Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Első munkanapom fodrászként ! ti mit szerettek, mit nem a fodrászokban? fórum

Első munkanapom fodrászként ! ti mit szerettek, mit nem a fodrászokban? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 7. 22:01

köszi a segítséget ma már sokkal magabiztosabb is voltam:)..a vendégek stílusa változó ,ki beszédesebb ki nem ...van aki mindent akar tudni..

de igyekszem mindenkihez úgy szólni, ahogy az helyes..

nem pletykáltam ki a vendégeket úgyh. jól elvoltam.

mivel alkalmazott vagyok egyenlőre más a helyzet,

viszont megjegyezték, hogy nagyon kedves vagyok és nem vágok pofákat, mivel az utolsó vendégem majdnem záráskor jött...:P

2012. nov. 7. 01:36
Ènis örülök à lelkes csajszinak!:) sok sikert. Ènis elvegeztem ezt à sulit,ènis Fodrasz Vok.. De èletemben 2 honapot dolgoztam fodraszkent.. Beleuntam.. De jol dontottem, mert nemnekem valo szerintem. De Te lätom szereted, ez tokjo'!:)
2012. nov. 6. 09:58

Szia,

szerintem ami nagyon fontos: legyen őszinte, pozitív személyiséged (a nők ált. pihenni, lazítani is mennek a fodrászhoz, kozmetikushoz). Soha ne panaszkodj, se magánéletről ne ejts szót, se arról, ha esetleg kevés a vendég, mert akkor még az is elmegy, aki volt. Fontos, hogy élvezd az emberek társaságát, szeresd őket. És legjobb, ha nem vagy nagyon drága, inkább próbálj kialakítani nagy vendégkört!

38. Anda39
2012. nov. 6. 09:18

Én is fodrász vagyok és érdekelnek a hozzászólások. Néha meg is sértődöm, mert sokan általánosítanak.

Én faluban vagyok fodrász, itt mindenki mindenkit ismer (majdnem), úgyhogy a beszélgetések sokkal inkább bizalmasak, mint mondjuk egy városi fodrásznál, aki semmit nem tud a vendégeiről. Nem tudom kikerülni a pletykát - tényleg, mi is minősül annak? -, mert a legtöbbször nem az időjárásról van szó, hanem pl. az óvónőkről-tanárokról, az üzletekről...nem tudom, értitek-e? Ha egy vendég megkérdezi, mi a véleményem a helyi oktatásról, vagy meséljek az egyik programról, az már pletyka? Ha ismerősökről van szó, akkor pletyka? Most ezt tényleg tudni szeretném, mert nem akarok pletyósnak minősülni...:)


Kedves Topikindító, neked sok sikert, és ahogy látom, lelkesedésből van elég, ez tartson ki jó sokáig! Folyamatosan képezd magad, figyeld az újdonságokat, ez fontos.

37. 800b726b6d (válaszként erre: 33. - Alidamolnar)
2012. nov. 6. 08:31

Én a múltkor a fodrászomtól kérdeztem meg, hogy mondja már meg őszintén, érdekli őt ez a sok sületlenség, amit végig kell hallgatnia a napi X vendég magánélete, családja ügyes bajos dolga? :)

Szegénykém annyira korrekt csak mosolyogott, Ő tényleg csak akkor beszél a családjáról, ha rákérdezek, de ez ki is merül a "Hogy vannak a gyerekek?"-ben.

Nem könnyű, mivel sokan kicsit beszélgetni, "szórakozni" mennek fodrászhoz.

Viszont az is igaz, nehéz találni jó fodrászt, tökéletes ember meg nincs, mindenkinek van valami hibája :)

Ilyen szófosógép a sógornőm is, na annak aztán hiába próbálsz mesélni valamit magadról, ő csak mondja-mondja és mondja :)

2012. nov. 6. 08:00
megvolt az első nap , jól ment :)....
2012. nov. 5. 20:48
Azt nem szeretem, mikor mossäk à hajam, es simogatjak, nem mossäk meg alaposan... De szolok;)
34. globus (válaszként erre: 33. - Alidamolnar)
2012. nov. 5. 20:45
Ugyanez dettó, csak nem pasi vonalon, hanem adósság, hitel, családi probléma... :) tök szarul érzem magam, csak mert lapul a zsebemben egy ötezres a költségekre.
2012. nov. 5. 20:29

Nekem van egy fodrászom, nagyon jól dolgozik, de: folyton a magánéletével traktál. De olyan szinten, hogy ha pl. ott vagyok 2 órát (melír, festés, vágás, stb), akkor is folyton azt kell hallgatnom, hogy a legújabb pasijával hogyan, miként, milyen volt, amikor bemutatta a szüleinek, még az ágybeli képességeit is meg kell hallgatnom.

Persze, mondhatnám, hogy érdekes, mert 6 hetente megyek, és hat hetente mindig más pasija van éppen, de valahogy baromira nem érdekel.

Nehéz váltanom, mert nehezen kezelhető, vékony szálú hajam van, és ő tényleg csodát tud tenni vele, csak a szája ne járna folyton.

Ha én próbálok szóba hozni valami témát, az sem érdekli, 10 mp alatt elintézi, és megint visszakanyarodik oda, hogy hogyan dumáltak bele a szülei a lakásának a berendezésébe, mit mondott a pasija, stb.... :((((

2012. nov. 5. 19:42

Egyszer még nagyon régen elég rossz állapotban volt a hajam....töredezett végek,kopott szin(tinikorom első és utolsó kisérletezései végeredményeként).Elmentem fodrászhoz,ő meg ahelyett hogy a megoldáson gondolkozott és dolgozott volna,folyamatosan rinyált hogy"jajjjjj,hogy tönkretetted a hajad","de nehéz bánni a hajaddal","nagyon megvan töredezve"stb Hát bmeg,tudtam én is,azért mentem oda hogy kezdjen vmit vele jópénzért,nem azért hogy 5 percenként helyzetjelentést adjon a hajam állapotáról:)

A másik ami kiakaszt az amikor kérdezés nélkül meggyéritik a hajam végét("mer'ugyis van miből"alapon)és copfba kötve nagyon szálas lesz....

31. wildmann20 (válaszként erre: 30. - Wildmann20)
2012. nov. 5. 19:04
*vitamonik=vitaminok; rkémek=krémek;ptóbáljam=próbáljam :-)) A sietség ára :-))
30. wildmann20 (válaszként erre: 29. - 97f0f70ec0)
2012. nov. 5. 19:02

Én is nagyon jó fodrásztól jöttem el.Tépett hajam van,és nagyon elvékonyította a végén,alig akar helyre jönni,kínlódom vele.De a legfőbb oka az volt a távozásomnak,hogy

1. állandóan várnom kellett,és nem keveset

2. tagja egy mlm rendszerű csoportnak,ami bio(nak mondott) cuccokat árulnak (csillagos áron természeseten),a vitamoniktól kezdve a rkémeken át a mosogatószerig bezárólag.Nagyon idegesített,hogy az utóbbi 2-3 találkozásunk alkalmával állandóan be akart szervezni,hogy ez mekkora üzleti lehetőség (neki naná,hogy az,akkora ügyfélkörrel el is hiszem,hogy megéri neki),mert hogy ő és a párja már hány jutalomúton vettek részt ennek köszönhetően (hálózatvezetők vagy micsodák),de persze mindenképp ptóbáljam ki a termékeiket.Kaptam egy katalógust,amiben persze minden szép,minden jó,árak sehol...A netről derítettem ki nagy nehezen,mi mennyibe kerül.De nem vette a lapot,hogy engem ez nem érdekel,és csak erőszakodott tovább....Akkor már inkább váltottam.

2012. nov. 5. 17:39

Nagyon jó fodrászt hagytam ott.

Ő nem pletykált ki más vendégeket, hanem állandóan a magánéletemről faggatott.

No,ezt ki nem állom, adja meg a lehetőséget,hogy ha akarok beszélni a Babókámról és a férjemről akkor beszélek, ha nem,akkor ne faggasson!

Én se faggattam Őt soha,a magánélet az magánélet és kész.

2012. nov. 5. 17:25
Itt előttem mindenki leírta a legfontosabbakat, nekem egy bajom szokott lenni: "Csak egy kicsit vágjunk, jó?" -"Hát persze..", és -10 cm!
27. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Aquatica)
2012. nov. 5. 17:11

Ha beszélgetni akar beszélgess vele, de vedd észre azt is ha nem akar!

És ne vágj bele az ollóval a fülébe!

26. zazuka
2012. nov. 5. 15:07

Nincs itt semmiféle személyeskedés, csak a "vendégnek mindig igaza van" és a "szolgáltató van a vendégért és nem fordítva" nézetet rossz szemszögből közelíted meg.


Aquatica, mint a hozzászólásokból láthatod, ahány ember, annyi igény.

Neked kell majd megfigyelned, hogy kinek mire van szüksége és aszerint mérlegelned, hogy hogy viselkedsz. A fodrász oldaláról a figyelmesség ebben (is) nyilvánul meg.

Egyet ne felejts el! Olyan nincs, hogy mindenkinek szimpatikus leszel. Pontosan abból adódik, hogy mások vagyunk. Ezért ne rágódj azon, ha valaki elmaradozik. Megesik az ilyen.


Nem hiszem egyébként, hogy probléma lesz. A megfelelő alázattal viseltetsz a vendégek iránt, hiszen érdekel a véleményük még így látatlanban is, de azért megalázkodni nem kell.

A fodrász-szakma gyönyörű!

2012. nov. 5. 13:23
Látom sikerült személyeskedésbe átmenni, úgy hogy léptem. Nehogy egy hsz-ből állapítsátok már meg hogy milyen vagyok.
2012. nov. 5. 12:49
nem szeretem, ha sokat beszél, amikor nagyon sietnék. Szeretem, ha tanácsot ad.
23. 2a69f78972 (válaszként erre: 18. - Mélység)
2012. nov. 5. 12:48

Szerintem inkább figyelmesség, hogy nem neki esik a fejednek és a "szokásosra" vágja.

Lehet, hogy meggondoltad magad és növeszted, vagy éppen a "szokásosnál" rövidebbre szeretnéd.

Tényleg, ha csak ennyi a problémád a fodrászoddal, - holott elég pipifaxos vagy - akkor itt többen őszintén irigylünk!:)

2012. nov. 5. 12:29
Én szeretem ha gyorsan dolgozik,mert utálok fodrásznál ülni :)
21. zazuka (válaszként erre: 20. - Mélység)
2012. nov. 5. 11:44

Ha a fodrászodnak ennyi "hibája" van, hogy 2-3 hónap távlatából nem jegyzi meg, hogy milyen hosszúra kell vágnia a hajad, akkor az a fodrász egyáltalán nem rossz.

De talán meg is kegyelmeznél a fodrászodnak azzal, hogy elmész máshoz, mert ezzel az egoista hozzáállással valószínűleg bekerültél a 'problémás vendég' körébe.

2012. nov. 5. 11:34

Ne haragudj, de ha egy fodrász nem tudja megjegyezni a törzsvendégei kívánságait az elég nagy probléma. Mint írtam öt éve járok hozzá (és 2-3 havonta)

Ha én így tartanám számon az ügyfeleinket régen páros lábbal rúgtak volna ki a főnökeim.

19. zazuka (válaszként erre: 18. - Mélység)
2012. nov. 5. 11:16

Vicces vagy, mit gondolsz hány vendége van a fodrászodnak naponta? Mind azt mondja: a szokásos.

Ember legyen a talpán, aki az összes "szokásost" megjegyzi...

2012. nov. 5. 10:45
Sok sikert Neked:-) Én 5 éve ugyanahhoz a fodrászhoz járok. A vágás nem az erőssége, mindig megkérdezi mennyit vágjunk, pedig elég lenne annyi: a szokásos lesz? Többször mondtam neki mikor tökéletesen eltalálta az általam szeretett hosszt, hogy ilyenre vágja mindig, de még eddig nem jutottunk el:-) Ez szerintem figyelmetlenség és nagyon gondolkodom rajta, hogy fodrászt váltok, pedig ez egy apróság. Én is a szolgáltató szférában dolgozm (igaz, hogy teljesen más területen). Ma már az emberek elvárják, hogy a pénzükért a lehető legjobb szolgáltatást kapják.
17. Aquatica (válaszként erre: 14. - Magic1978)
2012. nov. 5. 10:17
köszönöm igyekezni fogok :D.
16. mkriszti81 (válaszként erre: 14. - Magic1978)
2012. nov. 5. 10:16
na nekem is ez jutott eszembe, hogy ha ennyire foglalkozik a témával, akkor tuti kedves, és lelkiismeretes fodrász lesz (vagyis már az) :))
2012. nov. 5. 10:15

Még egy eszembe jutott: úgy tapasztaltam, hogy a különböző kencéknek, amiket használnak (balzsam, hajerősítő, hajvégápoló, lakk, zselé stb), külön feláruk van a legtöbb helyen, viszont csak kevés helyen kérdezik meg, hogy kérem-e bármelyiket (talán a lakkot szokták, de csak azért, mert azt nem mindenki szereti). Szóval kenik-fújják mindegyikkel (szólni nincs időm, mikor már ráteszik), a végén meg beleszámolják az árba :(


Ezzel akkor szembesültem, mikor egy helyen a fodrász felhívta a figyelmem, hogy tehet-e rá, én válaszoltam, hogy persze, attól csak szebb lesz, erre szólt, hogy igen, de picivel akkor több lesz majd a vége... :O


Szóval ha külön számolod ezeket, akkor illik megkérdezni a vendéget :)

14. magic1978 (válaszként erre: 12. - Aquatica)
2012. nov. 5. 10:10

Nem azért mert feltételeztem csak nekem ez jutott eszembe amit a leginkább nem szeretek!:)

Egyébként meg ne izgulj minden rendben lesz.Ha valakit ennyire érdekel az hogy a vendég kedvében járjon annak menni fog!SOK SIKERT!!! :))))

13. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Wildmann20)
2012. nov. 5. 10:08

jaj ezt én is utálom, mikor ismerősökkel trécselnek, közben a kezük nem jár, én meg nézek csúnyán...

oké, lehet beszélgetni közben, csak a munka legyen az első közben


ugyanez a hosszadalmas mobiltelefonálásra is érvényes (nem a gyors időpontkérésekre értem persze)

12. Aquatica (válaszként erre: 7. - Magic1978)
2012. nov. 5. 10:06

pletykálkodni nem fogok az nem az én stílusom :P.

meg nem is szép dolog a vendég fizet és én meg kibeszélem ahh, olyat nem teszek ...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook