Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy hete kezdtem a fogyit (életmódváltást) van aki csatlakozna? fórum

Egy hete kezdtem a fogyit (életmódváltást) van aki csatlakozna? (beszélgetős fórum)


44. anitav
2012. jan. 31. 10:39
Mozgás terén nekem a torna nem nagyon jön be, nem tudom rávenni magam. Van egy szobabiciklim, azon szoktam tekerni, de amire igazán vágyom az egy elliptikus tréner. Régebben jártam edzőterembe és ott azt használtam, nagyon bejött, az egészt testet átmozgatja. Csak sajnos most nem fér bele a keretbe, úgyhogy egyelőre marad a bringa.
43. Gréti11 (válaszként erre: 40. - Kálbá)
2012. jan. 31. 10:37
tény hogy nem vagyunk egyformák, ebben igazad van :) ismerőseim között is hallom, hogy a mérleg "rabjai" lettek, és csak elkeseríti őket a nem teljesítés látványa. engem frusztrál, ha látom, hogy nem fogytam, ezért inkább 2hetente mérem magam
42. Gréti11 (válaszként erre: 39. - Anitav)
2012. jan. 31. 10:35
igen, nekem is ez a távoli tervem. mi is szeretnénk babát, ha befejeztem az egyetemet. addig szeretnék átállni az egészséges életmódra, és a gyermekeimet is e szellemben nevelni.
41. Gréti11 (válaszként erre: 34. - Gréti11)
2012. jan. 31. 10:34
ahogy gondolkodom, az az oda-vissza 40 perc séta van, hogy 3szor is megteszem :O :D
40. Kálbá (válaszként erre: 37. - Gréti11)
2012. jan. 31. 10:34
Nem biztos hogy a mérleget el kell tenni, mert van akit ez motivál (pl engem:) ) én naponta mérem magam és ha lemegy akár 10 deka is már jobb lesz a napom, ha meg annyival több akkor az jobban motivál, ha nég keményebben csináljam :) nem vagyunk egyformák :)
39. anitav (válaszként erre: 36. - Gréti11)
2012. jan. 31. 10:33
Igen, szeretnék rászokni az egészséges életmódra, ha összejön a baba, akkor őt is így nevelhessem.
38. anitav (válaszként erre: 34. - Gréti11)
2012. jan. 31. 10:30

Szia!


Köszi! Neked is sok sikert. Én 176 cm vagyok és 82kg-t mutatott reggel a mérleg. Nekem 70 a cél nyárig, de jó lenne lemenni alá. Majd meglátjuk, én mindent megteszek.

37. Gréti11 (válaszként erre: 32. - Molly38)
2012. jan. 31. 10:30
egy valamit kell eltenni, az a MÉRLEG! de ez Réka is mondja a tornái alatt :)
36. Gréti11 (válaszként erre: 33. - Anitav)
2012. jan. 31. 10:28

Igen, tulajdonképpen a felismerés a legrosszabb. Az első napok szörnyűek az életmódváltásnál, de szokható idővel, és egy idő után tudatosan fogod enni az egészségeset, és a jó része, hogy másokra is át tudod ragasztani a tudatosságodat :)


A súlykontroll könyvet én is beszerzem valahonnan, kíváncsi vagyok, mit ír.

35. anitav (válaszként erre: 32. - Molly38)
2012. jan. 31. 10:27

Szia!

Üdv közöttünk.

Nekem is nagyobb kihívás a mozgás, mint a kaja betartása, pedig a legnagyobb bajom, hogy imádok enni. Mi is babát tervezünk, remélem mindkettőnknek minél hamarabb sikerül a fogyás és a baba is!

Sok sikert, és kitartást kívánok!

2012. jan. 31. 10:25

sziasztok!

én karácsony másnapján kezdtem, kevesebbett ettem, szénhidrátot csökkentettem, 2 napotna Rékára tornázom, és eddig 6 kg-t fogytam. Hétfőtől mégjobban belehúzok, na nem drasztikusan... Kezdődik a következő félévem az egyetemen, és lesz aerobicom, igaz csak heti 1x, de motiválni fog, hogy akkor kedden és a következő napokon is tornázzam, fussak, mozogjak. Suli és albérlet között 20 perc az út, tehát az napi 40 perc séta, hétfőn aerobic, kedden és a következő napokon futok tortnázom. Reggelizni fogok rendszeresen, tízóraira gyümölcsöt, ebédre tudok magamnak főzni, lesz rá időm, uzsira gyümölcs megint, és vacsira torna/futás, utána max egy natúr joghurt.

Kerülöm a csokit, édességeket. max akkor eszem, ha egy zh-m jól sikerül :D 2 naponta egy pici csoki belefér :)

170 cm magasságomhoz most 72 kg vagyok, szeretnék minimum 65-ig lefogyni április elejéig. Nyárra pedig szeretném elérni a régen vágyott 58-60 kg-omat, amennyi fénykoromban voltam.


Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok! :) Menni fog :)

33. anitav
2012. jan. 31. 10:23

Igen, életmód váltásra van szükség. Tulajdonképpen, ha belegondolunk, tök logikus, csak szörnyű a felismerés. Nekem ez a program nyitotta fel a szemem, hogy eddig sokat, és rosszul ettem. Nemcsak abban segít, hogy mit egyek, hanem az adagokban is. Először mikor kimértem az adagokat, csak néztem, és kérdeztem a páromat, hogy ez most vicc? De aztán rájöttem, hogy ez a normális, amit én eddig csináltam az zabálás. Sajnos ez az igazság. És így már egyértelmű, ha visszatérnék a régi evési szokásaimhoz, minden kezdődne előröl.

Az első pár plusz kilót könnyű volt a cigizés abbahagyására fogni, de 17 az már rengeteg. Főleg 3 év alatt. Nem akarok nádszál lenni, sosem voltam. Csak a régi önmagam akarom. De nagyon!

2012. jan. 31. 10:18

Sziasztok!


Nekem is le kellene adnom legalább 10 kilót 3 hónap alatt.. Elvileg ez nem olyan lehetetlen, egy héten kellene egy kilótól megszabadulni, és akkor pont meg is lenne, és azt mondják egy héten egy kiló az egészséges..


Csak sajnos nem vagyok elég kitartó, ezért gondoltam hátha támogatjuk egymást és hátha így könnyebb lesz..


Én is Norbi szerű fogyira gondoltam, a lényeg, hogy sokszor enni keveset, este csak levest, ilyeneket.

Le is szokott menni egy hét alatt hétköznap olyan 2 kiló körül, csak sajnos hétvégén nem tudom tartani, így vissza is jön..

Sőt, most azt vettem észre, hogy több jött vissza hétvégén, mint amivel hétfőn indultam!

Így rájöttem, hogy vagy kitartó vagyok, vagy inkább ne is csináljam, mert hét közben átáll az anyagcserém, így a hétvégi "normális" étkezés mellett hízom..


Tornázni szeretnék én is, csak szigorúnak kell lenni magammal, mert sokszor nincs már erőm, mikor este munka után hazamegyek.. :-(

Ráadásul nehezíti a dolgot, hogy csak a talajgyakorlati részét tudom csinálni, mert a térdeim eléggé tropára vannak, most is az egyik már 2 hete be van vizesedve.. :-(

A hasizmot pedig csak óvatosan szeretném, mert babát is tervezünk, így a ciklus második felében már nem szívesen erőltetem meg nagyon a hasizmaimat így, hogy nem nagyon vagyok hozzászokva..

Tehát így elég bonyolult.. ha tanácsa van valakinek erre, és a kímélő, de mégis hatékony mozgásra, azt szívesen veszem..

Most Rubint Rékát csinálgatom, egyelőre a kart és a talajon végzett comb-feneket.. az ő DVD-iben pont az a jó, hogy külön részekre van bontva a gyakorlatok, így szét lehet választani őket..

31. anitav (válaszként erre: 28. - Kálbá)
2012. jan. 31. 10:18

Igen. Béres Alexandra: Súlykontroll Program (lila színű a könyv, alul egy sárga csík és bal oldalt Alexandra képe)

Nekem nagyon tetszik. Érdemes elolvasni. Pszichológus és számos szaki segítette az írásban. Sok segítséget ad, jó program.

30. vebera
2012. jan. 31. 10:16
SOK SIKERT KÍVÁNOK MINDENKINEK ÉS ÉRJÜK EL A CÉLUNKAT:)
29. vebera (válaszként erre: 22. - Tünde027)
2012. jan. 31. 10:15
Hát ez pontosan így van. vannak olyanok akik annyit ehetnek mégsem híznak, de mi sajnos olyanok vagyunk akikre hamar feljön a felesleg.:S
28. Kálbá (válaszként erre: 24. - Anitav)
2012. jan. 31. 10:14
és az is a könyv címe, hogy súlykontról?
27. anitav (válaszként erre: 23. - Pönek)
2012. jan. 31. 10:13

Szia!

Üdv itt közöttünk! Kitartás! Sok sikert kívánok a célod eléréséhez!

26. anitav (válaszként erre: 18. - Jaffa87)
2012. jan. 31. 10:11

Szia!

Üdv a csapatban!

2012. jan. 31. 10:11
Na látom kezd összeállni a csapat :D
24. anitav (válaszként erre: 4. - Kálbá)
2012. jan. 31. 10:10

A súlykontroll hasonlít egy kicsit a Norbishoz, de mégis más, és nekem amúgy is szimpi az Alexandra.

Szóval a program három részből áll. 1: Gyors fogyás, tisztítás. Ennek hossza attól függ, hogy mennyit szeretnél leadni. Nekem 1 hét, mivel több mint 15 kilót szeretnék fogyni. 2: A lassú, tartós fogyás, ez addig tart, amíg eléred a kívánt súlyt. 3: Súlymegtartás

Itt is föl vannak osztva a kaják, Ő a GI-t vette alapul. Az első szakaszban csak egyeset lehet enni. A másodikban 1/3-ad kettes, 2/3-ad egyes. A harmadik szakaszban háromnaponta lehet enni 3-as kategóriájút.

Ez így nagyon bonyolultnak tűnik, de a könyv, nagyon jól, logikusan van felépítve, mindent leír, hogy mi, miért, mennyit, hogyan ...

Nekem nagyon tetszik, tartható és eddig hatásos. Persze ez is lemondásokkal jár, mint mindegyik, de hát a szépségért meg kell szenvedni :)

23. pönek
2012. jan. 31. 10:08
sziasztok, 1 hete kezdtem és nagyon elszánt vagyok én is, és a 20 minusz nekem is dukál
2012. jan. 31. 10:06
Az a helyzet, hogy mindannyian tudjuk, hogy nem egyszerűen fogyóznunk kell, hanem életmódot váltani. Asszem én is ezért buktam bele eddig mindig, mert "utánna" visszatértem a korábbi életmódhoz.
21. Jaffa87 (válaszként erre: 19. - Kálbá)
2012. jan. 31. 10:04
Én is így jártam, nem azonnal, de visszajött az biztos. :(
20. vebera (válaszként erre: 15. - Beke26)
2012. jan. 31. 10:00
Igen 1,2,3 kódokat alkalmazta. Délelőtt mindig ette azt amit megkívánt. Igazán nem is nagyon mozgott hozzá. 5 hónapjába telt ezt leadni. nem egy gyors folyamat, de észre se vette nagyon, hogy fogyizik.
19. Kálbá (válaszként erre: 15. - Beke26)
2012. jan. 31. 09:59
Nekem a sógornőm így fogyott le, de amint abbahagyta a kódokat, azonnal visszahízta :(
2012. jan. 31. 09:58
Sziasztok Lányok! Jöhetek én is?
17. vebera (válaszként erre: 13. - Tünde027)
2012. jan. 31. 09:58
Én is sokszor már elkezdtem, de igazából sosem sikerült sok.
16. vebera (válaszként erre: 12. - Anitav)
2012. jan. 31. 09:57
Kösziii:)
15. Beke26 (válaszként erre: 7. - Vebera)
2012. jan. 31. 09:57
Szia, megkérdezhetem, hogy jól értettem, anyud leadott x kilót, de úgy, hogy 1,2,3-as kódokat evett? szóval nem csak 1-est?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook