Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) fórum

Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) (beszélgetős fórum)


2009. febr. 2. 22:54

Nekem Párizsban sikerült felfáznom, életemben először. Hát én nem gondoltam, hogy ez ennyire fáj, de sikerült 2 nap alatt meggyógyulnom. A recept:

só-, kamilla- és almaecetfürdő naponta kétszer

az almaecetet inni is érdemes

rengeteg folyadék

és a neten kikeresed a betegség latin nevét elmész a helyi gyógyszertárba és elmondod, máris adnak valami vény nélkül kapható gyógynövényes tablettát vagy italt.

Szerintem nincs olyan aki ettől ne gyógyulna meg.

Aki mégsem, annak ajánlom, hogy neten kössön biztosítást (netrisk.hu)és már másnap mehet dokihoz.

107. dogiz (válaszként erre: 106. - Zannamaria)
2009. jan. 28. 22:30

Hú, ma ilyet vettem, nekem mostanában kb. 1x jön elő évente, de ma du. már éreztem, bementem gyógynövényeshez és du. is meg most is ittam belőle, remélem reggelre jobb lesz mert mennem kell dolgozni. Fiatalabb koromban nagyon sokat volt. 20 éves koromtól még nyáron is zokniban jártam a lakásban:S most meg vastag zokni télen, aki lát azt hiszi meghibbantam:D

Mikor nagy nehezen az első gyerekemmel terhes maradtam, 3 hónapos terhesen kórházba kerültem felfázással. Személyes tapasztalatból mondom, h. a méh szülés után megerősödik és így a felfázások sokkal ritkábbakká váltak mint előtte.

Valaki kérdezte, h. a szex-től is fel lehet fázni, sajnos igen, ha annyira érzékeny vagy, még attól is, (de csináld takaró alatt, akkor talán nem) :P

2009. jan. 27. 13:56
Urogin csepp. Keserű, de hatásos!
2009. jan. 26. 18:27

Sziasztok!

Egy pár jó tanács egy krónikus felfázótól:


IGEN:

- rengeteg folyadék, ha nem vagy beteg, akkor is, fontos, hogy átmosd a szervezeted, nap, mint nap: cickafarkfű, csalántea, mlesna tea -> megelőzésként, és mikor már megvan a baj, is tökéletesek. A lényeg, h otthonról se induljatok el folyadék nélkül, ha tudjátok, h nem lesz alkalmatok út közben beszerezni azt! :)

- oda kell figyelni a helyes öltözködésre, ne lógjon ki a derekad. Tudom, divatos a csípőnaci, én sem hordok mást, ennek ellenére beszereztem pár hosszabb derekú (fenék közepéig) érő felsőt, hosszabb kardigánt, és igen, ezek is csinosak mostanában. Illetve ott van még a hippsy nevű derékmelegítő (2500 HUF), ami szintén nagyon hasznos lehet.

- Intim törlőkendő. Valóban nem az egyik legolcsóbb dolog, de ugyanúgy megteszi a kisbabáknak gyártott popsi törlőkendő, amely sokkal gazdaságosabb. Használni kell egyaránt szex, és székletürítés után.

- Természetesen a törlőkendő nem helyettesíti a fürdést, amit szintén érdemes lenne megejteni minden szex előtt/után, de nyilván erre nem mindig adódik lehetőség.

- Az intim mosakodó gélek is beváltak (Lactacyd Femina), ezek használatánál is figyelni kell a megfelelő irányokra. És lányok, szappant ne!!

- C-vitamin. A legjobb a Cetebe, ami folyamatosan adagolja a vitamint, így megvédi a ciklusod, ha már a fránya antibiotikumot kell szedni.

- Papucs, zokni mindig legyen a lábatokon. Ilyen szempontból mindegy, h fél perc, vagy fél óra a hideg padlón, a felfázás mindenképp jönni fog.

- SZÁRAZ meleg -> melegítő párnák a pocakra, derékra.

- Orvost meglátogatni: urológus, nőgyógyász, rátok van bízva.


NEM:

- ülőfürdők: a legjobb lehetőség a bacik számára, hogy a tested más részéiről a nem kívánatos helyekre vándoroljanak. Engem a nőgyógyászom kifejezetten eltiltott tőlük, így már csak zuhanyzom.

- Ha szex közben párotok hímvesszője véletlen érinti a végbélnyílást, akkor a legközvetlenebb módját adtátok meg a bacik húgycsőbe való bejutásának. Igen, kellemetlen, de ilyenkor el kell menni megmosakodni..

- Tangabugyik, műszálas anyagból készült darabok tartós viselése. Nyilván senki sem várja el, h nagymami bugyiban virítsunk egy-egy fontosabb alkalom idején, de mikor nem kötelező, ne segítsük elő a felfázást a cérnaszál vékonyságú fehérneműkkel. Ajánlom a franciát ;)



Vigyázzatok magatokra, remélem ért valamit ez a pár sor. Privátban szívesen válaszolok az egyéb kérdésekre, van tapasztalatom ebben a témában sajnos bőven.. :(

104. Yulcsy
2009. jan. 24. 07:15
Szerintem érdemes valamilyen immunerősítőt szedned.Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de biztos adtak már jó ötleteket:)Nekem szerencsére ritkán van, de akkor nem kísérletezek semmivel, jöhet a jól bevált antibiotikum.Minden mást elviselek, de ezt az égő érzést, valamint azt, hogy le se szállok a wc-ről mert állandóan pisilnem kell, hát az valami szörnyű:(
2009. jan. 24. 00:10

Beatr-x,

Az UroWaxom legyengitett Coli bakteriumokat tartalmaz, olyasmi, mint egy vedooltas,a szervezet elobb -utobb immunissa valik veluk szemben, ha legalabb 6 honapig folyamatosan szeded, rovid kuranak nincs ertelme. Az urell amerikai tozegafonya kapszula, szinten a Coli-tol ved meg, ebbol 3 honapos kurat javasolnak elso alkalommal, de szerintem mar 1 honap is sokat hasznal. Szex utan illetve vizelesi panaszok jelentkezesenel azonnal be kell venni nehany napig egy-egy szemet este, es elmulasztja a panaszokat. A homeotatias szerrel kapcsolatban, ami neked eddig hasznalt, azt ne hagyd abba !! A tozegafonya kapszula, mert gyogynoveny-kivonat, biztos nem utkozik a homeopatias szerekkel.

102. MelisUK
2009. jan. 23. 13:43

Melyek a leggyakoribb kórokozók?


A végbélből a bélbaktériumok, mégpedig a Coli nevű baktériumok kerülnek leggyakrabban a húgycsőbe. A bejutáshoz hozzájárulhat a székelés utáni helytelen végbéltörlés. (A törlés iránya ne előre, hanem hátrafelé történjen!).

A hüvelyből is kerülhetnek baktériumok és gombák a húgycsőbe.

A gyulladás létrejöttéhez kell még a legyengült szervezet.


Milyen panaszok utalnak a hólyaghurutra?


• Gyakori vizelési inger, ennek ellenére néha kevés vizelet ürül, csak néhány csepp

• Csípő vizelet

• Alhasi fájdalom

• Hidegrázás, láz

• Zavaros, véres vizelet


Életmódbeli tanácsok


• Ajánlott a bőséges folyadékfogyasztás ("vese-, hólyagmosás").

• Fontos a rendszeres hólyagürítés, nem ajánlott tartogatni a vizeletet, mert a hólyagban pangó vizelet kedvez a kórokozók szaporodásának.

• Figyeljen a rendszeres székletürítésre és a helyes toilette használatra.

• Zuhanyozáskor használjon intim szappant, tusfürdőt.

• Kerülje a túl feszes, műszálas alsónemű viselését.

101. MelisUK (válaszként erre: 88. - Amarilla12)
2009. jan. 23. 13:36

Igenis lehet a szextől is felfázást kapni, ugyanis a felfázás az csak egy népies név, a valódi neve a betegségnek a hólyaghurut, ami kialakulhat higed hatására is, de erre van a legkisebb esély. Valójában baktériumok okozzák a hólyaghurutot, ezek a baktériumok megtalálhatók a nemi szervünk közelében és a végbélnyílásnál. Szex közben a hímvessző súrolhatja a húgycsőnyílást, ezen súrolás közben pedig bekerülhetnek a baktériumok. Épp ezért szükséges közösülés után pisilni.

Ilyen úton hólyaghurutot a férfiak kevésbé kapnak el, ennek anatómiai okai vannak: mivel nekik hosszabb a húgycsövük, mint a nőknek, így kisebb esélyük van a bacik feljebb jutására.

100. MelisUK
2009. jan. 23. 13:29

A héten voltam nőgyógyásznál, rákérdeztem, hogy mi a teendő felfázásnál. Azt mondta, hogy nagyon sok folyadékot kell inni. Ajánlott a tőzegáfonya lé a gyümölcslevek közül, teákból pedig a csalánlevél tea. Orvoshoz csak akkor kell menni, ha a sok folyadék hatására nem enyhülnek a panaszok, akkor antibiotikumos kezelésre van szükség.

Bizonyos fajta felfázásnál nagyon jó a meleg, így ajánlatos a radiátornak támaszkodni, hogy a fenekünket és a derekunkat melegítse, vagy befeküdni az ágyba és bekapcsolni az ágymelegítőt. A kád meleg víz is egy alternatíva, csak az viszonylag hamar kihűl.

Van olyan felfázás, ami mozgás hatására kifejezetten rosszabb érzetet kelt.

Nekem volt nemrég egy felfázásom, óránként egy bögre csalánteát vagy egyéb teát ittam (a csalánteát nem szabad túlzásba vinni), emellett hol a radiátornak dőltem, hol az ágymelegítőt kapcsoltam be. Nagyon gyorsan el is múlt a felfázásom. Azóta is igyekszem többet inni, így kisebb a hólyaghurut újbóli kialakulásának esélye.

2009. jan. 23. 13:13
Ami szerintem nagyon jót tesz: Forró vízbe kamillát kell szórni, és csücsülni benne addig, ameddig jólesik. Egyéb: walurinal, tőzegáfonyás kapszula. Vörösáfonya tea.
2009. jan. 22. 01:13

silkyke, cilumilu, köszönöm szépen az infokat!!


Igen, sajna tisztában vagyok vele, hogy ezektől az antibiotikumoktól be lehet gombásodni, de én mostanában szerencsére nem érzek ilyen tüneteket (kopp-kopp...) Áldom a napot, amikor megismertem a Lactacyd intim mosakodót, azóta ugyanis elkerülnek a gombák, mert napi 2-szeri alkalmazással a kezdődő viszketéseket tudom kezelni. Tudom, sokan mondják, hogy nem jó ennyit használni ezeket a készítményeket, nekem egyelőre bevált.


Gynoflorom van itthon, vettem még régebben 1 dobozzal mikor eszembe jutott, de még nem használtam el, azóta nem volt rá komolyabb szükség. A Protexint és az Urellt nem ismerem, viszont a dokim javasolta még régebben egy hólyaghurutom után az UroWaxom kapszulát. Ezt is megvettem, egy levéllel szedtem be eddig kb. fél évvel ezelőtt. Ha ismeriket ezt a szert: tényleg használ, érdemes szedni?


Egyelőre nagyon jónak bizonyul a Hormeel S homeopátiás szer, amit a menzesz beállítására szedek, így ezt nem szeretném egyelőre abbahagyni, de emellett hatna egyáltalán az UroWaxom??


Nem szedek fogamzásgátlót, így szexnél óvszerrel védekezünk. Tehát a fertőzések oda-vissza adogatása szerencsére nálunk nem téma.


Köszi előre is, ha tudtok még további infokat mondani!!

2009. jan. 21. 22:47

Beatr-x,

Egyetertek silkyke-vel, de egy-ket dolgot hozzatennek. Antibiotikum mellett nem hatasos a homeopatias gyogyszer. Nekem egy orvos magyarazta, hogy az antibiotikum egy drasztikus dolog, a homeopatia pedig szelid modon hat,tehat ez olyan mintha egy nagyzenekar mellett akarnad egy szal zongora hangjat ervenyesiteni.

A gombas fertozest (amit en is mindig megkaptam antibiotikum kura alatt/utan, amig meg nem ismertem a Protexin-t) elmulasztja peldaul a 6 napos Canesten huvelytabletta+krem kombinacio, recept nelkul is kaphato. Kezdd el, amilyen hamar csak tudod!! Az antibiotikumot mindenkeppen szedd vegig, ahogy eloirtak, viszont mellette nagyon ajanlom neked az Urell-t, erositi a gyogyszer hatasat, es a Ciprum utan egy hosszabb ideig szedni az ujabb holyaghurut megelozesere. Az urell kulfoldon is kaphato sok helyen. Szexnel pedig jo darabig hasznaljatok valamilyen gomba elleni kremet (Canesten, Gyno-daktarin, Lamisil), hogy ne fertozzetek oda-vissza egymast, idonkent valtogatva a legjobb, hogy ne szokjak meg a gombak. A Protexin nagyon jo a gomba megelozesere, de ha mar megkaptad, - az egeto viszketes a legtipikusabb gombas tunet -elobb gyogyitsd meg a gombat, utana hasznalj Gynoflort a huvelyflora helyreallitasara. A Ciprum szedese utan pedig hasznos a Protexin, mert az a belflorat is helyreteszi.

2009. jan. 17. 13:54

Beatr-x!


Sajnos ez a probléma nem olyan ,amit egyik napról a másikra meg lehet oldani.Az Urogin súlyos gyulladás esetén mint halottnak a csók.Nagyon sajnálom ami veled van,tudom milyen ez.Az van,hogy ráadásul az antibiotikumtól kaptál egy gombás fertőzést is.Az antibiotikum mellé MINDIG!!! kell szedni probiotiukumot (pl.Protexin Candide Plus) és a hüvelybe kell feltenni esténként Gynoflor vagy Floragyn(ezt a dm-ben is lehet kapni) hüvelytablettát ,hogy ne legyél gombás.Ezt az orvosoknak kellene elmondani,csak sajnos nem teszik,még mindig nem hiszik el:((.Azt javaslom ha kimentél külföldre,keress fel egy magán urológust.Addig is idd a cickafark teát és van egy Schüssler só(homeopátiás gyógyszer) Natrium phosphoricum d6.Homeopátiás gyógyszerekete is forgalmazó gyószertárakban lehet kapni(1000 Ft kb) abból napi 3x1 szopogatni.1 hét után enyhülnek a tünetek.

Amúgy én több évig tartó hólyaghurut után úgy érzem ledoktorálhatnék belőle.Megkereshettek emailben : silkyke@citromail.hu

Ha csak egy embernek tudok segíteni,már akkor boldog lennék!!

De a legfontosabb az hogy urológushoz menni!!!(lehetőleg magán dokihoz).

Én természetes gyógymódokat tudok mondani,és elmondom azt amit az orvos nem mond el...

2009. jan. 16. 19:26
Medveszőlő tea. Az uroginnak is ez az egyik fő hatóanyaga. Hideg vízben kell áztatni 2-3 órát!
2009. jan. 16. 19:17

Sziasztok!


Sajnos nekem is viszatérő felfázásom/hólyaghurutom van (bár augusztus óta nem jött elő, mióta abbahagytam a fogigátlót), de most megint "elkapott". Kedd reggel kezdtem érezni, hogy vmi nem ok, mikor pisilek, vettem Urogint, valamint inni kezdtem rengeteg vizet+kamilla-és zsurlóteát. Délután már 10-percenként jártam wc-re, és egyre rosszabb lett a helyzet. A végén már tej-színű fehér, és enyhén véres volt a vizeletem, mikor kitöröltem olyan volt, mintha menstruálnék, rettenetesen fájt. Kaptam magam, és irány az SZTK-urológus! Ciprum 250mg nevű tabit írt fel 2 dobozzal, napi 2*2-t kellett szednem 2 napig, majd napi 2*1-et azóta. De ma mintha újra erősödtek volna a tünetek. Égő, viszkető érzésem van. Ez normális?? Mindennel próbálkozom, szex után megyek pisilni, iszom most is sok vizet, zsurlóteás-almaecetes ülőfürdőt veszek és a lábamat is áztatom forró vízben. Mit tehetnék még?? Nagyon sürgős segítség kellene, ugyanis jövő vasárnap elrepülök külföldre, és fél évig kint leszek!! Aki tud vmit erről a gyógyszerről, használta, bevált-e, mit észlelt, segítsetek kérlek!!! A hüvelyflórát mennyire károsítja ez a szer??

2009. jan. 14. 14:20
Hali, én a melegítős párnámat szoktam használni. Vagy ráülök vagy a lábam aláteszem. Még nyaralni sem megyek nélküle, mert mondjuk a hideg vizes medence is elég, hogy érezzem baj van. Kb 4-6 ezer forintos befektetés, de hosszú évekig használhatod.
92. ea9bff1b44 (válaszként erre: 89. - Ae12cc5be5)
2009. jan. 14. 13:39
A cickafarkfűtea híve vegyok magam is, nagyon jó és gyors hatású gyógynövény.
2009. jan. 14. 13:35

Ajánlom a gyakori hólyaghuruttal küszködők figyelmébe: D-mannose por. Magyarországon nem lehet kapni,Ausztriából lehet rendelni.Itt egy kis info róla:

[link]

90. ae12cc5be5 (válaszként erre: 89. - Ae12cc5be5)
2009. jan. 6. 17:42
Ja, felfázásra este nem árt a tea mellé egy kamillás fürcsi.
2009. jan. 6. 17:40
CICKAFARKFŰ TEA- másnap semmi bajod, többeknek ajánlottam eddig a családban, barátoknak, mindenki áldott érte. Nekem most a cickóm van gyulladás alatt, az e-vitamin nem sokat segített, amikor eszembe jutott a tea, tegnap este ittam, már most sokkal jobb.
2009. jan. 6. 17:35
A szextol nem felfazast lehet kapni ( kiveve, ha nagyon hideg helyen csinaljatok). A szextol felfazashoz nagyon hasonlo betegseget lehet szerezni, altalaban huvelygyulladast, es a holyaghoz valo kozelsege miatt, ezzel egyutt hogyaggyulladast is okozhat. Az oka az, hogy a masik testrol a huvelybe kerulo bakteriumok gyulladast okozhatnak , es emelle meg johet az is , ezt elosegitve, hogy az aktus soran, ha az tul intrenziv vagy nem eleg nedves a huvely, a huvely falan apro serulesek, horzsolasok keletkezhetnek, ahol a bakteriumok konnyeden gyulladast okoznak.
2008. nov. 27. 18:56

sziasztok!

Nekem kb 1 vagy 3 havonta előjön a felfázás:S Pedig vigyázok magamra:S Eleinte elmentem orvoshoz,de a gyógyszer szedése alatt több nap kellett a gyógyuláshoz,mint amikor csak kamillateát ittam.... érdekes...most már csak kamillázom,ha éppen fel vagyok fázva.

Csak kicsit félek, hogy a későbbiekben ez a felfázás egy évben kb 5ször-6szor milyen hatással lesz rám a későbbiekben pl. ha gyereket szeretnék szülni.

Amúgy azt hallottam, hogy a felfázás a szextől is lehet? Ez igaz? (ha igen,akkor miért?:$)

2008. nov. 22. 18:25

én egyszer durván felfáztam, de tényleg

3 hétig kínlódtam vele erre elmentem a dokihoz felírt valami bazi erős 2 darabos tablettát és azonnal elmúlt

2008. nov. 21. 11:58
Orvost! nem érdemes házilag mindenféle praktikákat alkalmazni,mert elég sok mellékhatása is lehet.A hólyag környéki gyulladásra gondolok,mint Mya01-nek is van.
2008. nov. 21. 11:24
Nem régiben voltam felfázva, a szomszéd néni cickafarkfüvet és citromfüvet hozott, azokból főztem teát. Már másnapra ritkult a Wc-látogatásom, két nap múlva elfelejthettem az egészet.
83. Mya01 (válaszként erre: 81. - AngelofD)
2008. nov. 21. 11:16

Üdv a klubban,sajnos ahogy olvastam hasonló cipőben járunk,rendszeres felfázók vagyunk.

Elvileg most is fel vagyok fázva,legalábbis az orvos azt mondta,de semmi tipikus tünet,nem fáj a pisi,hólyag,nem csíp,nincs hurutra utaló jel.Tegnap voltam nődokinál,kiderült méh és petefészekgyulladásom van,ami kisugároz az egész kismedencére.Azon kívül,hogy a hajam tépném,ha fáj más bajom nincs.Lehet,hogy már idáig fajult a felfázás?

2008. nov. 21. 11:07
az izék helyett :) -ek akartak lenni
2008. nov. 21. 11:06

Sziasztok!

Gyakorlott felfázóként gondoltam megosztom tapasztalataimat, hátha segít. Szóval, első a megelőzés. Nálam egyszer csak előjött nyáron, egy strandolás utána, ahol el is lopták a telefonom szóval, ha visszamennék az időben soha el nem mentem volna oda  Akkor nagyon súlyosak voltak a tüneteim (a vizeletem mintha csak vér lett volna), de az érdekes az volt, hogy nem is fájt. Akkor már nem is emlékszem milyen antibiotikummal, de kikezeltek. Innentől kezdődött az egész. Hogy ha egyszer is mezítláb vagyok a hideg kövön, akár csak 2 percig!, egyből előjön. Gondoltam, ha évente egyszer 2 percre bármilyen okból ki kell rohannon a szobámból és csak végigmegyek a hideg kövön nem lesz bajom. De lett. Ekkor már az ismerős fájdalmak jöttek elő meg a 2 percenként rohangálás a wc-re. Szóval, ha valaki hajlamos rá akkor soha ne tegye ki magát hidegnek, se hideg kőnek, se annak hogy kinn a dereka. Egy kis időre se! Második megelőzés: Tőzegáfonya kapszula. Mikor már untam, hogy mindig visszajött a felfázás (2 havonta) és nem akartam több antibiotikumot szedni mert hát akkor meg nőgyógyászati problémáim lettek (ördögi kör), akkor böngészgettem neten és ráakadtam a tőzegáfonyára. Vettem is, használtam is és volt egy nyugis fél-1 évem. Gondoltam biztos nem ettől múlt el, mert előtte már szerencsére csak félévente jött elő a dolog, így hát el-elmaradoztak a kapszulák és jött a hideg, erre most megint felfáztam.. Szóval újra szedem a kapszulát és nem hagyom abba  Ha már felfáztunk, és nem olyan vészes, hogy dokihoz kelljen menni, nagyon jó a kamillatea, cickafarkfű tea, és az Urogin tinktúra. És annyit kell inni amennyit csak bírunk. Régebben használtam a Rowatinex kapszulát, most megyek is nemsoká venni a gyógyszertárba, mert az is nagyon jót tett. (neten nézzetek utána ezeknek). Az antibiotikumok viszont nekem mindig használtak. Legkevésbé az ilyen általános antibiotikumok, mint az Augmentin, és legjobban a Monural por, amit csak egyszer kell bevenni, ám elég erős gyógyszer és sokan rosszul vannak tőle. (bár nekem szerencsére nem volt semmi bajom, biztos, mert már annyi kínom volt, hogy alig vártam hogy bevegyem  )A Cifran tabletta, Nolicin-S is használt. Szóval most van péntek, tegnap délután jött elő, ha hétfőig nem múlik el, megyek a dokihoz. De aki először van felfázva szerintem mindenképp menjen el orvoshoz. És még egy jó tanács: a nőgyógyászt is érdemes felkeresni, mert a hüvelyi fertőzés kialakulhat a húgyúti következményeként, és fordítva is. Szóval jobb ha lecsekkolja a doki, hogy minden oké-e. Ha valakinek tudtam segíteni, nagyon örülök!

2008. nov. 13. 23:03

Sziasztok! Én is legalább 3 évig vacakoltam a felfázással és a hólyaghurut tüneteivel. Nyáron vizes fürdőruhában ültem egész nap, mezítláb járkáltam, leültem a hideg kőre... egyszóval mindent elkövettem hogy felfázzak ( hogy a doki el tudja küldeni a vizeletem baktériumtenyésztésre ) de semmi nem történt, nem tudtam felfázni. Visszamentem suliba és 2 hét után jöhettem haza előadásról a felfázásommal együtt. És mire jöttem rá??? hogy nyáron nem használtam tisztasági betétet... nofene elhatároztam hogy kipróbálom hogy suliba se használom. és láss csodát, azóta nem voltam felfázva. :):):) kedves orvosok "finoman" említették hogy a szex is okozhat ilyen tüneteket... hát én nem tudom... én spec ebben nem találtam összefüggést, na mindegy! :S Arra is rájöttem hogy az intim lemosót csak 1 nap egyszer érdemes használni, mert az meg viszketést okoz.

Jobbulást mindenkinek :)

79. bubfej (válaszként erre: 74. - Gumibogyó)
2008. okt. 30. 16:52
szia! te melyik fertőtlenítő kendőt használod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook