Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kamasz kálváriája fórum

Egy kamasz kálváriája (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. trapiti (válaszként erre: 10. - Nyanyus69)
2011. júl. 28. 13:41

Én is hívtam már rendőrt a környékünkön bandázgató, játszóteret összerondító, iskolában bukdácsoló, bandára... és bármikor újra megteszem, ha azt látom hogy a mások által létrehozott értékeket teszik tönkre.

Le kellene kötni az energiáikat, tanulás, sport, munka stb. estére örüljön hogy mozogni bír, aztán nem csinál unalmában marhaságokat... és ez bizony a szülő dolga.

13. nyanyus69 (válaszként erre: 8. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 13:39

Van egy 15 és egy 23 évesem...nem tökéletesek, sőt én is voltam már behívva az egyik miatt.

Nem haltunk bele...:)

2011. júl. 28. 13:39

Azért nem jellemző, hogy minden kamasz ilyen ügyekbe keveredik. Nálunk is ülnek a játszótéren, bandában a tinik, de ha nincs velük semmi baj, akkor nincs is ennek semmiféle következménye.

A graffitit pedig szemléld a másik oldalról is. Neked lehet, hogy gyerekes csíny, de biztos nem örülnél, ha mondjuk reggelre a frissen festett házadat összefirkálnák.

11. trapiti (válaszként erre: 8. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 13:38
Én emlékszem milyen volt kamasznak lenni... nem vagy Te túlságosan elnéző a gyerekkel? Nem ez vezetett már el idáig is? Miért normális dolog hogy 15-20 kamasz együtt lófrál, rongál, bemegy lezárt iskolába stb??? Miért normális/elfogadható ha egy gyerek nem tanul, évet ismétel??? Engem anno ennek a töredékért megnyúztak volna, és jól tették.
2011. júl. 28. 13:36

Én értem, hogy a gyereket "védeni kell, de szerintem egy 16-18 éves már nem az...és igazuk van a többieknek, ha szerencséd van, tanul ebből az esetből, és nem tovább bandázza az életét..

Most is lehet sportolni, tanulni, diákmunka is akad..

Hidd el nem lesz baja...csak akkor, ha ezt az életet folytatja.

Ha az én kerítésemnél bandázna egy csapat majdnem-felnőtt, és firkálgatnának....na..:)))

9. Gepárd1962 (válaszként erre: 8. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 13:36

Nekem is fájt, amikor szembesítettek, hogy a gyerekem nem tökéletes! Szerintem a véleményeket ne támadásnak vedd, hanem gondolkodtasson el!

Sok sikert kívánok, szívből!

2011. júl. 28. 13:33
Oké, akkor mindenkinek hasonló dolgot kívánok, éljétek át TI is ugyanezt!! Könnyű más fölött ítélkezni. Én először magamba szoktam mélyedni, hogy adott eset, hogyan érintene. Nem együtt sírást kértem, de ez jellemző, hogy mi felnőttek (itt is tisztelet a kivételnek) elfelejtjük, hogy milyen volt kamasznak, gyereknek lenni. Nem azt mondtam, hogy szó nélkül kell hagyni, de ezt túlzásnak tartom!!
7. Gepárd1962 (válaszként erre: 1. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 13:30

Teljes mértékben megértelek, nekem is a kisebbik gyerekem kamasz (van épp elég "tennivaló" ebben a korosztályban). Sajnos azt tudni kell, hogy a graffiti, mint olyan büntetendő. Hogy mi a véleményem, az egy más dolog, tényleg irritálhatja az embert, hogy sokkal veszélyesebb "bűnözők" téblábolnak itt-ott.

Viszont lásd a jó oldalát, egy olyan stádiumban van a gyereked, (akár ezeknek az ügyeknek a kapcsán) amikor minden jóra fordítható. Mert, hogy őszinte legyek, ezek a dolgok más irányba is fordulhattak volna (isten ments') mégis felhívás a szülő részére, hogy most kell közbelépni.

Megértem a gyerekes csínyeket, én is "kamasz-anyuka" vagyok és mikor a barátnőm elmondta őszintén a véleményét, porig sújtott, de beláttam, igaza van.

Tekintsd ezt úgy, hogy ezek az intézkedések arra jók, hogy elejét vegyék, hogy a gyerek "rossz társaság" hatására még komolyabb ügyekbe keveredjen.

Mindennek megvan a miértje, tisztában kell lennie neki is, hogy meddig mehet el a "gyerekes csíny", akár igazságosnak érezzük, akár nem....

Lehet, hogy ezen ügyek kapcsán "válik felnőtté"....

6. kisj
2011. júl. 28. 13:24
csak ismételni tudnám a két előttem szólót
5. trapiti (válaszként erre: 4. - Mikebubu)
2011. júl. 28. 13:23

Nekem is hasonló benyomásaim vannak...

Nem tanul, bandázik. Ahogy írod, jó gyerek, mégis minden téren gond van vele. Már ne is haragudj, de elsősorban a Ti felelősségetek, hogy mivé vált/válik.

Miért kellene megteremteni a városnak, hogy 15-20 gyerek együtt bandázhasson??? Így is csak a baj van belőle. 18 éves korban ideje szembesülni azzal, hogy az ember tetteinek következményei vannak... én pl. biztosan elküldtem volna dolgozni nyárra, hogy ne legyen ideje hülyeségekre és hogy kapjon egy kis ízelítőt abból, milyen élete lesz ha nem tanul. Mert ugye egy fiatal vagy tanul, vagy dolgozik de semmitteni és baromságokat csinálni nem lehet - szerintem legalábbis. Lehet az iskolát és a lehetőségeit is jobban értékelné.

Bűnöző egyébként biztosan nem egy szabálysértési eljárástól lesz valaki. Ha Ti enm tudjátok kordában tartani, akkor épp ideje, hogy rendőrrel-bíróval találja szemben magát. Ha ezek a dolgok következmények nélkül maradnak később egyre nagyobb balhéi lesznek.


Nem tartozik szorosan ide, csak eszembe jutott az esetről:

Nemrégiben egy bankrablásért elítélt feküdt nálunk az osztályon, anyukájának megengedték hogy látogassa. Anyuka idős néni, ott sírdogál, milyen jó gyerek is az Ő fiacskája és mennyire ártatlan is volt... mitől is olyan jó gyerek? És ki is a felelős azért hogy ilyenné vált? A szülő, és egy bizonyos kor után a gyerek. Nem a jegyző, a bíró, a rendőr... kár elhitetni egy kamasszal hogy a tetteiért bárki más felelős rajta kívül, mert bűnbak mindig akad, de Ő fogja elcse**ni az életét...

2011. júl. 28. 13:13

Egyetértek az előttem szólókkal. Nem fog börtönbe kerülni, valószínűleg nyoma sem marad majd a tettének. De igen, járja végig a hercehurcát, sírjon miatta, és rágja át magában százszor. Kegyetlenségnek hangzik, de meg kell tanulja mi minek a következménye. Azt írtad, te leve erre nevelted. Ám rögvest ott az ellentmondás, amikor megkérted az iskola igazgatónőjét, hogy engedélyezze az évismétlést: gyakorlatilag következmény nélkül maradt az elmúlt évi nem tanulása, jár szépen tovább suliba, anyuék fizetik, bandázok, és majd lesz valahogy.

Élje át amit át kell.

3. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 13:02

a graffiti szándékos romgálás, a Btk (büntető törvénykönyv) büntetni rendeli, így a rendőrség KÖTELES eljárni a jelen törvények értelmében. Szabálysértési ügyben is köteles az illetékes hatóság (jegyző) eljárni, még ha az utcában lakik akkor is.

Ezek nem eget rengető cselekmények, valószínű, hogy megrovás vagy hasonló eredménye lesz, nem fogják a gyereket láncra verve a Bastille-be vinni, viszont arra pont jók, hogy elgondolkodjon azon, hogy elég jó-e a társaság, akikkel lóg, ill. azon is, hogy a graffiti nem minden szemszögből művészet...

2. 223cf40dc0 (válaszként erre: 1. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 13:02
el kell menni a meghallgatásra, szembesítésre, akármire és mindezt, amit itt leírtál szép nyugodtan, megfelelő hangnemben el kell ismételni - talán a felsőbb "hatóságok" megértőbbek lesznek az ügyben, hiszen mégsem a ti utcátokból valók, talán mint kívülállók nagyobb belátással bírnak :)
2011. júl. 28. 12:51

Üdv Mindenkinek! Teljes elkeseredésemben írok, mert úgy érzem beleőrülök ebbe, amibe kerültünk. A nagyobbik fiúnk februárban lesz 18 éves, és most két rendőrségi ügybe is belekeveredett, ennek a következményein megyünk most végig. Az egyik egy grafitizés volt még kora tavasszal, amit egy cég telephelyének a kerítésére ejtettek meg és közben jött a biztonsági őr, kihívta a rendőröket, akik felvették az adatokat és azt mondták, nem lesz belőle semmi. Fél év múlva megjelentek a háznál a rendőrök, hogy az őrsön elbeszélgetésre jelenjen meg a firka miatt a gyerek a nagykorú képviselőjével, ez az apja volt. Mint kiderült a cég igazgatóját nem is érdekelte a dolog, azzal lett elengedve a fiúnk, hogy egy kis ejnye-bejnyé-vel megússza. Erre a héten kaptuk a megyei rendőrségtől, hogy iratbetekintésre be kell menni az üggyel kapcsolatban, egyébként a Városi Ügyészségre küldi a nyomozati anyagot, és ma jött még egy levél, hogy környezettanulmányt is készítenek. Úgy látom a rendőrök nagyon ráérnek ilyen apró ügyekkel foglalkozni, ahelyett, hogy fülön fogták volna őket és takarítsák le, amit csináltak, aztán viszontlátásra. Ja, és azért annyit megtehettek volna, hogy a kedves szülőknek, mivel ismerjük személyesen is Őket, hiszen ez egy kisváros, szóljanak, hgy figyeljünk oda kicsit jobban (ami nem is olyan egyszerű) a gyerekre.Igaz a fiúnk elmondta, hogy mit csinált, tehát tudtunk róla, de eszembe sem jutott, hogy ebből ügy kerekedik. A másik meg utána történt szintén tavasszal, kb 15-20 gyerek szokott bandázni, szinte minden közterületről elzavarják őket a itt rendőrök, és mivel az egyik általános iskolába, ahová annak idején jártak, le van taposva a kerítés, este oda mentek be. Gondolom, hogy valamelyik lakó volt, aki felhívta a rendőrök figyelmét, akik ki is szálltak, azonban a csapat zöme kiugrált, meg elmenekült, persze a mi fiúnkat, meg még hármat ott értek, igazoltattak és összeszedették velük a szemetet, amit csináltak a többiekkel és ennyi. Azt mondták, azért veszik fel az adatokat, mert ha valami betörés, vagy károkozás történik, legyen kit elővenni. El is mondta itthon a gyerek, gondoltuk akkor ez ennyi, hiszen már több hónapja volt. Két hete a Megyei Bíróságtól kaptunk idézést, szabálysértési ügyben, mert mint kiderült a mi jegyzőnőnk (itt lakik az utcánkban a kedves)hivatalból tett feljelentést, mivel az Önkormányzaté az iskola. Ebben az esetben sem jöttek a rendőrök hozzánk, hogy szóljanak a szülőknek. Nem értem, hogy miért nem teremtik meg a fiataloknak a lehetőséget, ahol együtt lehetnek? Ezek az emberek nem voltak sosem gyerekek, kamaszok? Én nem emlékszem, hogy 15-18 évesen arra figyeltünk volna, hogy ne nevetgéljünk hangosabban, ne dobjuk el a szotyit,stb. Az iskolába meg simán be lehet lépni, mert lyukas a kerítés, miért nem csak figyelmeztették a gyerekeket, meg a szülőket, miért így kell értesülni??? És egyáltalán ezek akkora ügyek, hogy a rendőrségnek és a bíróságnak erre kell fecsérelni az idejét és a pénzét? Annyi ember lop, csal, hazudik Magyarországon, pont ezekkel a gyerekekkel kell emberkedni? Mert ha lopott volna, azt mondom, hogy mindenképpen, meg még meg is nyúzom mellé!! Melyikünk az, aki semmi balhét nem csinált kamaszkorában? Én jó kislány voltam, de én is tudnák, ilyet mondani.

Most azon elmélkedem, hogy megkeresem az iskolája igazgatónőjét, hogy beszéljek vele, nem akarom, hogy más forrásból értesüljön ezekről. A gyerek tanulásával is gondjaink vannak, viszont ragaszkodik ehhez az iskolához, ezért megkértem az igazgatónőt év végén, hogy engedje meg az évismétlést, adjunk a fiúnak még egy esélyt. Mert igazából jó gyerek, csak ez a társaság lehúzta, de én akkor sem érzem ezeket olyan szörnyű bűnnek...Persze ki is maradhatott volna belőlük, de most már benne van nyakig, ezen kell túl lenni. És ami még bánt, hogy látom rajta marja magát, meg sírva fakad, hogy most mi lesz tovább, fél attól is, hogy kivágják az iskolából.Az a baj, hogy szerintem akinek kamasza van tudja, hogy tiltással bizony nem sokra lehet menni, meg nem is akarok mindent a "barátokra" fogni, mert ha valaki nem akar valamit megtenni, akkor nem is fogja, de a hatásukat nagyon érzem...

Úgy szeretném, hogy ez csak egy rossz álom lenne. Nem értem, hogy jutottunk el idáig, amit huszon egy-pár év alatt felépítettem magamban a becsületességről, tisztességről, igazságosságról és ezekről az emberi dolgokról, most megkérdőjelezik emberek, hiszen én ezeket adtam át a gyerekemnek. Nem a szomszédok és az ismerősök előtt szégyenlem, hanem magam előtt nem tudom lerendezni. Mindig azt mondtam a fiamnak, hogy ha teszel valamit és következménye van, vállald, bármi legyen az. De most teljesen összezavarodtam...

Talán az a cél, hogy legyen bűnöző a gyerekből, még akkor is ha nem az? Én sem simogattam meg a fejét ezekért, de azt nem gondoltam, hogy ebben az országban a rendőrségnek és a bíróságnak kell nyomatékosítani, hogy a szülő szava már nem elég a gyerek nevelésben?? Még egyszer nem védem a kamaszokat, mert megérik a pénzüket (persze tisztelet a kivételnek),de ezt túlzásnak tartom.

Üdv!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook