Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) fórum

Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
288. Guruljka (válaszként erre: 287. - Sylpriami)
2021. ápr. 24. 01:32

Megtaláltam, itthon is kapható:

[link]


Úgy nézem, sima ibuprofen.

2018. febr. 22. 02:22
Sziasztok! Véletlen találtam erre a témára és végig olvastam. Meglepődtem, hogy egyik orvos sem javasolta azt ami nekem segít. Megjegyzem, hogy egy olasz orvos írta fel először nekem(Olaszországban élek) és ha jól tudom akkor még Magyarországon nem lehetett kapni a Spedifen600-at. Történetem: Utálom a vizet(egyszer még tini koromban csináltam valami agyrém vízdiétát és a végére már hánytam tőle...gyerekkoromban is inkább minden vacak veseromboló cukros löttyöt ittam) viszont belekezdtem egy durva diétába ahol egy betiltott kapszula játszotta a főszerepet. Tudtam, hogy sokat kell inni mellette ami adta magát a folyamatos szájszárazságnak köszönhetően, de ekkor is kihúztam a listámról a vizet. A végeredmény az lett, hogy a vesém nem tudta tisztítani magát és felgyülemlettek a bacik benne. Akkoriban ismertem meg a páromat is és mint minden friss kapcsolatban volt, hogy napi több együttlétre is sor került. Még máig titok, hogy mitől alakult ki, de egy fürdőkádas akció után este éreztem, hogy görcsösen összehúzodik bennem valami a pisilés végénél. A következő alkalommal már csipett is, majd másnap már kétpercenként akartam wc-re menni. A harmadik nap véreset pisiltem és a görcsöktől nem tudtam kiegyenesedni. Akkor a párom berakott a kocsiba és mentünk az egyik legjobb kórház ügyeletére. Ott elmondtam mi a bajom, a doki felirta a Spedifent. Azonnal kiváltottuk. Ahogy hazaértünk egyből beszedtem és csodák csodájára másnap már alig voltak tünetek. A biztos sikert 3nap után elértem. Azóta felfejlesztettem és ezzel leröviditettem a folyamatot 1napra: Ahogy érzem a bajt máris elkezdek szénsavas ásványvizet inni(nehezn de rászoktam) legalább fél litert, majd a Spedifen beszedése elött jól kipislem magam. Beszedem majd felrakom a neoprén széles derékmelegítőt ami melegíti a vesét, a méhemet, hugyhólyagot. Majd felhúzok egy vastag melegítőt, dupla vastag zoknit, hosszuujjú felsőt és elmegyek aludni. Lehetőség szerint alvás közben ne takarozóm ki. Következő napra semmi bajom sincs! Azért merem ajánlani, mert a barátnőmnek is segített nemrégiben. Akinek kérdése van még az priviben irhat nyugodtan.
286. 66Ibolya66 (válaszként erre: 285. - Spiloka)
2017. aug. 19. 01:30
A leirasodbol azt veszem ki, hogy igazabol nem szabadultal meg a betegsegbol, mert ujra es ujra elojon. A D-mannoz ugyan jo ra, de ha nem tudod elhagynj az eletedbol teljesen, akkor az nem gyogyulas. Miota szeded a d mannozt? Ne hararagudj, a kerdesert, de van egy fb-os csoportom ahol felfzassal foglalkozunk, probalunk egymasnak segiteni. Tobben mondtak a d mannozt de mindenki csak ugy, hogy ha elojon a betegseg akkor szedni kell. De az lenne a lenyeg, hogy ne jojjon elo. Megtalaltuk ra a megoldast, lanyom is meggyogyult. En most arra keresem a valaszr, hogy a d mannoz gyogyit e vagy csak tuneteket mulaszt el?
285. spiloka
2017. aug. 11. 18:03
Lányok, én is a D-mannózt tudom csak ajánlani. Én por formájában szedem, mikor érzem, hogy kezd előjönni a felfázásos diszkomfort érzés. Napi 2x1 púpozott teáskanál kevés vízben feloldva, egész nap sok folyadék, teafaolaj cseppek a tisztasági betétre és egy nap alatt elmúlik. Esetleg egy üveg tőzegáfonyalé még lecsúszhat mellé. Biztos ami biztos én másnap is megiszok 2x1 teáskanálnyit. Kb 2 éve fedeztem fel, azóta nem kellett dokihoz mennem. Nyaralásra is viszem magammal. Nem olcsó, de egy doboz sokáig elég és ha kiszámoljuk, hogy mennyibe kerül az antibiotikum, utána a helyreállító probiotikumok és az idő, amit a dokinál töltünk, akkor szerintem megéri.
284. lavanda
2017. febr. 20. 21:07

Meggyógyultál?


Az ajánlott cikket el fogom olvasni. Köszi!

2017. febr. 13. 23:44
Par hozzaszolassal lejjebb irtam ide pont egy evvel ezelott. El kell mondanom nektek a jo hirt. Tobb mint ket ev kezeles utan ugy nez ki, hogy meggyogyult a lanyom a hugyholyag gombabol. Uzenem mindenkinek, ne varja meg, hogy olyan allapotba keruljon mint o. Ha kronikusan visszater evente tobbszor a felfazas erzese, ideig oraig jo a nitrofurantoin meg az egyeb antibiotikumok de hosszu tavon csak ront az allapoton. Gondoljatok ilyenkor a gombara. Az interstitialis cystitis az egy tunet. Kezelese az okot nem szunteti meg minden esetben ezert nem is biztos, hogy hosszu tavon hatasos. tepiibi@gmail.com Szivesen segitek barkinek, hogy merre induljon el.
282. lavanda
2017. jan. 2. 20:58
Nitrofurantoin tabletta (ha százszor aláhúzza, akkor is!) a megoldás, most ismét lehet kapni, Nitrofurantoin Arena néven került forgalomba, ez egy régi gyógyszer, nagyon hatásos. Kikönyörögtem a gyógyszertárban, hogy baj esetén legyen itthon (vagy a táskámban). Tegnapelőtt éreztem, hogy hólyaghurutom lesz, de gyorsan bekaptam egy, azaz egy szem tablettát és a hólyaghurutot mintha elfújták volna. Pedig kora délután úgy volt, hogy nem is tudok elmenni szilveszterezni. Próbáljátok ki, írjátok meg, hogy segített-e!? (sok folyadékot sem ittam és semmilyen más házi praktikát nem használtam mellé, mert nem volt rá időm)
281. Babaa27
2016. szept. 12. 16:21

Sziasztok! Végső elkeseredésemben írok ide .... Januárban lesz 2 éve, hogy folyton visszatérő "felfázásom" van. Egyre gyakoribb a feltűnése . Áprilisban volt egy komolyabb lefolyású , antibiotikum, munoral, Nőgyógyászati kezelés egyszerre. Majd ezután kezdtem el kúra szerűen 3 hónapig szedni az urowaxomot. Tegnapi napig teljesen tünetmentes voltam. Majd ujra jött az ismert érzés. Sírva ültem a WC-n egész éjjel . 2 csomag munoral sem enyhít semmit . Nyílalló fájdalmat érzek ágyéktól lefelé , neha a vesemet is érzem. Lehet hogy vese homok?? Esteleg vese elégtelenség? Mert semmi olyan tényező nem volt most ami indokolná a felfázást. Sem szexuális együttlét, sem WC utáni mosakodás elhagyása, megvan minden nap a 3-4 liter folyadék fogyasztás. És 30 fok volt egész nap, így le sem hűlhettem. Eddig mindig volt mire fogni, hogy biztos ez es ez miatt volt . Sajnos ettől többet nem tudok tenni, így viszont élni nem lehet :(

Urologushoz holnap megyek, magamhoz, sztk-ban dél óta ülök még nem szólítottak . Bármilyen tanács ? Mi lehet a bajom ?

280. cloudberry (válaszként erre: 274. - Ritnik)
2016. márc. 28. 13:48
Kimutatták/kimutatják a baktériumot? Mert akkor az antibiotikumérzékenységet is ki tudják mutatni, és célzottan kezelni. Egyéb esetben esélyes az interstitialis cystitis...de külön meg kell említeni az orvosnak, mert sajnos még ők sem nagyon ismerik ezt a betegséget :(.
2016. márc. 28. 13:43
Sziasztok sorstársak! 1 hete küzdök felfázásos panaszokkal, Minural után most 2 napja ciprofloxacint szedek. valamelyest mérséklődtek a tüneteim, de messze nem múltak el. Ami megmaradt, az a folyamatos vizelési inger, még a WC-ről sem állok fel, már ülnék vissza szívem szerint. Még csak 1 hete tart, de máris elviselhetetlennek érzem. Kutakodásom eredménye az intesticiális (interstitialis) cystitis nevű betegség, vagy más néven krónikus hólyagfájdalom szindróma. Nekem korábban talán egyszer volt hólyaggyulladásom, amire Sumetrolimot kaptam, és villámgyorsan meggyógyultam, de azóta is sokszor volt már olyan, hogy éreztem, hogy kezdődik valami, de mindig magától megszűnt. Még várok pár napot, hátha csoda történik, aztán irány az urológia. Akinek sokszor visszatérő panaszai vannak, és a tenyésztés negatív, ez is állhat a háttérben. Sajnos ez még egy eléggé kevéssé ismert betegség, és csak kezelhető (nem gyógyítható), de a kezelés nagyban csökkentheti a tüneteket, persze ehhez gondolni kell rá, hogy ez áll a háttérben.
2016. febr. 15. 19:48
Kedves érdeklődők! Itt legtöbben a visszatero hólyaghurut témában kértek segítséget. Ez egy fórum olvassátok végig. Én megtalaltam a betegség okát és azért jöttem ide mert ez egy szörnyű betegség és a legtöbb orvos nem ismeri fel. Szóval elkezd tem olvasgatni itt a hozzaszólásokat és azt látom hogy már hat évvel ezelőtt is leirta valaki ezt a betegséget. 176-os hozzaszolas. Tehát olvasgassatok, mert a tünetnek oka van és azt kell kezelni. Lehet hogy nektek, közületek is pont ez a baja valakinek. Hugyholyag gombasodas témában nézzetek szét!
277. 66Ibolya66 (válaszként erre: 274. - Ritnik)
2016. febr. 12. 13:46
Meg csak most léptem be ide, nem ment valami szuperul a válasz kuldése, remélem azért elolvasod :)
276. 66Ibolya66 (válaszként erre: 275. - 66Ibolya66)
2016. febr. 12. 13:38
Irtam neked privit. Valószínű húgyhólyag gombásodás amin csak ront az antibiotikum. Kérdezz nyugodtan, ez egy szürnyű betegség és örülök ha segíthetek .
2016. febr. 12. 13:37
Kedves ritnik! Lányom lassan három éve szenved ettől a betegségtől. kb egy éve kezelik és sokat javult az állapota. Alig van pár orvos szép kis hazánkban aki érdemben ezt tudná kezelni. Mi megtaláltuk és majdnem 300 km utazunk miatta. Valószínű, hogy el van gombásodva a húhyhólyagod, de ezt csak orvos állapíthatja meg. tepiibi@gmail.com az e-mail címem, Ha gondolod irj. Persze nem tudom, hogy itt meg lehet_e adni e-mail cimet. Udv!
274. ritnik
2016. jan. 21. 08:20

Sziasztok!

Nekem rendszeresen visszatérő a hólyaghurutom. Már mindent kipróbáltam, de csak az antibiotikum segít ideig-óráig (amit soha életemben nem szedtem és most is gyűlölök). Medveszőlőlevél, urogin, áfonya, cickafark, valurinal, monural, urzinol, d-mannose és társai nálam a vicc kategóriát súrolják. Iszonyú makacs ez a baktérium. Ötletem sincs mit tegyek hogy elkerüljem a havi antibiotikum kúrát. Én azt tapasztalom, hogy a szex után jön elő. Minden óvintézkedést és higiéniai szabályt betartok, de jön. Valakinek valami jó tippje???? Már teljesen el vagyok keseredve.

273. csikil4ny (válaszként erre: 264. - Candi1228)
2015. nov. 26. 17:23
a cickafark tea is hatásos, ülőfürdőnek és meginni, olyan erős gyulladáscsökkentő hatása van, hogy a gerincgyulladásomra is azt iszok.
2015. nov. 26. 15:50
valaki8 szedett már walurinal medical-t ? annyira elbambultam a gógyszertárba hogy semmi mást nem kérdeztem csak h mi kapható ep kártyár...így ezt a csodát kaptam amit utánna néztem a kocsiban h te jóóóééggg !!! 2800 ez a 10 db kapszula,ami olyan csomagba van mint amiben a kúpok szoktak lenni azt sem értem minek van ráirva h orvostechnikai eszköz miközben étkezés után kell vizzel bevenni..a normál walurinal kapszula asszem 30 dbos és az kerül ennyibe ezt nagyon nem értem
2015. szept. 14. 19:36

Sziasztok,


Akit érdekel nekem mivel javult itt írjon: viki61646@gmail.com Remélem tudok valakinek segíteni :)

2015. aug. 30. 19:09

Még sosem voltam felfázva, ezért nem tudom, beleillik-e.

Szóval annyi az egész, hogy pisiléskor a végefelé, mikor már majdnem üres a hólyagom, fáj/szúr az alhasam. Olyan, mint amikor nyújtáskor meghúzza magát az ember. Utána nyomásra érzékeny az alhasam, illetve pl. köhögésre fáj. Nem járok gyakran pisilni, ugyanúgy napi ötször kb., mint eddig. Nem csíp, mikor pisilek, semmi egyéb, csak ez az egy tünet. Tapasztalt már valaki ilyesmit?

269. kergabi
2015. aug. 21. 14:15
Sok tea, forró ülőfürdő, tőzegáfonya. Ha nem javul, doktor!
2015. aug. 18. 16:52
tőzegáfonya tea, kapszula, csodákra képes!
2015. aug. 18. 16:50
Jó urológust,addig meg kamillás-zsurlós ülőfürdőt.
2015. aug. 18. 16:48
Húgyhólyagtükrözése volt valakinek?
265. Juditto
2015. jún. 13. 18:49
Szerintem ha egy-két nap alatt nem jössz helyre a tőzegáfonyától, akkor irány az antibiotikum. Nem érdemes szenvedni. Én sem vagyok gyógyszerpárti, de van, amikor ez az értelmes megoldás.
2014. dec. 11. 11:48
Sziasztok! Nekem nov.elején kezdődött a felfázás, végig szedtem 2 dózis cifran antibiotikumot, mezei zsurló/medveszőlőlevél teát ittam+ ülőfürdő. Most már valamivel jobb, de még nem az igazi. Ha fázom, vagy hidegben vagyok, előjön a hasamnál az a diszkomfort érzés. Most az olajfa cseppeket szedem, ami baktérium-, gomba-,és vírusölő. Bízok benne, hogy ez használni fog. Egy ismerősünk a teafa olajjal gyógyult meg. De az oregánó cseppek is hasonló hatásúak. Nektek mi segített?
263. hedvighu (válaszként erre: 262. - Popet)
2014. nov. 30. 16:29
Sajnos a fogamzásgátló nagyban belejátszik, bár ezt nem mondják az orvosok. A felfázásra és a gombákra is hajlamosít. Nem tudom, ha abbagyod, akkor megszabadulsz e tőle. Én kilenc hónapra abbahagytam, de a szünet alatt is ugyanügy volt mindkettő, felfázás nagyon durva zokogós volt. Most újra kezdtem szedni megint a fogamzásgátlót, mivel kihullott a hajam harmada a szünet alatt...
262. Popet
2014. nov. 30. 15:03
Sziasztok! A WALURINAL MEDICAL felfázás elleni gyógyival már találkoztatok? Elméletileg új készítmény! Én személy szerint 5 éve szenvedek a felfázással (nászutas betegség), ez idő alatt elmondhatom, hogy megjártam a hadak útját! Jártam háziorvosnál, nőgyógyinál, urológusnál... az utóbbi dokim kért pisitenyészetet és mint kiderült nekem nem e.coli bacim van, hanem egy enterobacter nevű baci keseríti folyamatosan az életem! Az orvos által felírt Cifran nevű antibiotikumot két hétig szedtem, majd ezt követően tőzegáfonyát tömtem magamba minden áldott reggel! Mára sem múlt el teljesen az alhasi érzékenységem, illetve ha csak egyszer is vastag zokni vagy pizsi nélkül alszok el, vagy a Párommal való együttlétek után nem szaladok rögtön pisilni... simán kiütöm magam napokra és kezdődik a kellemetlen "csepegtetés"! :( Április óta a fogamzásgátlót is letettem, mert vhogy pont akkor kezdődött ez az egész hercehurca a felfázásommal, ahogy elkezdtem szedni... Nem tudom, hogy van-e összefüggés a kettő között, de minden esetre április óta nem jelentkezett nálam olyan erős szintű fájdalom, egyedül csak a diszkomfort érzés maradt meg és a folyamatos félelem! Párom szerint lassan már pszichésen is bevonzom magamnak! :/
2014. nov. 3. 13:57

Sziasztok!


Éveken át küzdöttem a felfázással. Volt, hogy véres váladékom is volt már. Többször jártam orvosnál, kórházban...de soha nem lett jobb. Kaptam sorra az antibiotikumokat. Aztán egyszer elmeséltem mindezt egy ismerősömnek, aki mondta, hogy az unokanővérénél u.ez volt. Azt mondta vegyek a gyógyszertárban rózsamézet (GLYCERINUM BORAXATUM - naturland), egy kis barna üvegben van, átlátszó olajos állagú. Őszintén nem hittem benne, de TÉNYLEG JÓÓÓÓÓ!!! Nem vicc, nem hittem egy pár száz forintos termék segíthet azon, amire azt hittem nincs semmi "gyógymód". Recept nélkül adják, akár EÜ kártyára is! Együttlét, fürdés után egy kis vattakorongra teszem rá és átkenem magam lent mindkét nyílásnál (fertőtlenítő hatása van). Ma már csak ritkábban használom (mikor eszembe jut, van mikor csak úgy együttlét nélkül is átkenem magam), az elején minden egyes alkalomkor.

Nagyon sok mindent kipróbáltam (cickafarkfűt, tőzegáfonyát, stb), de semmi hatása nem volt. Antibiotikumokon éltem. Én sem hittem el, hogy segíthet, de gondoltam mit veszíthetek...és láss csodát sikerült! Csajok tudom milyen érzés és ezért gondoltam arra, hogy leírom ezt nektek...és megpróbálom a legtöbb fórumon is, hátha ezzel mindenkinek megkönnyítem a dolgát!


Sok "sikert" mindenkinek!

2014. okt. 18. 06:51
Tőzegáfonya
2014. okt. 18. 05:53
kombutcha tea/tudom van ez otthon is/,vagy alma ecet+mez+viz ivasa napi szinten.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook