Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül hagyni egy gyereket az autóban?! fórum

Egyedül hagyni egy gyereket az autóban?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyedül hagyni egy gyereket az autóban?!

1 2 3 4 5
52. elbb (válaszként erre: 51. - Mytusz)
2014. febr. 12. 21:00
Igen, én is veszélyeztetésnek gondolom. És hiszem, hogy egy ilyen bejelentés során történik is valami. Csak legyen is ilyen ember, aki bejelenti. Sajnos inkább tapasztalom azt, hogy az emberek a saját ajtóig látnak és hallanak.
51. Mytusz
2014. febr. 12. 20:56

Ne etessétek már ezt a 87-es trollt :).

Szánalmas volt eddig is ez az ostobácska szövegelése, de ez a "hova ér a kezem" már röhej.

Mondjuk látom, gkreka kitalálta gyorsan, hova :).


Szóval, témánál maradva, sajnos nem tudom, milyen jogszabály van érvényben Magyarországon egy hasonló esetre, ha valaki felügyelet nélkül hagyja a babát, de azt gondolom, ez veszélyeztetésnek számít. Én még hasonlót sem láttam szerencsére, de feljelentést tennék, ha ilyenbe botlanék. (Sose történjen ilyen.)

50. elbb
2014. febr. 12. 19:55

El, mert érdekes volt a cikk is, de sajnos a te személyeskedésed elvitte a témát más irányba.



Ezt a videót anno én is megnéztem, és hiába tudtam, hogy csak megrendezett, a hatása alatt voltam napokig.

Nem tudom én mit tennék ilyen esetben.

Azért nem az a jellemző, hogy valaki ilyen miatt bejelentést tesz a rendőrségen. Pedig talán az lenne a jó megoldás. Hiszen, sokan még arról sem vesznek tudomást, ha a szomszédban verik a gyereket és az hozzá áthallatszik. Érdekelne, mondjuk egy rendőr tapasztalat, hogy vannak-e ilyen irányú bejelentések.

2014. febr. 12. 16:50
hova utazol 25 órát? Csak nem a nevedre? :)
2014. febr. 12. 16:24

Én is végigolvastam a hámos témát.Nekem ikreim vannak,nagyvárosban lakunk,mégsem használtunk hámot!Valahogy nem tetszik.Nem, nem szaladtak ki a kocsik elé.

Azt az anyát, aki pedig magára hagyja gyermekét az autóban.....nos az a minimum, hogy elvenném tőle a gyereket!

2014. febr. 12. 16:06

Nem tudom, mit szólna, ha elvennék tőle a gyereket. Ugyanis az ilyen anya felelőtlen. És ha épp senki nem áll meg a baba mellett, amikor annak bármire szüksége lenne?

Bele se merek gondolni, milyen esetekben hagyja még magára.

46. Kangaroo Island (válaszként erre: 44. - Youlcsi)
2014. febr. 12. 15:04
bele se merek gondolni :D
45. Kangaroo Island (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2014. febr. 12. 15:01
nyilván, és aki nomád az biztos otthon se tudja megadni a megfelelő körülményeket és nem adatja be a megfelelő védőoltásokat és el kell venni tőle a gyereket, mert csak veszélyezteti, de ezt csak onnan vezette ugye le, hogy kendőben hordozza...
44. youlcsi (válaszként erre: 43. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 15:00

simán... gondolj bele, felcsúszott volna a nyakára és megfullad :o jaj-jaj, mi lett volna...

:D

43. Kangaroo Island (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2014. febr. 12. 14:59
szívtelen vagy te is :D
42. Dinkaanyu (válaszként erre: 36. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 14:53
Teljesen igazat kell,hogy adjak.Az én nagyobbik fiam egy menekülő művész.A babakocsit utálta mióta csak jár.Volt rá már sajnos példa,hogy elszökött mellőlünk,nem kívánom azokat a perceket senkinek mire meglett.Nekem nincs sajnos hámom,de ha lenne használnám.
2014. febr. 12. 14:50
amúgy nekünk nem volt hámunk. én szimplán egy hosszú sálat kötöttem a derekára :D
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 14:50

:)

azon gondolkodtam, hogy aki meg kendőzik, akkor az meg nyilván elmaradott nomád... :D

39. Kangaroo Island (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2014. febr. 12. 14:48
ááá, már befejeztem :-D csak annyira felbosszantott az értetlenség
38. youlcsi (válaszként erre: 36. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 14:46
jajj, te meg minek magyarázkodsz? akinek előítéletei vannak, annak úgyis hiába :o
37. youlcsi (válaszként erre: 28. - 72497ec515)
2014. febr. 12. 14:42

???


az ilyen előítéletek miatt sokan nem merik használni, pedig jó dolog... akkor a kiságyra is azt gondolod, hogy ketrecben tartják a babát, mint az állatokat???

2014. febr. 12. 14:41

Igen, nekem így jobb, nagyobb biztonságban érzem, és nem hiszem, hogy elítélendő lenne amiért féltem a helyzettől és ezt tartom jó megoldásnak, a gyerek sincs annyira korlátozva, nem nyűglődik babakocsiban és húzza ki magát a kezemből, mert ő szaladni akar, hanem mehet amerre akar, és engem sem készít ki a nyűglődéssel a 25 órás repülőút alatt hanem nyugodtabban tudunk lenni.

Hozzáteszem 2x fordult elő a 3 év alatt hogy használtuk, nem ez a napi rutin.

De nem fecsérlem tovább a szót, mert felesleges, nekem ez a jó, másnak más. Az elítélendő ami a gyereknek káros, nem ez, mert ez baromira nem káros, csak a felnőttek gondolják, hogy olyan, mint egy állat sétáltatása, a gyerek játéknak veszi, minden gyerek játszik lovacskásat, kiskutyásat, hogy ő a ló, kutya, cica, akármi...az én gyerekem is lovacskásat játszott amikor rajta volt a hám.

35. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 34. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 14:25
Én a 1,5 éves gyerekemet amikor Floridaba mentünk inkább kenguruba raktam és húzram magammal a kis böröndöt átszállásnál,leszállásnál meg a két bacott nagyot, minthogy hàmba rakjam, fel se merült bennem ilyen, ezen kivül még 2x repultem vele és akkorsem raktam volna rá hámot.. De a te dolgod, ha neked így jobb , tedd azt
2014. febr. 12. 14:09
ha picike akkor nyilván kocsiban van, de egy nagyobb gyereket aki nem biztos hogy kézen fogva szeretne menni, babakocsiban meg végképp nem, mivel 1,5 éves kora óta nem babakocsizik, szaladgálni akar, ide-oda menni, nem egyszerű a 30 kg-s bőröndök cipelése mellett kordában tartani, de neked biztos könnyedén menne, ítélj csak nyugodtan másokat és gratulálj. Majd ha hasonló helyzetben leszel gondolj arra milyen jó lenne egy babaHÁM, mert ez HÁM és nem póráz, mivel a kutyahám sem a nyakánál van, hanem a mellkasán, ezért hívják hámnak, a póráz a nyakán van. Megjegyzem, hogy pl. Svájcban a hegyi kilátókon a legtöbb gyereken hám van, biztos minden szülő egy aberrált állat, amiért nem akarja, hogy 2-3000 méterről zuhanjon a gyereke. Pontosan azért van korlátozva, mert szeretem és a biztonságát szolgálom amikor tudom, hogy becsekkolni, repjegyeket, útleveleket elővenni, bőröndöt cipelni kell, nem tudom fogni a kezét mindig, nem tudok mindig 100%-osan rá figyelni. És mint írtam, ez nem mindennapos, de minek is járatom a számat, mikor ragaszkodsz a saját értetlenségedhez.
33. Kangaroo Island (válaszként erre: 31. - Cucicsillag)
2014. febr. 12. 13:41
Ennyi...aki meg ősanya, az meg hagyja el nyugodtan a gyerekét. Mi viszonylag sokat utazunk, és pl. egy forgalmasabb külföldi reptéren okosabb a hám használata, mintsem elhagyni a gyereket.
2014. febr. 12. 13:33
Teljesenigazad van!
2014. febr. 12. 13:33
Masik felmerult tema, a "poraz" normalis neven babaham. Bizonyos gyerkocok eseteben indokoltnak talalom a hasznalatat, sokkal inkabb,minthgy kiszaladjon a gyerekem egy auto ele. Plane, ha tobb gyerek van vagy ikrek, ahanyan vannak ,annyifele es anyu kezeben a babakocsi es/vagy bevasarlokocsi, akkor nemtom hanyadik kezevel fogna a 3 -4-5 gyereket...
2014. febr. 12. 13:30

Felelotlensegnek tartom. Nem olvastam vegig egy hsz-t sem, ugyhgy anelkul irom, amit irok.

"Okos" anyu valaszara... oke, hgy megall ebedert, de teszem azt tortenik vele vmi, leutik, fejere esik egy tegla, rosszul lesz, baaaarmi, akkor siman tullepi az altala felallitott 5 perces hataridot. A kicsirol meg senki nem tud, mire vki eszreveszi, lehet mar keso. Ugyhgy teljesen igazat adok.

Aki nem tudja felvallalni, hgy a gyerkoc 24/24 az inkabb ne vallalja.

2014. febr. 12. 13:26

Nos, én is láttam, eleinte megütköztem rajta, de el kell mondanom,hogy van olyan gyerek, akit sokkal biztonságosabb egy ilyen szerkezettel "magához láncolnia" a szülőnek, mert a gyerek Hudini reinkarnációja.

És akkor már inkább így, mint magára hagyni egy zárt autóban.

28. 72497ec515 (válaszként erre: 26. - Kangaroo Island)
2014. febr. 12. 13:14
Gratulálok hozzá,mint egy állatot :(
2014. febr. 12. 12:50

nagybevasarlasbol hazefele, hatul a 10 honapos, es a ket es fel eves. tok jol birtak a bevasarlast, sot a postara bemenest is, es az ujsagosnal megallast es kiszallast es ezt parszor. megallok a zoldsegesnel, leallitom a kocsit, nyitva hagyom az autot (nem zarom kulcsra), bemegyek a zoldsegesehz. megveszem ami kell. neha 5-10 percet is ment maradok. de kb ket meterre vagyok a kocsitol, ralatok vegig, sot, ha nem alszanak, kommunikalok is veluk.

meg szerencse, h meg lehet allni a bolt elott parhuzamosan az uzlettel. szoval igen, bent maradnak addig. olyan helyen nem hagyom oket, ahol nem latok rajuk.

2014. febr. 12. 12:48
a babahámnak köze nincs ehhez a témához, de mindegy. hozzáteszem az én gyerekemnek is van, szökő évente egyszer használjuk, de akkor jó szolgálatot tesz, jobb mintha eltűnne a tömegben, baja nem lesz tőle.
25. 72497ec515 (válaszként erre: 24. - Hanyatka85)
2014. febr. 12. 12:33
az a poén hogy amikor én születtem ez nagy divat volt , kint voltak a bolt előtt a gyerekek babakocsistul de soha senki nem tűnt el, mondjuk az más világ volt,én sosem tenném az biztos
2014. febr. 12. 12:10
Itt az egyesült királyságban nagyon gyakori hogy kocsiba,babakocsiban kint hagyják a gyerkőcöket.Az agyam el dobom én is..én sosem tudnék ilyen felelőtlen lenni.
2014. febr. 12. 11:54
tél van:) nyár sincs
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook