkor feszül a bőröm...nem tudom másképp leírni, de valahogy ilyesmi érzés.
34. 40163fd81d (válaszként erre: 32. - Zizabella)
2010. jan. 23. 11:26
Szóval nem próbáltad ki a vajat,mi?:)
33. Médy-25 (válaszként erre: 32. - Zizabella)
2010. jan. 23. 10:33
Szia! Igen gondolom! Hát én amit tudok neked az az Avonból van,ott lehet krémet is,és kesztyűt is! Parafint magát a fodrászkellékesbe lehet venni,de az azért nem jó,mert azt fel kell melegíteni,és ahoz van olyan gép,ami nem drága ugyan, annyira..de sokkal drágábbra jössz ki,de a kesztyűt azt lehet kapni náluk külön is! De ha ilyen parafinosat szeretnél,azt jobb ha a szalonba csinálja valaki akinek van ilyen gépe,mert ha az felmelegszik,akkor rátapad a kezedre,és úgy kell a kesztyűt ráhúzni..szóval nem érdemes a konyhai edénybe melegíteni egy ilyet :D..meg sokig elég,szóval azt tárolnod kell,de ez a hatásosabb! Nekem az a krém van az Avonból,a kesztyűvel..és lábra is..tényleg jó..a családom is szereti! :D Ha kérdésed van még,akkor írhatsz privibe is! :)..
32. zizabella (válaszként erre: 31. - Médy-25)
2010. jan. 23. 08:59

Sima parafint gyógyszertárban lehet kapni vagy illatszerboltban? és az a kesztyű amiről írtál az pamutkesztyű vagy valamilyen speciális anyagból van?

Az a baj hogy már a legtöbb krém csípi is a kezemet és az égő érzés még mellette ...szörnyű elviselni.

31. Médy-25 (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2010. jan. 22. 23:48
Szia! Én ajánlom neked a parafinos pakolást! Mert az ápolja a bőrt! Lehet minden nap is,de inkább egy héten háromszor vagy négyszer..az széppé is és puhává is teszi a bőrt! Nekem ha nagyon száraz a kezem,és már viszket,akkor van olyan krémem ami parafinos,és van hozzá kesztyű is ( lehet kapni ),és azzal vastagon bekened,ráhúzod a kesztyűt egy 10 percig rajta hagyod,vagy 20 is akár,azt majd eldöntöd,hogy hagyod e annyi ideig! És ennyi! :D..vagy még ha van időd,akkor egyes szépségszalonokba lehet ilyen parafinos kezelést végeztetni...asszem nem drága! De lehet ezt egy jó zsíros krémmel is ( körömvirág krém is )! De mindenképp pakolás legyen..kell,hogy beszívja a bőröd..utána ha már javul,akkor ellehet hagyni a pakolást,de a mindennapos kézkrém használata ajánlott! :D..remélem segítettem valamit!
30. zizabella (válaszként erre: 26. - Rolvisa)
2010. jan. 22. 23:11
húúúú nagyon megijesztettél, sajnos nekem már sok-sok éve van, és egyre kiterjedtebb, előszőr az egyik ujjamon volt csak...inkább epe-máj és egyéb emésztési probléma lehet mögötte...mert az is van sajnos:((
29. zizabella (válaszként erre: 25. - Monchichi)
2010. jan. 22. 23:08
előre is megköszönném ha elküldöd majd a leírását, megpróbálom majd feliratni az orvossal
28. zizabella (válaszként erre: 24. - Csilla80)
2010. jan. 22. 23:07
ezt még nem próbáltam, de valószinű ez lesz a következő, sok jót olvastam róla, bioboltban kapható a tiszta sheavaj?
27. zizabella (válaszként erre: 23. - Moonlight1984)
2010. jan. 22. 23:05
a Sudocrémet is próbáltam sajnos ideig óráig jó:((
2010. jan. 22. 22:52

Én úgy tudom a pajzsmirigy működése a felelős a száraz bőrért.

A húgomnál is így kezdődött, pici fehér hólyagokkal. Nem használt semmi. Góckutatást kezdtek.Fogak,mandula.És a mandulájában rossz indulatú daganatos sejteket találtak.A kezeléseknek hála, tünetmentes.Azóta sem jön elő a pici fehér hólyag.

Nem akartalak el ijeszteni, de ilyen is van. Nem mindenkinél egyformák a jelek.

Van egy jó zsíros körömvirág kenőcs, gyógyszertárban kapható,(zöld a doboza)és nem is drága.

25. monchichi (válaszként erre: 22. - Zizabella)
2010. jan. 22. 22:49
iszonyat ez az ekcéma, én gyerekkorom óta szenvedek vele, igazából 22 év kellett mire egy doktornak sikerült kitalálnia mi a jó rá. de sajnos most nem otthon vagyok, és elfogyott... :( úgy néz ki a kezem, mint egy rinocérosz bőre, és sokszor viszket is rettenetesen. a kicsi hólyagok is ismerősek :( két hét múlva otthon leszek, akkor kiíratom a dokinkkal, és elküldöm neked mi van benne, hátha a te dokid is kiírja. nekem tényleg nagyon jó, kétszer bekenem vele, és minden elmúlik aztán csak akkor kell használnom, ha szárazabb a bőröm.
2010. jan. 22. 22:45
100%-os tisztasagu sheavaj a legjobb,de ezt a problemat belulrol kell kezelni...
2010. jan. 22. 22:43

Én otthon olvasztott zsírt-körömvirággal is szoktam kenni rá,de az olívaolaj is hatásos.

A frissen kiolvasztott zsírba még melegen belekeverem a körömvirágot-télen szárítottat,hagyom kihülni.Másnap reggel újra megolvasztom,leszűröm,mikor megdermed már használható is.Ennél jobbat eddig nem találtam.

A Sudocrem kenőcs is jó,főleg ha ki is sebesedett.

22. zizabella (válaszként erre: 21. - Monchichi)
2010. jan. 22. 22:38
Valószinű ekcémás jellegű, mert időnként beszárad, aztán meg apró kis hólyagokkal kezdődik és viszket, évek óta kinlódok vele, a bőrgyógyász Elokomot szokott felírni rá, amitől egy darabig jó aztán kezdődik előlről :((
21. monchichi (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2010. jan. 22. 22:32
nekem is pontosan ilyen tüneteim vannak. és a szülés óta csak felerősödött. makacs ekcéma. nekem a bőrgyógyász írt fel nagyon jó krémet, a patikusak kell összeállítani. illetve régebben a ftorocort kenőcsöt használtam. az is jó. ha ekcéma tényleg, akkor a lényeg hogy parfümmentes krémet használj rá.
20. 40163fd81d (válaszként erre: 19. - Zizabella)
2010. jan. 22. 22:31

Ó,ha van otthon akkor egyenesen szuper!

Jó vastagon kenheted,olyan lesz ,mint egy gyógypakolás!:))

19. zizabella (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2010. jan. 22. 22:27
nahát azt még tényleg nem próbáltam, ma este azt kenem rá no és a pamutkesztyű :))
2010. jan. 22. 22:27
a kezemre én is sima olajat szoktam használni
2010. jan. 22. 22:26

vitaminos gyógyszertári krém!

kislányomnak a szája(ajka) volt teljesen sebes, szinte már bevérzett 1x!!! bekentem és mielött alkalma lett volna lenyalni az egészet gyönyörűen rendbehozta!

16. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Zizabella)
2010. jan. 22. 22:25
Ezért jó a vaj,az nem fogja,meglátod:))
2010. jan. 22. 22:24

Köszönöm a jó tanácsokat, nagyon aranyosak vagytok.

Az a baj, hogy már ha bekenem valamilyen krémmel attól is fáj és csíp.

Ennyire még sosem volt száraz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook