Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy pizza kálváriája fórum

Egy pizza kálváriája (beszélgetős fórum)

1 2
2010. nov. 11. 17:10

Összefoglalva...

puritan...igen, általánosítottam, mert tapasztalatból írom/mondom, hogy ez a jellemző ránk.


fehérleander...Ki így, ki úgy. Én/mi a pizzát szeretjük.


kricat...szó nincs balhéról. Nem csapkodtam, nem ordibáltam, egyszerűen nem szeretem a sima baconös pizzát. Ahogyan korábban írtam, megeshetett volna, hogy chillivel küldik. Ha nem szereted a chillit, megeszed a pizzát???


Egyébként meg azt hiszem, ha tőlem elvárják a munkahelyemen, hogy tökéletesen teljesítsek, pontosan érkezzem, jól végezzem a munkám, akkor én miért nem várhatom el ugyanezt a másik oldalról. Ez egy szolgáltatás, amiért fizettem, és igen...olyat szeretnék kapni, amilyet kértem. Nem hasonlót, nem majdnem olyat, hanem pontosan olyat. Ekkora luxus volna elvárni, hogy azt kapjam, amit kértem???

Mellesleg pedig nem csináltam volna ügyet a dologból, ha annyit mondanak pl., hogy bocsi, de nem szállítjuk ki. Tudomásul veszem és többet nem rendelek onnan

Ehelyett 40 percet ígértek, majd elfelejtettek szólni, hogy bocsi, de ne várd a pizzát, mert megbeszéltük, és mégsem kapsz másikat. Ezek csupán elvi dolgok.

59. puritan (válaszként erre: 50. - Syria)
2010. nov. 11. 09:59
nem az a baj, hogy a szbernadetsz ezt nehezményezte, és nem az a baj, hogy szóvá tette egy fórumban...nekem azzal van bajom, hogy mindezt úgy tette, hogy beállította, mint a magyarság rákfenéje...a hétköznapi bosszúságaink nem abból fakadnak, hogy milyen nemzetiségűek vagyunk, hanem abból, hogy milyen emberek vagyunk...
2010. nov. 11. 09:22

Alkalomadtán kirúgunk a hámból, de akkor nem pizzát rendelünk (azt magam is megcsinálom, finomabban), hanem a kedvenc éttermünkből rendelünk egy családi tálat. Kb 5 ezres tétel.

Történt egyszer, hogy már otthon (telefonon odaszólunk, mit rendelnénk és érte megyünk, hazavisszük általában) azt vettük észre, nem volt minden rajta, ami szokott. Nem telefonáltam, nem vártam, megettük.

Amikor legközelebb mentünk, megemlítettem a pincércsajnak, hogy elég update-esre sikerült legutóbb a tál, ő rögtön megkérdezte, hogy mi nem volt rajta. mondtam, már nem emlékszem. Többször elnézést kért. Olyan full megpakolt tálcát vittünk haza, hogy két napig ettük. Csak azért írtam le, hogy lássátok, igaza van agisnak, mert ennyiért minek telefonálgatni. Én egy 100-as tételért fel se emelném a telót!

57. 1eb84e4bad (válaszként erre: 30. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 10. 14:06
bakker... a nagyvonalúság sok dolgot könnyít meg az életben!
56. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 10. 14:04

nekem az a furi, hogy saját magaddal keverdsz ellentmondásba, hiszen te írod, hogy kb 100 Ft-os tétel stb, de mégis ekkora balhét csapni...


Én felhívtam volna őket, jeleztem volna a problémát, majd elfogyasztom a hagyma nélküli pizzát.

55. aa35c27f5c (válaszként erre: 52. - Hablabda)
2010. nov. 9. 05:02
Tökéletesen összefoglaltad :)
54. Dodi44 (válaszként erre: 44. - Df2a740c00)
2010. nov. 9. 01:43
Ehes!
53. t.Ili (válaszként erre: 52. - Hablabda)
2010. nov. 9. 01:33
Így ahogy mondod!
52. hablabda (válaszként erre: 51. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 9. 01:04

drágám, tökéletesen igazad van

kértél valamit, amiért kifizetted az általuk megszabott megfelelő árat

kértél valami olyat, ami ők ajánlottak a te megelégedésedre - de nem teljesítették

ez nem csak "nyugaton" nem korrekt, hanem sehol a világon...

szerintem teljesen jogosan húztad fel magad

nem értek egyet azzal, hogy ezt hagyni kell és az is kevés, hogy "érdi pizzéria" néven emlegeted

azt gondolom, szemrebbenés nélkül megérdemelnék, hogy simán nevükön nevezd őket, úgyis, mint ellenreklám - mert szerintem megérdemlik

teszik, hogy hangsúlyozottan nem a netpincért bántod (bár biztos van, akinek velük kapcsolatban vannak negatív tapasztalataik), szerintem teljesen korrekt és etikus a hozzáállásod:

rendeltem valamit, amiért fizettem - ámde nem kaptam meg, ezért meg vagyok bántódva

szerintem sokkal többször és sokkal hangosabban kéne nem meghunyászkodnunk - talán előbb-utóbb lenne foganatja...


ám azt gondolom, mostanra hagyd a francba ezt a történetet, nem ér ennyit az egész

még akkor sem, ha azt az estéteket megkeserítette

volt már ilyen máskor is/más esettel is - nem?

egyszerűen mondd el mindenkinek, honnan NE rendeljen pizzát - és persze te se tedd többet :)


kedves agis, szerintem Te nagyon fiatal vagy és bohó, liberális és még elfogadó - őrizd meg ezeket a tulajdonságaidat, de ne bántogass másokat, mert az viszont nem etikus (és még irgum is meg burgum is)

fogadd el, hogy a napi drillek után az ember igenis pihenni szeretne és élvezni azt, nem pedig vackokkal vackolódni - általában elég sokat teszünk (és tettünk) annak érdekében, hogy ezt megtehessük


ne piszkáljátok egymást azért, mert valaki szót mer emelni egy problémás helyzetben, inkább segítsetek abban, hogy ez minél ritkábban forduljon elő :)


szerintem pl meg sem születhetett volna ez a bejegyzés, ha abban a helyzetben nem nyegleséggel válaszolnak, hanem egy egyszerű bocsánatkéréssel...



--

Van olyan nyomorúság, amelynek láttára valósággal szégyen boldognak lenni.

51. aa35c27f5c (válaszként erre: 50. - Syria)
2010. nov. 7. 14:37
Úgy érzem, én még türelmes is voltam :) Másfél óra múltán egy telefonhívást már csak megengedhettem magamnak...
50. syria (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. nov. 7. 07:38

Nem az volt a baj, hogy hibáztak. Ez mindenkinek megengedett, hiszen emberek vagyunk, nem programozott robotok.

Hanem az, hogy utána nem kezüket-lábukat összetörve igyekeztek kijavítani a hibát, hanem még nagyobb kellemetlenséget okoztak. Ilyenkor elég nehéz türelmesnek és toleránsnak lenni. Van akinek sikerül, van akinek nem.

49. aa35c27f5c (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. nov. 7. 07:06

Ja, és azt elfelejtettem megemlíteni, hogy az átlag magyarnak lehetőleg minden ingyen kellene.

Ingyen ellátás, ingyen kaja a gyereknek az iskolában, óvodában, stb...Utóbbival nincs is probléma, ha valóban rászorulnak. De lássuk be, akiknek valóban nincs, azok nem biztos, hogy oda mernek állni segélyért vagy bármi ingyen dologért. Hány olyat ismerek, aki tejben-vajban fürdik, de, mert lehetősége van rá, naná, hogy igénybe veszi az ingyenes "szolgáltatást". Oké, ezt nem lehet általánosítani a magyarokra, de ebben élek, nap, mint nap ezt látom és baromira elkeserít. Akinek valóban szüksége lenne bizonyos dolgokra, azok meg bizonygassák az igazukat.

Például... néhány éve történt. Itthon voltam gyeden a kislányommal, szomszéd nem volt otthon, hozta a postás a nyugdíját. Nem volt otthon, mert dolgozott. 60ezer volt a nyugdíja, mert rokkant volt (papíron), mégis dolgozott, és megkapta a közgyógyellátást. Nagypapámnak évente igazolni kellett 28 ezres nyugdíj mellett, hogy nem nőtt vissza az amputált lába. És sajnos ez a túlnyomó többségre jellemző.

48. aa35c27f5c (válaszként erre: 46. - Puritan)
2010. nov. 7. 06:57

Nem konkrétan pizza ügyben...menj el egy fejlett országba. Van, ahol késik a vonat és a vezető felköti magát, mert úgy érzi, nem engedheti meg magának. Szerintem a magyarokra igenis jellemző a Pató Pál szindróma. Mindenki mástól várja, hogy a problémáit megoldja, ha meg mégis úgy dönt, hogy maga oldja meg, azt jól elhúzza, mert annyira azért mégsem fontos. Igenis szemléletváltás kellene.

Egészségügy. Elvárjuk, hogy király ellátást kapjunk, csilli-villi várótermekben, kórházakban. De amíg vannak emberek, akik vígan elláttatják magukat mások pénzén, addig ez nem fog pozitív irányba mozdulni. Rengeteget fizetek havonta, gondolom te is TB alapba, és, hogy őszinte legyek, nagyon nem tetszik az elv, ami alapján működik ez az egész. Nem nem tudnak változtatni, nem akarnak. (Tudom, hogy eltértem a témától.)

2010. nov. 7. 06:53
Magamnak írtam az egyest :D
46. puritan (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 6. 18:57
én meg az ilyen megjegyzésektől mászok falra, hogy mert ez magyar mentalitás...divat szidni az amerikaikat azért mert elhízottak, meg egyáltalán mindenkit divat szidni valamiért, de még egyetlen nációt sem hallottam a saját fajtáját szidni a saját ingerültségéért, türelmetlenségéért és intoleranciájáért...
45. agis (válaszként erre: 43. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 6. 11:02

Aki pl. beleköt valakibe, az kötözködik, ( köt, kötés, kötözés) a kötél mint kötözőanyag, a cselekvés a kötözés, mint a szó kiinduló alakja, tartalma a a kötél huzigálása, a kötözés..

Kiejtéskor hangzik csak sz-nek.


Forras: A magyar helyesiras szabalyai... :


Az egyest visszakuldom :D

2010. nov. 6. 10:43

"Milyen ember az aki munkaidoben hagymas dolgot eszik"


Hát egy utolsó senkiházi! Lehetőleg lincseljük meg és köpködjük le! Az ilyenek miatt jutott ide az ország, nna! Ja, szeritem a klímaváltozást is ők idézték elő!


Hát, komolyan, ma is jót röhögtem:)

43. aa35c27f5c (válaszként erre: 41. - Agis)
2010. nov. 6. 10:37
Nyelvtanból egyes, köszi :D
42. Cippora (válaszként erre: 40. - Agis)
2010. nov. 6. 10:20
Azt tudom :D
41. agis (válaszként erre: 25. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 6. 10:19

Csak azert, mert valamit nem ismersz, meg nem valoszinu, hogy nem is letezik.


Masreszt, nem meg olyan szot nem ismerek, hogy kotoszkodsz. Csak olyat, hogy kotoZkodsz.


:D

40. agis (válaszként erre: 39. - Cippora)
2010. nov. 6. 10:18
En meg kenyes picsa vagyok, es kepzeld, meg elvezem is. :D
39. Cippora (válaszként erre: 14. - Agis)
2010. nov. 6. 10:12

"Milyen ember az aki munkaidoben hagymas dolgot eszik"


Miért milyen?

A kollégám rendszeresen evett hagymát munkaidőben,mert imádta.Sosem zavart,nem is éreztem mert egyszerűen bekapott utánna egy rágót.Nem vagyok én egy kényes pics@,hogy ilyesmi zavarjon

2010. nov. 6. 10:09

Jogos a felháborodás.

Én anno egy étteremben jártam úgy,hogy a salátámhoz mgkértem a pincért,hogy semmiképpen se rakjanak hagymát,mert ételintoleranciám van.Jó!

Kihozza a rendelést,emelem a számhoz,érzem,hogy full hagymaszag.Gondolom alapból be volt már keverve,és valami nagyokos kiszedegette belőle a hagymát.Oda nem is mentünk többet.


De a Mc'D.......-ban is állandóan elcseszik a rendelést...

37. aa35c27f5c (válaszként erre: 36. - Anita0027)
2010. nov. 6. 09:35

Egyáltalán nem keresem a rosszat. Igen, többször állva utaztam, de példámmal a helytelen hozzáállást próbáltam érzékeltetni.

Lekezelve pedig csupán azért érzem magam, mert leellenőríztek. Ez szintén a hozzáállást minősíti.

36. Anita0027 (válaszként erre: 34. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 6. 09:32

Nem mondtad, hogy ez nem volt a vacsorátok. Én gondoltam, hogy az általad említett 4000ft-os rendelés a vacsorátok volt.

De szerintem a témát kiveséztük.

Egyáltalán nem egyezik a véleményünk, és nem is fog. Én túlléptem volna a problémán és megettem volna nyers lilahagymával is akár, te pedig jó ideje pörögsz a témán. Ennyi.

Az, hogy tévednek egy pizzériában attól még nem érzem magam lekezelve. Ha te ettől igen, akkor az a te önértékelésed.

A MÁV-ot meg szerintem hagyjuk ki a pizza témából. Csak egy hülye nyilatkozhat ilyet,hogy bírják ki az utasok állva. Azóta állva utazol? Mert ha nem, akkor nyilván nem történt meg ez az intézkedés, mert nyilván egy magasabb beosztású vezető nem engedte. Te mindenben a rosszat keresed?

35. aa35c27f5c (válaszként erre: 33. - Anita0027)
2010. nov. 6. 09:24

Ha jól emlékszem, leírtam azt is, hogy a pfefferónis pizzán nem pfefferóni volt, hanem közönséges szárított hegyes erős paprika. Említést sem tettem róla. Nem hinném, hogy bolhából csináltam elefántot. Én nem tudthattam, hogy a szórólapjukon máshogy hirdetik, mivel mindig a netpincérről rendelek, és eddig nem is volt gond.

Részükről meg annyi lett volna, hogy elnézést kérnek és leszállítják egy szó nélkül a pizzát. Az verte ki a biztosítékot, hogy leellenőrizték, ráadásul helytelenül, hogy igazat mondtam -e. Ezt nem tudom hova tenni.

34. aa35c27f5c (válaszként erre: 32. - Anita0027)
2010. nov. 6. 09:21

Egyrészt, mint mondtam, nem vertem ki a balhét. Másrészt nem a vacsoránk múlt ezen. Ez egy kis plusz lett volna az esti programhoz. Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy két gyereket megváratok a kajával.

Egyébként meg nyilván nem azért rendelem lilahagymával a pizzát, mert annyira utálom. Azt az egy fajtát szeretem. Ennyi erővel küldhették volna totál véletlen chillivel is. Ugyanazt kapom? Nem hinném. Joggal kérnék másikat? Szerintem igen. Nem értem, miért kell kiforgatni az ember szavait. Egyébként meg az a legnagyobb baj velünk magyarokkal, hogy elnézzük azt, hogy lekezelnek.

Csak egy példa...havi 32 ezerért veszem a melóba a MÁV bérletemet...majd egyszercsak azt nyilatkozza egy nagyokos MÁV-os, hogy kevés a bevétel, sok a kiadás, csökkenteni kell a szerelvények számát, majd hozzá teszi, hogy mindenki kibírja a fél órás utat állva, ha nincs hely. Szerinted ez helyes hozzáállás? Személy szerint naponba több, mint 2 órát vonatozom, ami egyébként összesen 2X50 perc kellene, hogy legyen. Ezen a járaton szintén bepróbálkoztak a szerelvénycsökkentéssel. És, hogy őszinte legyek, ennyi pénzért, vagyis a pénzemért nem szeretném végig állni a napi 2x50 perc+ késés utat.

33. Anita0027 (válaszként erre: 31. - T.Ili)
2010. nov. 6. 09:17

És senki sem tévedhet? Lehet, hogy szólni kellett volna nekik, hogy rosszul van kitéve az internetre, és figyeljenek oda, de emiatt megváratni az egész családot...

Nem a pizzéria csinálja a honlapot, hanem a honlap üzemeltetője.

Hibáztak. Én elnéztem volna nekik.

Értem a lényegét a fórumnak, csak szerintem bolhából csinált elefántot.

32. Anita0027 (válaszként erre: 30. - Aa35c27f5c)
2010. nov. 6. 09:14

Számomra az jött le, hogy 100ft-os tétel miatt kiverted a balhét, és hogy várattad az egész családod a vacsorával. Ez tényleg akkora probléma lenne az életedben?

És lehet, hogy ők tévedtek... Akkor mi van? Hisztizni kell? Biztos jóízű lehetett ezek után a vacsorátok. És felettébb jó hangulatú. Megérte a balhét?

31. t.Ili (válaszként erre: 29. - Anita0027)
2010. nov. 6. 09:13
Hát de ez a szolgáltatás nem arról szól,hogy ha nem jó a pizzád,csináld meg magad!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook