Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedi eset, vagy mindenütt ez van? fórum

Egyedi eset, vagy mindenütt ez van? (beszélgetős fórum)

11. pista55 (válaszként erre: 10. - Liza52)
2010. jún. 26. 10:30
Vannak, csak kevesebben, mert sokan nem kapnak semmilyen támogatást így nem is alkalmazzák őket mint közmunkást.
10. liza52
2010. jún. 26. 10:21
Én csak azt nem értem, hol vannak a nem cigány közmunkások? Azok nem vállalnak munkát? Akkor meg becsüljék meg azt a fehér embert aki dolgozni akar és ne büntessék azzal, hogy egy hétvégi munkanap után csak egy szabadnapot kap, míg a cigány közmunkás kettőt.
2010. jún. 26. 09:38
Ez az egész úgy rossz ahogy van. Én sem értem, hogy miért kell támogatást adni azoknak a cégeknek akik kissebbséget alkalmaznak, hiszen ez csak látszat munkahelyteremtés. Ezzel nem lesz több munkahely. Valakik így is az utcán maradnak. Ezt a pénzt inkább valós munkahelyteremtésre fordíthatnák. Nagyon érdekes az is, hogy miközben több pénzt költenek arra, hogy ilyenfajta munkát adjanak, tűzzel vassal üldözik azokat akik alkalmi munkát vállalnak bejelentés nélkül. Mondhatni miért nem jelenti be az aki dolgoztatni akar? Hát csak azért, mert annyira bonyolult már ez is, hogy inkább nem foglalkozik vele, ha csak néhány napos munkáról van szó, a költség vonzatáról nem is beszélve. Ki érti ezt?
8. d11354fb1f (válaszként erre: 5. - Augustus)
2010. jún. 25. 12:10
jah, dolgozni. De még itthon?... ... ...
2010. jún. 25. 11:37

Azt tudom, ha közmunkást alkalmaznak 300 ezer ft támogatást kapnak.

Ezért van az a helyzet, hogy felveszik a közmunkást, dolgozik egy hónapig és elmegy táppénzre. A poen az, hogy míg le nem tellik a szerződése addig be van osztva dolgozni, még a hét végére is, de mivel táppénzen van nekem kellett bemenni helyette. Szerintem , ha kirakják a szerződés lejárta előtt, megvonják a támogatását.

Felvettek egy 20 éves lányt, élete első munkahelye. Öt napból csak kettőt dolgozott, mert befulladt, valami baja van.

Persze helyette a többinek kell dolgozni.

Nem értem, ez kinek jó? Mert a többi dolgozónak nem. Mindig azt hallom, belefér a munkaidődbe.

2010. jún. 25. 11:26
Sajnos ez sok helyen így van.Lassan már mi leszünk a kissebség.És ez elég elszomorító.Mert amíg egy cigány hivatkozhat a diszkriminációra,addig a magyarnak nyelni kell ha elakarja tartani a családját.Mert jön a már ismert szöveg,ha nem tetszik................................
2010. jún. 25. 11:23
Elhiszem, hogy el vagy keseredve, de nekik is dolgozni kell valahol. Sokszor arra panaszkodnak, hogy nem foglalkoztatják Őket, itt látod megteszik. Lehet, hogy valamilyen támogatást is kapnak utánuk.És inkább ez lehet a kulcs. Az Ő foglalkoztatásuk olcsóbb.
2010. jún. 25. 11:22
Azért van ez így, mert utánad nem jár állami támogatás, utánuk meg igen. És még ők beszélnek negatív diszkriminációról...
2010. jún. 25. 11:22
Ugyan annyit fizetnek mindenkinek.
2. bnedora (válaszként erre: 1. - Liza52)
2010. jún. 25. 11:21
Szia! Talán azért választják őket, hogy nekik kevesebbet keljen fizetniük.
2010. jún. 25. 11:18

Szerintem, illetve a jelenlegi munkahelyemen egyáltalán nem becsülik meg azt aki dolgozik.


A másik problémám, hogy a maszek kft /országos/ előnybe részesíti a közmunkásokat, és a cigányokat.

Félre ne értse senki, nincs bajom velük, de 12 dolgozóból 9-en cigányok. Nem hiszem el, hogy 40-45 éves, mondjuk 1-2 gyereket nevelő fehér anya ne lenne, akinek nagy szüksége lenne a pénzre.

Mi kettőnket a cég az egészségügyből vett át, igy dec.31.-ig alkalmazniuk kell. Utána biztos lecserélnek a kisebbségre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook