Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eladó / ajándék kutyát keresek fórum

Eladó / ajándék kutyát keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
289. hnora (válaszként erre: 287. - Pemete)
2010. márc. 9. 16:22

Tudom, bár azoknak se jobb a sora, akik egy egyméteres láncon, moslékon és maradék kaján tartva élik le az életüket. És ne beszéljünk azokról a szerencsétlenekről, akiket a kocsi mögé kötnek, felakasztanak, úgy, hogy a két hátsó lábuk a földet éri, vagy egyszerűen kidobnak a negyedikről, mert sokat ugat.

Néha nézem esténként az Animal Planeten az Állatrendőrség sorozatot, legalább reményt adnak, hogy van olyan hely a világon, ahol letöltendő börtönt lehet kapni állatkínzásért. Mondanom se kell, hogy ott a nagyon durva állatkínzások az éheztetés, a túl sok állat tartása, avagy a nyík húsába bevágó nyakörv. Na jó, esetleg kutyaviadal, de felakasztott, megkéselt, agyonütött kutya még nem volt. Csak mi vagyunk ilyen kegyetlenek. Bocs az offért...

2010. márc. 9. 16:04
szyasztok nekem van egy ajándék kutyusom meg halt a gazdija a gazdi lánya meg nem vitte el labrador a kutyus 1 éves minden oltása meg van
287. pemete (válaszként erre: 286. - Hnora)
2010. márc. 9. 16:02
Ez hagyján, sok helyen a kötelező veszettség elleni oltásig van kutyájuk az embereknek, akkor agyonütik, aztán szereznek egy máskiat helyette, és egy évig megint van kutyájuk...
286. hnora (válaszként erre: 285. - Mucucica)
2010. márc. 9. 15:13

és az ebrendeszet.hu-t nézted már?

tudom, a menhelyekről is vinni kell a kutyákat, én mégis az önkormányzati ebtelepekről való örökbefogadás híve vagyok: ők ugyanis kötelesek befogadni minden kutyát, és ha elfogy a hely, altatnak.

Sokan azt hiszik, az is egy "menhely", leadják a megunt, esetleg kicsit öreg kutyájukat, sőt olyan is van, aki a beteg kutya kezelési költségeit nem akarja fizetni, ezért inkább leadja. Ha pedig nem viszi el valaki, a halál vár rá...


Csak még egy sztorit: az Illatos úton történt, hogy a gazda behozta a fiatal kutyát, hogy azonnal altassák el, mert megette a csirkét, és ő így akarja megbüntetni. Ők egyébként kötelesek erre (az elhullott állatokat is ők veszik át egyébként, és altatnak is gyógyíthatatlan beteg kutyákat). Az Illatos út vezetőjének kellett lebeszélni a barom gazdát, hogy tán a 2 éves makkegészséges kutyát nem kellene kinyírni, egyébként is nagyon sok pénzbe kerül, inkább hagyja ott náluk. Na ilyen emberek is vannak :(((

2010. márc. 9. 13:52

Igen, köszönöm ezeken az oldalakon már próbálkoztam

Az Illatos út pedig tényleg messze van, de azért türelmes vagyok és még próbálkozom.

2010. márc. 9. 10:53

[link]

oldalon nagyon sok kiskutya keres gazdát.

Nem olyan nagy ez az ország, hogy ne lehessen megoldani a szállítást, ha beleszeretsz valakibe! Vannak telefonszámok is, meg lehet beszélni az ideiglenes befogadókkal.

283. danama (válaszként erre: 281. - Mucucica)
2010. márc. 9. 10:16
slandon nézted?
282. hnora (válaszként erre: 281. - Mucucica)
2010. márc. 9. 10:12
Tudom, hogy messze van, de nézz körül az Illatos úton (illatosut.hu vagy vigyelhaza.hu), ott mindig sok kutya van és sok fiatal is. Egy utat megér...
2010. márc. 8. 22:48
Én minden nap megnézem a netes hirdetéseket, de nincs túl gyors frissülés. ÉN tényleg komolyan gondolom.
2010. márc. 8. 18:17
komoly a kérdés!!
2010. márc. 8. 18:17
Én meg egy lottó ötöst:)
2010. márc. 8. 18:15
Expressz????
2010. márc. 8. 18:14
Van valakinek kuvasz kiskutyája ajándékba,vagy jutányos áron?
276. ibiza84
2010. márc. 7. 16:11
Ket kozepkoru tacskofiu (testverek) nem erdekel valakit? koltozes miatt keresek uj gazdit nekik...
275. Mucucica (válaszként erre: 274. - Hnora)
2010. márc. 7. 14:20
igen, lehet hogy igazad van
274. hnora (válaszként erre: 273. - Mucucica)
2010. márc. 7. 13:05

Talán azért nem jelentkezik senki, mert az ilyen eset elég ritka.

Értsd meg, aki törődik a kutyájával, az - még ha a kutyus ivaros is - nem hagyja, hogy a szomszéd Morzsi felcsinálja. Te el tudod képzelni, hogy van egy középtermetű kutyád, aki szabadon kóborolhat, kitéve magát annak, hogy elütik, a sintér begyűjti, a vadőr kilövi??? Legfeljebb egy tanyán lehet szabad a kutya, ott meg ha már fajkutyát tartanak, akkor ebből a szempontból vigyáznak rá.

Tíz éve talán még gyakoribb volt ez, de szerencsére ma már nem ilyen időket élünk. Legalábbis én nagyon remélem... Fogadd meg sokunk tanácsát, és menj el a városi sintértelepre vagy valamilyen menhelyre. Ha most nem találsz, majd találsz egy hónap múlva.

2010. márc. 7. 06:38

Meglep, hogy senki ismerősei között nem akad félig fajtiszta kölyökkutya. Azt hittem kapkodni fognak utánam az ilyen almok gazdái, hiszen az ilyen kutyusokat még elajándékozni se könnyű általában(legalábbis eddig úgy gondoltam).

Szóval még mindig őt keresem:

" középtermetű, rövid szőrű kölyökkutyát keresünk két gyerekes családi házba, Miskolc vonzáskörzetéből. Én mindenképp szeretném ha legalább a mama fajtiszta volna, hogy mégis legyen elképzelésem arról milyen is lesz majd a kölyök a jövőben."

Jó hogy hozzászólások is vannak, de jenzkezen végre valaki már érdemben is...

272. 99279bb06f (válaszként erre: 269. - Binky)
2010. márc. 6. 18:10
Hasonlóan vélekedek én is. Sokan meg is szóltak már, hogy egy kutyát a gyerekhez hasonlítom. De aki ezt nem érti, az a többit sem.
271. hnora (válaszként erre: 269. - Binky)
2010. márc. 6. 16:07

pontosan, le merném fogadni, hogy azért kellett nekik dobbermann, mert az olyan vagány... és nem azért, mert egy szerető és hűséges társra vágytak. (akinek ilyen igénye van, az menhelyre megy:))

remélem a kutya hamar gazdára talál, fajtatisztánál ez könnyebben megy szerencsére.

én magamhoz venném (mint ahogy sok társát is), de két nagy testű kutyám mellé (egyiküket a belvárosban dobta ki az előző gazdája télen, a másikukra még kölyökkorában találtam rá egy parkban betegen, lázasan, férgesen a negyven fokos napsütésben félig halottan fekve) sajnos nem jöhet egy harmadik...

270. itioti
2010. márc. 6. 16:01

Sziasztok!

Zulu1 köszi a tanácsot!

hnora elég komoly ez a történet amit leírtál!

Szegény kutyi!Reméljük szeretöbb családra lel hamarosan!

269. Binky (válaszként erre: 268. - Hnora)
2010. márc. 6. 15:47
Mert a kutya hibás és csalódtak be, elajándékoznák? Gratulálok a felelőtlen állattartóknak...remélema gyereküket is kidobják, ha nem tetszik nekik
268. hnora
2010. márc. 6. 14:53

Sziasztok,


előre bocsánat, megint hosszú leszek :) De most nem osztom az észt, segíteni szeretnék :)


Nemrég ezt kaptam egy hírlevélben:


ÁLDOZATUL ESETT DOBBERMAN, - ÚJ GAZDÁT KERES

A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffia stílus új áldozata lett egy házsapár és ennek következtében VITA, a 8 hónapos dobberman szuka kutya.

Egy múlt évben egy dobberman szukát vásároltak, fajtatiszta kutyához méltó áron, chipp azonosítással, származási lappal, oltásokkal és a magyarországon illegálisan, de még végezhető fülkupírozással. Természetesen a tenyésztő részéről az ilyenkor szokásosos mindenféle pozitív öntömjénezéssel, kennel dicsőítéssel és az ősök küllemkiállítási serleggyüjteményének fölemlegetésével. A hivatalos FCI/MEOE nyilvántartással rendelkező kenneltulajdonos még egy magas antikváriumi értékkel rendelkező, német kiadású fajtabemutató szakkönyvet is kölcsön kért és kapott a jóhiszemű vásárlóktól.

A tények:

- A kutya eladásáról nem készített a tenyésztő adásvételi szerződést/megállapodást és a vételi árról nem adott bizonylatot/számlát és a származási lapot csak hosszadalmas huza-vona után, többszöri felszólításra 2010 február közepén küldte el a kutya tulajdonosának (Köszönet illeti a MEOE elnökének és a Törzskönyvezési Osztály munkatársának segítségét és közbenjárását a kutya azonosításában és a származási lap keresésében nyújtott segítségért !)

- A származási lapról a gazdik legnagyobb meglepetésére, - a tenyésztő korábbi állításával ellentétben, - kiderült, hogy 'A szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel'!

- A 'kölcsön' könyvet nem tartalmazta a postai küldemény.

- A kutyába elhelyezett chip azonosítóról kiderült, hogy az olasz származású.

- A vételi árba foglalt chip-regisztráció nem történt meg

- A tenyésztő - a leendő tulajdonosok kérésével ellenkezve, - ragaszkodott ahoz, hogy a kutya fülének kupírozását egy általa szuper jó munkát végző, nagyon ügyes és gyakorlott állatorvos végezze, de a kutya 6 hónapos korára kiderült, hogy a füle nem szimetrikusan és anatómiailag tévesen lett csonkolva ami maradandó külső változást okozott.

- A kutya 8 hónapos korára, - beltenyésztési genetikai okokra visszavezethető, - fogzomác károsodásban és látásának minőségét nem befolyásoló, - szemhibát diagnosztikáltak.

A kutya tulajdonosaiban egy világ omlott össze, miközben egy reálishoz közeli kép kezdett kialakulni a magyar kutyatenyésztői és állatorvosi viszonyokról.

A történtek után becsapva érzik magukat és nem akarják ezt a kutyát megtartani !

VITA új gazdit keres !

Egy tapasztalt kutyatartót, esetleg egy dobberman rajongót, aki a történtek ellenére, a küllemi hibáinak elfogadásával együtt gondviselő gazdija lenne.

Infók és érdeklődés: info@tappancs.hu


Az email másik végén Stefan Siman állatpszichológus van, nagyon jó fej ember :) Ez a történet is egy azok közül, amit a múltkor említettem...

267. 99279bb06f (válaszként erre: 266. - Itioti)
2010. márc. 6. 13:01
Megrövidítheted a levelezgetést, ha az adatlapodra teszel fel fényképet a kutyusról. Aki rákattint a lapodra az rögtön látja, vagy ha a képgalérián nézelődik, akkor is látni fogja (ha nem is keres kutyust, de megtetszik neki a galériában, akkor meg fog tudni keresni).
266. itioti
2010. márc. 6. 11:35

Sziasztok!Még újak vagyunk itt néhány napja találtunk erre a fórumra!

Nemtudom tudtok-e segíteni!

Mentett francia bulldog 3 éves lánykának fehér alapon fekete foltos keresünk szerető családot!Kizárólag kedvencnek!Jelenleg mi ideiglenes befogadók vagyunk sajnos nem maradhat nálunk mert már nekünk is van kutyink!A kutyus tündéri,játékos,egészséges,szeretet éhes megmentői úgy vásárolták meg egy új és jobb élet reményében,hogy kapjon még egy esélyt az életre!

Ha valaki tud szerető gazdi jelöltet keresni azt megköszönjük!Képeket kérésre tudok küldeni!Köszi!

265. danama (válaszként erre: 264. - Mucucica)
2010. márc. 6. 07:46
szerintem menj el egy közeli menhelyre , mert ott majd rád nézz az igazi :-)
2010. márc. 5. 16:44
Köszönöm, amiket írtatok már nézegettem , de nem találtam rá a megfelelő kutyira. Ezért kérdeztem itt , hátha az ismerősök között akad valakinek.
263. danama (válaszként erre: 258. - Mucucica)
2010. márc. 5. 15:45
az expressz aprón úgy is lehet kutyust keresni, hogy a megyét beírod
262. hnora (válaszként erre: 261. - Hnora)
2010. márc. 5. 15:26
bocs, bélcsavarodásra hajlamos :)
261. hnora (válaszként erre: 260. - 99279bb06f)
2010. márc. 5. 15:23

Főleg azért is igaza van az előttem szólónak, mert az nem felelős állattartó, aki hagyja, hogy a kutyája "félrelépjen". Egy szukánál az az alap, hogy ha nem akarom tenyészteni, akkor ivartalanítom. És nemcsak a nem kívánt kölykök miatt. (Amik persze, édesek és aranyosak és olyan cukin játszik velük a gyerek, csak épp ha el is tudod ajándékozni őket, ezzel más, menhelyen sorvadó kutyáktól veszed el a gazdához jutás lehetőségét.) Hanem egészségügyi okokból: nagyon sok ivaros szuka kutya emlőrákos lesz idős korában, ezt 99 százalékosan meg lehet előzni az első tüzelés előtti ivartalanítással. A tüzelés egyébként is megviseli a szervezetüket, lehet álvemhes, begyulladhatnak az emlői, szóval meglehetősen sok probléma lehet vele, amit egy egyszerű műtét megelőzhet.

Aki erre nem hajlandó áldozni a kutyája érdekében, szerinted elviszi genetikai szűrésre? Csomó eleve beteg kutyát sóznak rá tudatlanokra, akár évek is eltelnek, mire kiderül, hogy a kuytus diszpláziás, vagy nem lát jól, vagy bélcsavarodása van, stb, stb. Ezek olcsóbbak, mint a rendes pedigrés kutyák, és az olyanok viszik, akik fajkutyát akarnak, de nem akarnak sokat fizetni érte. Ők azok, akik utána nem műttetik meg, nem viszik szűrésekre, és a kutya párosodhat azzal, akivel kedve van, a kölyköket meg majd elpasszolják. Szerintem ne akarj ilyen kutyától kölyköt.


Ha tanácsolhatok valamit:


1. Vagy vegyél tenyésztőtől kutyát, és nézz utána a kennelnek alaposan, menj ki oda többször, nézd meg a kutyáikat (a felnőtteket, mert az állapotukból lehet következtetni, hogy bánnak ott velük), érdeklődj esetleg a fajta egyesületénél, és igenis fizesd meg az árát. Ja, és ha fajkutyát akarsz: törzskönyv nélkül soha!


2. Menj el egy menhelyre, és válassz egy fiatal, vagy középkorú kutyust. A keverékek egyébként ezerszer egészségesebbek, mint a fajkutyák. A kicsit idősebbel pedig jobban jársz, mint egy kölyökkel. Már kijöttek/kijöhettek a betegségei, nem kell hónapokig otthon ragadnod, hogy a napi 3 étkezése meglegyen, talán nem rág már annyit és annyira, mint egy kölyök, láthatod, hogy mekkora lesz és nagyjából milyen (nincs meglepi), és egész életében hálás lesz neked, hogy kimentetted onnan. A fiatal felnőtt kutyák ugyanúgy taníthatók, mint a kölykök, ha nem jobban. És csomó olyan van, hogy valaki már "jól nevelt", és nem kóbor kutya, csak a gazdáinak mondjuk költözni kellett, és nem tudták magukkal vinni.

Tudom, te Miskolc környékén keresel, Bp és környékieknek viszont érdemes az Illatos útra kinézniük, ha kutyát akarnak...


Bocsánat, hogy hosszú voltam, szívügyem ez a téma.

260. 99279bb06f (válaszként erre: 258. - Mucucica)
2010. márc. 5. 13:40

www.allatsegito.hu/

Terhes kutyák is kerülnek a menhelyekre, láthatod, hogy milyen az anyja, tudsz a kicsik közül is választani.

Az sem mellékes, hogy ezek az állatok BIZTOS, hogy nem betegek, mivel állatorvosi vizsgálaton, kezelésen esnek át.

Nem úgy, mint egy ismeretlen szomszéd-szomszédjától kapott kutyus, amiről semmit nem fogsz tudni. Na jó, esetleg látod az anyját, de attól még született betegségei is lehetnek.

Ilyesmik nem fordulnak elő a menhelyekről örökbe adott állatoknál.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook