Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek? a sok parányi csiga tarolja a virágaimat? tudom a sör de nagyon sok van az egész utca hossza füvön a fenyőkön mindenütt szívnak fórum

Mit tegyek? a sok parányi csiga tarolja a virágaimat? tudom a sör de nagyon sok van az egész utca hossza füvön a fenyőkön mindenütt szívnak (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 29. 20:16
A sörös módszert kipróbáltam, mentek is bele szépen, igaz nem aprók. Az idén összeszedtük, és elvittük a Duna partra, ott elengedtük őket. Persze ezek sem kicsik voltak, csíkos házú és éti csigák. A nagyon aprókkal nem tudom mit lehetne kezdeni.
2012. máj. 29. 19:02

Ezt találtam,bemásolom. Hátha sikerrel jársz.:)


"A remek leíráshoz még annyit tennék hozzá, hogy a csigákat szívesen fogyasztja néhány állat. Ilyen a sün, amely általában olyan kertekben bukkan fel, ahol talál magának búvóhelyet, akad egy rendezetlenebb sarok.

A csirkék, kacsák is szeretik. Az indiai futókacsa még a nagy testű spanyolcsigát is megeszi. Ezekkel az a gond, hogy a növények is csábítóak számukra.

A sörrel töltött csigacsapdáért lelkesedtem, mára már nem így gondolom.

Úgy tűnik, a kertemben leginkább a láncfűrész által okozott fahulladék (fűrészpor?) vált be.

Nagyon hatékony volt a vásárolt csigagranulátum , de féltettem tőle a kutyusomat, és az összes veszélyeztetett növényem védelmére drágának bizonyult.


A házas csigák ellen is lehet használni azokat a védekezési módszereket amelyeket a meztelen csigák ellen.

1-a különféle csapdák. Ez lehet sör csapda, amikor egy konzervdobozba, vagy szűk nyakú, földbe süllyesztett üvegbe sört helyezünk. A csigák szeretik az állott sör szagát, odamennek, belesnek és belefulladnak. A csigák szintén szeretik az uborkahéj, krumplihéj, macska és kutyaeledel szagát, így ezekkel is egy bizonyos helyre lehet csalogatni és összeszedni őket.


2-a földre szórt anyagok. Többféle anyagot szórhatunk a földre, a csiga által támadott növények köré. Ezek az anyagok hozzátapadnak a csiga testéhez, és rendszerint kiszárítják a csigát. Ilyen anyagok a fűrészkorpa, a mészpor, a fenyőtövis, a száraz fahamu. Ezek az anyagok nem ártanak a növényeknek, nem mérgezőek, de vastagabb rétegben elterítve lehetetlené teszik a csigáknak a közlekedést.


3-keritések a csigák ellen. Ezeket virágágyások, eperágyások, vagy kisebb zöldségágyások körbevételre szokták használni. Az ilyen kerítés egyik formája arasznyi magas deszka, amit valami hosszú ideig ragacsosan maradó anyaggal van bekenve. A másik fajta deszka, műanyag , vagy pléhből készül, amire vékony rézlemezből teszünk egy 2 cm széles "abroncsot". Olyan egyszerű kerítést is szoktak alkalmazni ami egy felső részén visszahajlított peremű pléh lemez, de ez nem annyira hatékony.


4-vegyszeres védekezés, ugyanaz a csigadrazsé, ami a meztelen csiga ellen. Mint minden vegyszerrel ezzel is csínján kell bánni."

2012. máj. 29. 19:00
Én most azt a tippet hallottam ha pl zöldségre mennek és eszik, hogy aprora tört tojás héjjat kell leszorni a növény tövébe és akkor nem tudnak rámászni (gondolom szúrja öket). Nálunk az eperre járnak rá szoval ki fogom probálni.
2012. máj. 29. 18:56
Mit tegyek? a sok parányi csiga tarolja a virágaimat? tudom a sör de nagyon sok van az egész utca hossza füvön a fenyőkön mindenütt szívnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook