Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elkeseredve... fórum

Elkeseredve... (beszélgetős fórum)


13. winny
2009. febr. 6. 16:28

Nagy szüksége van az anyának a pihenésre.Agyereknevelés a legnehezebb feladat a világon.Nem csak gondoskodás a lelkük épülése is nagyon fontos.

Téved az az apa aki azt hiszi,hogy az asszony itthon van és neki semmi feladata nincs.De van:

A munkahely nem ad felmentést abból,hogy nem foglalkozom a gyerekkel.

12. Tücsök56 (válaszként erre: 1. - 853c344fa6)
2007. okt. 11. 07:13

Szia!

Elmondok egy tanmesét.

Repülőgépen utazik anya és gyermeke. Vészjelzés esetén az anya először saját magára teszi az oxigénmaszkot utána a gyerekére. Vajon miért?

Azért, mert ha az anya nem gondoskodik magáról, akkor a gyerekéről sem tud.

Persze bele lehet ebbe a tanmesébe kötni, de ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy ha nem törődsz magaddal, akkor nem tudsz törődni, igazán odafigyelni a gyerekekre sem. Mindenkinek kell időnként egy kis magány, szórakozás. Ettől még nem leszel rossz szülő, ha hetente kialakítasz magadnak egy fél napot, vagy naponta pár órát, amikor csakis magaddal foglalkozol, azt csinálsz, amit akarsz. Igenis meg kell beszélned a férjeddel, keresni kell egy hozzád közelálló embert, akire rábízhatod a gyerekeket.

Képzeld el, ha megbetegednél és ne adj Isten kórházba kerülnél. Akkor, hogy oldódna meg a probléma? Valahogyan biztos. Tehát ne várd ki, amíg idáig jutnak a dolgok.

11. b8669bde37 (válaszként erre: 1. - 853c344fa6)
2007. szept. 26. 15:06

Hidd el, én megértelek. Ha nem is teljesen ilyen problémák miatt, de sajnos én is állandóan feszült vagyok, és közben a gyerekeim érdekében muszáj tartanom magam. Mert így is sérülnek szegények a mi hibánkból. De azért vagyok, hogy megvédjem őket. És nem ők tehetnek arról, hogy most küzdenem kell. Muszáj kitartanod. És muszáj nyugodtnak maradnod. Viszont azt soha se felejtsd el, hogy neked is van jogod elfáradni. Nem tudom mekkorák a srácok, de ha 7 éve gyesen vagy, akkor a nagyobbik már meg kell, hogy értse, ha a nya kér tőle valamit. Végülis nem a szolgájuk vagy, te is kérhetsz tőlük. Mondjuk egy nyugodt félórát, amíg ők csendben játszanak. Beszéj a pároddal, már ha tudsz - mert én ismerem milyen az, mikor társas magányban élsz a párod oldalán - , de ha szeret kell, hogy figyeljen rád. Még akkoris, ha menni kell folyton a pénz miatt melózni. Nincs barátnő, nagyi, tesó, aki vigyázna kicsit a srácokra?

Merre laktok?

10. 0da025d011 (válaszként erre: 1. - 853c344fa6)
2007. aug. 23. 02:02

Első gondolat:Több millió nő éli,élte át ugyanezt.Tudod,volt a Clara Zetkin,akit imádnom kellene,de néha átkozok.Jól kiharcolta jogaimat:dolgozhatok,gyereket nevelhetek,főzhetek,takaríthatok,stb.,és összeroppanhatok.Ebből egy kiesik,egy hónapja itthon vagyok.A többivel nincs is bajom,csak az idegekkel.

Második gondolat:Már megbocsáss,de hol van itt a nagyon rendes férj? Ha olyan fene rendes lenne,akkor nem hagyná asszonyát tönkre menni.

Mi majdnem elváltunk.17 év kellett a férjemnek,mire rájött,nem csak "arra való" vagyok.Megváltozott,és most már szívesen elébe teszem az ebédet.Régen nem így volt.

Van két lányunk,a nagyobbik kicsinek asztmás volt.Abban az időben még nehezebb volt.Segítségem anyám volt,de csak addig mig haza nem értem.Semmi pihenő,hogy majd szunyelok kicsit,mert 4-kor keltem,és éveken keresztül átlag napi 4-5 órát aludtam,az asztmás időnkben meg 3-4 órát.

Kis módosítás:amikor bevezették,hogy 7-re járjak melózni,akkor 5-kor keltem.

Ha a dühömet érzed,az nem ellened irányul.Magamra haragszom.Nem tudtam a dolgok ellen tenni,lett is következménye.Ez mellé még egy tucat más,és minden vagy,csak nem ember.

Útólag könnyű okosnak lenni.A férj,ott volt a gond,és én,mert nem tudtam kezelni a helyzetet.

Nem kell a lelkiismeret furdalás(volt,van nekem is),igenis fárasztó tud lenni állandóan a gyerekekkel foglalkozni,bármennyire is szeretjük őket.

A férjed valószínűleg abból indul ki,hogy ő a családfenntartó.És egésznap nincs otthon.neki is igaza van.Fárasztó az is,de ő legalább találkozik más emberekkel.Neked meg marad a Hoxa,az is kikapcsolódás.És jó kikapcsolódás:)Lopj magadnak egy órácskát.Láttam,vannak itt babázós témák is,és sok más,ahol nyithatsz a világ felé.

Ajjaj!Mentem aludni.Egy kérdés,ha nem titok:Mi baj a gyerkőccel?

9. Joyce (válaszként erre: 1. - 853c344fa6)
2007. aug. 23. 00:18
Biztos nem vagy rossz anyuka! Szerintem nézz át a depressziós vagyok topicba, lehet, hogy tud valaki tanácsot adni!
2007. aug. 22. 18:46
Sajna alig szólnak hozzá:S:S, amit én írtam az meg elég kevés...:(
7. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 6. - 853c344fa6)
2007. aug. 17. 17:23

Szegényke, igaz én egy gyerekre vigyáztam, de az is elég terhelő+neked még ott vannak az élet nagy dolgai:(

Bölcsi v ovi? Már bizti annyi idősek.

Merre laksz? Majd segítek akkor én neked:)

6. 853c344fa6 (válaszként erre: 5. - 2dfdc4af73)
2007. aug. 17. 17:08
Nincs sajna - tesómék messze laknak, havi egyszer lejön 1-2 órára... Anyukám dolgozik és nagyon fáradt nem bírja elvállalni a gyerekeket... Anyósom meg beteg és még az is ránk hárul...
2007. aug. 17. 16:59
Nincs senki a közelben aki tudna segíteni? Pl.: unokatesó? Mert anno v 9 éve, 11 évesen, mikor uncsimnak megszületett a babája, nagyon sokat segítettem neki, vigyáztam rá, láttam felnőni de közben vele is ottvoltam, és nem érezte egyedül magát (férje szintén dolgozott).
2007. aug. 17. 16:43
Sokat dolgozik, amikor este hazajön (1/2 8 -kor), akkor meg már nincs ideje/kedve vigyázni rájuk, és nem is tudná elvinni őket. Sajna hétvége is csak ritkán szabad. Meg Ő azt vallja ezért van itthon az anyuka gyesen.
2007. aug. 17. 16:03
Kérd meg a párodat, hogy vigyázzon a lurkókra. Te pedig lazíts egy kicsit! EGYEDÜL!!! Csak pár órát!
2007. aug. 17. 16:02
Mindenképpen kellene egy kicsit CSAK MAGADDAL TÖRŐDNI!!!!
2007. aug. 17. 15:58

Sziasztok!


Nagyon a mélyponton vagyok most. elegem van mindenből. van két gyerkőm (akiket mindennél jobban imádok) és senki nem lát semmi gondot... Mindenki szupi anyukának hisz, nagyszerű férjjel remek családdal... ehhez képest van egy borzasztó rossz magánéletem - nincs sok veszekedés meg ilyesmi, de hihetetlen lapos szerelmileg a kapcsolatunk, a férjem meg ebből semmit sem vesz észre - Anyukámról olyan dolgok derülnek ki nap mint nap amit nagyon nehéz feldolgoznom... és itt vannak a lurik, akikkel már több mint 7 éve itthon vagyok gyesen. És még leszek is. a nagyobbikom problémás gyerkő.

Úgy érzem pihennem kellene, de nincs aki vigyázzon a gyerekekre, szó szerint én a 7 év alatt egyedül talán 1-2 alkalommal voltam2-3 órát max. Mindig velem jönnek mindenhova és ezzel nincs is semmi baj, csak most tényleg kellene egy kis pihi. Anyagilag padlón vagyunk, minden forintot ki kell számolnunk, nem tudunk sehová menni, nyaralni sem voltunk még sehol soha. Az meg hogy kettesben a párommal egy vacsi.. Luxus. És jövőhéten még nyaralni is jön hozzánk párom előző kapcsolatából született gyereke - persze a párom ugyanúgy jár majd dolgozni...

Magányosnak belefáradtnak érzem magam, és mindezért lelkiismeretfurdalásom van, mert a gyerkőim nem azt érdemlik, hogy Anya búvalb...ott legyen egész nap, mert hiába mosolygok, Ők megéreznek mindent. És nagyon rossz Anyukának érzem magam, hogy nincs kedvem leülni velük játszani... Hogyan tudnék kikászálódni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook