Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyivel nehezebb két gyereket egyedül nevelni, mint egyet? fórum

Mennyivel nehezebb két gyereket egyedül nevelni, mint egyet? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 8. 17:25

Én is egyedül nevelem a két kisfiamat. A kicsi 4 lesz augusztusban, a nagy 6 lesz decemberben. Nem egyszerű velük. Az apjukkal azért vagyunk külön, mert minduntalan eljátszotta a pénzünket, és 3 éve azt mondtam, hogy elég, takarodjon innen. A gyermektartást megelőlegezéssel kapom. Most van egy nője, aki lehet már meg is szülte a közös gyereküket. Nem értem őt. Számítani nem nagyon lehet rá, külön kell többször szólni neki, hogy akkor vigye el őket, ha már megígérte nekik.


Sokan írtátok azt, hogy majd lesz az embernek új párja, aki elfogadja ezt az egészet. Hát nem tudom kinek mennyi lehetősége marad arra, vagy egyáltalán akarat ereje, hogy még párt is keressen magának. Ahogy én látom a kétgyermekes egyedülálló anyukák igencsak meg vannak bélyegezve, mind a férfiak, mind a társadalom által.

A szüleim szerencsére még megvannak, segítenek, de pl. a két gyerekre egyszerre nem szeretnek vigyázni, ehhez már ők is öregek. Így ha esetleg az éves hajtás közben szeretném kiereszteni a gőzt egy egyhetes valamin akkor kb. 1,5-2 hónapig kell szerveznem hoyg kit hova meddig meg hogy. És még így is előfordul, hogy hazatértem előtt szólnak, hogy jöjjek inkább hamarabb haza... Szóval nem tudom.

Aztán van az, hogy az emberhez szögezik a kérdést, vagy csak a kijelentést, hogy ne most akarjál már élni...Hát én sem akartam mindkét gyereket, de az abortusz lehetőségére meg egyenesen legyilkosozzák az embert. Pedig ha megnézzük lehet inkább ember életet ment egy ilyen beavatkozás, nem pedig gyilkol. De ez is nézőpont kérdése.


Ha egy gyerekem lenne sokkal könnyebb lenne nekem, mivel egyedül vagyok. Egy gyerek nem kettő, egy gyerekre szívesen vigyáz bárki, egy gyerekkel egyfele kell figyelni. Egy gyerekkel nem kell megvárni bizonyos életkort, hogy mondjuk egyedül (mert hogy egyedül vagy) ki tudj menni velük nyugodtan strandolni és ne kapj szívrohamot az első pillanatba, mert ketten ötfelé akarnak szaladni örömükben.

Az egy gyermeküket egyedül nevelő szülőknek sem egyszerű, de azt hiszem a két gyerek csak fokozza olykor az elkeseredést. Könnyű azt mondani, hogy energiát nyerünk belőlük, ami tény, de ez csak visszatekintve van így, mert az adott percben, amikor valaki meg van zuhanva a teher alatt, akkor nem mindig elég a szerető ölelés.


Azt tudnám mondani, hogy egyetlen gyermekét egyedül nevelő szülő élete nem egyszerű, legyen az férfi vagy nő. Valaki lemond a saját magánéletéről automatikusan, amikor egyedülállóvá válik. Én ezt sem tartom jónak, de ez csak a személyes véleményem.


Elnézést, ha hosszúra sikeredett.

2009. jan. 3. 10:10
szerintem mikor iskolába járnak, akkor sokkal nehezebb
38. c19f5f79fa (válaszként erre: 37. - 9bbaa658f2)
2008. dec. 9. 21:16
A világ pár nélkül is megy nyilvánvalóan tovább.Szerintem aki egyedül nevel gyermeket/gyermekeket alig marad ideje sebeket nyalogatni:) Viszont meg kell azt nyalogatni,mert soha nem gyógyul be;-))
37. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 36. - C19f5f79fa)
2008. dec. 8. 12:31
köszönöm.Bár csak erőt akartam önteni egyesekbe attól,hogy elválik még nem áll meg a világ.Nem szabad a sebeinket nyalogatni inkább előre kell nézni.
36. c19f5f79fa (válaszként erre: 32. - 9bbaa658f2)
2008. dec. 8. 09:38
:-)) Ez nagyon jó,gratulálok!
35. Sz.Csirke (válaszként erre: 33. - 1397c45af7)
2008. dec. 3. 14:50

Koszi hogy irtal, megertem hogy igy erzel.

Cezi apja most mindenkeppen szeretne aktiv reszese lenni a lanya eletenek, csak a pocaklakot nem akarja. De persze en ezt sem veszem keszpenznek, konnyen el tudom kepzelni hogy lassan csak unnepekkor fogja latogatni a lanyat. Mindegy, ez majd kiderul.

34. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - 95897bc429)
2008. dec. 3. 09:34

hát kb ugyanígy :) Állandóan össze viszza nyomkodja a billentyűket, akármit adok a kezébe :)


Tényleg nem akartam bunkó lenni, vagy ilyesmi.

2008. dec. 3. 09:32

Én már régóta olvasója vagyok a naplódnak,Csirke és megdöbbenve tapasztaltam,hogy mi lett a helyzet,mert tényleg csak szép dolgokat írtál a várandósságod alatt...

Hogy milyen lehet két gyereket egyedül nevelni???


Az édesanyám egyedül nevelt fel négyőnket,mert apám meggondolta magát 6 év házasság után....

Nagyon nehéz körülmények között nőttünk fel,mert egy kereset öt emberre,ezt nem kell ragoznom....

Én nem értem,hogy egy édesapa hogy juthat oda,hogy elfordul a saját gyermekétől!!!!

Lassan 20 év után is nagyon fel tudom húzni magam,ha az "apámra" gondolok,pedig évek óta nem beszéltünk,mert szépen kikerül mindenfajta érintkezési lehetőséget kettőnk között.


Szóval teljesen megértem a döntésed,mert a gyereknek a legrosszabb,ha "nincs" apja.

Mi egy idő után úgyis túltesszük magunkat a tönkrement kapcsolaton,de a gyerekeknél ez nem ilyen egyszerű.

Sok erőt és kitartást Cezihez,és ezután már biztosan csak jobb jöhet:-)))

32. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 26. - C19f5f79fa)
2008. dec. 1. 15:56
Én hárommal éltem egyedül évekig,semmi segítséget sem kaptam.Szüleim meghaltak,az apjuk meg nem fizetett és most sem rájuk.Találtam párt aki elfogadott minket.
31. 95897bc429 (válaszként erre: 29. - B2076ec79b)
2008. dec. 1. 14:58

Hát tudod szeretném megérni hogy a lányom 123 éves legyen!


Na de megnézném hogy te hogyan tudsz egy örökké hadonászó és gépelni akaró gyerektől hiba nélkül írni!

Amúgy meg nem haragszok!

30. 95897bc429 (válaszként erre: 28. - Sz.Csirke)
2008. dec. 1. 14:56

Ne add fel a reményt. Még találhatsz magadnak olyan párt, aki elfogadja a lányodat és úgy fogja szeretni mint a sajátját, vagy még jobban.

Csak ne zárkozz be és ne fordulj magadba, ez a lényeg. Most nagyon borúsan látsz mindent tudom, de lesz ennél sokkal de sokkal job is, hidd el!


És most neked van kint valami segítséged, vagy teljesen egyedül vagy a leányzóra? Bocsi ha indiszkrét lennék?

29. b2076ec79b (válaszként erre: 23. - 95897bc429)
2008. dec. 1. 13:45

És te vajon hány éves ilyen idős gyerekkel :DDDDD


Ne haragudj, tudom h elírtad, csak annyira vicces elolvasni,h 123 éves a nagyobbik gyereked :-)


Mégegyszer elnézést mindenkitől a komolytalankodásért :)

2008. nov. 30. 14:04
Nagyon nehez elfogadnom, leginkabb azt, hogy a lanyomnak nem lesz szereto apukaja, mint a tobbieknek. Dehat nincs mit tenni, ez van.
2008. nov. 29. 20:16

nagyon nehéz lehet... már csak a kicsi korkülönbség miatt is...


teljesen megértem a döntésed, de nagyon sajnálom.:(

2008. nov. 29. 17:06
Szerintem két gyermekkel egyedül nagyon nehéz lehet.Én egy kislánnyal vagyok egyedül,de a mamáék segítsége nélkül semmire nem mennék.Jó nálunk apuka is sokat segít.
25. 9cb35398ff (válaszként erre: 22. - Sz.Csirke)
2008. nov. 29. 16:57

Legalább vállalná fel és támogatna, akkor talán más lenne a helyzet, de akkor sem lenne könnyű, míg TE egyedül neveled a gyerekekt és ő csak fizet meg néha elviszi őket láthatásra.

Nagyon sajnálom! Szemetek ezek a pasik:(((

tisztelet a kivételnek...

24. Sz.Csirke (válaszként erre: 23. - 95897bc429)
2008. nov. 29. 15:59
pont most irtam neked:)
2008. nov. 29. 15:53

Sz. CSirke!


Az ereeti kérdésre a válsza igen anygon nehéz. Nekem a nagy 123 éves míg a kicsi 7 hónapos. És tudom hogy nem tudok mindkettőre 100 %-osa odafigyelni.Főleg hogya kicsi egésznapos törődést követel, és a nyga meg elkanászkodott 1-2 hónap alatt, míg nem tudtam rendesen őrá is odafigyelni.

Átérzem a gondodat, és eltudom képzelni milyen nehéz döntés előtt álsz. A szívedet tépik ki azzal ha elveteted, de akkor is ha megtaretod, mert két ici-pici babával egyedül irtózatosan nehéz!

2008. nov. 29. 15:52

Azota mar rengeteget romlott a helyzet, de ez nem tartozik ide. Konyvet irhatnek rola:DDD


Tud a babarol, persze, de nem akarja. Es nem is fizetne ra gyerektartast.

21. bb52f751dd (válaszként erre: 19. - Sz.Csirke)
2008. nov. 29. 15:43
Lehet,hogy jobb is lenne így...a Te helyzetedben..Olvastam a naplódat a kapcsolatotokról,megértem a döntésed.
20. PiciLeány (válaszként erre: 19. - Sz.Csirke)
2008. nov. 29. 15:37
Sajnálom. Tud róla? Nincs esély, hogy változzon?
19. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - Bb52f751dd)
2008. nov. 29. 15:35
Koszonom szepen, de azt hiszem nem vallalom be a masodikat egyedul.
18. Sz.Csirke (válaszként erre: 17. - PiciLeány)
2008. nov. 29. 15:34
En sem ertem, de mar menthetetlen a kapcsolat. Iszonyat melysegekig durvult, pedig szules elottig minden tokeletes volt.
17. PiciLeány (válaszként erre: 13. - Sz.Csirke)
2008. nov. 29. 15:22
Ennyire rossz a helyzet? Éjszaka olvastam a naplódat, nagyon szépen írtál a várandósság alatti időszakról. Hogyan tudott így megváltozni?
2008. nov. 29. 15:15

Én elváltam két gyerekkel, nem könnyű velük egyedül.

Biztos vagyok benne,hogy két gyerekkel dupla olyan nehéz,pláne ha pici és kicsi...Mire a picid megszületik,a nagyobb már lassan a dacos,akaratos korszakába lép,nem lesz könnyű...még eggyel is nehéz...

Kívánok sok türelmet a kicsikhez,és jó egészséget.

2008. nov. 29. 14:54
Biztos sokkal nehezebb.Nekem egy kislányom van de a mai világban még egy gyereket se könnyü felnevelni.
2008. nov. 29. 13:57
Koszonom mindenkinek, igazabol ezt szerettem volna hallani, igy sokat segitettetek.
13. Sz.Csirke (válaszként erre: 10. - 9cb35398ff)
2008. nov. 29. 13:56
Sajnos biztos. Nem lesz a kozelben sem.
12. mama_gold (válaszként erre: 5. - Supin)
2008. nov. 29. 11:58
persze, nem szégyellem, elfogadom, hogy beteg, de nagyon nehéz nekem. Epilepsziás lett 5 és fél évesen, hirtelen minden előzmény nélkül. Nem a nagyrohamos, amit általában ismernek az emberek. Neki kisrohamos epije van. Most 3 gyógyszerrel 2 hónapig volt tünetmentes, most ismét jelentkeztek az "érzések", ő így nevezi. Nem akar ovibajárni:-( Minden elindulás reggel egy tortúra. Férjem sajnos nem segít szinte semmiben:-( Sokszor én is a különélésre voksolok. Így is nehéz, de látod, hogy vannak melletted és mégsem segítenek, majd bele őrülök. Akkor legalább egyedül leszek és tudom, hogy csak magamra számíthatok. Biztosan nagyon nehéz lesz. Bár egyszer már próbáltam, de nem bírtam a picivel, 2 hétig sírt az apja után, aztán felvettük a kapcsolatot (persze én kerestem meg) és pár hónap múlva megint összeköltöztünk.
2008. nov. 29. 09:09

Szerintem sokkal nehezebb 2 gyereket felnevelni,mint egyet,főleg az is számít,hogy mind a 2 picibaba.

Én i egyedül nevelem 2 gyermekemet az egyik 14 éves leányzom és a pici 2 éves lessz ő kisfiú.

De sajna a kisfiamat én is azt mondom,hogy magamnak szűltem ,párom már 1 éve elhagyott minket,vagyis hébe hóba itt él velünk de szeretője van,és így is nagyon nehéz ,hogy a kamasz lányom nem sokat segít:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook