Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) fórum

Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) (beszélgetős fórum)


2014. szept. 8. 11:55
Sziasztok! Nekem is visszatérő problémám volt a felfázás, nem mertem leülni sehol, mert azonnal gondok voltak. A Nitrofurantoin nagyon jó volt olyankor, mikor már előjöttek a tünetek, egy szem, és néhány óra múlva vagy másnap reggelre semmi bajom sem volt, de a gyomrom nagyon kikészült tőle mindig, ráadásul megelőzésként semmire se volt jó. Azután elkezdtem ezüstkolloidot szedni, napi 1-2 alkalommal 1 evőkanálnyit, kb 1 hónapig. Teljesen megszűnt minden felfázásos problémám, évekre. Most először jött elő azu elmúlt 3 évben. Azt hiszem, itt az ideje újra az ezüstkolloidos kúrának. Bioboltokban kapható, 200ml 1200Ft körül van.
2014. szept. 7. 19:38

Üdv újra! :)

Hónapokkal ezelőtt írtam ide, végig szenvedtem hónapokat antibiotikumokkal, csodaszerekkel stb. Nekem is, az úgynevezett Nászutas betegség keseríti meg az életemet, de hálistennek találtam rá (ÉN magam, mivel a nőgyógyászok akiknél jártam, nem tudtak mit kezdeni a dologgal...) megoldást. Szedtem Urogint, Urizolt, mindenféle teát, Nolicint (ami egyébként jó volt, de nem akartam vele tönkre tenni magam), végül ami bevált:

-minden nap cickafark cseppek (1000 Ft körül van)

-minden alkalom után NITROFURATOIN (1500 Ft)/megkérdeztem több nőgyógyásztól is, hogy lehet-e ezt így szedni... azt mondták, hogy ez vizeletfertőtlenítő és hogy nyugodtan szedhetem még fogamzásgátló mellett is.

-és szintén együttlétek után egy 1,5 l-es palackba egy mokkáskanál szódabikarbónát elkeverek, és legurítom.

Mióta ezeket "szedem" hálistennek nincs problémám.

Remélem tudtam segíteni nektek! :)

256. Dokri08
2014. júl. 23. 18:30

Kedves Mindenki!

Röviden leírom mi is a történetem...

2 hónappal ezelőtt reggel amikor felkeltem csípett a vizelés ez hirtelen olyan erősre fordult,hogy este ügyelet a véres vizelet és az elviselhetetlen fájdalom miatt!Megoldásként Cifran-t kaptam.

El is múlt, jól éreztem magam.

1 hónappal később reggel fájt a hasam pisi csípett .. azonnal mentem a háziorvosomhoz.

Ismét Cifran-t kaptam és vissza kellett mennem 5 nappal az utolsó gyógyszer bevétele után vizeletvizsgálatra.

A vizsgálat eredménye: 344 a baktérium szám ( 60 a tűréshatár )

Egy tenyésztés követte a dolgot aminek ma lett meg az eredménye.

Negatív... aminek örülni kellene,de azonban ma reggel véres pisi kicsit viselhetőbb fájdalommal.

A doktornő azt mondta,hogy a baktériumos betegségeket kizártuk a tenyésztéssel.

Ez vesekő,homok

És a vér ennek köszönhető,hogy felsérti a hártyát,a fájdalom a vesémnél pedig ebből adódik.

Valakinek van valami hasonló tapasztalata?

Köszönöm a segítségeteket :)

2014. máj. 17. 14:23
Sziasztok. nekem is jelentkezett pár napja felfázásos paansz, vettem urogint meg ittam csalán-kamilla-cickafark-medveszőlőlevél teát, de nem múlt el, házidoki, kiderült, a vizeletben van genny is nitrit is két keresztes, monural port írt fel, 2 csomag. Az elsőt bevettem, olyan vizes hasmenést csinált hogy na... kicsit mintha jobb lenne a felfázás, de kezdek megijedni, mert mintha valami még lenne, és a második adag monuralt nem akarom már bevenni, pedig doki mondta hogy ha nem múlik, nyeljem be a második adag monuralt is ma... de nem akarom... mér az első is kinyírt... akkor már inkább sumetrolim... bár az antibiotikum nem? Mit csináljak ha visszajön? A házidoki vissza se rendelt vizeletkontrollra... :(
254. Marbs
2014. ápr. 23. 09:27

En is evekig kuzdottem a felfazassal.


Nalam a kovetkezo dolog mukodik:

Amint erzem, hogy nem lesz rendben a dolog fogok egy masfel literes vizet, keverek hozza 1-2 kiskanal szodabikarbonat es megprobalom minel hamarabb meginni, mondjuk negyed ora alatt, es probalok utana minel kesobb pisilni menni.

Kis szodabikarbonat pohar vizben feloldva celszeru aktus utan, vagy utazasnal is meginni, vagy ha veletlen ugy alakul a napom, hogy keveset tudtam inni, mert ilyenkor szokott kijonni a felfazas.

Probaljatok ki, olcso es hatekony. Remelem segit!

253. Fanny44
2014. ápr. 15. 09:32
Sziasztok. Nem részletezem a problémám, előttem már jópáran megírtátokm, milyen gonddal, bajjal jöttetek ide, én pedig csak gyarapítom a rendszeres hólyaghuruttól szenvedők táborát. Igazából nekem olyan jellegû kérdésem lenne, hogy az urzinolt, használhatnám e megelőzésre, tehát napi ewgy tabit bevennék, de amikor nem szükséges ( épp nem élek nemi életet), akkor nyilván hanyagolnám? Azért kérdem, mert este éreztem ,hogy lehet megint lesz vmi, akkor be is vettem 2-t rögtön, de reggelre már ott volt a csípő, fájdalmas érzés. Akkor szintén jött 2 tani, de már véreset pisilek, úgy tudom, ilyenkor már nem is hat, csak enyhe tüneteknél. Most újra szedek ATB-t, de már elegem van, hogy havonta kell kúrálnom magam. Urológiai kivizsgáláson voltam, minden negatív.
2014. ápr. 3. 17:20

Szia Tokors :)

Nekem, mint azt az előzőekben leírtam, nászutasbetegségem van, ami miatt hetente küszködök a hólyaghuruttal. Nem hagytam az antibiotikum kúrákat, pontosan azon okok miatt amit leírtál, de mivel valamivel enyhíteni kell, és el kell mulasztanom a fájdalmam, ezért Urogint szedek, amikor együtt vagyok a párommal (természetes növényi gyógyszer, nem antibiotikum!), ez nagyon jónak bizonyult, de amikor ez nem elég és mégis előjön ez a nyavaja, akkor beveszek 1-2 szem Nolicint és el is múlik. Nem szívesen szedem, de hálistennek nem is kell rendszeresen. Nekem ezt írta fel az orvos, be is szedtem az elején egy-két dobozzal, de ahogy abba hagytam, megint jött a hólyaghurut. Feleslegesen nem akartam magam antibióbal tömni, és a nőgyógyászom szerint 1-2 szem nem árt, még a fogamzásgátlónak sem. Remélem tudtam segíteni :)

251. tokors
2014. márc. 27. 11:41

Sziasztok! Én lassan már 5 éve hólyaggyulladással küszködök. Amikor először elkezdődött (véres vizelet, hasi fájdalom, élet ellehetetlenítése)akkor antibiotikumot kaptam ami először segített de később visszatértek a tünetek, és ez így ment körübelül egy évig, különféle antibiotikumokat szedtem, amiket éppen felírt az urulógus, aminek a következménye az lett hogy másfél év múlva kihullott a hajam fele, a bőröm csúnya pattanásos lett de elég rendesen. Szóval elkezdetem én is a tea kúrát ami egész jól segített, majd 3 évig csak néha visszatérő felfázás volt amit több liter teával orvosoltam. Most az 5. éve hogy újból kijött rajtam, de olyan szinten hogy a 4 napos tea kúra ami segített eddig nem segít, és azon gondolkodom hogy elkezdjem-e szedni a nolicint 400mg-ot amit tavaly egy ultrahang alapján írt fel az orvos. Mi a véleményetek erről a gyógyszerről? Félek elkezdeni szedi, hisz 3 év kellett hogy rendbe jöjjön a bőröm és a hajam is szépen bedúsult. Tudom hogy utána megint visszajön a betegség, de már nem bírom elviselni a fájdalmas kellemetlenséget. Az antibiotikum tényleg csak üzlet, hogy szedjük megint mert múltkor is bevált mondjuk pár hónapig?

Üdv nektek!

2013. nov. 12. 07:23

Sziasztok!

19 éves vagyok és folyamatosan hólyaghuruttal küszködök. Egy éve van párkapcsolatom és aktív nemi életet élek, ami után kivétel nélkül a szervezetem a felfázás tüneteit produkálja. Voltam nőgyógyásznál, szedtem sokféle antibiotikumot,gombaölőt szedem a tőzegáfonyát, probiotikumot, használom a rózsamézet, de egyszerűen semmi nem használ tartósan. A jelenlegi párommal egymással feküdtünk le először, így nem tudom mennyi esély van vírusra, baktériumra vagy gombára. Nőgyógyászom vett mintát, elküldte tenyésztésre, de negatív. Nemrég kezdtem el fogamzásgátlót szedni, és az első együttlétek után örömmel tapasztaltam, hogy semmi bajom. Így pár napra megnyugodhattam és betudtam annak, hogy az óvszerre vagyok allergiás, de aztán pár nap múlva ismét előjött...igaz enyhébb és később is jön elő, de már nem tudom mit tegyek. Szedtem már a vitagyn C-t is, de nekem az szinte semmire nem volt jó, ahogyan a többi gyógyszer sem, mindegyik csak a kezelés ideje alatt hatott.Valaki küszköd esetleg hasonlóval, tudnátok ajánlani valami bevált készítményt? Valaki próbálta már az Uro-Vaxomot, vagy az Urnizol (medveszőlőlevél) kapszulát vagy esetleg teát?

249. monic88
2013. okt. 31. 12:39

Sziasztok!


Sokáig nem volt problémám a felfázással, aztán 4 éve én is megtapasztalatam milyen is az az igazi "sírni tudnék" felfázás. Semmiféle gyógyszer nem hatott ellene, akármit is írtak fel rá. Egy barátnőm, aki akkor épp szintén ezzel küszködött ajánlotta a tőzegáfonyát, tea és kapszula formában is. Kipróbáltam a teát először. És csodákat tett. Persze vissza-visszatér és kipróbáltam a kapszulát (2 gyártótól is)és bevált. Nem tudom itt lehet-e gyártót írni, így nem írok, de akit érdekel, melyik 2 félét próbáltam, annak megírom szívesen.

Ami nagyon érdekes, hogy 3 orvosnál voltam ez ügyben és egy sem említette a tőzegáfonyát.

248. Szimo2
2013. okt. 11. 17:54

Sziasztok!

Máshova már írtam, de rossz topicot választottam. Velem ilyen még sohasem fordult elő, vagy legalábbis nem vettem észre. Az a probléma, hogy két napja iszonyatosan szúr az alhasam, fáj a pisilés is. Összesen kétszer vettem észre, hogy halovány rózsaszín a vizeletem. A háziorvos ilyen "egyszerű" vizelettesztel megállapította, hogy minden rendben, és azt mondta, hogy inkább menjek nőgyógyászhoz...hát én meg voltam győződve róla, hogy hólyaghurut...de ezekután. Szerintetek?

247. Nia4
2013. szept. 5. 15:23

Szaisztok!


Nekem a Tőzegáfonya segített. Megelőzésre mindenképpen, de ha még a probléma kezdetén kaptam el a dolgot akkor is még menthető volt a helyzet.

Sokféle tőzegáfonya kapható, de én csak egy félét próbáltam, nekem az nagyon hatékony volt, Celsus márkájú.

Remélem segítettem. :)

246. nikletty (válaszként erre: 245. - D6dabe37e1)
2013. aug. 21. 21:22

Szia

én egyszer voltam igazán felfázva, akkor kaptam rá gyógyszer, és vissza kellett mennem kontrollra, már nem voltak panaszaim de újra vettem vizeletet ami még mindig nem volt százas, pedig panaszmentes voltam, így még kellett gyógyszert szednem.

Szerintem a lehet a gond, hogy sok esetben elmarad ez a második kör, s marad egy kis baci még ott, ami kis idő múlva újra kiújúl, újra elszaporodik.

2013. aug. 21. 16:49

Sziasztok,


Én is felfázás tünetekkel küzdök, havonta visszatér. Azt szeretném kérdezni hoyg akik végigjárták az orvosokat, miket találtak, ami okozhatja. Mindenhol az E colit eröltetik, de azt senkinél nem lehetett kiirtani? És ha igen, akkor miért tér vissza ujra és ujra a dolog?


Érdemes elmenni vele orvoshoz, vagy letudják egy antibiotikummal?


Én túl vagyok egy cedax-os kezelésen, de 1 honap mulva mintha mi se történt volna, ujra visszatért :(

244. Evelynkeee (válaszként erre: 243. - Totyka)
2013. máj. 15. 20:07
Totyka! Csak ajánlani tudom a talpmasszázst! Egy nagyon jó dolog! Én is már a falat kapartam, sírva kértem időpontot az urológiára és mikor mondták hogy 1 hónap a várakozási idő akkor teljesen kiborultam. Ott jöttem rá, hogy a saját kezembe kell venni a dolgot és utána járni. Patikába be... és kérdezni. Ott adták az urzinolt ami számomra egy hatalmas mentőöv és pikk-pakk megszűntek a szörnyű tünetek. Ezek után még megelőzésképp szedtem grapefruitmag-kivonatot és ezüstoldatot. Nem tudom hogy ők mennyire segítettek abban hogy ne jöjjön vissza a probléma. A vendégeimtől sokat hallottam a talpmasszírozásról. Nem egy kellemes dolog! Sőt, nekem nagyon fájt. De viszont amióta járok azóta semmit sem szedek! Első alkalommal mondta hogy vegyek csalánteát, kamillateát és cickafarkfüvet. Mindet ilyen szárított ömlesztett formában nem filtereset. 1-1 kanál mindből és napi 2x. Ezt ittam 2 hétig. 2 hetente jártam masszíroztatni. Teljesen rendbe szedett. Volt egy kilengésem. Az viszont az én hibám volt. Hidegben miniszoknya kis cipőcske....és buli. De kb 1 napig tartott és az urzinol egy pillanat alatt elmúlasztotta. Most már havonta 1x járok a talpmasszőrhöz. Teljesen jól vagyok. Felhívta a figyelmem hogy mivel érzékenyebb vagyok ezekre a dolgokra vigyázni kell most főleg hogy strand szezon meg stb. Mindenkinek csak ajánlani tudom! Hiába mentem bárkihez orvoshoz...Csak valami hülye antibiotikum amitől csak betegebb lettem...
243. Totyka
2013. máj. 10. 07:12
Sziasztok. Latom egy majdnem éledező forum. Én is szenvedek. Minden lelet negatív. Őrület szintjén vagyok. Ezt a talpmasszázsos dolgot kipróbálom. Valaki írjon. Tapasztalat stb..
242. Yantha
2013. ápr. 17. 14:43

Evelynkeee tanácsai jók és hasznosak! A szomorú oldala az talán, hogy az említett csodaszerekből sajnos nálam is szép számmal akad =(


Plusz: ajánlották a málnalevelet, mint "női dolgokat" megerősítő, sejtfalfelépítő csodaszert. Veszteni nem veszthetek rajta, a barnázást pl. elmulasztotta :D


Én a fokhagymát is javasolnám, mint házi antibiotikum és a cickafark teát palástfűvel keverni.. Női dolgokra is jó.


Amin még gondolkodok, az a hüvelykúp házilag. Van valakinek tapasztalata erről (bocsánat, ha lenne erre fórum.)? Megguglizva a h. kúp házilag-ot, A. Vali oldalán találtam egy olyat, hogy gyógyszertári kakaóvajba (pl. felfázásnál) geránium illót és levendulát csepegtessünk a felolvasztott vajba. Szerintetek?

2013. ápr. 1. 21:21

Na most végre kicsit többet is tudok még írni jó tanácsként!

Az első és legfontosabb, hogy semmilyen antibiotikumot ne szedjünk! Tudom hogy, nagyon elkeserítő és rossz amikor már az ember azt sem tudja mit csináljon de ettől csak rosszabb lesz!

Pár gyógyszer ami természetes és hatásos!

Cickafark tea, csalán tea, kamilla tea, Urzinol, medveszőlő tea, Urogin tinktúra, tőzegáfonya, Cantharis 9ch, ezüst oldat, grapefruitmag kivonat. Ezek mellett rengeteg folyadék! Víz, víz, víz. Ezektől nem fog elmúlni csak a tüneteket enyhíti esetleg elmúlasztja! A derekat minden esetben melegen tartani és a lábakat is! Nyáron sem szaladgálni vizes bikinialsóban mert az a legrosszabb amit csak tehetünk!!!

A reflexológiát (talpmasszírozást) tudom én ajánlani tapasztalatból. Én akkor próbáltam ki mikor már eljutottam arra a szintre hogy mind1 végül is már. Veszteni nem veszthetek semmit. Sokan dicsérték. Mivel fodrász vagyok elég sok vendégem van akitől tudtam érdeklődni. Mindenképp hozzáértő személyhez kell menni!! Ő nem fog 2 naponta visszarendelni x ezer forintokért.

Én először 2 hetente jártam majd csökkent ez 3 hétre. Most csökkentjük egy hónapra.

Nagyon szkeptikus voltam és nem hittem benne. Ennek ellenére hatalmasat csalódtam. Ha már mindenki végig járta a háziorvos, nőgyógyász és urológia kombót akkor fog csak ilyenhez folyamodni mivel ők sem találtak megoldást csak az antibiotikum kúrát amitől nem fogunk meggyógyulni.

A kapcsolatomban is problémát jelentett már ez a folyamatos felfázás és tudom hogy ez másoknál is így van. Tényleg érdemes egy kicsit a régebbi és természetes dolgokat kipróbálni! A mű dolgok nem mindig jók! Nem kell rögtön mérgezni a szervezetünk és nem évekig!

240. Evelynkeee (válaszként erre: 239. - Goalove)
2013. márc. 30. 20:45

Sajnos csak most jutott időm újra felnézni... 13 hete semmi jele felfázásnak!(olyan jó számolni :))

Eljutottam odáig hogy semmit sem szedek. Talpmasszőrhöz járok 2-3 hetente. Teljesen szkeptikus voltam addig ameddig oda nem mentem és ő meg nem mondta mi is igazán a bajom!

Sok idő még mire kikezelik a problémát de semmilyen gyógyszer sem volt képes így megszűntetni a tüneteket. Mindenkinek csak ajánlani tudom! És milyen egyszerű... Csak persze az orvos ezt nem mondja. Több hónapnyi gyötrődés után végre jól érzem magam! Persze az urogin és a cantharis 9ch nélkül nem lett volna meg a kezdő lökés! :)

239. Goalove (válaszként erre: 237. - Evelynkeee)
2013. márc. 1. 13:03
Nagyon irigyellek!Én is mindenféle módszerrel próbálkozok, a legkellemetlenebb vizsgálatokon vagyok túl, rengeteg pénzembe van ez az egész ,és néha nagyon de nagyon kiborulok:( nekem 3 éve tart..Ezt a homeopátiás gyógyszert viszont ki kéne próbálnom!:)
238. Yantha
2013. febr. 11. 21:19

Sziasztok!


Én 2 éve küzdök a visszatérő felfázással.

2010. decemberében cystitist állapítottak meg (miután véreset pisiltem), antibiotikumot kaptam.

A tünetek nem múltak el, de a vizelettenyésztés negatív lett. Azt mondta az orvos, majd az is elmúlik. Hosszas unszolás után tette hozzá, hogy ha akarok, cickafark teát kortyolgassak.. A februári tenyésztés is negatív eredményt hozott, majd 2011. márciusában teljes hasi és a hát egészét érintő görcsroham tört rám, párom kórházba vitt, infúziót kaptam, görcsoldót, majd szintén cystitist állapítottak meg, pedig már-már vakbéllel akartak műteni a fájdalmak tekintetében :D


A sztori itt nem ér véget, ezután öt! különböző urológust (3 helyről) és három különb nőgyógyászt kerestem fel (nem kis pénzért) augusztusig, ugyanis azt ezt követő hónapok borzalmasan teltek. Nem tudtam hason aludni, nem tudtam szűkebb ruhákat felvenni, mert iszonyúan fájt a hasam. (Mindezt negatív tenyésztések mellett!!) Hasonlóan Evelynkeee esetéhez, havonta pár napra kiújult a kellemetlen érzés, de idő közben felkészültem házi szerekből. Cickafark-palástfű tea és társai, de ami nekem mindig segített, az a Walurinal tőzegáfonya italpor volt grépfrút mag kivonattal. Ez általában 1-2 nap alatt teljesen tünetmentessé tett és lassan a 2 kórság közötti kiújulások is ritkultak, lassan rendbe jöttem.


A nyár viszonylag eseménytelenül telt, ám múlt héten megint beleestem ebbe a rettenetbe. Sajnos émelygéssel hasfájással és szédüléssel kezdődött, ezt betudtam a mostanában terjengő vírusnak, gondoltam 1-2 nap és végigfut rajtam. Ez volt szerdán, de pénteken már nem tudtam elmozdulni a wc-től a vizelési inger miatt. Különösebb fájdalmam nem volt, de főleg étkezés után 5-10 percre tudtam csak eltávolodni a mellékhelyiségtől. Csak a reggeli első pisi volt kellemetlenebb. Párom határozott, hogy irány az urológus, mert ő ezt nem nézi tovább, így ma hétfőn ismét cystitist állapítottak meg..


Ismét beszereztem itthonra tőzegáfonya teát, grépfrút mag kivonatot, fokhagyma kapszulát, cickafark és kamilla teát és az előttem említett Cantharis 9CH-t. Az orvos Betadin-Jód kúpot írt fel mindössze egy ultrahang után, vizelettesztet sem csinált és kb. kirúgott a rendelőből, hogy "szokásos közösülés utáni betegség, ma már a századik. 2 hét múlva adjon vizeletet tenyésztésre." ( Bár lett volna attól :D )


Összefoglaló (bocsi, hogy hosszú lettem és köszi a végigolvasást):

Szerintem ott rontottam el, hogy az első 2 napban nem kezdtem el gyanakodni és hagytam elfajulni a dolgokat. Valamint lehet abban is valami, hogy a túlzott beöltözés sem jó, mert ha valamiért kiizzadsz, még rosszabb, mintha nem lenne rajtad elég réteg.


Plusz: Szégyellheti magát az összes nemtörődöm orvos, mert 25 évesen borzasztó (volt) olyan tudattal élni, hogy nincs segítség és ez a fájdalom már életem végig elkísér, hiába dobtam ki huszonezreket, kerestem fel fél tucat orvost, csak egyik a másikra mutogatott, hogy nem ő, hanem a másik szakorvos tudja kezelni a problémát..


Tipp: Mindig száraz ruha, zokni, stb., télen is vitaminok és erős immunrendszer és házi csodaszerek az első kósza gondolatra is!!


Kitartást mindenkinek!!

2013. febr. 6. 17:39

Hello!

Én már másfél éve szenvedek/szenvedtem felfázástól. Egyik pillanatról a másikra tört rám és 1-2 hétre megkeserítette a mindennapjaim. Havonta egyszer előjött legalább és nagyon fájt, élni nem tudtam tőle. Elmentem a háziorvoshoz... Antibiotikum és kész. Nem érdekelte hogy mi is lehet az okozója csak felírta és ez ment hónapokig. Elmentem nőgyógyászhoz. Hmmm.... Ő felső légúti megbetegedésre adott szintén antibiotikumot amitől persze nem lettem jobban. 1-2 hét és megint nagyon rosszul lettem. Vissza háziorvos aki belém tömött egy igen erős antibiotikumot amitől sokkal rosszabbul lettem. Elegem volt mindenből mert élhetetlenek voltak a mindennapok. A utca végéig se mertem elmenni gyalog. Elhatároztam hogy kezembe veszem az ügyet. Fórumokat olvastam és kérdeztem a vendégeim(fodrász vagyok) hogy nem-e tudnak valami gyógyírt erre. Rátaláltam a medveszőlő kivonatra (Urzinol) amitől a szörnyű tünetek elmúltak. A fenyegető érzés még mindig ott volt ezért nem hagytam abba. Homeopátiás gyógyszert szedtem (Cantharis 9ch). Ekkor teljesen tünet mentes lettem. Rögtön utána elkeztem ezüstoldatot szedni és grapefruitmag kivonatot inni. Ezek felett méregtelenítés miatt candida diéta. Tökéletesen érzem magam és még fogytam is. Pénteken talpmasszázsra megyek ami szintén nagyon jól meg tudja szűntetni a problémát majd előtte egy nyirokérmasszázs. Persze voltam urológusnál is de még nem jött meg a vizelettenyésztés eredménye. Antibiotikumot nem szedek be többet mert nem vezet semmire! Ti se szedjétek! Kitartással és elég akarattal van megoldás! Nem 1-2 nap de van!

236. utro
2012. nov. 17. 12:43

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek tapasztalatomat. Az elmúlt 4-5 hónapban folyamatosan felfázással küzdöttem, sűrű vizelési inger, mely csípett, szex közben és után fájdalom. Mindig sikerült kikúrálnom magam Uroginnal, tőzegáfonyával, sós fürdővel, de hamarosan mindig visszatért. Orvoshoz nem mentem sokáig, mert az antibiotikum gondolatától is rosszul voltam. Pont aznap, hogy rászántam magam arra, hogy orvoshoz megyek végső elkeseredésemben, rájöttem a problémára.

4-5 hónapja a X hüvelytablettát leváltottam Y-ra, és annak használatakor jöttek elő a felfázásos tüneteim. Valószínűleg nekem helyi irritációt okoz az Y.

Ismerve a problémát elmentem nőgyógyászhoz, hogy akkor rakjunk rendet odalent, hüvelyi kenetből kimutattak "Klebsiella pneumoniae sok telep" baktémiumot, amire a Párom és én antibiotikumot szedünk. Remélem ezután nem találkozom ezzel a problémával!

235. f54c6b8a8d (válaszként erre: 229. - 7a9f0c43b8)
2011. nov. 19. 00:14

Ilyen néven nem találok gyógyszert,szert.

Légyszíves ha ráérsz írd le a rendes nevét !

Nagyon szépen köszönöm!

2011. nov. 19. 00:12
Sok folyadék,probiotikum,D-mannóz.
233. géani (válaszként erre: 232. - Bóbi009)
2011. nov. 18. 08:25

Üdv a klubban:(


Én is egy éven keresztül kínlódtam vele.Havonta kijött újra és újra.Millióegy gyógyszer,tenyésztés,tőzegáfonya stb..mindenen túlvagyok már:)

Aztán egyszercsak abbamaradni látszott..nem akarom elkiabálni,de most kb 2 hónapja nyugi van.Igazából nem tudom miért lett jobb hirtelen,azt gondolom bevetettem egy éven keresztül mindent,amit csak be lehetett,mégsem alakultam semerre.Mindenesetre igyál sokat,az segít:)

2011. nov. 18. 08:18

Sziasztok!

Kb. egy éve küzdök a felfázással. Maximum 3-4 hétig bírom tünetmentesen, pedig mindig rendesen fel vagyok öltözve, derék melegítőt hordok és hónapok óta szedem a tőzegáfonya kapszulát. Ennek ellenére max havonta nagyon erősen kijön a felfázás, amin csak több doboz antibiotikum tud enyhíteni. Nektek van bármilyen tapasztalatotok, bevált gyógymódotok, amivel végre kikerülhetnék ebből az állapotból? Minden ötletért hálás lennék! :)

2011. okt. 17. 15:46
Ásványokat:heliotróp,karneol,gránát.Ezekből egy berakást csinálni a medencére,napi szinten,15-30 percig,vagy akár derékövet beszerezni belőlük.Ezek eggyüttesen általában mindenfajta női problémára jók.
230. 49616e60d7 (válaszként erre: 229. - 7a9f0c43b8)
2011. szept. 27. 15:49
Nagyon aranyos vagy, köszönöm. Fel is írtam a gyógyszer nevét.
2011. szept. 26. 15:52

Kedves Kiriste!

Olvastam, hogy összeszedtél valami nyavalyát, és nem szabadulsz tőle.Nekem ugyanezek a tüneteim voltak.Több éven keresztül szenvedtem ettől, amíg nőgyógyász ajánlott nekem egy vény nélküli gyógyszert.A neve Cykratidina(nem biztos hogy jól írom), és ez végre segített.3 éve semmi bajom nincsen.Én csak ajánlani tudom, és remélem neked is fog segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook