Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetértesz a BKV sztrájkkal? fórum

Egyetértesz a BKV sztrájkkal? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2010. jan. 14. 17:52

Ejj..és már megint itt tartunk drága hölgyeim,hogy mindenki pedagógus lett? Molyka tancinéni nem erre nyitotta a fórumot... :) azt hiszem tegnap már ezzel levezettünk egy kört, akinek nem tetszik, haladjon tovább :)


A BKV meg baxxa meg (bocsánat), még mindig....

2010. jan. 14. 17:22
Én vidéki vagyok. De se a BKV sem pedig a Máv sztrájkjával nem értek egyet. Ők ezt megtehetik. Nekik van szakszervezetük. El tudják érni a fizetésemelést, mindig minden évben. Próbálnék meg én vagy a férjem sztrájkolni. A főnök egyből kirúgna. Megmondaná, ha ennyi pénzért nem tetszik neked dolgozni, akkor majd mást felveszek akinek még a szája se jár. Fizetés emelés minden évben? Ugyan már? Szerintem "szimplán" csak egy alkalmazottnak a bérét nem emelik minden évben. Örül ha a munkahelyét meg tudja tartani. BKV sztrájk idején is köteles bemenni dolgozni időre, azzal amivel tud.
157. 2cb2af252b (válaszként erre: 154. - Molyka)
2010. jan. 14. 17:11

Ez így igaz...mármint minden, amit leírtál. Én leggyakrabban azt mondom, hogy "sérült".

Nem sajnálni kell őket, hanem elfogadni.

156. 2cb2af252b (válaszként erre: 151. - Molyka)
2010. jan. 14. 17:08

Én soha nem mondanék ilyet a gyerekemre.

Nem azzal volt gond, amit írtál, hanem az, ahogyan írtad. Mindegy is, köszönöm a jelet. És tényleg gyönyörű a lányom, ahogyan minden kisgyerek.

2010. jan. 14. 16:29
Igen, csinálják, és érjék el, amit szeretnének. De sajnálom azokat, akik nem tudnak miatta közlekedni. Nekik is meg kell élni valamiből, amit a 120 ezer forint nem tesz lehetővé.
154. Molyka
2010. jan. 14. 16:19

Köszönöm, tényleg így van!


Sajnos sok "gyerekemnek" van hogy én mondom meg, hogy fogyatékosok, egy-egy olyan megnyilvánulásuk után, amikor egymást kezdik el szidni... Egymásra mondják, hogy "Te hülye fogyatékos" és akkor van az, hogy leülök velük és megbeszéljük, hogy egyrészt nem hülye, másrészt igaz, hogy fogyatékos, ahogyan te is az vagy, de ez nem szitokszó. És akkor csak néznek, hogy a fogyatékos az nem azt jelenti, hogy hülye valaki? Még tán ki is kérik maguknak, hogy ők nem fogyatékosok... És ilyenkor van az, hogy megbeszéljük, hogy nem, akinek a hallása rossz, az hallássérült, az az ember a hallásában fogyatékos, aki a mozgásában, az mozgássérült, aki látásban, látássérült, és szintén fogyatékos. És igen, vannak az értfogyisok, de nekik se olyan bajuk van, hogy hülyék, hanem nehezebben tanulnak, vagy megmaradnak olyan szinten mint egy kicsi gyerek, nekik az agyuk nem működik jól, és ők is fogyatékosok. Onnantól kezdve nincs is probléma azzal, hogy elfogadják, hogy ők maguk is fogyatékosok.

Azért mert fogyatékos valaki még nem kell burokba tartani, nem kell felháborodni ha a köz is azt mondja, hogy a fogyatékos emberek, ahogyan nem kell sajnálni sem, úgy meg pláne nem, hogy ő is érezze, hogy szánalommal vagyunk iránta.

Volt olyan gyerekem, aki 3. osztály elején jött és nem akart dolgozni, mert ő nem tud... kemény harcom volt vele, "rákényszerítettem" hogy csinálja a feladatot, elmondtam neki, hogy ha felnő maximum belérúgnak, senkit nem fog érdekelni az állapota, neki kell megélnie nem segélyekből, hanem tisztességes munkából. Rá 2 hónapra, és azóta is azt mondja: tanárnéni, de jó hogy nem engedte hogy ellustuljak, látom már én is, hogy meg tudom csinálni és milyen ügyes vagyok!

153. Sünciné (válaszként erre: 152. - Panni58)
2010. jan. 14. 16:09
Ez valóban így van! Azért mert egy-két olyan szót írt ami valakinek nem tetszett attól még lehet jó pedagógus! Az ilyen gyerekekkel általában olyanok foglalkoznak akik szívvel - lélekkel csinálják! Ehhez a munkához nagy szükség is van rá!
152. Panni58 (válaszként erre: 150. - 2cb2af252b)
2010. jan. 14. 16:03

Szerintem egy-egy itteni hozzászólás alapján megítélni, hogy valaki jó pedagógus, vagy sem, kissé elhamarkodott dolog.

Ismerek olyan tanárokat (pedagógusnak nem nevezném), aki ugyan soha nem beszél így, de ettől még csapnivaló pedagógus, és mindenkinek az volna a legjobb, ha elhagyná a pályát...

151. Molyka (válaszként erre: 150. - 2cb2af252b)
2010. jan. 14. 15:56

Nem hiszem, hogy bármi olyat mondtam volna. Aki ismer, tudja, hogy állok a gyerekekhez, ha autista, ha értelmi fogyatékos ha akármilyen.

A szülő dolga, hogy nevelje a gyerekét, nem az én dolgom, (lenne) azonban szívesen csinálom.

Akik az ereiket vágták fel, azok nem voltak értfogyik, csak simán hülyegyerekek, olyan értelemben, ahogyan minden szülő rámondja a gyerekére, hogy édes lányom, de hülye vagy!


A mihez tartás végett, imádom a gyerekeimet, és ha valaki bántja őket én vagyok az első, aki kardot ránt értük.


(Gyönyörű a kislányod!)

150. 2cb2af252b (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. jan. 14. 06:22

Gratulálok, kiállítottad a saját szegénységi bizonyítványodat. Ha az én gyerekemet ilyen pedagógus nevelné, minden követ megmozgatnék a kirúgatásáért.

Az intelligencia nem iskolázottság függvénye, ebből is látszik.

149. Molyka (válaszként erre: 148. - Sajert)
2010. jan. 14. 00:52
Lehet sétálni, gondolják ők... :S Vagy páros, illetve páratlan rendszámú taxit fogni méregdrágán. Döbbenet ami itt folyik!
148. sajert (válaszként erre: 143. - Panni58)
2010. jan. 13. 23:43
Tényleg még az kell, hogy az autókat is leállítsák. A férjem holnap megy először dolgozni ebben az évben, eddig beteg volt (elkapta a drágám a gyerektől a bárányhimlőt). Most jön a pénzkereset, szinte mindennap megy vagy nappalra, vagy éjjelre, vagy éjjel-nappalra. És csak kocsival megközelíthető helyre.
2010. jan. 13. 21:14
egyáltalán enm
2010. jan. 13. 20:30
Nem.
145. Panni58 (válaszként erre: 144. - Molyka)
2010. jan. 13. 19:32
Pedig már úgy tudom, 5000 a felső határ :)
144. Molyka (válaszként erre: 142. - Panni58)
2010. jan. 13. 19:12
Lehetne nekem olyan szakszervezeti vezetőm... Van szakszervezet, de az 3000 Ft-ot tud kicsikarni évente ajándékutalványban! :)
143. Panni58
2010. jan. 13. 19:09

[link]

itt a sztrájk eredménye...

142. Panni58 (válaszként erre: 140. - Sajert)
2010. jan. 13. 18:49
A máv azért sztrájkol, mert van egy feltűnési viszketegségben szenvedő szaxervezeti vezetője, aki szereti, ha beszélnek róla, és nyilatkozhat a sajtónak...
141. Panni58 (válaszként erre: 139. - Sajert)
2010. jan. 13. 18:48

Akkor egy cipőben járunk. :)

Én vidéken voltam egész héten, vittek, de holnap mi lesz? Már a máv is sztrájkol. Eddig 20-25 perc sétával legalább a félóránként a Keletibe menő vonatot el lehetett csípni. De holnap már azt se.

140. sajert
2010. jan. 13. 18:44

Mi köze a MÁVnak a BKV-hoz???????????? Ők most miért is sztrájkolnak holnap??????? Mi az, hogy szolidaritás?? Miért nem a sztrájk elszenvedőivel szolidálnak, azaz az utazóközönséggel?????

Lassan az egész ország sztrájkol, hogy a BKV-sok minél több pénzt vigyenek haza (élén a szakszervezeti vezetőkkel).

139. sajert
2010. jan. 13. 18:17

NEM, sőt a családom egy tagja se ért vele egyet, bár engem most nem érint, mivel gyerekkel vagyok itthon, a férjem meg kocsival jár dolgozni.

A XVII. kerület legszélén lakunk, ahova a madár se jár ilyenkor, még szerencse hogy nem kell menni sehova.

Egyébként a juttatásokért sztrájkolnak, nem a buszok állapota miatt. Ahogy valaki írta, egy átlagosan kereső munkavállaló az SZJA törvény változása miatt kb. 18eFt/hó nettó bér emelkedése lesz eleve.

Mondjuk én a családnak ingyenesen járó bérletet azonnali hatállyal megszüntetném (a nővéremék 31eFt-ot fizetnek ki havonta csak bérletre, ami nem kevés!!).

138. Bcicus
2010. jan. 13. 18:14
Természetesen nem hiszen, kamu indokokkal csinálják.
137. Sünciné (válaszként erre: 125. - 557944d159)
2010. jan. 13. 17:55
Tegyétek!
2010. jan. 13. 17:53

Én is lépek, kimérgelődtem magam :) Most megyek, lefutom a mai adagom, és mosolyogva sexelem magam álomba. Ennyi. Nektek is szép éjszakát, kevés morgással ;)


Sziasztok.

2010. jan. 13. 17:53

Kedves Molyka!

Hidd el nekem, hogy azzal egyetértek, hogy az egyszerű melós embert lenézik és a munkáját semmibe veszik, hiszen olyan hasznosak, mint bárki más és a buszsofőröket szivatják, hiszen nélkülük nem lenne közlekedés. Megértem, hogy dühitő, kérdem én tőled

akik kivülállók vajon mit tegyenek ennek érdekében,

hogy nekik is jobb legyen? Drágár kifejezést inkább mellőzd, mert a helyzet ettől sajnos nem javul.

134. 557944d159 (válaszként erre: 133. - Ca2ffaf6c3)
2010. jan. 13. 17:51
Pá ;)
2010. jan. 13. 17:51

nah pá hölgyek

sok sikert és jussatok el a munkahelyetekre

2010. jan. 13. 17:51
Politikai fórumba nem folyok bele. Látok benne rációt, ill a hozzászólásban, de ha elkezdem, csúnya sírás lesz. Inkább maradjunk meg azért, amiért jöttünk. Sztrájkoljunk :)
131. 557944d159 (válaszként erre: 128. - Molyka)
2010. jan. 13. 17:49
Én annyira jó voltam, hogy a 4 sávos úton keresztbe átsuhanva elértem egy kóbor buszt. Így csak feleannyit gyalogoltam,mint nélküle..yes ;)
130. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 127. - Danatus)
2010. jan. 13. 17:48
:-(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook