Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy a deformált köröm levétele után, ugyanúgy deformáltan nő vissza? Mit tegyek ellene? fórum

Igaz, hogy a deformált köröm levétele után, ugyanúgy deformáltan nő vissza? Mit tegyek ellene? (tudásbázis kérdés)


20. Salzburg1 (válaszként erre: 19. - Dzsordzsa2)
2012. aug. 24. 08:45
Köszi,én is írtam üzit.
19. dzsordzsa2 (válaszként erre: 18. - Salzburg1)
2012. aug. 24. 00:29
Biztos,hogy nem azonos a problémátok.Írtam Neked üzit.
18. Salzburg1 (válaszként erre: 17. - Anda39)
2012. aug. 23. 23:37
Eddig mivel kezelted? Én vagyok a topikiknditó,jó lenne,ha meg tudnánk osztani a tapasztalatainkat.
17. Anda39
2012. aug. 23. 20:44
Na, nekem is az lehet a bajom, mint a topikindítónak, de legalább megtudtam, mi okozza - hála dzsordzsának. Az én egyik körmöm is régen megsérült (már nem is emlékszem, hogy volt), és azóta úgy nő, hogy van rajta egy csík, és ahol lenő az ujjam végéről (nem tudom szakszerűen megfogalmazni) ott kettéválik, mintha be lenne szakadva mindig.
2012. aug. 23. 07:49
Nagyon buta emberek lehettek.
15. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 5. - Sálálálá)
2012. aug. 23. 07:47
Úgy látszik mégis tudták, mint ahogy azt is mia a fahéj, kakaó, bors és burgonya,mirha stb.
14. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 4. - E8e3b19bd0)
2012. aug. 23. 07:45

Himalája sót árulni?

Kicsit visszamaradt lehetsz ha ilyeneket kérdezel.Általában drogériákban is lehet venni és bio vagy gyógynövény boltokban.

Ez nem egy olyan dolog amit annyira árulni kellene,olyan általános mint a görög tengeri só is vagy a fürdősó.

A görög tengeri só is ugyan olyan jó erre.

13. dzsordzsa2 (válaszként erre: 12. - Salzburg1)
2012. aug. 22. 16:00
A mátrix az a lágy körömanyag ami nem látható,mert a körömházad mögött van.Onnan nő ki és szilárdul meg körömlemezként.Ha a körömházad vagy a körömágyad tövét megsértetted és hegesedés van rajta,amit Te szabad szemmel nem látsz ugyan,de szétválasztja a körömanyagot és deformált lesz a köröm.Nem tudsz feltenni a körmödről képet?Könnyebb lenne,ha látnám miről értekezünk.
12. Salzburg1 (válaszként erre: 11. - Dzsordzsa2)
2012. aug. 22. 13:22
De ha levetetem a körmöt,így a mátrixot,akkor nem lesz ott,nem lesz tehát csúnyább...amikor meg visszanő,akkor meg legrosszabb esetben ugyanúgy nő vissza,orvosok ezt mondják,ez várható,viszont legalább addig sem fog fájni...
11. dzsordzsa2 (válaszként erre: 10. - Salzburg1)
2012. aug. 21. 22:16
Értelmetlen,mert sérült a mátrix a körömházadban.Esélyed van rá,hogy még csúnyább lesz.
2012. aug. 21. 15:31
A köröm levetését meg tudom csinálni vagy nem? hátha mégis valami normálisabb nő újra.
9. dzsordzsa2 (válaszként erre: 8. - Salzburg1)
2012. aug. 20. 23:08
Sajnos semmit nem tudsz vele tenni azon kívül,hogy az előttem leírtakat megcsinálod.20 éve vagyok pedikűrös,tanultam is és tapasztaltam is,hogy a sérült mátrix soha nem gyógyul össze.Annyit még hogy reszelés,polírozás után belakkozod szintelennel.Vannak olyan alapozó lakkok amik kiegyenlítik a problémás részeket.Sok sikert.
8. Salzburg1 (válaszként erre: 7. - 7dfc648351)
2012. aug. 20. 09:11
Köröm mátrix már megsérült.Hogy van esély így,hogy normalizálodik a forma? Mit tehetek?
2012. aug. 19. 17:17

Ha már megsérült a köröm-mátrix, akkor nincs mit tenni.

Ha még nem, akkor van esély arra, hogy idővel normalizálódik a forma, de NaCl, azaz konyhasó felhasználása nélkül is, mindegy, az honnan származik ill. egyéb kencék nélkül is.

2012. aug. 19. 16:04
Az tény,hogy Himalája sót még nem ajánlották,de minden lehet...
5. sálálálá (válaszként erre: 2. - 8b7e22b4a7)
2012. aug. 19. 13:05
dédanyáink közül szerintem még azt is kevesen tudták merre van a Himalája, nemhogy a Himalája-só...
2012. aug. 19. 12:36

"Van egy dédanyáink gyógyszertára könyvem, nagyon régi, sárgák a lapjai - Himalája só"


Khm...Nekem is voltak felmenőim...Igazán házi-házi-minden házi,meg népi-népi-minden népi,de...Khm!Hogy is mondjam...Mióta árulsz himalája sót?:)

3. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 2. - 8b7e22b4a7)
2012. aug. 19. 12:33

Idő kell míg az ember meg tudja figyelni,ha valóban megszűnik a betegség ,hogy fog változni a deformáció megszűnése.nem egyik pillanatról a másikra lesz.

Ilyen esetben szerintem érdemes a kúrát 2 hónapig is kibírni,ha az ember valóban szeretne tökéletes eredményt.

Inkább mint a műtét,nem egy leányálom a körömágyba szúrt tű,na azt soha többé!Inkább megyek egy héten 2x is vért adni!

Esztétikailag egy pedikűrös sem csinál mást csak lereszelgeti.

Ezek a reszelők olcsók és jobbak mint a fémek.Az eladó készségesen segít is ha elmondod neki milyet is szeretnél.

2012. aug. 19. 12:25

Sajnos ez igaz és semmit nem lehet tenni ellene,hogy ne deformáltan nőjön.

A deformációt okozhatja körömgomba is mivel az soha nem múlik el ha nem kezelik ki rendesen,mégha nem is viszket és nincsenek jelei akkor is.Attól fog vastagodni és deformálódni a köröm.Sajnos ez azért van mert az agyonreklámozott kezelő termékek nem érik el a kívánt hatást,drágák és a kúrát nem is tudjuk betartani addig ameddig kellene.Elvileg ez 3 hét volna, de a körmön mindik kellene legyen termék.

Nekem a kis lábujjamon volt ilyen a körmöm.

Vettem körömreszelőt és a 4 fészes körömpolírozót.Az amelyik olyan mint egy kis téglalap alakú szivacs megszámozva miként kell sorrendben használni.A körömreszelőből is olyat ami olyan mint egy kis smirgli lap.DM,Rossmann lehet kapni.Szépen növesztgettem a körmömön, kör alakúra reszeltem és a tetejét is simára reszeltem,lepolíroztam.Szép egyenletes fényes lett.Lecsiszoltam a hullámos részt simára.


Van egy dédanyáink gyógyszertára könyvem, nagyon régi,sárgák a lapjai.Körömgombára találtam benne egy gyógymódot.


70%os alkoholt kell önteni szárított körömvirágra úgy, hogy éppen ellepje, ez 2 hétig érlelni, leszűrni. Ez az ecsetelő a legjobb körömgombára és a bőrre is.

Bő szappanos vízzel meg kell mosni a kezelendő területet, majd vizes Himalája sóval átdörzsölni amit fent hagyunk megszáradni. Mikor megszáradt száraz törölközővel áttöröljük és az ecsetelővel kezeljük a beteg részt. Legalább 3 hétig minden este és reggel.


Egy oldalon olvastam,hogy a köröm deformációját a körömágyban megbúvó gombás fertőzés okozza amitől nagyon nehéz megszabadulni.

Már anyukáméknak is csináltam ilyen ecsetelőt, nekünk tényleg bevált.

2012. aug. 19. 12:11
Hogy lehet megoldani,hogy ne fájjon a köröm levétel? Hol a legjobb levetetni? Deformáltan nő az egyik körmöm,sérült mátrixxal+középen egy csík nő.Nem tudom mitevő legyek,orvosok azt mondják,levétel után deformáltan nő vissza ugyanúgy,viszont ahogy most van az sem jó,mert fáj+nagyon csúnya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook