Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elhagyott minket szerencse fórum

Elhagyott minket szerencse (beszélgetős fórum)


17. kallaid (válaszként erre: 16. - Szilvamama)
2010. nov. 16. 12:56
köszönöm!
16. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Kallaid)
2010. nov. 16. 12:18
Az allamkincstar.gov.hu oldalon megtalálod a nyomtatványt, add fel mielőbb! (emelt családi) Az egyedülállóságod és a fogyatékos gyermek miatt is magasabb csp jár.
15. kallaid (válaszként erre: 13. - B99048cdfc)
2010. nov. 16. 11:53
KÖSZÖNÖM KEDVES VAGY!
14. kallaid (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 11:52
Áh Pestre járnak a nagyok suliba hajnal 4kor kelnek és délután 4-5 re érnek haza a suli is lefárassztja őket diákmunka túl sok lenne nekik!a NAGYFIAM MÁR FELAJÁNLOTTA,DE INKÁBB MEGPROBÁLOK MINDENT HOGY NE ŐKET HOZZAM ILYEN HELYZETBE.
2010. nov. 16. 11:15
A fényképed alapján nagyon szép ápolt vagy:O) Biztosan hamar lesz állásod. Nyugi. Én is nagyon magam alatt vagyok,pedig nem is ilyen rossz a helyzetem,egyenlőre. De minden nap rettegek mi lesz holnap. És ez tönkretesz minket. Legyünk pozitívak,és könnyebb lesz. Sok sikert. Mindent használj ki. Neked sok minden jár a körülményeidre tekintettel.
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Kallaid)
2010. nov. 16. 10:28

Akkor jó:)))

Diák munka a gyerekeknek?

Nálunk is ez volt. Az én fiam is 17 volt, amikor munkanélküli lettem, aztán néhány hónap múlva a férjem is. A fiamnak sikerült egy diákmunkát szereznie a Sparban árufeltő volt. Heti pár alkalommal ment. Általában péntek délután, szombaton és vasárnap, mert a többi napon suli volt. volt, hogy összesen az ő pénze volt csak, ami ugye nem sok. Havi 20 eFt körüli összeg volt.

A fiam is tudta, hogy mi van. Mi sem tudtuk a jókedvünkkel palástólni a rossz helyzetünket. Annyira nem voltunk hozzászokva a helyzethez, hogy még tankönyv támogatást is elfelejtettem kérni. Mert még abban voltam, hogy nekem nem jár.

11. kallaid (válaszként erre: 5. - 3da8f53e4a)
2010. nov. 16. 09:48
köszönöm!soha nem hagynám őket cserben!ők a kincseim!
10. 3da8f53e4a (válaszként erre: 8. - Kallaid)
2010. nov. 16. 09:47

pfu:(

Ha apa elhagyott titeket már a következő napon kéreted az egyedülállóságodra az embelt családipótlékot.

Még tart a közcélú munka lehetőség. Beszélj a jegyzővel, alpolgármesterrel hogy erre az 1 hónapra közvetítsenek ki.

Írj majd, hogy alakulsz!

9. kallaid (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 09:46
:)mosolyogni próbálok én is sokat de nagyok már és tudják nem szívből jön!azért fánk az lesz müfenyönk van évek óta legalább ez azért megnyugtató!
2010. nov. 16. 09:42
Köszönöm!Az élet megy tovább...tudom csak elkeserítő hogy ilyen keservesen!A konyhalánykodást és bármilyen munkát elválalnék sokat kerestem!A lányomnál nemrég derült ki a betegsége valószínüleg idegi alapon kapta!pénteken jöttünk ki a kórházból,bent volt 3 napot mert elájult az iskolába többször,Ő 15éves a nagyfiam 16,mindketten vidékről járnak Pestre iskolába.A kicsi fiam 12 éves és van egy nevelt lányom aki szellemifogyatékos ő is 15éves.Köszönöm a tanácsot,igen én is gondoltam rá hogy a családit megemelnék,ezek szerint ez lehetséges majd utána járok!
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 3da8f53e4a)
2010. nov. 16. 09:35

Igen, ez az!!!!

A munkanélküliségem alatt a mi karácsonyunk is elég szegényes volt. Nem volt fenyőfa, süti, üdítő, ajándék. A vacsoránk is az előző hétvégéről maradt rizseshús volt, de nagyon jókat nevettünk, jól éreztük magunkat:))

6. 3da8f53e4a (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 09:34

Így van, ahogy Irisz írta.

Menj be ha még nem voltál náluk. Segíteni fognak, igaz nem sokat tudnak adni, de akkor is kaphatsz valami támogatást.

2010. nov. 16. 09:32

A remény hal meg utoljára.

Kallaid fel a fejjel!

Hány gyerkőccel vagy otthon? Gyerektartás? Családipótlék?

A karácsonyra most úgy gondolj, hogy most a lényeg, hogy együtt vagytok a gyerekeiddel. Nekik nagy szükségük van rád most, nem hagyhatod cserben őket.

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Kallaid)
2010. nov. 16. 09:29

Igen, menj be az önkormányzathoz, ott kérhetsz átmeneti segélyt, ami nem sok de valami. A gyerekek miatt kérhetsz rendszeres nevelésit is vagy mit, kérhetsz lakásfenntartási támogatást is. Ki kell tölteni papírokat, mellé teszed a szelvényed, esetleg rezsi cuccokat és ennyi. emelt családit kértél már? Egy levelet kell írni, amibe leírod, hogy elhagyott a férjed, stb. kéred a magasabb családipótlékot.

Én amikor munkanélküli voltam, elmentem konyhalánykodni. Nem bejelentve, de napi 6 ezret kerestem vele. Igaz 12 óra volt naponta és csak heti 2-3 alkalommal, de több volt a semminél.

Mekkorák a gyerekek?


Húúú, de sajnállak, én is voltam ilyen helyzetben. 2 évig nem volt rendes munkám, beteg is lettem, és azt hiszem sosem fogom tudni kifezetni az akkor felgyűlt adósságot. de az élet megy tovább....

3. kallaid (válaszként erre: 2. - Elszabadult hold)
2010. nov. 16. 09:22
:)nincsenek nagyszülők,én államigondozott voltam!a munkanélkülin kivül kapok családi pótlékot,és kértem az önkormányzattól segitséget kaptam rendszeres gyermekvédelmi támogatást,ami évente kettö alkalommal gyerekenként 5000ft-ot jelent.
2010. nov. 16. 09:18
Talán a munkanélkülin kívül igénybe vehetnél önkormányzati segítséget is. Nagyszülők vannak? Ők is segíthetnének: ha csak kicsit, azzal is jobb.
2010. nov. 16. 09:11
Kidobtak a munkahelyemről,a férjem elhagyott minket,a lányom cukorbeteg lett,a munkanélkülim 38ezer forint,nem tudok a gyerekeimnek minden nap főzni,adósság adósságra halmozódik!Nem kívánom senkinek sem hogy a beteg gyereknek ne tudjon enni adni,Jön a karácsony kezdek depressziós lenni!Nem koldulok,csak jó szóra és tanácsokra van szükségem.Talán van kiút ebből mindig ugy alszom el de egyre halványabban látom rá az esélyt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook