Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz, szálkás, seprűs haj! Mit tegyek ellene? fórum

Száraz, szálkás, seprűs haj! Mit tegyek ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. febr. 2. 15:11
Imperity arganolaj tartalmu hajolaja igazan tartalmas, en is hasznalom :)
30. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Bettike0523)
2015. jan. 3. 19:59

Szerintem túl sok cuccot rákensz de túl kevésnek tartom a heti egyszeri mosást. Ha városban élsz és sokat jársz gyalog, akkor pláne nagyon sok kosz rakódik a hajra, a szmog szemcséi aprók, a kencék vonzzák ezeket. Maga a heti egy hajvasalás még elmegy, de egy időre leszoknék róla, mondjuk havi 1-re korlátoznám. És egy kímélő samponnal mosnám, de kicsit többször (heti 2?) ami leoldja az eddig rárakódott réteget, olajpakolás is havi egyszer (olyan, ami neked szimpi, olívaolaj, kókuszolaj, stb.) de csak egyfajta. A mosás után természetesen a balzsam mehet és ha meg tudod állni, vagy hajszárító nélkül szárítsd, vagy alacsony fokozaton.


Nem hiszek abban, hogy a vágás mindent megold, mert ha a hajápolási szokásaidon nem változtatsz, utána megint jelentkezik ugyanaz a probléma. Másrészt a heti 1 mosás csak régen állta meg a helyét, amíg nem léteztek autók és kipufogógáz, a sima falusi por soha nem volt olyan pici szemcséjű, hogy az esti hajkefélés ne szedte volna ki, ráadásul az nem kőolajjal kevert ragacsos valami volt. Ma már muszáj gyakrabban mosni, persze kímélő samponnal, de muszáj.

2015. jan. 3. 17:19
nos...az alkoholistáknak válik ilyenné a hajuk...(vagy nekik is!!?)
2015. jan. 2. 21:05

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat.

A keratinos hajegyenesítéstől picit tartok... nem merek kipróbálni ilyen újabb dolgokat, féltem a hajamat. Vágatni rendszeresen szoktam,2-3 havonta. A fodrászommal beszéltem erről a szárazságról, de ő sem tud már mit tanácsolni... Tovább próbálkozom a természetes módszerekben... :)

27. kriszta773 (válaszként erre: 25. - Bettike0523)
2014. dec. 31. 10:34
rendszeresen vágass a végéből, akkor nem lesz szálkás. ha az egész hajad olyan, akkor fordulj szakemberhez, mert akkor más lesz a gond
26. emagdi (válaszként erre: 25. - Bettike0523)
2014. dec. 30. 21:27

esetleg egy fodrásszal nem tudsz konzultálni erről? ő csak jobban tudna segíteni, mert látja is a hajad.

a vasalás biztos nem tesz jót neki, de önmagában ettől még nem is kellene ennyire szálkásodnia a hajadnak, főleg, hogy ennyi ápolást is kap.

esetleg keratinos hajegyenesítésen nem gondolkodtál? a keratin fényessé és lággyá teszi a hajad, és pár hónapig a vasalással sem kell foglalkoznod. talán ez segíthetne

2014. dec. 30. 21:21

Sziasztok!

Azért fordultam hozzátok, mert tanácstalan vagyok a hajamat illetően. Nagyon szálkás és száraz a hajam vége, amit nagyon nem értek, mert nagyon nagyon igyekszem ápolni. Leírom, hogy pontosan miket s hogyan használok. Hetente 1x mosok hajat és 1x szoktam kivasalni is 160 fokon. Hajolajból a Loreal Professional absolut repair cellular 50 ml szérumot használom, hővédőnek pedig TIGI Flat iron shine spray-t. Hajpakolásnak tojásos, mézes, diófaleveles keveréket használok ami körülbelül 3 órát van a hajamon. Tehát ezekkel azt szerettem volna kifejezni, hogy tényleg nagyon nagyon igyekszem, de nem tudom mit teszek rosszul vagy mivel tudnám ezt a száraz érzést megakadályozni...

Segítsetek! :)

2012. dec. 6. 12:57
Ha a tutira akarsz menni, megsúgom a titkot: tejproteines, szilikonos hajvégápolós, olajos, fekete piros dobozos, + ugyanilyen mély ápoló tégelyes hajbalzsamos OLLÓ. Nem lesz vele több gond, garantált.
2011. febr. 19. 17:10
egy tojast folversz es toltessz bele ey nagyon keves oliva olajat hagyod a hajon fel orat aztan lemosod alaposan majd toltessz egy talba melegvizet abba egy kis ecetet azzal leoblited (nem lesz ecet szaga a hajadnak ha jol leoblited) es szebb lesz mint ujkoraban nekem festettszoke hajam van es en igy szoktam mosni es mar egy jo par honapja nincs gondom vele azelott meg feulni sem tudtam
2011. jan. 3. 18:14
Kipróbáltam a ricinus olajas hajpakolást,kb.3 óráig fent is volt a hajamon.És hagytam szobahőmérsékleten száradni..és mit mondjak, tényleg nagyon szép lett a hajam tőle,selymes és fényes!
21. 083b779d2b (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2011. jan. 3. 17:51
elfelejtettem odaírni, nekem a hajvasalóm használati utasításánál legalábbis ez volt írva, h ne teljes száraz hajon... és nálam az eredmény szép, és nincs törött hajvégem.
2011. jan. 1. 16:21
Sziasztok. Hosszú hajam van, nagyon lassan nő, szóval rá kellett jönnöm, hogy mi az a módszer, amitől nem töredezik a hajvégem. Vékony szálú is a hajam, szóval nagyon vigyáznom kell rá. Az utóbbi években megtaláltam a megoldást, hogy szép egészséges legyen a hajam. Hajmosás után hajvégápolót használok, kézzel kifésülöm a hajam, majd fa hajkefével, ezután pedig befonom, így hagyom megszáradni. Következő hajmosásig nem fésülöm a hajam, mert attól nagyon töredezik. A befonott haj kiengedve pedig gyönyörű. Kb két havonta vág a párom a hajam végéből. A hajvégápoló, a gyakori vágás, a fonás és a kevés fésülés hatására sokkal hosszabbra megnőtt a hajam, mint bármikor ezekelőtt és gyönyörű egészséges, töredezés mentes.
19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - 083b779d2b)
2011. jan. 1. 14:10
Ez az utolsó mondat nem jó. Úgy értem, félig száraz hajjal ha egyenesít, az eléggé káros, kivéve az arra alkalmas hajvasalóknál. Mellesleg nem is lesz szép az eredmény.
2010. dec. 31. 21:03
ja, és ha lehet, ne száríts hajat, hanem hadd száradjon magától. Ha vasalod, félig száraz hajjal egyenesítsd
2010. dec. 31. 21:02
Nekem nagyon ritkán törik a hajam, pedig kiskorom óta hosszú a hajam. Ráadásul vagy 6 éve kétnaponta egyenesítem is. Pár hónapja a barna hajam be is festettem, és egyenlőre eddig nem törik. és még vasalom is. Ami nekem bevált, a Sy.s sampon és balzsam, a fekete piros dobozos, + ugyanilyen mély ápoló tégelyes hajpakolás, hetente egyszer. (2naponta mosok hajat, sampon5perc+balzsam10-15perc, de hetente 1 alkalommal sampon mellett csak mélyápoló intenzív pakolás min 20 perc)
2010. dec. 31. 16:49
Na, Anyum véletlenül Bánfi sampon helyett balzsamot vett, de nem használja. Én hajszeszezni szoktam, ha éppen hullik, a balzsam eddig eszembe sem jutott, meg azt hittem, szárítani fog. Tegnap kipróbáltam, és olyan puha, fényes és könnyű tőle a hajam, mint az angyalkáké! :D Hajszárítás előtt tettem rá pár csepp szilikonos hajvégápolót, és komolyan meglepődtem az eredmény láttán!
15. Veronika27 (válaszként erre: 14. - Lüdmilla)
2010. dec. 30. 11:27

Akkor attól szálkás.

Én próbáltam már. Sokkal puhább utána a haj és szebb is, mint a sima ollóval. Nem kell havonta, elég 3 havonta megcsináltatni.

14. lüdmilla (válaszként erre: 13. - Veronika27)
2010. dec. 30. 11:19

Kb. 2 naponta kell hajat mosnom,mert gyorsan is zsírosodik és utálok úgy kimenni az utcára..szóval lehet ez a baj..

A meleg ollós vágást valaki kipróbálta már?És milyenek a tapasztalatok?

13. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Lüdmilla)
2010. dec. 30. 10:51

Az nem normális, ha eltörik, meg szálkásodik, főleg akkor, ha ritkán vasalod.

Milyen gyakran mosol hajat? A hajszárító is roncsolhatja, ha gyakori.


Amúgy némelyik fodrásznál létezik melegollós hajvágás. Keress rá a neten, elolvashatod, miért jó.


Én elég sok dolgot használok a hajamra, nekem bejött a Herbal Essences hidratáló samponja nagyon. Előtte Pantene-t használtam, de az fele ennyire sem volt jó. Nekem sok hajam van és vastag is:S Ráadásul hullámos, szálkás, ezért mindig vasalnom kell. Hajvégápolót mindenképp használj rá!

12. 06bfdda89d (válaszként erre: 10. - 4c07880d46)
2010. dec. 30. 09:30
Azt nem tudom.:) Amióta ez bevált,és ebből is csak (ugyebár) a megfelelő variáns,azóta le se jövök róla!:)Szörnyen kényes a hajam...:( Ráadásul most úgy nézek ki,mint aki korpás,mivel a hidegben neki áll ész nélkül mindenhol száradni a bőröm és ez a fejemet sem hagyja hidegen...:( Bőrtápláló sampon?:S
11. 1594245e25 (válaszként erre: 1. - Lüdmilla)
2010. dec. 30. 09:13
A haj nemcsak a külső hatásoktól lehet ilyen, hanem pl. betegségektől is(pajzsmirigy). De függ attól is mennyi folyadékot iszol naponta.Nekem bevált az oliva olajos pakolás.
10. 4c07880d46 (válaszként erre: 8. - 06bfdda89d)
2010. dec. 30. 08:56
Jó a L'Oreal permetes balzsama is, legalábbis nekem bevált.
2010. dec. 30. 08:02
Nekem is a Gliss-cure vált be. Samponban, balzsamban, pakolásban egyaránt. Érdemes kipróbálni.
8. 06bfdda89d (válaszként erre: 7. - Lüdmilla)
2010. dec. 30. 00:56
Nekem azóta nem ilyen,amióta a Glisskur permet balzsamát használom.Tényleg nagyon jó.:)(nem törik,meg semmi csúnyulás)Ja és a hozzá illő sampon párja.:)
7. lüdmilla (válaszként erre: 6. - Anda39)
2010. dec. 29. 22:17
Festve van már egy pár éve,de tulajdonképpen mindig is ilyen rossz minőségű volt a hajam!Tényleg nem tudom mit kellene még kipróbálnom!?
6. Anda39 (válaszként erre: 1. - Lüdmilla)
2010. dec. 29. 19:33
Festett-dauerolt a hajad, vagy nincs vegyszerrel kezelve? Mióta ilyen? Mindig szenvedtél vele, vagy csak egy ideje lett kezelhetetlen?
2010. dec. 29. 18:00

Én is kipróbáltam már mindent,de nincs csodaszer...

Még a drága Matrix-termékek sem használnak.A hosszú haj vége törik...csak annak nem,akinek műhaja van.

2010. dec. 29. 16:56
Van az A...nak egy jó hajvégápolója, hosszú hajú barátnőm szerint nagyon jó.
2010. dec. 29. 16:49

Szia!

Az én hajamnak, amikor a csípőmig ért, nagyon jót tett a Kallos tejproteines pakolása, ill. a drogériákban kapható szilikonos hajvégápoló. Arra figyelj oda, hogy ne mindig ugyanúgy hordd a hajad, pl. nem mindig ugyanúgy tűzd fel, mert ugyanazt a pár centit "koptatod", ami egy idő után látványosabb.

Viszont a helyedben kezdő lépésként megkérdezném a fodrászt, mennyit kell levágatni ahhoz, hogy egészséges legyen a hajvég, és egyszer hoznék egy ilyen nagyobb "áldozatot". Utána lehet növeszteni! :)

2010. dec. 29. 16:48
Engem is érdekelne a válasz, mert azt a hajbalzsamot még nem találták fel, ami nekem segítene. :) Vágás után 1-2 héttel már újra száraz a hajam vége.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook