Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Éjjel vinnyog a kutyusom! Mit tegyek ellene? fórum

Éjjel vinnyog a kutyusom! Mit tegyek ellene? (tudásbázis kérdés)

2013. aug. 3. 13:08

Nekem is volt bent kutyusom, idő kell neki mire megtanulja hova szabad és hova nem pisilni, kakilni...amint evett vidd ki, kora reggel és lefekvés előtt is el kell vinni, ha ezeket betartod hamar megszokja a kinti vécézést. Amint látod hogy szagolgat menj ki vele.


Nem sok mindent tudsz csinálni a vinnyogással szerintem, mivel fél és hiányzik neki a törődés vinnyogni is fog míg meg nem szokja a helyet.

Egyébként nappal hol van? Ugyanott ahol este vagy máshol? Mert ha nappal meg máshol tartod nem csoda ha vinnyog...

19. 55416fb8e2 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2013. aug. 3. 12:05

vidd le gyakrabban, dicserd meg, amikor kint vegzi el a dolgat. legyen sajat fekvohelye, egy kis matrac, adhatsz neki olyan mar nem hasznalt ruhat, torulkozot, amin erezheti az illatodat. a kutya nem jatek, hogy amikor kedved van, simogatod, szorakozol vele, kolyokkent neked kell tanitanod, szobatisztasagra szoktatnod, nevelned

ha telepisili a szobat, az a te hibad, azt jelenti, hogy nem viszed le eleget setalni, nem foglalkozol vele, nem tanitod

2013. aug. 3. 11:19

Ha már így összejöttünk, nekem is lenne egy kérésem:


Mezőszemerére került egy örökbefogadott kutyusom és szeretnék egy helyszíni ellenőrzést. Nem hiszem, hogy gond van vele, csak egy látogatás. Valaki tud nekem segíteni?


A környező települések: Mezőkövesd, Zsórifűrdő. Szihalom, Füzesabony, Mezőtárkány,...

2013. aug. 3. 11:18

Érdemes tudni!

A kiskutya 2 hónapos korától (mint a gyerek 1,5-2 éves korától) szinte magától lesz szobatiszta. A kiskutya is jelzi az igényét (ahogyan a gyerek), az arcán, a testtartásán, stb lehet látni. Érdemes kicsit jobban ránézned és látnod őt... (egy "idegen" a gyereknél sem látja, hogy "menni kell", az anyja meg felkapja és viszi...)Szóval nézni és látni. :)


sok sikert!

Bele fogsz jönni, eddig még mindenkinek sikerült, ha akarta :)

2013. aug. 3. 11:18

Hű-ha! Kaptál hideget, meleget....


Azért van egy alapszabály a kiskutyákra: etetés után rögtön séta. Míg nincsenek megedződve a záróizmai, tartani sem tudja. Egy 3 hónapos kicsi kutya még nehezen tartja vissza a pisit/kakit, de már akarja. Ilyenkor nyüszöghet, sírhat, csendben mocoroghat, stb... Etetés után rögtön séta!


Napi háromszori étkezésre van szüksége kb.8 hónapos koráig. Etetés előtt és után mindig séta van! Minél idősebb, annál több idő telik el az evés és a séta között... Így 1,5-2 éves korára már napi 10 órát is kibír (ha muszáj) séta nélkül. Persze ez elég minimalista stílus, de lehet szépíteni az esti (akár több órás)nagy sétával és a hétvégi nagy mozgásokkal :)

15. simple (válaszként erre: 14. - Jéghegy)
2013. aug. 2. 21:47
Meg kell tanítani a szobatisztaságra. Pikk pakk megtanulja, csak sokszor le kell vinni.
14. Jéghegy (válaszként erre: 13. - Nátháska)
2013. aug. 2. 19:52

Simán bejöhet a szobába, csak az a baj, hogy szétpisil, szétkakil mindent..

Kicsit összetett a dolog.

13. Nátháska (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. aug. 2. 15:57

Bocsánat, hogy eltűntem... :)


Én még mindig azt mondom, egy kutya nagyon is megér pár nap vagy hét próbálkozást. Több, mint 20 éve vannak kutyáim, hűségesebb és törődőbb állatokat még nem láttam.

Természetesen nem ugyanaz a kategória, de egy újszülöttet sem dob ki az ember, ha hazavíve üvölt, és költi a szomszédokat is.


Először elszakítják az anyjától és az ottani gazdájától, pár hét múlva a következőtől is.


Talán segítség lenne, ha kineveznétek neki valami kis ágyat vagy kosarat alvóhelynek. Először betenni abba és ott simogatni, amíg el nem alszik, és megszokja, hogy az az ő alvóhelye. Ezt az alvóhelyet pár napra betenni a hálószobába, amíg megérti, hogy éjszaka csend van, de Ti mégis ott vagytok a közelben. Majd fokozatosan arrébb rakni a fekvőhelyét a végleges helyére.

Ehhez persze az is kell, hogy Ti beengedjétek arra az időre a szobába, nem tudom, ez számotokra mennyire kivitelezhető. Nálam a kutya nyugodtan járkálhat a házban, de utálom, ha bármire is (ágy, kanapé) felugrik. Ráadásul a hálóba sem szokott gyakran bejönni.

12. simple (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. aug. 2. 11:24
Nyüszít, ez teljesen természetes, hiszen még nem szokta meg az új helyét. az hogy te vagy a második gazdája az sem normális, nagyon kicsi még, ide oda van passzolgatva szerencsétlen persze hogy ki van borulva nem találja a helyét. Majd ha megszokta, és megszokott titeket is, abba fogja hagyni. Persze ehhez rendesen kell nevelni, hogy ne magát gondolja falkavezérnek. Minden meg fog oldódni idővel. Ennyi.
2013. aug. 2. 11:10
Nem akarom elajándékozni, ha így lenne, nem itt kérdezősködnék..
10. simple (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2013. aug. 2. 09:16
Még 5 napja azt írtad hogy kiskutyát szeretnél.... Nem tudtad előtte, hogy ez mivel jár?! Most meg el akarod ajándékozni, mert már bánod, Felelősséged egyenlő a nullával!
2013. aug. 2. 08:43

Látom szavazni is lehet, hogy mi legyen a kutyussal.

Az a baj, hogy olyan opciót nem látok, hogy több időt szántam rá és megtanult mindent.


Valóban jobb lenne, ha elajándékoznád, de legalább abban legyél körültekintő, hogy kinek adod.

Nem kell mindenkinek kutyát tartani.

2013. aug. 2. 08:29

Nem akarok senkit megbántani, de nem nagyon értem, hogy sokan mit gondolnak.

Magukhoz vesznek egy kiskutyát, hogy hű de cuki és előtte nem gondolják át, hogy ez mivel jár.

Minden információ a pofánkba van, miért nem a kutya érkezése előtt kérdeznek és talán akkor átgondoltabban lehetne dönteni.

7. 17aadc1082 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2013. aug. 2. 08:19

3 hónapos a kutya, és te vagy a 2. gazdája? Én is vonyítanék szvsz, ha így dobálnának.

Egy ekkora kutyával még nagyon sokat kell foglalkozni, és kb erre az időre majdnem szobatisztának kellene lennie is. És 99%, hogy azért vonyít, mert be akarna menni, vagy hiányzik neki a törődés.

2013. aug. 2. 06:23
Tegyél az ágyába egy ketyegő órát. Az megnyugtathatja, vagy egy plüss állatot, amihez hozzábújhat. Fél a kicsi, azért sír!
2013. aug. 2. 06:00
Az össze-vissza ürítésre és szobatisztaságra neten már van nak elég jó tippek, ha időd engedi, nézz utána. Ellenben akkor a következő tippem az lenne, hogy ki kell(ene) mennie, amikor pl. napfelkeltekor felébred, és lehet, azért nyüszög, mert nem tudja hová üríteni. Anyám pincsije is ilyen volt, de az felnőtt korában már az ajtó előtt vinnyogva jelezte. Esetleg nincs összefüggés Nálatok a kettő között?
2013. aug. 2. 05:51

Volt már gazdája, de pont ezért vált meg tőle..

Próbálok kitartónak lenni, de ma pl. 4 órakkor felkeltette az egész családot, meg a szomszédokat.

A fáradtságtól alig látok, a másik, hogy össze-vissza ürít. Remek!:-S

2013. aug. 2. 05:43
Pár nap és megszokja, hogy egyedül van éjszaka. Csak feltételezem, hogy eddig tesókkal/anyjával volt minden percben, így ha Téged sem lát, ez természetes viselkedés minden kutyánál.
2013. aug. 2. 05:29

Hagynám, de a szomszédok megbolondulnak.. A szobába nem tudom vinni, mert kakil-pisil.

Egész éjjel nem őrizhetem, mert másnap munka..

Ötletek? A kutya3hónapos.

2013. aug. 2. 05:20
Éjjel vinnyog a kutyusom! Mit tegyek ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook