Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) fórum

Egyszeri vagy krónikus felfázásra mit tudtok javasolni?(Gyógyszereken kívül is) (beszélgetős fórum)


198. Remoni
2011. jan. 15. 08:34
Urológus. Nőknél ez nem játék. Baci is okozhatja, amit nem fog kikúrálni az ülőfürdő. Baktérium tenyésztés kell vizeletből és ha beigazolódik célzott antibiotikum kúra.
197. @IviBaba@ (válaszként erre: 192. - D781f12808)
2011. jan. 15. 08:33
kamilla teát inni hogy átmosson és sok folyadék,ülőfürdőnek is jó kamilla. De mindenképp dokihoz menj,mert ha házilag kezeled, nem múlik el teljesen és ha sokszor felfázol úgy jársz mint én, nem fogod érezni az izom záródását a pisilőkédnél....gyakorlatilag inkontencia!
196. cd240fe581 (válaszként erre: 195. - D781f12808)
2011. jan. 15. 08:28

Én legalább naponta négy bögrével ittam,ülöfürdőt meg lehet 2-3 x nyugodtan.Nem teszel vele rosszat.


Kimondottan hólyagproblémád van?

195. d781f12808 (válaszként erre: 193. - Cd240fe581)
2011. jan. 15. 08:26

Köszi!

És naponta 1x 2x?

2011. jan. 15. 08:24

Már elsőre hibáztam!

Felfázás a Cím!

2011. jan. 15. 08:24
Cickafarktea,inni és ülőfürdő...
2011. jan. 15. 08:23
Tudna valaki jól bevált módszert felfázásra?
2010. dec. 18. 18:51

Továbbra is jobbulást kívánok!

S egyszerűen én sem értem... biztos vagy benne, hogy már nem figyeled túl magad attól tartva mi van ha van valami? ha sikerül elfoglalni magad akkor is?

Csak segíteni szeretnék, nekem is volt hogy nehezen hittem el hogy meggyógyultam valami nyavajából mert nehezen múlt el, és akkor sokáig még nagyon figyeltem rá, hogy huh ez megint az...

Nem tudom.. :S

2010. dec. 18. 17:03
Sziasztok, ismét jelentkezem a fórumon. Sajnos még mindig nincsenek 100 %-os javulási híreim....Igaz a pisilések után már nem jelentkezik az égő érzet, de még mindig "érzem, hogy pisiltem" Ez most lehet hogy hülyén hangzott de így van. Nem megy olyan természetesen mint előtte:-( Pedig nem görcsölök miatta! Pár napja bal oldali alhasi tompa fájdalmam is van. Utána néztem a neten milyen betegségeknél fordul elő hasonló, de őszintén szólva sokrétűnek tűnik a betegségfajta..Lehet nőgyógyászati, urulógiai ,bélrendszeri..stb. Tanácstalan vagyok, immár 4.hónapja szenvedek ettől a kellemetlen tünetegyüttestől, felkerestem minden szakorvost aki szóba jöhet, voltam hasi ultrahangon, szedek homeopátiás készítményeket, és az eredmény semmi. A hajhullás ami nem akar múlni, talán a legzavaróbb!!!Erre is szedek homeopátiát, vitaminos hajpakolást, Vichy sampont..Talán 3 hete ismét elmentem az urulógushoz, hogy ugyan mondja már meg, mi lehet az ok, amiért nem gyógyulok? Ismét ultrahang,vizeletvizsg..de az eredmény negatív.Javaslatára olyan vizeletvizsgálatot adtam le, mely kiterjed számos baktériumtörzs vizsgálatára is(pl.a clamydia)az eredményt tegnap kaptam meg. Nem mutatható ki a vizeletben semmi, negatív lelet.Bután hangzik, de örültem volna ha eza kálvária végre-valahára befejeződik, és kimutattak volna valamit, mert akkor tudnám mi okozza a tüneteimet.Így meg marad a bizonytalanság.Jövő héten kitüztem célul hogy mégegyszer látogatást teszek a nőgyógyászomnál, ugyanis amióta nem jelentkeztem a fórumon, abbahagytam a fogamzásgátló szedését is!! Gondolom az elhagyásnak is lesznek kellemetlen tünetei,rendellenes mensi. stb, de minden áldozat meghozására képes vagyok, hogy az ádáz hajhullás ellen harcoljak!!!Jövő héten a nőgyógyis látogatás után ismét jelentkezem.Addig is betegségektől mentes hétvégét kívánok nektek.
189. tonz
2010. dec. 6. 23:47

Ha a vizelettenyésztés kimutatta az e.coli nevű baktériumot a vizeletben, akkor a d-mannóz az egyik legjobb ellenszer a felfázásra. Bevonja a bacikat, így azok nem tudnak megtapadni, és kimosódnak a vizelettel.


Olvastam azt is, hogy a tőzegáfonyalé nem olyan jó, mert nagyon savas lesz tőle a vizelet, valami hippursav nevű vegyület választódik ki a vizeletben, amit az e.coli fel tud használni az anyagcserefolyamataihoz és csak tovább szaporodik.

188. 2ebce29a9c (válaszként erre: 187. - 190124133c)
2010. nov. 30. 18:02
Ez nagyon sokat jelent. A fokozott folyadékbevitel valóban szépen kitisztít. :)
2010. nov. 30. 17:35
Nagyon sok folyadék,tea, ha van fekete ribizli és,ha hiszed,ha nem egy üveg sör egyszerre,persze alkoholmentes,nagyon jól tisztítja a vesét és a húgyutakat. Jobbulást neked
186. 2ebce29a9c (válaszként erre: 184. - Csillag85)
2010. nov. 30. 17:31

Régebben nekem is voltak pont ilyen tüneteim. Egyszer azt javasolta valaki, hogy ha idegen helyen pisilek, akkor is üljek rá a vécé ülőkére, ne csak felé tartsam magamat. Papírozzam le az ülőkét, nyugodtan rá lehet ülni. :)

Az történik ha nem ülsz le pisiléskor, hogy nem tudnak az izmaid teljesen elernyedni. Ezáltal marad a hólyagodban vizelet, amiben villámgyorsan képesek a gyulladást okozó baktériumok elszaporodni.

A hólyagot minden alkalommal teljesen ki kell üríteni. Figyelj erre te is oda, hátha neked is ennyi kell az egészséghez! Nekem bevált. :)

185. Döncike81 (válaszként erre: 184. - Csillag85)
2010. nov. 30. 16:46
Az alhasi fájdalom utalhat nőgyógyászati problémára is. Mindenesetre javaslom Neked a cickafarkfüves-ezüst kolloidos ülőfürdőt, nekem ez nagyon bevált. Igyál sok folyadékot, hogy segítsd a tisztulást, a veséket pedig tartsd mindig melegen; már lehet kapni nagyon kis helyes, divatos vesemelegítőt. :)
2010. nov. 25. 12:24

Sziasztok!

Már 2 hete szenvedek, ma végre elmentem dokihoz. Le is b.szott, h miért csak most mentem. :) De már sokszor voltam felfázva és még soha nem voltam orvosnál. Szóval kaptam Monuralt, pont ezért nem akartam orvoshoz menni, nem akartam antibiotikumot szedni. Kicsit megijesztett, mert azt mondta, hogy ha nem múlik el a Monuraltól, akkor v.mi nőgyógyászati probléma. De milyen nőgyógyászati betegség van amitől egyfolytában pisilni kell, meg fáj a hasam, és a vesém környéke?! Valakinek volt már olyan?

2010. nov. 24. 21:04

Sziasztok,

mint ígértem jelentkezem. A hasi ultrahang vizsgálat eredménye engem is meglepett...A radiologus a jobb vesémben egy 3 mm.-es követ ismert fel, de szerinte nem okozhat olyan tüneteket, amelyet "produkálok". Ugyhogy a helyzetem változatlan, bár a máj-epe-hasnyálmirigy területeken nem talált kóros elváltozást, ami megnyugtató, azonban a vizelés utáni húgycsőégés, kellemetlen érzete továbbra is fennáll, megkeserítve ezzel a mindennapjaimat!Ismerőrünk szerint a kávé is okozhat ilyen jellegű problémát, ezért egy hétig, egyetlen káros szenvedélyemtől is kénytelen vagyok megválni..a gyógyulásom reményében. Mások szerint ezek a tünetek a fejben dőlnek el, ne foglalkozzam az állandosult betegséggel, de hát mondjátok meg mit is tehetnék, amikor vizelés után úgy érzem mindennek vége, ismét itt a megmagyarázhatatlan kellemetlen érzés, amely ellen szinte semmit sem tehetek:-(

182. kebacsibi (válaszként erre: 181. - 42af71f255)
2010. nov. 22. 17:40
Köszönöm:-)
2010. nov. 20. 16:46

Hát úgy látom itt nem egyszerűen egy felfázással állsz szemben..ez valami összetett betegség lehet, nagyon remélem,hogy a vizsgálatok kiderítik mi is a probléma!


Nagyon sok kitartást és erőt kívánok Neked, gyorsan gyógyulj meg,hisz van kiért!!!!

180. kebacsibi (válaszként erre: 179. - Nikletty)
2010. nov. 19. 20:28
Kedves Niki...köszönöm, remélem igazad lesz.üdv.KBCS
179. nikletty (válaszként erre: 178. - Kebacsibi)
2010. nov. 19. 17:07

Szia jobbulást kívánok Neked! A gyerkőceid remélem tudnak éltetni, igen is meg fogsz gyógyulni és fogsz tudni velük felhőtlenül eltölteni az időt

Niki

2010. nov. 19. 14:51

Sziasztok!

A helyzet az, hogy nem is tudom igazán hogy a betegségem amivel szeptember elseje óta küzdöm a felfázásos topikhoz, vagy az epekövességhez kapcsolható-e...Úgy érzem ez egy ördögi kör, belgyógyász,nőgyógyász, urulógus...belgyógyász....

A tünetek pedig nem szűnnek:-( Leírom miről is van szó, hátha van köztetek valaki aki hasonló problémával küzd. Felfázásnak indult a dolog, este hidegrázás, pisilés utáni fájdalom, húgycsőégés.Másnap belgyógyászhoz rohanás, aki Ciprinolt írt fel.Mivel a tünetek nem enyhültek, nőgyógyászomhoz mentem el, aki a vizsgálat után egészségesnek talált nőgyógyászatilag, a hólyagomban azonban nagy mennyiségű vizeletet észlelt (megjegyzem én nem érzetem hogy pisilnem kellen) amit katéterrel ki is nyert!!Azt javasolta sűrűbben járjak a WC-re!Majd felkerestem egy urulógust is -nőgyógyim tanácsára-aki bakterólogiai vizeletvizsgálatra küldött. Ultrahangon ellenőrizte a veséimet, de nem tapasztalt eltérést.A labor azonban baktériumot Klebsiellát mutatott ki, erre Summetrolimot javasoltak.MÁr a második doboznál tartottam amikor ismételt bakterólogiai vizeletvizsgálatot csináltak.Az eredmény negatív lett.Nem tenyészett ki baktérium, a tüneteim azonban nem múltak.A vizelés utáni húgycsőégés volt a legkellemetlenebb.Időközben munkanélkülivé váltam, valószínűleg ez a stressz is rányomta a mindennapokra a bélyegét.Rossz közérzet,életuntság és a betegségemmel való állandosult foglalatoskodás töltöttek ki a napjaimat.Mivel az orvosokban vmilyen szinten csalódtam, ezért felkerestem egy természetgyógyász professzort, aki Voll diagnosztikával kielemezte a testemet energetikailag.Itt kórosan magas eltérést tapasztalt az epe,máj,hasnyálmirigy terén.Jó ég, eléggé megrémültem,hiszen nem számítottam arra,hogy én aki 36 éve alatt egy üveg bort ihatott meg, pont ezekkel a betegségekkel kell hogy megküzdjem! A prof.homeopátiás gyógyszeres kezelést rendelt el.Igy tehát a vesémre teát iszom, a máj-hasnyálmirigyre két különböző cseppet, a hajhullásomra /ami a betegségem első tüneteitől kezdve jelentkeztek!!/ tablettákat szedek. Most azt gondolhatjátok, jó az aki megteheti...szó sincs róla,hogy megtehetném, de annyi elkeseredett nap után,kénytelen voltam belevágni ebbe a kúrába is. Két gyermekem van,mellettük nem állhat meg az élet.Egy anya nem lehet beteg!!!!Sajnos nem mondhatnám azt hogy gyógyult lennék, valamelyest szűntek a tüneteim, de ismételt gondok is akadtak.Ilyen pl.a hasmenés, v. a székrekedés váltakozásai.Tegnap kaptam meg a laborleletemet, amelyen a májfunkciókat csillagos értékként hozta..Lehet hogy mégis igaza lehet a természetgyógyásznak?Próbálok diétázni, fehér kenyeret és állati zsírt egyáltalán nem eszem, rengeteg folyadékot iszom, joghurtokat ,műzlit eszem...Epekövességre azért gondoltam, mert a főétkezések után érzek vmilyen furcsa fájdalmat a jobb oldalamon,puffadságot is tapasztaltam..Szerdán megyek hasi ultrahangra, -gondoltam ebbe invesztálok még- hátha fény derül arra mi is valójában a bajom,mert ez a kilátástalanság borzalmas...Szeretnék egészségileg rendbejönni, és teljesértékű életet élni, de úgy érzem addig amíg nem tudom hogy mi is a bajom, és mit kell kezelnem, ez bonyolult és nehéz lábadozás lesz.Kívánjatok hozzá sok kitartást, mert a jelen helyzetben talán ez az amiből a legkevesebb van bennem.Mindenképpen írok jövő hét szerdán...

177. lilluska25 (válaszként erre: 163. - 9016690da6)
2010. okt. 9. 21:20
ez valoban nem jo igy.käros nagyon
176. Lyrin (válaszként erre: 163. - 9016690da6)
2010. okt. 9. 21:16
Kedves Zsana88, nem akarlak megsérteni, de nem gondolod hogy ha évek óta van a probléma nem sumetrolimokat kellene bekapkodni hanem esetleg teljesen kikezelni a problémát!? Egyet tudok: ha még évekig így csinálod, ez egyre rosszabb lesz...mert az antibiotikum nem megoldás. Nem az a gyógyszer, mert ha és sajnos az esetek legnagyobb többségében gomba okozza a tüneteket, akkor az antibio SOHA nem fog meggyógyítani, mert nem bacik okozzák a gondot, hanem a gomba, ami megtapad a hólyagban bacikat gyűjt maga köré és az antibio csak a bacikat pusztítja el de a gomba marad és csak egyre súlyosbodik a helyzet...olvass utána, ha nem hiszel nekem. Gombaölőt kell szedni és rendbejössz. Sajnos az orvosok legtöbbje el sem ismeri hogy gomba okozza a tüneteket, beszedhetsz még antibiot tonnaszámra, csak az ő pénztárcájukat növeled és a felfázás egyre rosszabb lesz. Ha ezt tudtam volna, hogy a gomba a bűnös én sem erősítettem volna a gombát antibiokkal és vágtam volna tönkre a bélflórám. Ebből meg lehet gyógyulni. Végleges gyógyulást mindenkinek!
175. 5e055bda17 (válaszként erre: 172. - Lilluska25)
2010. aug. 18. 12:00
Akkor ok!!!!Örülök, hgy minden rendben!
2010. aug. 18. 11:51
Gynevac, csak sajnos most nem lehet kapni :-(((
2010. aug. 18. 11:49
amugy meg nem egy esetröl tudok akiknek a sok antib,lett rossszabb
172. lilluska25 (válaszként erre: 171. - 5e055bda17)
2010. aug. 18. 11:48
persze de elöbb irtam,már honapok ota nem jött ki....
171. 5e055bda17 (válaszként erre: 170. - Lilluska25)
2010. aug. 18. 11:38
Ha krónikus, feltétlenül kell antibiotikum, mert a feljutó bacik gyulladásban tarthatják az egész alsó húgyuti rendszert, sőt...
170. lilluska25 (válaszként erre: 169. - 5e055bda17)
2010. aug. 17. 18:05
hálistennek már elmult de azelött sokat kinlodtam...
169. 5e055bda17 (válaszként erre: 168. - Lilluska25)
2010. aug. 17. 18:01
Igen, így van, receptköteles antibiotikum.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook