Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetértesz a BKV sztrájkkal? fórum

Egyetértesz a BKV sztrájkkal? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2012. jan. 29. 16:45

Kicsit "felébresztem":Nem tudjátok,lesz sztrájk?

Arról írnak,hogy febr. 29.-től a családtagok nem kapnak kedvezményt,de sztájkról nincs szó,pedig ez elég nagy érvágást jelent nekik..

188. szfe (válaszként erre: 186. - Sodrika)
2010. jan. 28. 12:07

Kedves Sodrika!

Köszi az általam elmondottak alátámasztását (ha nem ez volt a szándékod, akkor is).

1. Szerintem is hibás a menedzsment, őket kellene "megnevelni", nem a vétlen utasokat.

2. Az elmúlt évben mindenkitől elvettek (még a nyugdíjasoktól is), jogos pedig az, ami jogszabályban vagy (kollektív) szerződésben szerepel. Ha nincs szerződés, abból eredő juttatások sincsenek.

3. Kár lejáratni Magadat sértegetéssel, ugyanis ezzel azok szoktak élni, akiknek nincsenek érveik, bizonyítékaik.

Üdv.: szfe

187. Sünciné (válaszként erre: 186. - Sodrika)
2010. jan. 21. 11:10

Tegnap voltam orvosnál és ott mesélte az egyik asszisztens hölgy, hogy nekik kevesebb lett a fizetésük, mert egy csomó mindent megvontal tőlük. Köztük az étkezési utalványt is! Napi 12 órát dolgoznak!!! Szerintem biztos nem keresnek annyit mint egy buszsofőr!!!!

Ezzel az erővel ők és még sok mindenki sztrájkolhatna. Ja! Még azt is mesélte, hogy mikor sztrájk volt még reggelente gyalogolni is kellet mielőtt megkezdte a 12 örás műszakot!!!

186. Sodrika (válaszként erre: 183. - Szfe)
2010. jan. 20. 21:42

Elmondanék néhány dolgot neked:

1: a veszteséget nem azok termelik akik sztrájkolnak hanem azok akik hozzánemértően és milliókat zsebretéve a semmiért , "vezetik a céget", ezt mondjuk nagyon nagy idézőjellel.

2:Nem akarnak többet kapni mindössze azt szeretnék,hogy ne vegyék el tőlük a nekik járó juttatásokat jogtalanul.

3: Nem az utasok ellen sztrájkolnak még a megfogalmazás is idióta, hanem a jogtalanul elvett juttatások visszaszerzéséért, és nem magasabb fizetésért meg több pénzért, mindössze azért amit eddig megkaptak.

185. sajert (válaszként erre: 183. - Szfe)
2010. jan. 20. 21:35

Egyetértek :-D.

Írta az újság, hogy igaz jegybevételből 40M-os kiesés volt, de 90M-os megtakarítás a bérekből, a karbantartási, üzemeltetési költségekből!!! Így napi 50M "nyereséget" termelt a sztrájk (vagy inkább kevesebb veszteséget éves szinten - 300 M-val, a 6 nap alatt).

184. Danatus
2010. jan. 20. 17:46
Mindenkinek ajánlom a figyelmébe a 183. számú hozzászólást. (Tulajdonképpen az egész fórum okafogyottá válhatt emiatt)
183. szfe
2010. jan. 20. 15:50

Kik is sztrájkolnak? A veszteségtermelő MÁV-osok és a BKV-sok.(Az állami támogatási adatok a vállalatcsoport ill. a vállalat 2008. évi beszámolójában interneten megnézhetők.)

A sztrájk célja: még többet kapni az adófizetők pénzéből, a közel 4 ill. több mint 3,5 milliós fejenkénti támogatás nekik kevés.

Kik ellen sztrájkolnak? Az őket eltartó, jegyet váltó és adófizető utasaik ellen, őket sújtja a közlekedés hiánya, nem a menedzsmentet, hiszen, ha nem termelnek, kisebb a veszteség.

Ezen kellene elgondolkozni, elsősorban a politikusoknak.

2010. jan. 19. 21:08

Estét Nőcik. LÁtom még mindig megy a fórum, pedig a buszok már mennek..hihi... ma már le is tudtam ülni, mert ennyire jó vagyok :D

Szervusz Molyka, pocakos otthon ülő ;)

181. Molyka (válaszként erre: 179. - Sünciné)
2010. jan. 19. 15:46
Megkapják, mert ilyenkor a szakszervezet kifizeti a napi járandóságot. :S
2010. jan. 19. 15:34
Azt még azért megkérdezném tőlük, hogy akik nem jutottak el a munkahelyükre ( mert sajnos volt ahová egyáltalán nem járt semmiféle közlekedési eszköz ) nem katák meg az az napra járó illetményüket. Önhibájukon kívül, mert mondjuk nincs mindenkinek autója ugyebár! Őket ki kártalanítja????????
179. Sünciné (válaszként erre: 177. - F65231edcb)
2010. jan. 19. 15:31

Ez bizony így igaz!!!!

És még szerintem nincs vége, mert most olvastam, hogy akik nem sztrájkoltak nem értenek egyet a kollektív szerződéssel. Lehet, hogy most ők következnek????? Nem akarok vészmadár lenni de sajnos benne van a pakliba. Azt is olvastam, hogy az embereknek csak egy nappal akarják meghosszabbítani a bérletük érvényességét. Persze arra is kíváncsi vagyok, hogy azok a BKV dolgozók akik szrájkoltak megkapják a sztrájk idejére a teljes fizetésüket. Nem lepődnék meg azon sem ha megkapnák, hiszen aki bőrtönben ül, vagy előzetesben van az is megkapja!!

178. Molyka (válaszként erre: 177. - F65231edcb)
2010. jan. 19. 13:50
Tökéletesen egyetértek! Sztrájkolhatok én, kedvesen kiröhögnek, plusz még azt is elveszik ami van...
177. f65231edcb (válaszként erre: 176. - Háló Lénárdné)
2010. jan. 19. 13:18

hát azért azt szögezzük le, hogy kik is tudnak sztrájkolni???

naná, hogy a közalkalmazottak és az állami cégek dolgozói!!!

sok helyen évek óta nincs béremelés, és az ember örül, hogy van munkahelye!!!

nem még hogy azért sztrájkoljon, mert elveszik a karácsonyi pulykapénzt...

azt jobban tudnám tolerálni, ha azért sztrájkolnának, mert mondjuk a létszámleépítés lenne...

és a vicc, hogy kiharcolják, az én adóforintjaimból!

és nem lesz a bkv helyzete, eszköz-járműparkja jobb!

ja és nem vagyok pesti, igénybe sem veszem a szolgáltatásukat...

2010. jan. 19. 12:16
Én sem értek egyet a sztrájkkal, de valahogy próbálom megérteni az okát, pld. : felháboritotta őket a rengeteg, jogtalan végkielégités, kféle "fantom" cimén felvett juttatások, stb. - én is pipa lennék, ha ezek miatt a béremet nem tudnák emelni ! Emlékezzünk az előző sztrájkokra, akkor azért nagyon sokan felvették a munkát, nem volt ilyen mértékű a káosz. A dolgozók most a sok disznóság miatt tették azt, amit tettek.....
175. Molyka
2010. jan. 17. 16:46
Egyik reggel hallottam, hogy közel a megegyezés. Kapnak jó sok kajajegyet, plusz meglesz a pulykapénz is, plusz még kitudja mi. Irígy vagyok! :)
174. *virág (válaszként erre: 172. - Judy47)
2010. jan. 16. 13:50

Ugyanez a szó jutott nekem is eszembe, hogy HISZTI. Méghozzá nem is a dolgozók részéről, hanem a nagyon jól megfizetett szakszervezeti vezetők részéről. Úgy gondolják, hogy meg kell dolgozniuk a pénzükért? De nem a mi kárunkra!

Felelőssé tenném a szakszervezeti vezetőket a sok kiesett munkaóráért, azért a veszteségért, amit az egyéneknek, és államnak okoznak!

Most nincs semmi felelősségük! Azt csinálnak, amit akarnak! A sok balga meg követi őket! Nem is gondolnak bele, hogy hogy meg fogják szívni!

2010. jan. 16. 13:47
Engem nem érint, de aki több ezerért, esetleg több tízezerért megvásárolja a bérletét, annak jogos a felháborodás!
172. judy47
2010. jan. 16. 13:42

Sziasztok!

Az én véleményem az,hogy csak az ártatlan emberekkel babrálnak ki.És nagyon félö,hogy elhuzodik a sztrájk.Emberek idegesek nem jutnak el sehova.Se munkahelyre,se orvoshoz stb.Én sajnos le vagyok százalékolva és pont most kell mennem felülvizsgálatra.A nyugdijam 27000Ft ami nagyon kevés.Ebböl taxi költség 10 000Ft lesz kb.Mert a bizottság nem fogadja el ha valaki nem jelenik meg idöben.És nagyon unom a BKV hisztijét.

Mert orvosi vizsgálatra is kell elötte mennem de nem hogy jutok el.A sztrájkban csak a taxisok és a benzin kutasok járnak jol.Különben mindenki ráfázik a BKV hiszti miatt. Szerintem nem véletlenül volt ennyi busz rossz.

171. Danatus
2010. jan. 16. 09:45
Hír: Az egyszerűsített(MÁV)közlekedés miatt 170 vasutas munkája vált feleslegessé, és őket új szolgálati helyen akarják foglalkoztatni. Javaslatom: Irány a BKV, s 170 autóbuszvezetőt átirányítani krampácsolni... talán akkor megtudnák, milyen jó dolguk is volt eddig.
170. Molyka (válaszként erre: 169. - Sajert)
2010. jan. 15. 17:10
Nálunk folyton kilopják a menetrendeket, de gyanítom, hogy nem az emberek, hanem a BKV-nak van valami embere erre a célra. :) Jó, ez olyan paranoiásan hangzik, de tényleg. A 277-es busz, a legszemetebb járat a világon, én ezt állítom... szóval a Bosnyákon figyeltem még a nyáron, hogy hogy működnek a dolgok. Ki van írva, hogy indul: 11.45 12.05. 12.32 pontosan nem emlékszem... de lényeg, hogy a 11.45-öst akartam elérni. Gondoltam elég, ha kijövök a piacról 35-kor, 40-re átérek és szépen felszállok és hazautazom. Úgy is tettem, viszont 41-kor kigurult a busz a helyéről. Na, irány vissza a piacra, gondoltam veszek magokat, lehet csak elnéztem az időpontot. Ugyan így elterveztem a 12.05-ös-t hogy felszállok délben... igenám, de 11.59-kor kigurult. Nem mentem vissza a piacra, gondoltam kivárom a jók...anyjukat, hogy fel tudjak szállni... úgy is tettem. A 12.32-es busz nem korábban, hanem 13.40-kor indult el! Lett volna kedvem megkérdezni a sofőrtől, hogy eddig hol járt, miért nem indult időben, a másik kettő miért ment korábban és különben is hogy képzelik. :S A 277-es menetrendje minden megállóból hiányzik a Bosnyák tér felől...
169. sajert (válaszként erre: 168. - Sünciné)
2010. jan. 15. 00:42

Én is itthon vagyok, engem se érint. Én a nővérem családját sajnálom, mert ők szívnak rendesen.

Bkv-ről Volánra: azt mondta valami főmufti a tévében, hogy ez nagyon nagy érvágás lenne bevételileg, és ELBOCSÁTÁSOKKAL járnak. Akkor meg azért sztrájkolnának, mert elbocsátanak a saját hülyeségük miatt embereket.

Itt a főúton előttem mennének a buszok. A mai gyerekes sétámnál láttam, hogy senki nem áll a buszmegállóban, és jött egy busz. Direkt utána néztem interneten, sehol nem volt rajta, hogy ez a járat közlekedik! Ezért tök felesleges elindítani.

És még egy észrevétel:

nem tudom hogy most vagy régebben, de ma tünt fel, hogy a megállókból a menetrendeket kilopták. Van olyan megálló a környéken, ahol négy busz is megáll, és egy sincs a helyén, csak a távolsági menetrend.

2010. jan. 14. 21:35
Visszatérve a témához! Nem fogják elérni a céljukat az emberekkel tolnak ki de rendesen. Engem nem érint mert itthon vagyok de elnézem reggelente az utcát hát nem semmi. Ráadásul most a Budapest kőrnyéki járatok is átakarnak szerződni a Volán-hoz, mert elegük lett a BKV-ból. Ha a BKV-nak megadják akkor a többiek joggal mondják, hogy nekik miért nem?
167. Molyka (válaszként erre: 166. - 557944d159)
2010. jan. 14. 18:16
Mns-en megbeszélhették volna konferenciában, ahhoz nem kell szülői. Hozzám nem járnak szülők, egy járt... :)
166. 557944d159 (válaszként erre: 165. - Molyka)
2010. jan. 14. 18:11
Ez mindig, mindenben így van... pl ma rendkívüli szülői van az egyik alsóban nálunk, mert 1 ökör kitalálta, hogy neki semmi nem jó (mondta ezt mások!nevében is).. összehívták a szülőit, 4! jelent meg a 26-ból. És ki az a 4? Hogy is mondjam..egyik ökör, másik még jobban :)))))))
165. Molyka (válaszként erre: 163. - 557944d159)
2010. jan. 14. 18:09
Azok drukkolnak nekik, akik nem közalkalmazottak és kézhet 90 ezer Ft-ot kapnak. :) Na jó, legyen 108, betegség esetén 74... :D
164. 557944d159 (válaszként erre: 162. - Molyka)
2010. jan. 14. 18:05
Egyébként gondolom azért haldoklunk itt ,mert mindenkinek a bucija tele van már velük, és nem akarnak még itt is (szabadidejükben ) ezzel foglalkozni :) De látod, itt is sokan nem is a témával foglalkoznak :)))
163. 557944d159 (válaszként erre: 162. - Molyka)
2010. jan. 14. 18:03
Szia :) indexen/origo-n lehet olvasni néhány kommentet, sőt elég sokat (legalább is tegnap még lehetett), akik nekik drukkolnak... de egyik sem írta, hogy ő bkv-val közlekedne. Így könnyű drukkolni :)))
162. Molyka (válaszként erre: 159. - 557944d159)
2010. jan. 14. 18:01
Jé, szia :) Haldoklik a fórum, olyanok nem is jönnek szinte akik egyetértenek, pedig kíváncsi lennék, hogy miért. :)
161. 557944d159 (válaszként erre: 160. - Molyka)
2010. jan. 14. 17:57
Miért mentegeted magad? Nem tartozol számadással, főleg olyannak nem, aki nem ismer, de így indít. Uh szerintem tovább is adhatjuk azt a szegénységi bizonyítványt ;)
160. Molyka (válaszként erre: 156. - 2cb2af252b)
2010. jan. 14. 17:55

Vannak gyerekek, akik különlegesek, és nem azért, hogy mondjak valamit. :) Eddig 3 ilyen kisgyerekkel találkoztam, akinek a szemében és az arckifejezésében volt valami extra különleges.


Sérült-fogyatékos... nemtudom. Tényleg nem, nekem a fogyatékos, ami a számra áll és nem lenézésből.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook