Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Enyhén elrontott szülinapi tortát tálaltál már? Szóltak? Ették? fórum

Enyhén elrontott szülinapi tortát tálaltál már? Szóltak? Ették? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
95. gribedli*** (válaszként erre: 94. - 993dda84ef)
2014. máj. 28. 08:52

Sztem azert hiany, mert nem veszik. Lehet, hogy nekik is tul gejl:)


Egyetertek a szokas dologgal, pl anyam egesz gyerekkoromban dietazott, es mi elegge ilyen konyhan nottunk fel, sotlan cuccok es keves olajat hasznalt fozesnel. Persze, hetvegen ott volt a rantott hus de hetkozben elegge ugy fozott, hogy a "korabeli" dietas elveket mar betartotta. Pl rantast sem csinalt.


Szoval a gesztusok egy resze elegge bennem maradt. Az is, hogy fozok mindennap a gyerekeknek. Magamnak nem mindennap, de nekik 90%ban friss a kaja es fott etel, nem hidegkonyha.

94. 993dda84ef (válaszként erre: 93. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 21:16

Igen, persze, értem, én is így gondoltam a terelgetést, a felelősséged, mint anya éppen abban áll, hogy mit teszel magától értetődővé az ő életükben. Én sem terhelném őket a miértekkel, még a végén csak az ellenkezőjét érném el az állandó oktatással, mert ők abban nem információt látnának, rájuk erőltetett nyűgöt. Lehet, hogy soha nem fogja őket érdekelni olyan mélységekben az ételek összetétele, azok szervezetre gyakorolt hatása, mint téged, de mivel ezekhez az ízekhez szoktatod őket, ha megtehetik majd, hogy bármit egyenek, saját választásból, gyaníthatóan akkor is be fogják tartani a szabályokat, mert erre lesz igényük, számukra ez lesz a természetes, mint ahogyan a 3 fogásos ebéd is azért öröklődhet tovább generációról generációra, még mindig, mert nem mindenki kérdőjelezi meg azt a mintát, amit kapott.


Különben ha már belevágsz a „disznóságba”, ki ne hagyd belőle a VAJAS!!! keksz darabokat, ez parancs!:) A csokoládé és a vajas keksz házasságához hasonló élményt még soha nem éreztem a számban, ezt is Milkáéknak köszönhetem, mert kihozták a LU elnevezésű táblát, ami a legcsodálatosabb csokoládé íz, amit valaha kóstoltam, pedig a mintavétel nagysága, és változatossága nem nevezhető szerénynek. :) Még a mandulás Hershey’s –t is magasan túlszárnyalja.

Szóval vajas keksz darabok, nem aprók, legalább ujjbegynyiek, alap!:)


Érdekes az epres Milka hiánya felétek, itthon az alap, még a sima változat is ritkább. Személy szerint ki nem állhatom, nekem az gejl édes, de valószínűleg nagy lehet rá a kereslet, ha mindenhol kapható.

93. gribedli*** (válaszként erre: 92. - 993dda84ef)
2014. máj. 27. 20:40

Még nem láttam sóspereces Milkát. Mondjuk nem lep meg, mert itt még epreset sem találok, nem tudom, mi bajuk van az epressel, mindenféle ízű van, epres-joghurtos miért nem? Ezek szerint akkor jó a tejcsokival párosítva is a perec, jó tudni, így nem bénázhatom el majd a cowboyosat:)


Én egyébként nem terelgetem úgy őket, hogy megbeszéljük nyugisan, hogy ja, a cukor hízlal, a csoki hízlal, a chipstől kijönnek a ragyák és hízlal stb. Mert a gyerekekkel így még nem nagyon lehet beszélni, úgy értem, megérti persze, de nem ért egyet vele. Másrészt nem érti magát a problémát, mert ha egyszer ő nem duci, akkor nem tudja elképzelni, hogy valamitől duci lesz. Szóval ők másképp működnek. Nem témázok, egyszer kétszer elmondom nekik, de nem viszem őket magammal vásárolni és nem adok nekik választási lehetőséget itthon. Ha megkérdezik, miért nincs soha ez vagy az, akkor a "tudományos" választ kapják: elromlik a fogad, dagi leszel, stb.


Ők vitáznának, és hagyom is vitázni, elmondhatják, hogy őket nem érdekli a duciság (mert nem azok), nem érdekli a rossz fog (mert nincs), a pillanatnyi öröm az érdekelné őket, DE NINCS itthon. Így nem is vitáznak tovább, nincs mivel, nincs itthon és kész. Ha boltban lennénk, hisztiznének.


A legnagyobb (11 éves) már kapizsgálja és mostanában kezdett el kérdezni arról, hogy a fehérjék miben vannak és megkérdezte, hogy a virsli mennyire egészségtelen. Olyan aranyos volt: anya, de ha mondjuk heti 1x ennék virslit, szerinted nagyon gáz?:) Mondom: nem, kisfiam, nem gáz, ha neked nem gáz, hogy tyúkbőrt, tollat, csontot ledarálva, kicsit besózva, vizezve megegyél, ismerve finnyás lelkedet, ha neked nem gáz, veszek heti egyszer oksa?:))))


Válasz: bleah...

92. 993dda84ef (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 16:30

Tetszik ez a mentalitás, ha lenne prüntyim egészen biztos, hogy valami hasonló elv szerint működne a kis közösségünk. Megmutatni a másik oldalt is, de következetesen tanítani azt, amiben te, mint terelő juhász hiszel. Később majd választ.


Bár tiltott terület nálam a cukor, de nemrég megkóstoltam a MILKA sóspereces változatát. Óh, igen, meg vagyok győzve, sós és édes frigye igenis működhet.

91. 82d45dcd14 (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 15:31

:DD

Jól csinálod!

Néha nekik is kijár egy-egy dorbézolós nap!


tegnap ropit ettem,túró Rudival....

90. gribedli*** (válaszként erre: 89. - 82d45dcd14)
2014. máj. 27. 15:27

Az a baj, hogy én ilyen "disznóságokat" nem szeretek venni, ezért direkt szülinapra tartogatom a receptet, egyrészt nincs semmi diétás az összetevők között, de még jóindulattal sem mondhatom, hogy a gyerekeknek meg nem számít a diéta, hiszen ha csak a sós mogyorót nézem, 3-ból 2 gyerekemnél kiütést okoz.


Az enyémek olyanok, hogy mivel itthon tényleg korlátozva vannak, ezért ahány szülinapi zsúr, gyakorlatilag az ajtóból Szupermant megszégyenítő módon repülnek a kajáspulthoz és egyből kóla, ropi, chips, csoki, ilyenek, közben vigyorognak rám, hogy most ez legalizált, anya, nem szólhatsz, bebebeee:DDD


Ebbe az egészbe már belenyugodtam, annyira, hogy gondoltam, oké, legyen ez! Legyen az, hogy szülinapokon kitombolják magukat kaja téren és itthon nem fognak ilyenekért nyígni, szokják meg, hogy nem mindennapos. De hülyeségnek tartom rájuk erőltetni mondjuk szülinapon a zabpelyhes-cukormentes tortát, mert ooolyan egészséges...


Ez a cowboybark egy fantasztikusan disznó kaja (só, cukor, adalékanyagok, pörkölt olajos mag natúr helyett, transz zsírok), mindent ötvöz, mit mondjak, disznóságok disznóságos disznósága:DDD Sőt, hiányzik egy kis nutella, attól még komplettebb lenne!


Én szeretem az édes-sós keveréket, pl. peanut butter (sós), banánnal. Vagy a kellogg's egyik müzliszelete, valami extra, étcsokis-sós mogyorós. Nem eszem sósan amúgy, mert vizet tart vissza, de szeretni szeretem.

89. 82d45dcd14 (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 15:06
óóó,jajj,ez állati fincsi lehet,főleg annak aki szereti a sós és az édes dolgokat együtt!
2014. máj. 27. 08:47

Ja, es tegnap talaltam egy szuperjo szulinapi ragcsat, ez valami allati! Rakjuk ossze az osszes "tiltott" kajat, miert kellene kulon-kulon talalni, ha egyutt is lehet?!:)))


Az a neve, hogy Cowboy-Bark (szabad forditas by grib: szulinapi rágcsa):

Tepsire sutopapir leterit.

Olvasztott csokit ra, etcsoki, tejcsoki, barmelyik jo izles szerint (en a tejcsokit valasztanam)

A kovetkezo cuccokat szorjuk ra a meg puha csokis alapra, majd belenyomkodjuk es megvarjuk, mig megszilardul:

Kis sos perec vagy ropi

Oreo keksz

Sos mogyoro


Miutan "megkotott", darabokra torjuk es talalhato. Szerintem mindenki imadni fogja, sos es edes egyben, meglepo de tuti befuto!:) olyan 5x5 centis negyzetekre torve jo.


Kep:

[link]


Oldalrol:

[link]

87. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Kubiak)
2014. máj. 27. 08:39

Mondom, hogy akkor cikket irtam volna. Hianyzik meg 3 potty a koronamrol. Foruminditasert nem jar pont :D


(amugy meg mindegy, tudom, hogy nem komolyan mondtad)


A kep marad az adatlapon, hatha valakinek otletet ad, hogy hogy kell felturbozni egy barmilyen eselytelen tortat:)

86. Kubiak
2014. máj. 27. 08:32

Kamufórum volt :)

A kép alapján nem lett elrontva, ötletes és jól néz ki azt meg hogy finom Te mondtad.

Szóval kaaaaaaaaaamukaaaaaaaaaaaa:)

85. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Loch ness)
2014. máj. 26. 17:57
:D
2014. máj. 26. 17:01
Megnéztem a tortát. Hát, szerencséd, hogy nem eladásra kínáltad, mert be lehetne perelni vásárlók megtévesztéséért :) Mert én sem találom semmi nyomát az elrontásnak, nagyon klasszul néz ki!
83. 993dda84ef (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 18:56
Csak hiszed. Amibe smarties került, no meg egy minőségi csokoládé krém, az még a padlóról felnyalva is ugyanolyan élvezetet nyújt...:)
82. gribedli*** (válaszként erre: 81. - 993dda84ef)
2014. máj. 24. 18:47
Ah, ebbol nem jo, ha van maradek mert a smarties szine rogton szetfolyik
81. 993dda84ef (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 18:37

Csak vicceltem, eszembe sem jutott, hogy komolyan megjátszottad...:)

Kívülállóként mindig könnyű az észosztás, mivel nekünk elég csak ötletet adni, ami vagy használható vagy nem, de neked ettől függetlenül meg kell oldani a problémát, ezek szerint sikerült is. Pedig bevállaltam volna a maradékot, persze duzzogva, hiszen nem eszem cukrot, és különben is, ez egy rontott torta, fújj…:)

Rengeteg születésnapi tortát sütöttem már, mindig nagyokat álmodtam előtte, gondolván nekem nem lehet kihívás, de nem emlékszem egyetlen olyan alkalomra sem, amikor minden a tervezett menet szerint zajlott volna, és olyanra sem, hogy megúsztam volna idegösszeomlás nélkül. Persze mindig megoldódott valahogy, de azok a keserves kilátástalannak tűnő percek...

2014. máj. 24. 18:22
Most lestem be, az a torta nekem nagyon tetszik. :)
79. gribedli*** (válaszként erre: 78. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 24. 18:21
Nem:)
78. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 76. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 18:15
No, maradt?
77. gribedli*** (válaszként erre: 73. - 993dda84ef)
2014. máj. 24. 18:15
Nem, nem volt kamu, sot, ha ugy lett volna, ahogy gondoltam elsore, hogy milyen szupi ezzel a kremmel, nem is irtam volna ki forumot, hanem cikket csinaltam volna, mert az 25 pont. Vallveregetes helyett inkabb biztatasra volt szuksegem, amit meg is kaptam, megnyugtato tudni, hogy egyes sztorik, amiket leirtak itt, megis jol vegzodtek. Gyakorlatilag akkor "tert vissza a hitem", hogy ez a torta tenyleg ha szetesik is, akkor is talalom oszt jol van. Valahol az 5.valasznal, nem is tudom ki irta, na az megnyugtatott (quififi?):D
76. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2014. máj. 24. 18:10
Probald ki, nem nehez, eskuszom, csak ne tegyel olyan kremet, amit en es meg ennel is jobb lesz a tied. Sot, hamarabb kesz is lesz:)
75. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2014. máj. 24. 14:05
DDD
74. andi6020 (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 12:16
Tudom, hogy nem kamu, és azt is sejtem, hogy milyen lehetett előtte, meg azt is, hogy milyen felvágáskor, de az tuti, hogy én cikkcakkba pisilnék a gyönyörtől, ha valaha sikerülne összehoznom egy ilyen elbaltázott tortát :D
2014. máj. 24. 11:10

Igen tetszetős a végeredmény gribedli, valld csak be, nem bírtad magadban tartani csillapíthatatlan büszkeséged, nyilvános elismerésre vágytál, de sajnos nem jutott eszedbe eredetibb ötlet, így beérted ennyivel, gondoltad a Hoxára ez is éppen elegendő, így is érkeznek majd a kiérdemelt virtuális vállba veregetések. :)

Különben meg szmártízzzal, kitkattal és társasival nem nagyon lehet mellélőni, hiszen annyira látványosak, hogy még a tehéntrágyát is beboríthatod velük, akkor is mutatós lesz az eredmény. Ismerve a maximalizmusod, gyanítom az alapozással sem volt azért komolyabb probléma. Jó alapanyagokkal, és némi rutinnal a minőségi ízélmény úgysem kihívás. Nekem az a tapasztalatom, hogy a tökéletes végeredmény legfontosabb összetevője a töretlen hited, ami még akkor is új ötletekkel segít, amikor a konyha csempéjéről kell összekaparni az aktuális születésnap leendő főattrakcióját. Ha abból indulok ki, hogy mennyi

tortát hoztam már vissza közénk jóformán a boncasztalról… Nincs menthetetlen sütemény, csak idegösszeomlás miatt korlátozott kapacitású szakácsnő.:)

2014. máj. 24. 10:11
Hát gondoltam, hogy tökéletes az a torta! ;) Ügyes Vagy! :)
71. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Reload)
2014. máj. 24. 09:58

Ha sikerul de ugy tenyleg, akkor a kitkatok kozott nincs res egyaltalan, de tudom, nagy hatasu a torta mert egyszeru mint a pofon, marmint maga az otlet.


Amit eloszor kineztem, az ez volt, de 5 percen belul letettem rola, mert EZ (link alabb) egy profi torta, soha nem dolgoztam meg marcipannal ugy, hogy be is tudjak vele takarni egy tortat, szoval ez tenyleg egy felvagos torta lenne, de nem vagyok cukrasz, ezt tuti, hogy rendbehozatlanul elrontottam volna. Egyszeru, sietos anyuka vagyok aki neha kapkod, a smartiesos tortat "konnyu szulinapi tortak" beguglizasaval talaltam.


[link]

70. gribedli*** (válaszként erre: 68. - IzaHold)
2014. máj. 24. 09:52
Nem szilardult meg de csak negyedorat mertem hagyni a fagyasztoban. Azert kicsit surubb lett halistennek. Es a smartiest csak a helyszinen tettem ra, igy nem folyt szet a szine.
69. reload (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 09:48

Ez az elrontott torta?? :O Milyen lett volna, ha sikerül? :)

Szerintem állatul néz ki, mint egy nagy dézsa smarties cukor :) Majdnem beleharaptam a monitorba XD

Esetleg a receptet is mellékelhetnéd :)

68. IzaHold (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 09:45
Fagyasztottad, vagy végül megszilárdult?
67. gribedli*** (válaszként erre: 66. - IzaHold)
2014. máj. 24. 09:29
Köszi!:)
66. IzaHold (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2014. máj. 24. 09:26
Klasszul néz ki!:))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook