Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kamasz kálváriája fórum

Egy kamasz kálváriája (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. Muraja (válaszként erre: 72. - E14ebbbf07)
2011. júl. 28. 16:10

Azt hiszem nem en keverem ! a tag az ismeretetö alairasuk .

Sokan ide oda " tagolnak " negyvarosokban a metroban többek közt.

2011. júl. 28. 15:54
A graffiti tényleg ma már egy elismert művészet és igen sok művelője van (ismerek egy párat). Bár az is tény hogy ők nem csinálnak úgy mond illegál képeket. Ha valaki ezt akarja csinálni vannak olyan falak ahol büntetlenül lehet festeni így elkerülhető a rendőrségi eljárás is.
72. e14ebbbf07 (válaszként erre: 48. - Muraja)
2011. júl. 28. 15:48
A graffitit ne keverd a tageléssel. Előbbi ugyanis valóban művészet-bár nem örülnék neki, ha a frissen festett kerítésemen találkoznék vele-utóbbi viszont az a sok szar firka, ami cél nélkül van felfújva a falakra (bár az eredeti funkciója nem ez).
71. Gepárd1962 (válaszként erre: 70. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 15:42
Sok sikert és kitartást kívánok ebben a gyönyörű - és nehéz korszakban! :)
2011. júl. 28. 15:33

Mindenkinek köszönöm! Igen tanulságos hozzászólások érkeztek. Rkryszta81 nagyon jól írta, hogy senki nem ismeri a körülményeket, ez csak egy kiragadott filmkocka az életünkből. Nem is tudom, mit gondoltam, miért írtam ki fórumnak, valahogy jól esett leírni. Mindenesetre ilyen letámadásokra valóban nem számítottam, és megtorpantam egy kicsit. Leginkább akkor gondolkodom el, mikor kisgyermekes anyukák osztanak ki. Persze lehet jobban látják a dolgokat kívülről,de szerintem amíg nem érnek bele ebbe a szépséges kamaszkorba, nem kell senki felett pálcát törni.

Mindenesetre köszönöm az őszinteséget és a biztató szavakat! Mindenképp a gyermekem mellett tartok ki, és a helyes útra próbálom visszaterelgetni. Hiszek benne, hogy még nem késő!

2011. júl. 28. 15:22

Azt gondolom, hogy okos tanácsokat adtam a fórum indítójának, azért mindannyiunk számára legyen ez egy tükör...

Én legalább is elgondolkodtam, hogy nálunk mi is van...

A legjobb dolog, ha az ember belenéz abba a tükörbe...

68. Gepárd1962 (válaszként erre: 66. - Nyanyus69)
2011. júl. 28. 15:19
DE... :)))
67. Gepárd1962 (válaszként erre: 63. - Muraja)
2011. júl. 28. 15:18
A szeretet a kulcsszó. Csak nem mindegy, hogy ki mit ért alatta....
2011. júl. 28. 15:16
Jaj ne már...messze kerültünk az eredeti témától...vagy nem?
65. Gepárd1962 (válaszként erre: 64. - Muraja)
2011. júl. 28. 15:16

Igen, én is hallottam róla.

Ettől függetlenül én nem értek vele egyet. Nem részletezem, mert nem ide tartozó téma... :)))

64. Muraja (válaszként erre: 62. - Gepárd1962)
2011. júl. 28. 15:07

Ez miert vicc ? ez ma van no ez mar mas tema .

Baby Pop ez megtörtent eset , attol eltekintve a szulei imadjak .

63. Muraja (válaszként erre: 58. - Nyanyus69)
2011. júl. 28. 15:04

En hasonlo facital rendelkezek , idaig .

En nem kiralynö vagyok- voltam a szamukra .

Egyedul neveltem nappal gyerekek -ejszaka munka .

Mamma , papa , szakacs , takarito nö, magany soför , psycholog ,

es igy tovab.

Ma mar mind nagy , tudod mikor mar mind elköszön othonrol es elindul a sajat elete utjan akkor mondhatjuk hogy igen sikerult de miert ? mert szeretet van kösztunk a többi csak hetköznap.

2011. júl. 28. 15:04

...eszembe jutott erről egy vicc: Két anyuka sétál a parkban.

- Nekem kisfiam született! És neked?

-...hát, majd ő eldönti, ha kicsit idősebb lesz...

61. trapiti (válaszként erre: 51. - Muraja)
2011. júl. 28. 15:02
Ha egyenjogú és eljárás indul ellene szabálysértés miatt, akkor meg mégiscsak gyerek akar lenni...
60. nyanyus69 (válaszként erre: 59. - Gepárd1962)
2011. júl. 28. 14:59
Igazat adok Neked...:)
59. Gepárd1962 (válaszként erre: 55. - Muraja)
2011. júl. 28. 14:56

A c"szabad nevelés" elvét úgy vettük, vagy szeretnénk átvenni, hogy a lényeget nem értjük.

Hogy nem ártunk másnak? Attól függ, hogy mit nevezünk annak...

Hogy maradjunk a graffitinél.. nem túl nagy dolog, ha a gyerekem csinálja... de ha más gyereke összefirkálja a frissen festett falamat, akkor már nem tettszik...

A szabad nevelés ott működik, ahol a társadalmi fejlettség is elég érett ehhez (és ez nem Magyarország!)

58. nyanyus69 (válaszként erre: 55. - Muraja)
2011. júl. 28. 14:54

Ha nem árt másnak....


Tudod nekem 6 gyermekem van, és igenis nem nevelem Őket szabadon.... megvannak a kötelességeik, így a tanulás, vagy például egy olyan szabályrendszer betartása, ami a mi szűk társadalmunkat (család) tartja össze.

Bár nálunk demokrácia van, de a király(nő) én vagyok...

2011. júl. 28. 14:54

Persze, hogy kell a tanulság a kamaszoknak! De szerintem itt a rendőrségi ügynek is nagyobb a füstje, mint a lángja! Elrettentésül szolgál! Nem lesz ebből akkora ügy! A gyerekek legalább kis ízelítőt kapnak... A jövőben majd kerülik az ilyen helyzeteket...

Lehet hibáztatni másokat, csak éppen nem gondolnak bele a szülő helyzetébe! Támadni mindig sokkal könnyebb! Senki nem ismeri a körülményeket teljes mértékben, így elítélni senkit sem szabad!

Véleménye mindenkinek lehet, de ezzel nem muszáj másokat megbántani! Lehet ezt kulturáltabban is előadni! Elég probléma az adott helyzet, nem kell ezt még hibáztatással fokozni! Inkább a megoldásra kell koncentrálni!

Szerintem jó a gyerekkel leülni és elbeszélgetni! Mindenképpen a helyes irányba kell terelni! Hogy eddig miért nem fogadta meg, azt csak ő tudja?! A tanulás is csak rajta múlik! Helyette nem tanulhat senki! A következményeket viszont viselni kell!

Sok sikert és kitartást!!!

2011. júl. 28. 14:51
A szülő szereti a gyerekét. Ez tény. És a legjobbat akarja. Úgy gondolom, ha valami baj van a gyerkőc körül, az mindenképp felhívás jellegű. A szülő számára. Valamit figyelmen kívül hagyott. És mindenképp egy lehetőség, hogy változtassanak, mindkét részről...
55. Muraja (válaszként erre: 53. - Nyanyus69)
2011. júl. 28. 14:49

Nagyon nem ertitek meg - törveny a jelentösege - azt jelent hogy " valaki " mas mondja meg mitt szabad !

Ez jo ?

Nagyon nem ertik meg a regi keleti unioba mi az a szabad neveles es gondolkozas .

Igen mindenkinek joga van ahoz hogy ugy legyen szabadon ahogy akar felteve ha nem art masnak !

Csak eppen ott jön elö hogy barmibe is nyilatkozik ki alandoan a masik csak a hibat keresi .

2011. júl. 28. 14:42

Egyenjogúak? És hol van az egyenkötelesség?

Mellesleg fiatal vagy felnőtt, mindenkire vonatkozik a jogszabály: ha vét ellene felelnie kell. Ettől nincs megkülönböztetve, hanem éppen egyenlően alkalmazva van rá is.

53. nyanyus69 (válaszként erre: 51. - Muraja)
2011. júl. 28. 14:41

Lehet régi vicc:

Kiskölök a buszon köpköd, hangoskodik, az anyukája nem szól Rá. Többen ezt szóvá teszik, de anyuka kikéri magának, mondván, hogy az Ő gyereke szabad szellemben van nevelve....odalép egy szakadt, nem túl bizalomgerjesztő alak, kiveszi a rágót a szájából, és az anyuka homlokára tapasztja:

-Engem is szabad szellemben neveltek......

2011. júl. 28. 14:37
Diákmunka: unokaöcsém, elsős egyetemista, és az egész nyarat átdolgozta. Pár hétig fát vágni járt (nem lopni, legális céghez), aztán néhány hetet címerezett a haverokkal (a munka közben bandázott, nem helyette), most pedig egy hipermarketben árut rakodik a sulikezdésig. Ha ő talált munkát, akkor biztosan más is találna.
51. Muraja (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2011. júl. 28. 14:36

Bocsanat en nem ismerem a munka lehetösegeket a diakok szamara.

De öszinten , milen ertek van egy szurke iskola falba ? plusz a lerombolt kerites.

Milyert kell alandoan a fiataloknak fel nezni a felnötekre ? milyert nem haggyak hogy ök is egyenjogguak legyenek a mindennapi eletben ?

Ahogy lassuk a " felnöttek " vilaga nem olyan perfekt .

Igenis nem szabad hogy gyerekeink es unokaink vakul respektaljanak minden hivatalos szemelyt !

50. trapiti (válaszként erre: 48. - Muraja)
2011. júl. 28. 14:28

Ha már itt tartunk:

- graffitizni, ha a művészetet látjuk benne lehet úgy is hogy nem ütközik törvénybe

- dolgozni lehet, nagyon sok fiatal vállal diákmunkát, ne adj' Isten önkéntes munkát. Nagyon jól tud ma ebben az országban mindenki takarózni a munkanélküliséggel, mégis rengeteg hely van, ahová keresnek embereket. Diákmunka is van.

- érdekes, nagyon sok valóban kreatív fiatal ki tudja bontakoztatni a tehetségét még ebben a "lerombolt társadalomban" is, anélkül hogy azzal a mások értékeit tönkretenné...

49. nyanyus69 (válaszként erre: 40. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 14:26

Ismered a mondást : kis gyerek kis gond....


Mindig csinálnak olyant amiért a mi fejünk fáj, mindig lesz olyan amiért mi idegeskedünk...18 évesen már nem mondhatod Neki, hogy ne bandázz, ne csinálj balhét...hozzátok nem mehet egy pár barátjával beszélgetni például? Vagy közös kirándulás, haverok, család...

ÉS igen sokszor magunkban keressük a hibát, akkor is, amikor nme kéne.

48. Muraja (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2011. júl. 28. 14:24

Lerombolt iskola kerites , vegyuk ugy hogy egy lerombolt tarsadalom tukörkepe .

Tarsadalom mely inkompetencijaja hogy a fiatal korosztaly reszere megadja mind azt ami szukseges hogy egyszer " felnötek " legyenek .

Ez a munka javaslat ? ebben a munkanelkulisekben ?

Hidd el en nem bunöst latok benne hanem egy kreativ fiatalt .

Hidd el nem könny a grafittizas- probald ki .

47. Gepárd1962 (válaszként erre: 40. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 14:23

Helyes. Ez az első lépés az felé, hogy rendbe tedd - legelőször is MAGADAT!

Bár nem hiszem, hogy könnyű volt ezeket a szavakat olvasni, idegen emberektől, mégis úgy gondolom, mindenképp hasznotokra válik, ha kicsit másképp látod magad és a világot!

Drukkolok nektek, főleg Neked!

2011. júl. 28. 14:23
Én is elküldeném dolgozni és a fizujának a felét elvenném.
45. Vigyorex6 (válaszként erre: 40. - 43856f1bea)
2011. júl. 28. 14:23

Nem baj! Azért van, mert érdekel, és tenni akarsz ellene. Így fejlődsz majd Te is. Ami biztos, hogy az dobja Rád az első követ, aki élete utolsó napján visszatekintve azt mondja, hogy igenis, az ő gyereke, unokája nagyon frankó srác lett. Olyan gyereket nevelt, aki megállja a helyét az életben, becsületes, és a saját gyermekeinek is áttudja ezt adni.

Sosem lehet ám tudni. :) Mi 6-an vagyunk első unokatestvérek. Együtt nőttünk fel. Mindnyájunknak voltak kilengései, csak egynek nem. A vége az lett, hogy a legbólogatóbb, legpedállabb, legokosabb, nagymamám szerint már-már csodálnivaló kisunokája 18 évesen terhes lett egy bűnöző, semmitérő, munkakerülő, kb 15 évvel idősebb palitól. Azonnal átértékelődött a kép.

Tehát ne írd le maga, és a gyerekedet sem!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook