Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! - Kamaszok a gyerekeim fórum

Segítség! - Kamaszok a gyerekeim (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2017. jan. 16. 11:11

Talán még működhet az oldal, bár azóta gondolom a ti kamaszaitok megnőttek.


Szóval 13 éves 14 éves gyerekeknek tényleg naponta el kell mondani hogy sapka sál kesztyű kulcs telefon szemüveg stb...

nem azért nem húz sapkát mert ciki-mert már erre is gondoltam, még felveszi..mert felrakja a többi is...de elfelejti...


mindent elfelejtenek? vagy csak sz.rnak rá?

204. BlueJasmine (válaszként erre: 203. - Petrikek)
2014. jún. 18. 10:59
ja nem hinném, nagyon jól megvagyunk... ők sosem voltak kettesben, mert anyuka kisajátította apukát, még csak egy légtérben sem tartózkodhattak... gyereknek a szobában a helye, a számítógép előtt alapon... na itt nem ez van.. közös programok,stb... eleinte nagyon visszahúzódó, szótlan, csendes gyerek volt, de hogy itt lehet mindent, nagyon átesett a ló túloldalára. és félek,hogy mégjobban át fog. néha-néha,mikor már nagyon flegma, szól neki az apja, de ez ritka... mindig sajnálja az anyja miatt, pedig nem az ő hibája, hogy milyen az anyja...
203. petrikek (válaszként erre: 201. - BlueJasmine)
2014. jún. 14. 17:10
Lehet, hogy rád haragszik... és ezzel bünteti apukát (a harag nem tudatos). Nálunk volt hasonló... nagy vonalakban: férjemmel jött váláskor a kisebbik fia, ketten éltek, bejöttem a képbe én a lányommal... sok cirkusz volt eleinte, de mondhatom, szuper jó kis család lettünk. Remélem rendbe jönnek a dolgaitok...
2014. máj. 18. 10:50
Még majdhogynem meg is dicséri, amikor jön a flegma válasz, vagy hogy paraszt vagy... Nem szeretnék belefolyni, habár mindenki azt mondja, hogy valamilyen jogom van, ha én mosok,főzök,takarítok rá, és mindent meg is teszek érte... De nem érzem úgy, hogy nekem kellene leülnöm vele beszélgetni, hogy figyelj már, Apád nem ezt érdemli!
201. BlueJasmine (válaszként erre: 200. - Petrikek)
2014. máj. 18. 10:49
Anyuka úgymond eladta... Havi x összegű "asszonytartásért" cserébe velünk lehet a gyerek... És utoljára fél éve látták egymást. Ha valami gondja van (csak anyagi), akkor keres bárkit. Viszonylag megviselte a gyereket, de a párom mindent megtesz érte, én is, és nem látjuk különösebben, hogy érdeklődne az Anyukája iránt, vagy fordítva, vagy hogy jelenleg ez viselné meg. Viszont a párom ezért hagy rá sok mindent, ebben biztos vagyok, mert mindig az van, hogy szegény Ő... Régen (amikor eljött otthonról, csak hétvégente volt vele a gyerek, és megértem, hogy akkor próbált kompenzálni, de már nincs miért!) 1 éve velünk lakik, mindent megad neki, és olyan módon bánik/beszél az Apjával, amit nem érdemel! És ez teljesen elmegy a füle mellett!
200. petrikek (válaszként erre: 199. - BlueJasmine)
2014. máj. 18. 10:05
Szülei elváltak vagy meghalt az anyukája? Szerintem apuka részéről ez a viselkedés vagy ráhagyás, meg, hogy mindent megcsinál helyette, ez hála vagy kompenzálás, attól függően, hogy mi történt anyukával.
2014. máj. 5. 11:10

Sziasztok!

Látom már kicsit kihalt ez a fórum, de van egy kis problémám, remélem valaki olvassa...

A páromnak van egy kamasz fia, aki velünk él, és sűrűn akadnak problémák.

Sajnos már nem tudom úgy felfogni, hogy kamasz.

Mindent megkap, visszük mindenhova, mégsem tisztel senkit! Nem kell itthon csinálnia semmit, csak a szobáját rendben tartania, de azt is többnyire az Apja csinálja meg helyette, amivel nem is lenne baj, ha legalább tisztelné! Nem ismeri a kérem és a köszönöm szavakat, mindenkit a személyes csicskájának tekint, és még rosszabb pillanataiban le is parasztozza az Apját, akinek ez el is megy a füle mellett. Már próbáltam beszélni vele, hogy engem nagyon bánt, hogy ennyire nem tiszteli a fiú, és még csak szóvá sem teszi... Ha én leparasztoztam volna Anyumat annak idején... Biztosan visszakézből jön a pofon... Nem azt szeretném, hogy bántsa, hanem hogy egy kicsit nevelje az életre! Nem megy sehova barátokkal, mindig csak Apa,Apa,na meg persze a számítógép... Soha semmiért nincs rászólva, mindent lehet, és ezt ki is használja. Ha éppen éjfélkor támad kedve TV-zni,és Apa mondja, hogy fekvés van, akkor lazán azt mondja, hogy jól van akkor menj lefeküdni, és TV-zik tovább! Szerintem ez az álljon meg a menet kategória... Nehogy már Ő mondja meg felnőtteknek , hogy mit csináljanak! Ezt most túlreagálnám, vagy szerintetek is probléma van? Néha csak viccesen csinálja, pl éjfélkor megkérdezi, hogy tényleg lesz palacsinta?! Apa már áll is neki sütni... Legalább tenné hozzá, hogy köszönöm... De még mindig jobb,mint amikor úgy "kérte", hogy NA,csináld már!...

Várom,hátha valaki tud segíteni... :(

198. petrikek (válaszként erre: 197. - Ágica...)
2013. jún. 13. 20:21

Anyum azt hallotta a rádióba valami gyereknevelős műsorba, hogy a kamaszkori hiszti és a szülők "leszarása" azért történik, mert ilyenkor meg kell, hogy utálják a szüleiket, ahhoz, hogy leválhassanak... egyébként mi is ilyenek voltunk..

Örülj, hogy még csak most. Nekem már a 12 éves lányom olyan flegmán válaszol, hogy tudnám képen törölni. Pedig egy édes kis tündér volt eddig.

197. ágica... (válaszként erre: 196. - 480b578442)
2013. jún. 7. 12:37

Én is csatlakozom .Nagyon nehezen élem meg a mostani állapotot.

Az ikreim 16..lassan 17 évesek és nem tudom már cérnával. A lustaság, trehányság a flegmázás, duzzogás nagyon megy.Nem akarnak semmit csinálni, csak netezni és fetrengni. Ha megkérem valamire őket , akkor megy a hiszti, visszapampogás és már a türelmem elvesztem és vitába torkollik. Nagyon hiányolom a tiszteletet, amit nem értek hogyan vesztettem el.., a férjem szerint azzal, hogy elkényeztettem őket..

2012. máj. 31. 00:28
Nem tudom mennyire él ez a topik de jó, h rátaláltam.Sosem gondoltam volna, h ez velünk is megtörténik de a problémák minket is elértek.Az én lányom 16, lassan 17 lesz, eddig nem volt vele semmi gond, jól tanult, szófogadó gyerek és nagyon jó szülő-gyerek viszony volt, van köztünk.Tudom mikor,kivel merre jár, de mostanában kicsuszik az irányítás a kezemből.Folyton csavarogna, tanulásban rontott mondván minek az és azt hiszem kezd rossz társaságba keveredni és nem tudom, h rángassam ki mert egyszerűen hozzájuk vonzódik, ugy tűnik mintha visszafelé fejlődne és elment volna az esze.Egyik nap ugy eltudok vele beszélgetni mint egy értelmes felnőtt nővel és meg is érti amit mondok,másnap pedig olyan mint egy fiúhiányos fruska.Már én sem tudom mit engedjek meg és mit ne.Egyre nehezebb.
2012. febr. 8. 18:27

a kamaszkort TÚL KELL ÉLNIE a szülőnek úgy, hogy lehetőleg ne okozz végleges és visszavonhatatlan károkat a kapcsolatotokban.

a lényeg: a serdülő nem gonoszságból csinálja, amit csinál, ő nem elkövető, hanem áldozat. dúlnak benne a hormonok, ő sem érti, mi van vele, megérteni és segíteni kell, nem kritizálni, kioktatni, irányítani.

olvass sok Vekerdyt!

2011. okt. 17. 22:17

Sziasztok!

bele olvasgattam a hozzászólásokba, s nosztalgiáztam egy kicsit.

Ó hányszor imádkoztam én, hogy mitévő legyek a gyerekeimmel. Eddig már 4-en repültek ki itthonról. De azért még van mit aggódnom nekem is, hisz még 4 itthon van.

Szóval csak pár tanács: a kamaszokkal nem érdemes vitatkozni. Hisz úgy sem érjük el a vitával, amit szeretnénk, sőt. Sokkal fontosabb, hogy tudatosítsuk bennük, mi akkor is szeretjük, ha esetleg valami rosszat tesz, s hogy hozzánk bármikor fordulhatnak tanácsért. Én mindig azt szoktam mondani, hogy a szülő nem saját maga miatt enged meg vagy éppen tilt meg dolgokat. Csupán a szeretete és a tapasztalata vezérli. Nagyon diplomatikusnak kell lennünk, úgy kell irányítani, hogy azt higgye övé a döntés. Lehet, hogy néha 1-1 csatát elvesztünk, de a háborút a legtöbb esetben a szülő nyeri úgy is.

Egyébként tapasztalatom szerint a fiúkkal könnyebb átvészelni a kamaszkort, mint a lányokkal.

Viszont ha túl jutunk a kamasz koron, akkor sem múlik el az aggódás. Jön a párválasztás,az elengedés, az önálló élet, no meg az unokák.

Szóval amíg élünk, mindig is lesz miért aggódnunk a gyerekeink miatt.:)

De azt hiszem ezt minden anya örömmel vállalja.

193. eb11a53b33 (válaszként erre: 177. - Potyek)
2010. nov. 14. 20:56

Akkor nálunk még 4 év??? :((((


Köszönöm, hogy itt lehetek. Jó látni, hogy nincs egyedül az én dilis kamaszom. 16 és fél éves, de kikészít.

Az, hogy a világ legrosszabb anyja vagyok, az már a legkevesebb, amit kaphatok tőle.

2010. júl. 2. 15:05
Hát én is, de hál Istennek azért a fiammal elég jó a kapcsolatunk, még mindíg sokat beszélgetünk. Csak már nehezen mondja el az őt érintő dolgokat, mint pl. lányok. A cigarettát sem akarta elmondani, de rájöttem, és rákérdeztem. Próbálok nagyon toleráns lenni....
191. mimi10 (válaszként erre: 189. - Jázminhercegnő)
2010. júl. 2. 10:47

Még ketten is nehéz hát még egyedül.

Sajnálom, hogy egyedül vagy.

2010. júl. 1. 16:42

Sziasztok!


Az én fiam még csak 12 éves,de ez már a kiskamasz korba tartozik ha jól tudom.. vannak nálunk is olyan helyzetek ami nem egyszerű.. és gondolom ez még csak fokozódni fog.. örülök hogy van egy ilyen fórum ahol lehet erről beszélni.

GAbi

189. Jázminhercegnő (válaszként erre: 188. - Mimi10)
2010. júl. 1. 12:39
Na mi még nem tartunk itt, de már majdnem... minden héten összetör egy gördeszkát! CSak a lap ami kell rá, annyi mint egy telefon! Már nem tudom finanszírozni. Azért el el meséli kivel mit beszélt, kivel mi történt, ki kivel jár, de otthon szinte semmit nem csinál meg, amit kérek! VAgy elfelejti, vagy inkább ne is csinálta volna meg! Próbálok vele beszélgetni a szexről, de úgy látom ciki neki! Pedig elég liberális szülőnek tartom magam, most azt is megbeszéltük, hogy dohányzik, oké, nem tiltom meg, de otthon nem akarom meglátni. éjszakáig msn-ezik, és ha rászólok, hogy mostmár lefekvés felcsattan, hogy :jóóóóóó! Mivel születésétől egyedül nevelem elég nehéz, pláne hogy apaképe semmi nicns!
188. mimi10
2010. jún. 30. 22:02

ki bírjátok állni?

Nálam az a baj, hogy vannak dolgok amikor mérgembe megbüntetem és rájövök, hogy nem is vele szúrok ki hanem magammal.Na akkor érzem nagyon hülyének magam.

Egyszer olyan mérges voltam, hogy fogtam a telefonját és falhoz vágtam.

Szerintetek nem ütött meg a guta miután fölfogtam, hogy mit is csináltam.

Néha kihozzák az emberből az á.........

187. kattyus (válaszként erre: 184. - Mimi10)
2010. jún. 30. 21:37
Hidd el Mimi néha szörnyűűűűű.Ma beleejtette a telefonját a Holt-Tiszába. Azt hittem agyvérzést kapok......Nem veszünk neki másikat. Ezt apával eldöntöttük.
186. Jk
2010. jún. 30. 17:06
ja és amit elolvastatnék a kamaszokkal: andrew mathews: legyél boldog tinédzser
185. Jk
2010. jún. 30. 17:03
van egy könyv a beszélj ugy hogy.... szerintem sokat segit a kamaszokkal való társalgásban bár nem vagyok szakértő egyelőre:)
184. mimi10
2010. jún. 30. 14:53

Szia!

Nekem lányom van,mi épp a kamaszkor kellős közepén vagyunk.

Épp ma mondták, hogy még rosszabb is lesz.

Ennél még mi lehet rosszabb????????????????

Ettől is néha kivagyok..........

szó szó azért vannak normális periodusok is.

2010. jún. 30. 12:32

SZiasztok,

gondoltam indítok egy ilyen topikot. Most 15 éves a siam, és nagoyn nehezen élem meg a "férfiasodását"! Nem akarom túlaggódni a dolgot, de szeretnék tudni róla mindent ami fontos! Akinek van tapasztalata, jó ötelete, segítsen!

182. kattyus
2010. máj. 22. 21:03
A kamaszkám oda van "udvarolni". Keresztapám monja így, mikor a lány megy a fiúhoz:)
181. mimi10
2010. máj. 7. 16:29

Nem igazán szoktam ráhagyni mindent, ez miatt elég sok szó csatánk is van.Csak abba bízok, ha majd benő a feje lágya megérti, hogy nem azért vitatkozunk mert rossz napom vagy rossz kedvem hanem azért, hogy "rendes embert" faragjak belőle.

Sajnos beszélgetni már csak akkor lehet vele ha neki van kedve, mert ha neki nincs akkor elég szűkszavú válaszokat kapok és nem birok belőle kihúzni csak tő mondatokat.Persze ha van kedve beszélgetni akkor meg mint a vízfolyás be sem áll a szája, azokat nagyon élvezem, mert már láthatók a tervei, és, hogy már kezd komolyabban gondolkodni.Olyankor nagyon büszke vagyok, de gyorsan le is tudják törni az embert amikor meg olyan hülyeséget csinálnak mintha ovisok lennének.

Ezek a hullámok néha nagyon fárasztóak.

2010. máj. 7. 12:56
Hát ha kamasz a gyermeked, az nehéz! De semmiképpen nem szabad rájuk hagyni mindent, és nem szabad megengedni, hogy ők parancsoljanak! Igenis, kell fegyelmet tartani, még ekkor is! Ilyenkor nem árt szigorúbban fogni őket, mert különben később rosszabb lesz, és jobban lefognak....ni sajnos. Ez tapasztalat. És emellett viszont törődni kell velük, beszélgetni, meghallgatni, segíteni őket. Szerinted?
179. kattyus (válaszként erre: 177. - Potyek)
2010. ápr. 30. 21:29
20 éves korára?! Akkor az elkövetkező 3 évben meg fogok őszüln:)
178. mimi10
2010. ápr. 22. 07:21

Nekem még 3 év van hátra de már egyre nehezebben viselem.

A hangulat változásait nehezen tudom követni egyik percben világot szeretné megváltani olyan jó kedve van, a máskor meg nem lehet hozzá szólni, hozzá érni, ránézni, mert olyan rossz a kedve.

177. potyek
2010. ápr. 21. 09:44

Most olvastam az agyról; gondoltam megosztom veletek:

"Szeszélyes tinédzseragy

Elkeseredett szülők,nyugalom,a kamaszkori viselkedés részben az agyi fejlődés szeszélyeinek köszönhető.Az agy szürkeállománya a kamaszkort megelőzően fejlődik ki teljesen, és a tinédzserkor alatt nyeri el végső formáját a döntéshozásért és ítélőképességért felelős elülső lebeny.Az agy végső formáját körülbelül 20 éves korára éri el,ezért addig még reménykedhetnek a szülők!"

Na???A remény hal meg utoljára!Még van hat év a 20-ig!!!

176. mimi10
2010. ápr. 19. 20:40

Az enyém lebetegedett, és egy kis náthával nem lehet már iskolába menni csak orvoshoz.

Hát hiába akinek ilyen jó az orvosa ......

Két nap szerintetek milyen komoly betegség az amit két nap alatt meglehet gyógyítani?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook