Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Elkapattuk" a gyereket? fórum

"Elkapattuk" a gyereket? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 11. 14:19
Esetleg jelentkezzetek be egy Dévény féle felmérésre, hogy megnyugtassanak. Ott ha van is valamiféle probléma, könnyen tudják orvosolni.
21. youlcsi (válaszként erre: 16. - 9f65d94545)
2012. júl. 11. 13:53

8 hónapos volt a kisfiam, amikor mászni kezdett... előtte csak vergődött hason és pár perc után sírt. viszont ha egyszer mászni kezd, nincs megállás :)


nagyon vártam már, hogy megmozduljon... de rájöttem, minden egyszerűbb volt, amíg el tudtam úgy menni pisilni, hogy ott volt a gyerek, ahol hagytam :D


kúszni vagy mászni mindenképpen kell a későbbi ideális fejlődés szempontjából (ezeket a mozgásformákat ugyanaz az agyi terület irányítja, ami később az olvasásért, szövegértésért felelős!!!).

ha véletlenül mindjárt járni kezd (van ilyen!), akkor meg kell neki külön tanítani majd a mászást. de ez még arrébb van ;)


motiválás:

távirányító, mobiltelefon, sörösdoboz :D, cd...

20. youlcsi (válaszként erre: 12. - 9f65d94545)
2012. júl. 11. 13:48

ja, egyébként most fog még csak az következni, amikor már felfogja a kis eszével, hogy amit nem lát, az attól még van, hogy ő nem látja :D



kitartás!

19. youlcsi (válaszként erre: 1. - 9f65d94545)
2012. júl. 11. 13:46

enyém 18 hónapos... és még mindig max 5 perceket van el egyedül.


igen, elkapattuk :)

de bánom is én.

még 10 év és úgyis ciki lesz neki anya :D

2012. júl. 11. 13:43
Nem kúszik. Hason csak sírdogál vagy nyöszörög. A mi védőnőnk azt mondta probálkozzunk mert lassan ideje lenne. :(
2012. júl. 11. 13:30

ne paráztasd magad ezen, előbb- utóbb fog mászni, mert járni még egy darabig önállóan valószínű nem fog.

Kúszni kúszott?

Védőnőnk egyébként azt mondta, hogy másznia csak 10 hósan kell tudnia egy babának.

2012. júl. 11. 13:25
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,sokat segített. Nagy gond ha nem mászik a baba? A védőnő azt mondja erőltessük a hasonfekvést és majd rájön,de én nem is tudom. Az a gond hogy pár pillanatig van csak hason aztán sírni kezd és átfordul. Aztán persze nyügös amiért visszaforditom. Hason pedig semmit nem csinál csak sír. Nem nyomja ki magát és már a lábát sem húzza fel,pedig régen ezeket mind tudta! Sokat játszott így magaköré gyűjtötte a játékait és egész jól elvolt. Most csak ücsörög és sír ha nem ér el valamit. Az ácsorgás az új kedvenc! Igaz hogy még segíteni kell neki de egyedül csinálja. Baj ha előbb jár mint mászik? Sok helyen olvastam hogy előfordul hogy kihagynak egy egy lépést,de később az is menni fog. Most 8hónapos. Azt is olvastam hogy ebben a korban utálnak hason lenni,de akkor hogy fog mászni?nem elég motivált?pedig már mindent bevetettünk,még szegény macskát is probáltuk. Szerencsétlen cicus pár órára el is tűnt utána úgy megijedt. Szerintetek?
2012. júl. 11. 09:06

az én kisfiam is 8 hónapos, ő is most esik át ezen, pedig korábban eljátszott maga is. Nálaunk egyik szobából át lehet látni a másikba, ha ott hagyom, és kezd keresni, akkor egy pillanatra átkukkantok, egyből mosolyog és játszik tovább egy ideig. Ha konyhában van dolgom, akkor pedig viszem magammal :)

Majd elmúlik ez a korszak is. Általában amúgy egy szobában vagyok vele, így nincs nyüszi. Most kezdett el mászni és felállni, úgyhogy semmiféle játék nem érdekli, csak tornázhasson.

2012. júl. 10. 22:45

Nálunk egy éves kislány van a családban.Elég jól elvan,de igényli nagyon a figyelmet,ha pedig nyűgösebb,fáradt,vagy betegebb,olyankor anyuci kell.Van két nővére,szóval sosem unatkoznak a családtagok:)

Természetes az,hogy a pici igényli a törődést.

13. homern (válaszként erre: 1. - 9f65d94545)
2012. júl. 10. 22:44
Majd 1,5-2 éves kora körül jobban ellesz,addig játszatok együtt és szeresd,más dolgod nem nagyon van vele :) persze az alapszabályokat le lehet fektetni,nem azt mondom,hogy ne fegyelmezd ha kell,de pl az egyedül játszáshoz még nagyon pici.most ébredt rá,hogy különálló személy vagy,ott tudod hagyni,az időt nem ismeri,neki annyiszor tűnsz el most örökre,ahányszor nem lát.ez is alakul,nemsokára megérti,hogy mindig visszajössz.most egyelőre legyél ott amikor csak szüksége van rád,ha most nem alakul ki az a biztonságérzet benne,hogy ott vagy ha szüksége van rád,később nem fog tudni leválni.anyukád nem egészen látja helyesen a dolgokat ha szerinte egy ekkora gyereket el van rontva...
2012. júl. 10. 22:43
Nagyon köszönöm a bíztatást! Mindig el szoktam mondani neki hogy hová megyek és gyakran beszélek is hozzá hogy hallja hol vagyok. Néha még énekelek is,pedig az felér egy atomkatasztrófával!:) Én sem szoktam hagyni sírni mert biztosak vagyunk benne hogy az nagyon nem tesz jót a továbbiakban! Fontos hogy már most érezze hogy mennyire szeretjük és támogatjuk! De a gyereknevelés tényleg olyan mint a foci:mindenki ért hozzá! Így kicsit nehéz eligazodni.
11. Tücke
2012. júl. 10. 22:29
Ez tök természetes amikor a lányom ilyen idős volt én is mindent vele egzütt csináltam. Pancsolni is úgy mentem h a bébi kompban jött utánam. Még főzni is úgy főztem h mellettem volt szinte ő kavargatta a pörit meg hasonlók.. Ne izgulj nem rontottál el semmit... a nem alváson is túl fogtok jutni.
10. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - 9f65d94545)
2012. júl. 10. 22:25
Nagyon megértelek! De ne aggódj! Az én kislányom mellől konkrétan egy percre sem tűnhettem el kb. 1,5 éves koráig. Ha főztem, takarítottam, a hátamra volt kötve...Aludni szinte semmit nem aludt 6 hós koráig, 1 éves koráig nem aludtunk 3 órát egyben. Mindenkitől megkaptam, hogy én cseszem el, mégsem lett igazuk. Soha nem hagytam sírni egy percet sem, mellettünk alszik felnőtt heverőn 3 hós kora óta, majdnem 2 éves koráig szopcsizott. És most van egy tündéri 2 éves nagylányom, aki szobatiszta már pár hónapja, mondatokban tisztán beszél, mindenkivel egy tünemény, és természetesen tök sok mindent csinál egyedül. Nagyon önálló, pár napja ő kérte, hogy mamánál akar aludni. Aki csak látja, mindenki kérdezi, mitől ilyen kiegyensúlyozott. SZóval kitartás, beérik az a gyümölcs, ha lassan is!
2012. júl. 10. 22:23
Ez nem elkapatás...életkori sajátosság,ez van :)A lányom 3,5éves és még most sem tudok főzni tőle,mert nem játszik egyedül,de nem is elvárható egy ilyen kicsi gyerektől.Megszoktam.Ő ilyen és kész.Türelem!!!!
8. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 1. - 9f65d94545)
2012. júl. 10. 22:21
Szia.Szerintem semmi gond nincs.Abba a korba lépett, amikor kell a szülő is, hogy vele játsszon.Majd kinövi, és eléri azt a kort amikor azon fogsz keseregni, hogy bárcsak játszana veled:)
2012. júl. 10. 22:19

Szeparációs szorongás.Kellemetlen tud lenni-neked. Egyébként meg normális folyamat.

A "kicsit magára hagyod" mit jelent? Kiosonsz, amikor nem figyel, vagy előre szólsz neki? Én az utóbbit javaslom. A gyerek csak kicsi, nem hülye. Tehát mielőtt kimész a látóteréből, szólj neki. Közöld, hogy te most elmész pisilni, mindjárt visszajössz. Nyilván ettől ő még ordítani fog, de ha minden alkalommal előre megmondod, hogy mit fogsz csinálni, esetleg még menet közben is beszélsz hozzá, amikor ő már nem lát, akkor meg fogja tanulni, hogy nem tűnsz el végleg.

2012. júl. 10. 22:16
Teljesen normális... Mi is így voltunk vele, ha kiestem a látó köréből sírt és csak akkor nyugodott meg ha leülök mellé... Kell a biztonság neki, nyugi ne hallgas senkire a védőnőnek van igaza....szerintem.....
2012. júl. 10. 22:16
Szerintem is szeparációs szorongás a legtöbb ilyen korú baba átesik ezen. Nem a Ti hibátok. nem véletlenül mondta a védönö is... Valószinüleg több gyerket látott mint az Anyád. több tapasztalata van ebben. Amugy nézzetek utána ez pont erre a korra van írva, meg az is hogy megijed az idegenektől, akkor is ha azelött nem volt ilyen probléma....
2012. júl. 10. 22:15
Át kell "vészelni"ezt az időszakot,nem tart örökké.
2012. júl. 10. 22:14
Életkori sajátosság, ahogy a védőnő mondja! :)
2012. júl. 10. 22:14
Most van abban a korban, hogy kellesz neki,kell a szülő. Tőled akar tanulni, leutánozni. Eddig a világgal ismerkedett.
2012. júl. 10. 22:12
Sziasztok. Kisfiúnk 8 hónapos és szinte alig akar egyedül játszani. Ha kicsit magára hagyom (persze a biztos távolból kukucskalok) azonnal ordít. Nem játszik,nem mászik vagy köti le magát valahogyan. Eddig ezzel nem volt gond! Korábban simán tudtam főzni takaritani. Most meg wcre sem tudok elmenni ordítás nélkül. A védőnöm szerint szeparációs szorongás. Anyám szerint teljesen el van rontva a gyerek. Felkapattuk. Első babánk és bolondulunk érte. Azt hittem ha mindent elolvasok,felkészülök nem lesz gond. Erre jött a hasfájás majd a nem alvás (ez is komoly gond) és most ez. Valamit rettenetesen elrontok! Annyira tünderi én meg .... Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook