Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eladó / ajándék kutyát keresek fórum

Eladó / ajándék kutyát keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
319. Ronikutyi (válaszként erre: 318. - Danama)
2010. ápr. 30. 12:53

Azért nem szeretnék felnőtt kutyust,mert itt a pici fiam,és szeretném,ha együtt nőnénk fel,hogy ebből ne legyen probléma.Mert ismerem természetre ezt a fajtát,és ha nincs gyerekhez szokva,elég kis durci tud lenni,és odakap:)

Azért köszönöm,aranyos vagy:)

318. danama (válaszként erre: 315. - Ronikutyi)
2010. ápr. 30. 12:38
én a pomázi állatvédőnél láttam pincsit bár felnőtt olyan 2-3 év körüli
2010. ápr. 30. 12:02
Ha valaki tud segíteni,vagy érdekli az ajánlatom,priviben állok rendelkezésére,és köszönöm!!!!:))))
2010. ápr. 30. 11:53
Hirdetem máshol is úgy,hogy Veszprém megyébe műszaki cikket is szállíttatnék cserébe:)
2010. ápr. 30. 11:50

Érdeklődnék itt a portálon,hogy nincs e valakinek az ismerősei körében mostanság született kan pekingi pincsi,amit szívesen elajándékozna nekem?:DD

A kutyus nagyon jó helyre kerülne,lakásba,mindent megadnék neki,természetesen el is mennék érte.

Előre is köszönöm minden kedves állatbarátnak:)

314. judit71 (válaszként erre: 313. - Hnora)
2010. ápr. 9. 11:13
Köszönöm szépen, már keresgélek, eddig nem túl sok sikerrel... Egy szuka van itt a közelben, akit nemrég fedeztettek, de még nem tudom, hogy sikeres volt-e az akció. Jövő héten talán kiderül...
313. hnora (válaszként erre: 312. - Judit71)
2010. ápr. 9. 11:03

ó, őszinte részvétem, nagyon rossz, amikor elmegy :( nem bántani akartalak, félre ne érts, ez csak az én kis szélmalom harcom a szaporító-maffia ellen...

egyébként 13 és fél év nagyon szép kor, biztos jó élete lehetett nálatok...

mindenképp jó ötlet az új kutyus, sok sikert és sok boldogságot hozzá! :)

312. judit71 (válaszként erre: 306. - Hnora)
2010. ápr. 9. 10:58

Ma öt hete, hogy meghalt a pointerem, ezért szeretnék egy másik kutyust. Hidd el, tudom, mivel jár a kutyatartás... 24 évig folyamtosan volt kutyám! Az én kutyum 13 éves és négy nap híján 9 hónapos volt, amikor elment. Volt törzskönyve, igaz felülbélyegzett, de mivel nem tenyésztési célokra vettük, így ez nem volt lényeges. Egyszer vittük el kíváncsiságból kiállításra, és nagyon jó véleményt kaptunk a bírótól!! Betegsége minden kutyának lehet, akár van törzskönyve, akár nincs... A pedigré csak a fajta tisztasága érdekében kell, ami pointernél azért is fontos, mert az 1700-as évek elejétől tiszta fajta!

A kutyum anyukáját is csak egészségügyi szempontból fedeztette a gazdája anno, ami abból is kiderült, hogy csak 4 kölyök született, nem 8-10, mint a tenyésztőknél.


Nem erről akartam vitát nyitni, pusztán gondoltam, hátha tud nekem valaki segíteni abban, hogy találjak egy pointer kiskutyát...

311. hnora (válaszként erre: 310. - C5c40ee1f9)
2010. ápr. 9. 10:57
persze, hogy megéri :) másként nem érdemes :) nagyon fontos, hogy kölyökkorától a legjobb kaját kapja, úgy lesz erős és egészséges kutty :)
2010. ápr. 9. 10:30

Igen... én most kapok egy bichon kislányt, 6 hetes lassan, úgyhogy mmár a fekvőke, játékok, junior konzerv-táp( a legjobb minőségből, igaz, protekció miatt:D) pelenka, vitaminok beszerezve. Féregtelenítve, lassan kapja az oltást is.

De nekem megéri rákölteni, még a kicsiből is, mert első látásra szerelem volt:)

309. hnora
2010. ápr. 9. 09:46
azt el is felejtettem, hogy kölyökkorban nem évente oltatunk, hanem annál jóval gyakrabban: 8 hetes kortól havonta-kéthetente, majd fél évesen, egy évesen és két év alatt külön veszettséget és külön kombináltat. Ez mind-mind pénz-pénz-pénz. Minden kutyánál.
308. hnora (válaszként erre: 307. - C5c40ee1f9)
2010. ápr. 9. 09:43

igazad van, bár általánosítani nem szabad: azért a megbízható tenyésztőktől származó kutyákkal általában nincs baj. (bár nyilván a keverékeknél kevesebb a fajtaspecifikus betegség)...


viszont: ha valaki normálisan akar kutyázni, akkor a buliban épp a kutya ára a legkisebb tétel, ebben nagyon igazad van:)))


és itt nem a kutyaházra gondolok :) Nekem két felnőtt, felsőközép-termetű (25 és 30 kilós)kutyám van: havi tápjuk 18 000, élősködők elleni védelem az egyiknek 5 havonta 3000, a másiknak - aki nem bírja a kullancsnyakörvet - 4 havonta 6000, oltás (nem csak veszettség, hanem más betegségek ellen is) és féreghajtás fejenként évi 10ezer, kölyökkorban minimum 1 évig kutyasuli, az kutyánként havonta 5-10 ezer. Ja, majd elfelejtettem: mivel kanok mindketten, ezért ivartalanítás és chipezés összesen 50 ezer kettejüknek. Persze vannak apróbb, járulékos költségek, amikre nem is emlékszem már, póráz, nyakörv meg rendszeresen új játékok. És én nem kutyázom "komolyan", nem viszem kiállításra, versenyekre, nem agilityzek velük, "csak" igyekszem jól tartani őket, hogy minél hosszabb és egészségesebb életük legyen... Ja, és persze egyik sem fajtatiszta, soha nem is vágytam arra, mindkettőt az utcán szedtem össze, gyakorlatilag rámtaláltak :)

2010. ápr. 9. 09:29
A fajta tiszta kutyák általában drágák, és valóban több betegségük van:s. Szerintem ha valakinek nincs pénze arra hogy megvegye őket, akkro ne nagyon próbálkozzon megszerezni olcsón vagy ingyen, mert a betegségeik kezelése igencsak drága lehet...a kajáról, ellátásáról nem is beszélve.
306. hnora (válaszként erre: 305. - Judit71)
2010. ápr. 9. 09:06
keress meg fajtamentőket, vagy a helyi menhelyet/sintértelepet, hátha lesz ott egy neked tetsző keverék :) Olcsó kutyát ne vegyél, főleg ne fizess, ha nem kapsz törzskönyvet! Hidd el több örömöd lesz egy bumfordi keverékben, mint egy szaporítótól származó, betegségekkel terhelt fajtatisztában (ha egyáltalán az).
305. judit71 (válaszként erre: 304. - Hnora)
2010. ápr. 9. 08:57

Szia nora!


Tudom, hogy miért drága, nem kell visszaolvasnom. Én csak annyit írtam, hogy nem tudnám most megfizetni, bármennyire is szeretném...

304. hnora (válaszként erre: 303. - Judit71)
2010. ápr. 9. 08:54

Kedves Judit!

Olvass kicsit vissza, és akkor meglátod miért annyira drága egy fajtatiszta kiskutya...

303. judit71
2010. ápr. 5. 17:07

Sziasztok!


Aki tud segítsen! Pointer kiskutyát keresek, 7-8 hetest! Nem tenyésztőtől, Őket már végigjártam és nagyon-nagyon drága egy kiskutya, amit ne tudnék most megfizetni. Mindenképpen fajtatiszta legyen, ez fontos! Én Nyíregyházán lakom.


Köszi előre is, Judit

302. 99279bb06f (válaszként erre: 301. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 11. 14:08
A beagle fajtamentőt is felhívtad?
2010. márc. 11. 08:06
a beagle kiskutyukat elvitték:( Ma találtam egy hirdetést, győrben vannak, de az meg nagyon nagyon messze van:( áááh:(:(:(
2010. márc. 10. 17:33

kuvasz kölyköt keresek apukámnak!

segítsen valaki

299. hnora (válaszként erre: 298. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 10. 14:07

Meg ezt már pár hetesen is meg tudja jósolni egy állatorvos.

Amikor találtam a fiatalabb kutyámat, és sovány kis görcs volt kopott szőrrel és patkányszerű farokkal és kidülledő szemmel, nehezen hittem el, hogy valamikor egy 30 kilós csupa izom, fénylő szőrű haspók lesz, akihez nem kell lehajolni, ha meg akarom simogatni :)

298. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 294. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 10. 13:55
Nem biztos hogy a picur is nagy lesz. Ha teheted, onnan hozz ki egy kutyust. Nagyon hálás lesz érte neked.
297. hnora (válaszként erre: 296. - 94c02c5bb5)
2010. márc. 10. 13:54
Tudom, sokakat felháborít majd, amit most írni fogok, de a XIX. században még a gyerekek se voltak ekkora értékek, simán halálra dolgoztatták őket a gyárakban, verték meg, ha valamit nem jól csináltak, stb, stb. Aztán párszáz év alatt mennyit változott az emberek hozzáállása...
296. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 289. - Hnora)
2010. márc. 10. 11:31
Teljesen egyetértek veled. Önbíráskodás segít itthon még csak. Szemet szemért elv.
295. hnora (válaszként erre: 292. - Pemete)
2010. márc. 10. 11:03
Én sokat járom az országot, úgyhogy sajnos látok is... Meg olyat, hogy egy lyukas hordó előtt reszket a pár hónapos kutya a mínusz tízben. Az a "háza".
2010. márc. 10. 11:02

:):) ÚRISTEEN:)Most elég boldog vagyok:) Nem ismertem a gazditkeresek oldalt, megnéztem:)

Találtam mini manó beagle keverék kutyusokat:) 6 hetesek, már most imádom őket:)

Felhívjuk, megkérdezzük, hog ymilyen lehet az apa...remélem nem nagytestű kutyu.

:)

2010. márc. 10. 10:49

Sziasztok!

Égre-földre keresek beagle kiskutyákat....

Mindenképp kiskutyát szeretnék, nem fiatal, nem felnőtt állat érdekelne. Ennek egyetlen oka van: szeretném ha teljes mértékben hozzámszokna, tanítani lehetne stb. Gondolkoztam a menhelyen (a szívem szakad meg értük), de ott a legtöbb kutyus keverék... Azzal se lenne baj, csak nem lehet tudni, hogy "mi lesz belőle". Nem engedhetek meg magamnak egy nagytestű kutyát.

Ha tud valaki segyteni, akkro írjatok:)

292. pemete (válaszként erre: 289. - Hnora)
2010. márc. 10. 10:46
Ilyen egyméteres láncon tartottat is hallok eleget sajnos...
291. hnora (válaszként erre: 290. - Mucucica)
2010. márc. 10. 10:43
örülök neki, hogy segíthettem :) gyerekkorom óta imádom a kutyákat, ha tehetném csak velük foglalkoznék, például menhelyet csinálnék. Pénzem nincs rá, így úgy segítek, ahogy tudok. Leginkább a tájékoztatással, mert Mo-n ez sem túl jó.
290. Mucucica (válaszként erre: 286. - Hnora)
2010. márc. 10. 05:37
Köszi, hogy írtál, eddig fogalmam se volt a kettő közötti különbségről(valószínűleg nem vagyok ezzel egyedül ). Hétvégén megpróbálok mindkét helyre eljutni. Köszönöm.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook