Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy játszóháznak jogában áll-e nem elárulni, hogy honnan hozzák a születésnapi tortát? fórum

Egy játszóháznak jogában áll-e nem elárulni, hogy honnan hozzák a születésnapi tortát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
50. bc681dac13 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 15:37
A származási hely pl. Magyarország vagy EU. Ennyihez van jogod. Meg kérheted az összetevők listáját.
49. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 14:53
a mosolygó jellel próbáltam elvenni az élét ennek a szónak, de látom, most nem vagy vevő erre :)
2016. nov. 21. 14:46
Mit csináltál volna, ha elárulják? Szaladsz a cukiba nyüsszögni, hogy a játszóházban drágán adják a tortát?
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 14:36

" de orulok, hogy megint ide talaltak azok, akik minden forumban csak szemelyeskedni es fikazni tudnak. "


Ezt Te írtad és igen egy fontos momentumot kihagytál, hogy tisztelet a kivételnek. Másképpen hatott volna.


De, spongyát rá. Már mindegy.

46. emagdi
2016. nov. 21. 14:30

egyébként miért lenne köteles elárulni a játszóház hogy honnan hozatja a tortát? ez egyfajta üzleti titok. gondolom azt sem nyomozod le, hogy honnan jön a kóla, vagy melyik cég látja el őket wc papírral.


igen, elég borsos ára van a tortának. de mivel neked nincs más opciód, csak az, hogy vagy kell, vagy nem, ezért ezt eldöntheted. ha kell, akkor fizesd ki, és vedd úgy, hogy a torta ára is benne van az egész szülinap árában, ami annyi, amennyi.


ha meg nem kell, akkor tartsd másik játszóházban a szülinapot, olyanban ami olcsóbb, vagy megmondják, hogy kik a beszállítóik :))


annyit el kell mondania a játszóháznak, hogy a tortában milyen allergének találhatók, mást nem.

45. zsanci79 (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2016. nov. 21. 14:23

Azt elfelejtettem irni hogy akinek nem inge....

valami miatt te ezt magadra vetted...

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 14:01

Feltettél egy kérdést, nem hülyéztelek le,nem fikáztalak a szavaiddal élve. Nem turkáltam a pénztárcádban, simán leírtam az én véleményem.

Erre mindenkit egy kalap alá véve kiosztasz, ha ilyen "kedves" stílusban kértél, kérdeztél a játszóháztól is, nem csodálom, ha nem kaptál választ.

2016. nov. 21. 14:00
Egyébként ha bulit szervezel a gyermekednek, gondolom, ő is jár hasonló helyekre. Egy ilyen összejövetel, vagy zsúr előtt is szoktál tájékozódni a felszolgált ételek eredetét, minőségét illetően?
2016. nov. 21. 13:58

Ha azt veszem, az iden fel orszag kiallt Illes bacsi cukraszdajaert, ugyhogy nem is ertem minek kerdeztem.


Koszonom a valaszokat!

2016. nov. 21. 13:49

Szerintem telefonáld körbe a környező cukrászdákat, hogy szoktak-e az adott játszóháznak tortákat készíteni, így kiderülhet:-) Bár nem tudom, mennyivel vagy előrébb, a cukrászdába tuti nem fognak beengedni, hogy felügyeld a sütést... Illetve ha megvennéd tőlük közvetlenül olcsóbban, akkor sem viheted be úgysem a játszóházba, szóval ugyanott vagy...


Nálunk a bölcsődébe sem lehet bevinni nemcsak otthoni, de cukrászdai tortát sem.

40. zsanci79 (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2016. nov. 21. 13:45

Ki mondta hogy kifizetek?


Ilyennel még nem talalkoztam; ezert batorkodtam kerdezni, de orulok, hogy megint ide talaltak azok, akik minden forumban csak szemelyeskedni es fikazni tudnak.

Ezt most nem konkretan rad ertettem bar, latom hulyezni te is tudsz.

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2016. nov. 21. 13:38

Kíváncsivá tettél, mert én meg pont arra gondoltam, nem kötelező elárulni egy mezei embernek, ez az üzleti dolga. Az más, ha ellenőrzést kap és a hivatalos szerveknek muszáj elmondani, feltárni a beszerzés bugyrait.

Van erre valami szabály, paragrafus?

2016. nov. 21. 13:32

A játszóháznak nincs joga eltitkolni a torta származását.

Neked viszont jogod van máshová szervezni a bulit.


És jogod van olyan hülyének lenni, hogy kifizetsz egy tortáért 25 ezret. :DD


Boldog szülinapot, jó bulit!

37. Milup2 (válaszként erre: 31. - Forrest2010)
2016. nov. 21. 13:29
Mondjuk nem pont bulikor kell allergiára rákérdezni..;) Mi az oviban fel lettünk világosítva amúgy a kezdeteknél, melyik gyereknek van és milyen allergiája a csoportból, nehogy adjunk nekik esetleg valami rágcsát, ha a gyerekünkkért megyünk, s hát annak viszünk majszolnivalót (én mondjuk sosem vittem így be kaját), s körbekínáljuk, aki épp ott van.Volt már ilyenből riadalom...:(
36. survivor3 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 13:22
Igen. Joga van hozzá.
35. andi6020 (válaszként erre: 33. - Syria)
2016. nov. 21. 13:15

:DDD

Én a helyükben körberöhögném.

Nem is értem mi a problémája.

Nevetséges, pont mint a tanácsod.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Syria)
2016. nov. 21. 13:11

Milyen indokkal fordulna a Fogyasztóvédelemhez?


Hogy drága? Szabadáras minden. A beszerzés, meg lehet üzleti titok addig, amíg minőségi panasz nem érkezik rá.

33. syria (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 13:06
A helyedben azt mondanám nekik: vagy elárulják (általam ellenőrizhető módon), hol készült a torta, vagy a kérdésre a fogyasztóvédelem fog választ adni.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 13:06

Úgy gondolom, nem kötelességük megadni honnan rendelik az üdítőt, ételhez nyersanyagot, gyümölcsöt, így a torta származását sem.


Azt igen, hogy mit tartalmaz, ha van allergia probléma a vendégek körében.


Azt eldönti a megrendelő, hogy nekik így megéri-e, vagy sem. Magánügy innentől kezdve, hogy rendelnek-e szolgáltatást.

Azt hiszem tudom (sejtem) melyik helyről van szó, olyan személyek (is) rendeznek ott a gyerkőcöknek bulit, akiknek a buli, a torta aprópénz, tehát nem hiszem, hogy valaki kedvéért változtatni fognak ezen.

Mindenkinek meg van az üzletpolitikája, amíg van iránta kereslet, szemérmetlenek lehetnek.

Azt megteheted, hogy a minőségét kifogásolhatod, hogy mondjuk nem friss, de mást nem igazán. Mindenki onnan rendel, ahonnan akar,annyiért, amennyiért megéri neki, ez simán belefér az üzleti titoktartásba.

Mi meg eldönthetjük, így kell, vagy nem.

31. forrest2010 (válaszként erre: 25. - Milup2)
2016. nov. 21. 12:34
OK , dehát azt h melyik gyerkőcnek van esetleg valamilyen allergiája azt már késő akkor kideríteni , mikor ott a buli :( de ezektől a hatalmas összegektől 3 felé áll a fülem :(
2016. nov. 21. 12:27

Igen, jogában áll.

Ahogy neked meg jogodban áll nem igénybe venni a szolgáltatásukat.

29. andi6020 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 12:26
Nem mindegy honnan van? Úgysem veszed meg.
28. kleeri
2016. nov. 21. 12:08
egy biztos, ha elárulják, ha nem nagyon sok érte 25 ezer de...... Ha rendelsz egy cukrászdában, mondjuk ismert Horváth cukrászda (nálunk) ott is tízzel kezdődik a torta ára és felfelé végtelen (íz,díszítés,stb.) na most ha mondjuk innen rendelnék, a tízvalahány ezres tortát, akkor ugye azt ki is kell szállítani, ott szervírozni kell, hát bizony semmi nincs ingyen, szép lassan összejön az 25. Én nem rendezném ilyen helyen a szülinapot, mert ennyit nem adnék csak a tortáért sem, a többiről nem is beszélve. Akkor csinálj inkább kisebb bulit, vagy keress más helyszínt, ahol szerényebbek az árak, de ha nagy bulit akarsz, akkor sajnos fizetni kell. Ha megmondják honnan van a torta, akkor beljebb vagy? Mit tenni úgysem tudsz, vagy kell a szolgáltatásuk vagy nem. Ennyibe kerül. Sajnos manapság ez van. Én sem értek vele egyet.
27. Milup2 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 12:01

Ez nagyon drága.

Őszintén szólva én hagynám a formatortát, legyen sima torta a játszóházba, és otthonra rendelném meg a formatortát cukrászdából, mármint ha otthon is ünneplitek családi körben a fiad szülinapját. Csak ötlet.

26. plavalaguna (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2016. nov. 21. 11:56

ez b persze igaz amit írsz... viszont ott a de, hogy városban sokaknak nem akkora a lakás, vagy ház, hogy elférjen egy vendégség. Egyszerűen nincs elég hely egy szülinaphoz így gyerekekkel. Akkor vagy nicns szülinap, vagy marad ez a valahol megrendezik.


amit itt is írt előttem valaki egy 42 nmes lakásba mégha csak két gyereket hív is, egyikkel marad a szülő , már nem férnek el... ok max egy kisbarátja átjön a gyereknek, de az meg nem szülinapi buli, csak sima játszós délután.


persze ettől még sok helyen nagyon elszaladtak az árak.

25. Milup2 (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2016. nov. 21. 11:56

Svindlit arra írtam, hogy nem árulják el, honnan a torta. Nem mellesleg az összetevőit is pontosan el kellene mondaniuk, ha valaki kéri, hiszen bármelyik gyermek lehet ételallergiás.

Amúgy képben vagyok játszóházas szülinapozásról:

Én is már fizettem ki 38ezret játszóházas szülinapra(+ zsetonokat külön vettem a gyerekeknek a játékgépekhez + szülőknek külön kávék/üdítők ott a büféből + én vittem be - bár nem akarták engedni először - külön magam sütött sütiket, de nem a gyerekekhez, hanem a büféhez, ott a szülőknek összetoltam asztalokat , s ott falatoztak- ugyanis sütit a büfében NEM lehet kapni-, szóval nem kevés pénz volt, de még így is megérte), örültem, hogy szinte minden benne volt, szórakoztatták a gyerekeket. Én nem kérdeztem rá a tortára, de legközelebb megteszem, most kíváncsi lettem, itt megmondják-e honnan hozzák..

24. Milup2 (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2016. nov. 21. 11:46

Mi is játszóházba mentünk, mert kicsi a lakásunk. 42m2-es lakásban jó, ha mi 3-an elférünk, nemhogy még + vendég gyerekek+szüleik+esetleg tesók is...Nemhogy el nem férnének, de be sem férnének.

Ha nyáron lenne fiam szülinapja, előbb találnék kinti lehetőséget...az biztos...

23. andi6020 (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 11:20
Összeesküvés van itten kérem szépen.
2016. nov. 21. 11:16
Bocsánat, ahogy visszaolvastam, kicsit "megmondósra" sikerült a hozzászólásom, amit mástól sem szeretek, de közben nem érzékeltem. Eléggé kiakadtam a játszóházak meg a torták árain, ezért írtam kicsit elvágólagosan. Biztos, hogy ennyit sosem adnék ki egy tortáért.
2016. nov. 21. 11:14

Szerintem meg nem kellene játszóházba menni szülinapot tartani. 25 ezer forintot egyszerűen bűn kifizetni egy tortáért. És akkor még mennyibe kerülhet az egész szülinap? Otthon is jól el lehet szórakozni, vagy kimenni egy tematikus játszótérre (oké, novemberben nem, elismerem). De sokan csinálnak otthon szülinapot, kitalálnak játékokat a gyerekeknek, vagy a gyerekek is elvannak magukban, a társaságtól függ. Amikor mindenki arról panaszkodik, hogy nehéz az élet, külföldre kellene menni dolgozni, akkor nem is szabadna ilyen dolgokra pénzt kiadni. Mire jó az olyan szülinap, ami után vajas kenyeret eszik a család két hétig?


Ebben, amit írtam, tudom, hogy sok az általánosítás, de nem érzem létjogosultságát a játszóházaknak, ha ilyen áron kínálják a szolgáltatásaikat. Ez egyszerűen rablás, és az ember ne hagyja kirabolni magát.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook