Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elrontottam?De mit, és hol? fórum

Elrontottam?De mit, és hol? (beszélgetős fórum)


2015. máj. 2. 05:25
tanulj belole,hogy megegyszer ne ess bele ugyanabban a hibaban!
24. csilla80 (válaszként erre: 21. - Malacka73)
2009. aug. 23. 21:36

Ez tenyleg erdekes... :-)))


Az egyik ismerosunk kisfia 13 honapos kora ota megmondja a kakit... meg kell pelus,mert a pisika nem mindig "jut eszebe" de szepen halad a szobatisztasag fele... es szerintem meg nem engedik lepcsozni... :-)))

23. Malacka73 (válaszként erre: 22. - Fanni07)
2009. aug. 19. 19:39

Én sem tudom, mi az igazság benne, de az okosok tudományosan ezt állítják! :)))

Inkább érdekesnek tűnt, hogy van ilyen elmélet is (amit ezek szerint Ti már meg is cáfoltatok... :))).

22. fanni07 (válaszként erre: 21. - Malacka73)
2009. aug. 19. 13:03
Akkor az én lányomnak már jó ideje szobatisztának kéne lennie.Az ismerősünk lánya két hónappal hamarabb született,de jóval késöbb kezdett el csinálni mindent mint a mi lányunk.Fannikám már az 1éves szülinapján úgy ment mint a golyó,a barátunk lánya 18hónaposan indult el,és a lépcsőn a mai napig a fenekén csúszva megy le ,viszont Ő már szobatiszta.Szerintem ennek a két dolognak nem sok köze van egymáshoz!!De bár csak lenne!!
2009. aug. 18. 15:51
Nem tudom, ez mennyire igaz, de néhány hónapja a Spektrumon (vagy valamelyik okos tv csatornán) volt egy babákról szóló műsor, ahol azt mondták, a kicsik akkor érettek a szobatisztaságra, amikor már biztonsággal tudnak a lépcsőn felfelé és lefelé közlekedni. Akkor képesek igazán szabályozni a pisit és a kakit is. Tényleg nem tudom, ez mennyire igaz, de érdekesnek tűnt... :))))
20. 43287dec91 (válaszként erre: 19. - Fanni07)
2009. aug. 18. 13:02

az klassz mi is megyünk bölcsibe, én ott dolgozom ugyanis és jön velem a Manókám...

ott tuti nem fogják eröltetni, hagyják, hogy a maga kis ütemében tegye meg az ehhez szükséges lépéseket...:o)

19. fanni07 (válaszként erre: 18. - 43287dec91)
2009. aug. 18. 11:27
Azaz igazság,hogy egy kicsit bízom a bölcsibe is .Szept 14-én kezdjük majd.A gondozónéni is azt mondta ,ha a gyerek nem szobatiszta megbízhatóan akkor úgy is ráadják a bölcsibe majd a pelust,és majd ha látja a többi gyerektől ,hogy a kis wcbe pisilnek, kakilnak akkor majd ő is kedvet kap.Rendesek voltak nagyon a gondozónénik,biztosítottak abban hogy segíteni fogják nem csak az én gyerekem ,hanem minden kisbölcsisük könnyű szobatiszává válását.Már persze akkor ha a gyerkőc is akarja.De azaz igazság ,hogy az én kis Drágám olyan jól elvan a peluskába és most látszik csak igazán hogy tényleg nincs még megérve a szobatisztaságra.De nem baj,majd meglesz,most annak örülök a legjobban hogy rendezödtek a kaki ügyek.Mégegyszer köszi a tanácsot!!Anita
18. 43287dec91 (válaszként erre: 17. - Fanni07)
2009. aug. 18. 11:09
na, megy ez, látod? csak így tovább, előbb utóbb ő fog szólni, hogy már nem kéri a pelust sem...
2009. aug. 18. 09:14
Sziasztok!Úgy tűnik,hogy a probléma megoldódni látszik.Azzal indítottam hogy egy egész napon át kutakodtam a neten.Mindent elolvastam ami csak akár, közvetetten is bünös lehet a szorúlásban.Olvastam egy cikket a probiotikumok jótékony hatásáról.Én ezt általában csak akkor adom a lányomnak ha antibiotikumot szedett,illetve mikor hasmenése volt.De azt nem tudtam ,hogy esetleges szorúlás esetén is segíthet.Ez a harmadik napja hogy kapja,az első nap 2szer kakilt magától,elöször még keményet majd délután már jó lágyat olyat mint régen.Tegnap nem kakilt egyáltalán,de ma reggel már azzal indítottunk hogy bekakilt.Teljessen egyedül úgy mint régen ,minden sírás és egyéb közjáték nélkül.A pelus vissza került rá,nem is igazán tiltakozott,sőt Ő maga mondja ha bepisil,hogy anya tegyél már tisztába.Továbbra sem szól ha pisilnie vagy kakilnia kell csak akkor ha már elintézte.De nem baj a lényeg,hogy a szorúlás megszünt ez volt az elsődleges cél.Persze bevezettem egy-két dolgotmég,Pl:a tejbegríz már nem grízböl készül hanem zabkorpából.A fehérkenyeret leváltotta a rozskenyér stb.Ma megyek a dokinőhöz és megkérdezem hogy a probiotikumot meddig lehet adni,ilyen esetben.Hát nagy vonalakban ennyi!Ha lesz még történés majd írok!Köszi a segítséget Mindenkinek!!!Anita
16. petra523 (válaszként erre: 12. - Fanni07)
2009. aug. 14. 22:31
A pisiléssel kapcsolatban arra gondoltam, hogy ne kérdezd meg tőle, hogy kell-e pisilni. Biztos azt mondja, hogy nem, mert miért is akarná abbahagyni a játékot, hiszen az sokkal izgalmasabb. Viszont ha már megkérdezted, akkor a szervezetéd ráébreszted arra, hogy ideje lenne pisilni, így bekövetkezik a baleset. Ez tuti nagyon hülyén hangzik, de így tapasztaltam. :) Inkább bizonyos időközönként fogd meg a kezét, vezesd el a bilire, közben mondd el neki, hogy most mentek pisilni, utána pedig pedig mit fog kapni, vagy csinálni, és milyen jó lesz. Én általában rágót ígértem, az volt épp a kedvenc. Sok sikert, és bocsi, hogy hosszú lettem!
15. 43287dec91 (válaszként erre: 14. - Fanni07)
2009. aug. 14. 16:44
oké, ügyes légy!:o)))
14. fanni07 (válaszként erre: 13. - 43287dec91)
2009. aug. 14. 16:02
Köszi a tanácsot!Megpróbálok higgat és nyugott maradni,remélem sikerülni fog. Szoríts értem! Majd pár nap múlval írok hogy mi a helyzet!Köszi Anita
13. 43287dec91 (válaszként erre: 12. - Fanni07)
2009. aug. 14. 15:55
értem, akkor ő valamilyen formában eljutott már oda, hogy nem jó neki pelusban, hisz nem kéri. ebben az esetben akkor adj rá pelust amikor kéri, de mindenféle szidás és dorgálás nélkül, hogy érezze, te ezt nem rosszallásból teszed. próbálj beszélni vele, szépen játékosan magyarázd el neki mit hogyan kéne csinálnia és miért, hogy ő már nagy lány...esetleg játsszátok el babával, mit hogyan kell csinálni, de végig maradj nyugodt és higgadt, ez a legfontosabb. tudom ez nem könnyű, de próbáld meg. aztán számolj be mi a helyzet:o)
12. fanni07 (válaszként erre: 10. - 43287dec91)
2009. aug. 14. 15:42
Azaz igazság hogy Ő jobban szeret bugyikában lenni de nem szól ha kell neki pisilni így általában a bugyi bánja pelust ma is csak akkor kért amikor láttam rajta hogy kakilnia kell de viszatartj és mondtam neki hogy nyomja nyugottan de szerintem a bugyiba nem akarta ezért kérte a pelust!
11. fanni07 (válaszként erre: 7. - Anyuci macuci)
2009. aug. 14. 15:34
Én első gyerekes anyuka vagyok és sajna élég gyakran rágörcsölök dolgokra talán a másodiknál már minden jobban megy majd !Sok sikert Nektek is!
10. 43287dec91 (válaszként erre: 8. - Fanni07)
2009. aug. 14. 15:34

ha ő úgy jobban érzi magát és látod rajta, hogy megnyugodott valamelyest és pár nap múlva a kaki is rendeződni látszik, akkor igen. én ezt tudom tanácsolni neked. nem SZABAD eröltetni, mert csak nagyobb "kárt" teszel és tovább fog tartani.

hidd el, menni fog és idővel ő is szobatiszta lesz.:o)

9. csapoari (válaszként erre: 1. - Fanni07)
2009. aug. 14. 15:33

Szia! Nem rontottál el semmit, csak a gyermeked egyszerűen nem érett meg rá. A fiam majdnem 3 éves volt, amikor rávettük, hogy tegye le a pelust. Ovi előtt pár nappal történt.

Nyaralni voltunk a Balcsin, előtte elmondtam, hogy aki pelenkás, nem mehet bele a Balatonba. Nem hitte el, azt mondta, neki van úszópelusa. Mondtam, a Balcsiba azzal sem lehet belemenni, csak a stégen játszani. Ez bejött, de éjszakára még kellet neki. Egyik este lusta voltam, nem vittem ki pisilni, mondta, hogy nagyon rossz volt a pelusba pisilni, végigfolyt a popsin, inkább vegyük le. Azóta nem pisil-kakil be, minden megy a wc-be!

Pontosan tudta, mire való a wc, de nem akarta. Akarnia kell. Amíg én szeretném, nem megy.

8. fanni07 (válaszként erre: 5. - 43287dec91)
2009. aug. 14. 15:31
Szerintem is ez a baj,mit gondolsz most vissza adjam rá a pelust!?
7. Anyuci macuci (válaszként erre: 1. - Fanni07)
2009. aug. 14. 15:30

Lehet,hogy tényleg nem volt rá még elég érett. Mi így jártunk a fiammal annak idején. Mindenki kérdezgette,hogy szobatiszta-e már a gyerek és mivel még nem volt az,elkezdtük erőltetni neki. Az eredmény ugyanaz,mint nálatok. Szorulás állandóan.

Sajnos még kórházba is került ez miatt.

Tanultunk a dologból. Sem a lányunkat sem a legkisebb fiunkat nem erőltettük a bilire. Nem azt mondom,hogy Ti erőltettétek,csak lehet még nem érett meg rá és korai volt elkezdenetek.

Nálunk a legkisebb is idén nyáron kezdte a bilizést. Eleinte mindenhová odapiszkolt,most tartunk ott,hogy csak alváskor adunk rá pelust. De ezt is sok nehéz nap után értük el.


Sok sikert Nektek!!!!

6. fanni07 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2009. aug. 14. 15:30
Persze én sem szeretném így folytatni sokáig,de elötte már két napig nem kakilt és láttam rajta hogy kéne neki de visszatartja.A védőnénink tanácsára elmentünk és hagytuk hogy válaszon magának bilit ,és wc szűkítöt, mert azt mondta neki kell mind a kettő,ezzel oda jutottunk hogy ma is vetetett egy új bilit azzal a címszóval hogy ebbe majd nyomni fogja a kakit mondanom se kell hogy nem tette.
2009. aug. 14. 15:30

szia. szerintem a szorulás a bilizéssel van kapcsolatban. ő azt hiszi elvárjátok tőle, hogy szobatiszta legyen már, de ezt még nem tudja feldolgozni, ezért szorong.lehet nem mutatja, de így jön ki rajta. nem érett még a szobatisztaságra, de mivel nagy rajta a nyomás, valahogy ki kell engednie.

a leírtak alapján én így látom...mi még nem tartunk itt, de mivel gondozónő vagyok van némi rálátásom a dolgokra...

4. fanni07 (válaszként erre: 3. - Uracsvivi)
2009. aug. 14. 15:19
Mi már mindent próbáltunk szó szerint .Barackot szilvával, rostost müzlivel.Ánizs teát,kamillával .De eredmény az semmi ,sír ha kakilnia kell és hiába mondom neki hogy nyomja nyugottan csak sír és ordít hogy nem.
2009. aug. 14. 15:15

Szia!

Én csak ahhoz tudnék hozzászolni hogy szorulása van mert nem akar kakilni bilibe vagy wc-be.Az én nagyobb lányom is ezt csinálta mi is kinlódtunk vele.A pisivel aránylag nem volt gond de csakis wwc-be volt hajlandó.Vettünk rá szükítőt nem gond.

De a kakilást nem akarta sehogy gyógynövényes emésztősegítőt adtunk neki muszály volt kakilnia tőle.Inkább így minthogy beteg legyen.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fanni07)
2009. aug. 14. 15:12

Hosszútávon elég gáz, ha lázmérővel készteted nagywc-zésre. Adj neki több rostos kaját, tejterméket. Ettől persze nem oldódik meg a "hova" kérdés.

Ma már sok vicces bilit lehet kapni, azt nem próbáltátok? Vagy a wc-szűkítő is jó ötlet, mert sok gyerek jobban reagás a "Te már nagy kislány vagy" mondatra, a "nagyok" meg a wc-re mennek.

Én sem vagyok híve a jutalmazásnak, de talán ilyen esetben azt is be lehetne vetni :o)

2009. aug. 14. 15:06
Helló! Kislányom 28 hónapos.Szinte könyvet lehetne róla írni olyan szépen fejlödött. Minden akadályt simán vettünk,de most a szobatisztaság egyáltalán nem akar menni.26 hónapos volt amikor bilit vettünk Neki,elmondtuk mire való,probálgatta,aztán amikor levettük a pelust Róla úgy csinált mintha még mindig lenne rajta pelenka ,és szépen mindig oda kakilt,pisilt ahol éppen rájött.Mondtuk Neki ,hogy szóljon ha kell pisilni,kakilni,de sosem szólt.Egy heti probálgatás után inkább úgy döntötünk ennek így semmi értelme vissza adtam rá a pelust ,és Ő ezt szemmel láthatóan egyáltalán nem bánta.Eltelt 3hét ,gondoltam újra próbálkozhatnánk,de az eredmény szinte úgyan az volt mint előtte.Megint visszaadtam rá a pelenkát.Pár nap múlval anyukám jött hozzánk látogatóba (aki sajna nagyon messze lakik így ritkán látjuk),anyu mondogatni kezdte a lányomnak hogy menjen el vele a wcre,és lássatok csodát ,ment vele, és pisilt is a bilibe.Azon a napon kb, vagy húszor elment a Babám pisilni ,szólni nem szólt soha, de ha mondtuk neki hogy menjen szó nélkül ment.Ez tartott egy hétig, pisi ,kaki a bilibe,ahogy azt kell.De az egyik este kijelentette hogy Ő már nem akar a bilibe se pisilni,se kakilni,és nem is csinálta többé.Hiába mondtuk Neki mindig az volt a válasz ,hogy nem kell,nem akarom.Viszont a pelust sem akarja ,csak a bugyikát.Az is próbléma számomra ,hogy a "drága jó" dac korszak is beköszöntött,így álltalában bármit is mondok neki Ő az elenkezöét csinálja!Igy aztán az lett a vége ,hogy bugyiba van.Néha nagy ritkán szól hogy kell pisilnie ,de inkább az a jellemzö ,hogy nem szól,vagy már a balesetet jelenti be.Mindig kérdezzük Tőle ,hogy kell-e pisilnie de Ő azt mondja mindig,hogy nem ,persze 2perc múlval bepisil valahová.Ami még rosszabb hogy szorúlásos lett.Nem akar kakilni sehová eddig néha legalább a bugyiba ment,de mostmár oda sem akarja.Kúppal és lázmérövel tudom csak a kakit kiszedni Belöle ,pedig ezelött nagyon jó volt a széklete.Az lenne a kérdésem hogy hol rontottam el?Talán túl korai még?Azt sem értem hogy lehet az, hogy egy ilyen kislány aki mondatokban szépen értelmessen beszél,sőt a védönőnk szerint értelmessebb is a vele egykorú társainál ,hogy lehet hogy nincs még megérve a szobatisztaságra?!A családunkban van olyan gyerek aki fele olyan értelmes és már vágja az egész szobatisztaságos témát.Vagy tényleg igaz lenne amit a minap mondott egy ismerősöm"hogy ész és értelem nem mindig jár kézen fogva"Mit tegyek?Segítsetek!Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook