Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai fórum

Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai

27. 285ef8daf9 (válaszként erre: 26. - Ec33c24929)
2008. dec. 11. 13:30
Lehet hogy épp neked kéne..
26. ec33c24929 (válaszként erre: 24. - 285ef8daf9)
2008. dec. 11. 12:07
nem vetettem ki vele az ékszereket. három-négy napig volt neki érzékeny, már teljesen jó. Lehet, hogy tök jól csinálta neki. Engem csak az zavar, hogy hogy meri vállalni a felelősséget, hogy nincs ott nagykorú a gyerek mellett. Hogy merik bevállalni szülő nélkül. Egyszer valaki csak rájuk borítja az asztalt
25. mothertiger (válaszként erre: 15. - 285ef8daf9)
2008. dec. 11. 11:44

Ilyen öngyújtóval "sterilizálós" tetoválóval már találkoztam én is. Ketten versengtünk egy vendégért. Ő nyert, mivel ingyen ajánlotta fel szolgálatait. Munka közben pipázott, kesztyűjét hol felvette, hol levette, és a már említett öngyújtós technikát alkalmazta, tömött nonfiguratív mintát végig egyes tűvel csinált meg; a kontúrtól a színezésig. A vendég közös ismerősünk volt, onnan tudom a történéseket. Persze mondanom se kell, hogy a tetoválás elfertőződött, sűrű, sárga genny szivárgott belőle egy jó ideig, antibiotikumot kellett szednie a srácnak. Kicsit kárörvendő voltam, mert ha egy kis összeget ráfordított volna, akkor normálisan megcsinálom neki a tetkót...


Piercinggel kapcsolatban:

nekem valamikor a stúdióban mondta a piercer (aki az enyémet is szúrta valamikor), hogy sosem szabad olyannal foglalkozni, aki belövi az ékszert. Szó szerint idézem: "aki belövi, az buzi." Hogy ezzel mit akart mondani, azt nem tudom, de láttam már belőtt köldökpiercingeket (!), amiket a rossz belövés miatt egy idő után "kiforrt" a bőr.

2008. dec. 11. 11:16
Kivetetted vele az ékszereket?
23. ec33c24929 (válaszként erre: 20. - 285ef8daf9)
2008. dec. 10. 22:31
Bocsika Miskolcon lakunk, csak amikor készítettem a lapomat akkor Győrben voltunk, aztán azóta elfelejtettem átírni. Miskolcon csinálták. Egyébként nem vettem észre 1 hétig, tényleg, hosszú a haja. Megsem fordult a fejemben, hogy a füleit nézzem.
22. 285ef8daf9 (válaszként erre: 21. - Ee50b7c391)
2008. dec. 10. 18:29

Én itthon dolgozok..

Sokan már nem bíznak a szalonokban,amit valahol meg is értek..

Hát sajnos korán kezdted,szerencse hogy a domestoszos mosással nem ártottatok neki..

2008. dec. 10. 18:16

:-)

Annak idején ,kb 15 éves koromban énis titokban szereztem az első tetkómat.

Anyáék persze nem tudtak róla, azt mondtam elmegyek egy haveromhoz.Moivel elhuzódott a dolog és mivel nem voltam elmenős, csavargós fajta anya aggódott és bejárta értem az egész környéket. Amikor órákkal később hazaértem, kisirt szemmel várt és kérdezte hol voltam.Nem akartam elmondani mert fáj is meg minden, de mivel láttam nagyon aggódik, inkább elmondtam mert jobb ha tudja miontha rosszabbra gondol esetleg.

Na lett is belőle baj, először azt hitte nem is igazi, elkezdte domestosos szivaccsal dörzsölni,hát nem jött le :-)) persze piszkosul fájt,marta nagyon a szer.

Szegény mikor ráeszmélt,hogy tényleg varrva van utána már azárt sirt mert tudta hogy akkor ez most nekem nagyon fájt hogy dörzsölte.

Kénytelen volt belenyugodni, igazából nagyon mást ugy sem tudott tenni.

Azóta szaporodtak rajtam a tetkók,szám szeirint 6 db van rajta ha a kozmetikai tetkókat nem számolom.

Én személy szerint a szerelmese vagyok,és mivel nekem is van egy lányom, előre félek mi lesz ha ő is akar majd. De mivel még csak 5 hós még van időm ezen gondolkodni, de az biztos hogy nem fogom neki tiltani.

Én is elég fiatalon szereztem az elsőt, és elég látványos helyen van a vállamon, de sosem bántam meg.

Azt hiszem próbálom majd azt elérni nála,hogy az elsőt olyan helyre rakassa ahol nem feltétlen látszik mindig és és nem tul nagy felületre.Szeirntem ha nem tiltom, legalábbis remélem akkor majd meg fogja velem beszélni és akkor legalább abban tudok hat rá,hogy hová és mekkorát varrasson.

Perzse vannak szülők akik eleve tiltják az ilyesmit, én nem fogok ezek közé tartozni, hisz én sem bántam meg sose.

Nem feltétlen biztos hogy az a jó megoldás. Sőt az sem biztos hogy mivel nekem sok van ő is akar majd, de benne van a pakliban.


Majd elválik, de egy biztos, csak hivatalos helyen szabad csináltatni(tehát csak szalonban, semmiképp ne házilag :-) mert egy életre szól és ha elszurják akkor az végzetes lehet!!!!

20. 285ef8daf9 (válaszként erre: 18. - Ec33c24929)
2008. dec. 10. 17:50

Az alatt az 1 hét alatt nem vetted észre,hogy van plusz 1 a fülében?

Sajnos ez a tipikus kor 15évtől..Kamasz..

Kivetetted vele?

Néztem Győrben laktok..Hihetetlen hogy egy plázában szalonban ezt így megcsinálják,ez borzasztó!

Mindenképp látogasd meg az a vállalkozó kedvű embert aki ezt csinálta,és vond kérdőre...

2008. dec. 10. 16:52
amit én fúrattam neki az még 6 hetes korában került a fülébe.
2008. dec. 10. 16:51
én fúrattam orvossal neki az eredeti kettőt. most 2 héttel ezelőtt fúratott titokban magának egyet és rá egy hétre még kettőt. nyáron volt 15 éves a lányom.
17. 285ef8daf9 (válaszként erre: 16. - Ec33c24929)
2008. dec. 10. 16:15

Te engedted neki a gyerek kora utáni 1-et?

Mennyi idős a lányod?

2008. dec. 10. 13:16
Nem egyszerre csináltata, 2 volt gyerekkorától utána most 1-et és rá egy hétre még2-őt és tetoválós szalonban a Plázában. Elláták mindenféle utasítással, hogy hogyan kell mindennap fertőtleníten. Én csak fel vagyok háborodva, hogy egy felnőt hogy tehet ilyet? ha már a gyereknek nincs ennyi esze?
15. 285ef8daf9 (válaszként erre: 14. - Mothertiger)
2008. dec. 10. 11:29

Igen sajnos ez így van..

Ilyenkor szokott előkerülni a zsákvarró tű és az öngyujtó is ha nincs pénz szakemberre...

Úgy vannak vele ha már bent van anyu már nem csinálhat semmit..

És sajnos sok szülő tényleg szemet huny a dolog felett félve,hogy újra megcsinálják..

Pedig ki kell vetetni velük,és azonnal bőrgyógyászat,fülészet..

Az orvos bizony sokkal durvábban elmondja milyen betegségeket szerezhet így...

Hepatitis c,vérmérgezés sőt még akár vérbe kerülő egyéb baktériumok amik csak sokkal késöbb jelentkeznek!

A szülők ha esetleg mégis úgy döntenek,hogy ezt engedik,menjenek a gyerekkel (16éves kortól!!!!)

Amire figyeljenek a tü ne egy sterilizáló gépből kerüljön elő!Rendes csomagolt steril tűt használjon a szakember...A felületet fertőtlenítse,az eszközöket is..

Szúrás elött mosson kezet,fertőtlenítse a kezét,huzzon gumikesztyűt..A fogó amivel dolgozik egy sterilizáló gépből vagy sterilizáló folyadékból kerüljön elő,és fertőtlenitse azt is..

A hely tisztaságát is nézzük...

És az ékszer is ne a polcról vagy a kirakatból kerüljön elő hanem szintén fertőtlenítve legyen...

Ha így döntünk ne azt nézzük minél olcsobb legyen hanem ha drágább is de profi!

Ha lehet ne belövő pisztollyal dolgozzon,az orrnál,fülnél töri a porcot csúnya dolgokat hagyva maga után..

Tetováló szalon erre a leg alkalmasabb....

2008. dec. 10. 11:14
Az a baj, hogy a mostani gyerekek egymással versengve teszik tönkre az egészségüket, csak mert nehogy már jobb legyen (több legyen) a másiknak...:(((
13. 285ef8daf9 (válaszként erre: 11. - Ec33c24929)
2008. dec. 10. 11:09

Hát a piercingnél,sajnos nincs olyan szövetség mint a tetoválóknál..

Viszont menj el oda ahol ezt csinálták,és kérdezd meg az illetötől,hogy milyen alapon tett a gyerek fülébe ennyi ékszert,merthogy elvileg ennyit szúrni egyszerre nem is szabad!

A gyerekkel vetesd ki az ékszereket,végig gyulladhat a füle...Ha csak egy van félreszurva,az a többinél is komoly gyulladást okozhat!

A "szakembertől" kérj olyan papírt ami egy nyomtatvány szülőknek..ha nincs neki ilyesz rá hogy feljelented!

Amit meg is tehetsz,de sajnos a magyar rendőrség ezzel nem foglalkozik...

Szóval piercingnél ez egy patt helyzet..

De a leg lényegesebb hogy az ékszerek kikerüljenek a lányod füléből és egyszerre egy maradjon..

Sajnos még mindíg benne van a pakliban,hogy elmegy máshová és beszuratja...

Próbáld elmondani neki hogy mekkora kárt okozhat vele magának,esetleg olvastasd el vele amit itt leírtam a kockázatokról hátha hatásos..

2008. dec. 10. 10:46
Mmorci, mi a szabály? Jól meg kell húzgálni a kislány fülét!:))) Hol csinálták neki? Piercer szúrta, vagy kozmetikus csinálta?
2008. dec. 10. 08:40

Szia Annamária!

Érdeklődnék tőled, hogy mi a szabály. A lányom hazajött 2 helyett 5 lyukkal a fülében. Szülő nélkül gyereknek szúrhatnak lyukat a fülébe?

Kösz!!

2008. dec. 8. 10:52

szia annamari!!!


köszönöm szépen!!!

megmondom neki!!!

és szivből kivánok neked is sikeres lombikozást!!!

és kivánom hogy neked is sikerüljön a baba/babák!!

én nem adom fel!!!

9. 285ef8daf9 (válaszként erre: 5. - Zsanetta)
2008. dec. 8. 08:26

Szia.

Gratulálok a párodhoz,és szívből kívánok sok sikert a babához,nekem is csak így lehet!

8. 285ef8daf9 (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2008. dec. 8. 08:24

Szia.

Ennyi idő alatt még nem szabadna hogy kopjon..

Lehet hogy nem került elég mélyre anno a festék,de ha ez számodra túl zavaró,akkor üttesd át..

Viszont nem árt tudni,hogy a bőr a sok át tetoválás során hegesedig,egy idő után nagyon érzékeny lesz,és a festéket sem úgy veszi majd ahogy kell..

Sajnos sok tetováló használ olcsó festéket,ezzel is növelve a bevételét..De a laikusok nem értenek a festékekhez,számomra ez az igazán bosszantó...

7. 285ef8daf9 (válaszként erre: 3. - 115c013715)
2008. dec. 8. 08:20

Szia.

Én ugy tudom,hogy nem,de ebben erősítsen meg egy akupunktőr is,hogy biztos lehess benne..

6. 285ef8daf9 (válaszként erre: 2. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 8. 08:19

Szia.

Hát megfakul valamennyire ez tény,de el nem mosódik..

Ez a fakulás persze függ nagyon sok mindentől..

Például nap,szoli,amikor a bőr kicsit pirul leég,ilyenkor a hámlással börrétegeket veszítünk..

De én 10-en évekről beszélek.Ha a festék rendesen a helyén van a halványulás nagyon sokára látszik..


Fájdalomcsillapítás létezik és mostmár van egy nagyon szuper fájdalomcsillapító olaj amivel szinte semmit nem érzel..Még kevesen ismerik,kevesen használják..

2008. dec. 7. 14:21

teljes mertekben egyet ertek veled.ha ilyen tetovalok vannak akik penzert barmit ratetovalnak fiatalokra,azt meg kell akadajozni hogy tovabbra is tetovalhasson.nekem ketto van a parom csinalta,o reggebben rengeteget tetovalt.a legutolsot tegnap csinaltaí az egész oldalamra.

nagyon szép lett.és megérte mert ez egyí emlék tole és mindig eszembe jut és mert a babéim emléke is ott van,kuzdok értuk és az elso lombik nem sikerult,ez a virág nekik is készult.

2008. dec. 7. 12:15
Van egy nonfiguratív tetoválásom kb 3 éve a bokámon. Mennyi idő után kell újraüttetni? Mert látszik azért, h már nem olyan fekete, mint rég...
2008. dec. 7. 11:45
Szia, szeretnék kérdezni valamit. A fül végig lyukasztása nem "rontja el" az akupunktúrás pontokat, csakrákat stb.?
2008. dec. 7. 11:22

Nagyont tetszett a cikked, nagyon tanulságos.


Lenne két kérdésem a tetoválásokkal kapcsolatban.

1. Azt hallottam, hogy a tetoválások az idő múlásával elmosódnak. Kiváncsi lennék, mennyi ebben az igazság.

2. Tudom, hogy a tetoválás fájdalommal jár, amelynek a mértéke persze szubjektív. Milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra?


Előre is köszönöm.

2008. dec. 7. 11:03
Ma már tekintet nélkül a korra, 18 év alatt is tetoválnak. Egy ziherejsztű megoldás, hogy egymás között "piercinget szúrjanak". Nem gondolva az ezáltal okozott fertőzésre, és annak továbbterjedésére...

Ugrás a teljes írásra: Egy tetoválás és piercing szakértő tanácsai

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook