Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy év alatt kétszer szülni! "sorstársak" ide! fórum

Egy év alatt kétszer szülni! "sorstársak" ide! (beszélgetős fórum)


27. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - Bd37ba754f)
2010. ápr. 11. 18:16
Hunor!! Gyönyörű név!!
26. bd37ba754f (válaszként erre: 25. - 127f14054c)
2009. szept. 4. 13:50
még lehet kettő is:D
2009. szept. 4. 11:43

Sziasztok...


Bekukkantottam a forumban...nem tartozom ide hiszen 1 kisbabam van de jo volt olvasni benneteket:-)

2009. szept. 4. 07:27
ma megyünk a két törpével Erdélyben izgalmas lesz 13 óra ut este indlunk hááááát én már nagyon várom:)
2009. szept. 3. 12:59
én is szoptattam vagyis fejtem a tejet és úgy jött Hunor:D
22. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - Bd37ba754f)
2009. szept. 3. 12:43

Egyik gyerekem sem volt tervezve.

Nem vagyok az a tervezgetős típus!:DD

Az első lányom olyan embertől lett ,akire sok sok évvel azelőtt azt mondták az orvosok ,hogy nemzőképtelen.Amire bizonyítékot is adott a jó pár éves házassága ,védekezés és gyerek nélkül.

Így nem is láttam értelmét ,sem a gyógyszernek ,sem más egyéb védekezési módnak.

Kb egy éven belül teherbe estem tőle:))

A második gyermekem ,Samu,ő a tabletták mellett fogant.Beki a kislányom pedig úgy ,hogy még azt sem tudtam ,hogy menstruálok,hogy regenerálódtam,hogy védekeznem kellene,és még szoptattam a Samut.

Szóval így történt:)))

2009. szept. 3. 12:21
most épp mindkettő alszik ritka pillanatok egyike de azért sikerült mert kint játszottunk mindkettővel és elfáradtak kb van fél órám amíg a kicsi felkel mert akkor már nagyon éhes lesz adig ebédet készítek a takarítást reggel 7 kor már megcsináltam:D mivel 6 kor ébrednek ez beléjük rögzült már a pocakomban mert apa akkor megy dolgozni:D
2009. szept. 3. 12:19
mesi én nem bántam meg egyiket sem ha ujrakezdeném is igy döntenék néha tényleg kutyanehéz,de mikor egy nehéz nap után a szemedbe néz az a négy tündéri szempár......elolvadok és megszünik az ami épp nehéz volt a napban egyébként minden attól függ menyire tudod beosztani hogy mindkét gyerek le legyen foglalva egyszerre pl ha kimegyünk az udvarra a kicsit berakom a hintába kipárnázom hogy ne essen ki a naggyal meg játszom és közben meglököm a kicsit ha lasul a hinta vagy mivel két külön időszakban alszanak amelyik fent van azt lefoglalom és játszom vele ha a nagy van ébren amíg nyugodtan játszik addig elvégzem a házimunkát vagy együtt takarítunk( ő kiszedi a virágföldet míg én porszívózok vagy mesét néz míg én a konyhába főzök:))
19. msi22
2009. szept. 3. 12:09

Sziasztok! Nagyon jó hogy indul ez a fórum. Nekünk még csak egy pici fiunk van és a kistesón gondolkozunk, Baló most 1 éves. Szeretnénk még egy babát legalább, csak nagyon félek hogy nem fogok bírni a kettővel. De hozzátok képest az a két év különbség nagyon nagynak tűnik:))) minden elismerésem a tiétek, remélem nem gond ha olvasgatlak benneteket, kis bátorításként. Sajnos a nagyszülők vidéken élnek, nincs fent segítségünk Pesten. Ezért habozunk.Remélem megosztjátok mindenkivel a tapasztalatotokat.


Mesi

2009. szept. 3. 12:03
Kék irisz nálunk is van ilyen és amikor a gergő odaül a hunorhoz simogatja a fejét hogy baba mikor meg elfordulok jó nagyot rásóz a kicsire:D de a kicsit sem kell félteni ha cumiból iszik a nagy akkor rendszerint rámászik a kicsi és kitépi a szájából az üveget:D
17. bd37ba754f (válaszként erre: 2. - 40163fd81d)
2009. szept. 3. 12:00
nem semmi:) tervezve volt vagy becsuszott mint nálunk?:D mi 2,5 évig próbálkoztunk babával ekkor terhes lettem de 6 hétre elment a baba fél év mulva megint terhes lettem ő Gergő vele súlyosan kiszáradtam annyit hánytam végig a 9 hónapig több hetet voltunk korházba lemondtam a cigiről odafigyeltem az étkezésre életmódot váltottam,mikor megszületett a 7 héten becsuszott a kétszeri védekezés nélküliségben Hunor a 6-ik héten vérezni kezdtem este aztán éjszaka erősödött a vérzés mozdulni sem mertem reggelig viszont arra gondoltam hogy már hiába ugrálok tele voltam kétségekkel mert először gondolkodtam rajta hogy bírni fogom-e és hogy korai és azon az éjszakán tudtam hogy mindez azért van mert kételkedek hogy megtartsuk vagy sem és sirva imádkoztam hogy maradjon meg mert nem bírnám ki ha elveszíteném mivel a 6 hetes vetélésen kívül volt még egy akit 4 hónaposan veszítettem el(egy kislány) másnap bementünk az sztk-s orvosomhoz akiről csak jót tudok mondani ő gyógyszert írt fel és ágybafekvést 3 hétig csak feküdtem szoptatni keltem fel csak meg enni és wc-zni nagyon nehéz volt mert a nagyfiamnak szüksége volt rám de megmaradt a másik szemem fénye is.Gyönyörü babák két kis földreszált angyal....szinte mindig:D
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Bd37ba754f)
2009. szept. 3. 11:54
Nekem a bátyám a szememet szerette volna megkaparintani.:) Ezért sosem lehettünk kettesbe sokáig. Ha csönd volt, akkor sűrgős ellenőrzést kellett végeznie anyukámnak, hogy meg van e mindenem még:)
2009. szept. 3. 11:48

ennyire hasonlítanak a kis korkülömbségüek?

Hát igazán tanácsot nem várok az mondjuk nehéz hogy míg a kicsit szoptatom a nagy teljesen be van dilizve bujik hozzám,próbálja magára vonni a figyelmet ha meg nem éri el a célját bíztos kitalál valamit ami hirtelen ugrásra késztet pl leborít,eltör valamit vagy hozza a buborékfújót adja a kezembe szóval ijenkor vicces a helyzet vagy a kicsi veri ki a hisztit ha etetni lássa a nagyobat ijenkor egyszerre kell adjak mind a kettőnek:D

Riki0331 hát nem semmi a születésetek dátuma:) jó bíztos anyukád most már nem látja ojannak a hejzetet mint amikor mind ott voltatok kicsinek én is csak arra fogok emlékezni hogy milyen csodálatos a két kicsi így ilyen pindurkán:) Még szertnék babát na de nem most:D majd 5-10 év mulva ha tehetném nagy családom lenne...mi is öten vagyunk testvérek születések:79 nővérem,81 bátyám,83 én,86 öcsém,88 öcsém és imádjuk egymást:D

A két tündérem közt egyenlőre hatalmas a külömbség pl Gergely kékeszöld szemü nyurga izom gyerek ő tápszeres volt sajnos mert nem akart szopizni.Hunor barna szemü kis husgombóc csak anyatej és melette amit ép a bátyja eszik azt ő is kiköveteli Gergely anyás és nagyapás,Hunor apás Szeretném ha hasonlítanának egymásra persze de most még nagyon is két külön egyéniség.Pl ha a nagy alszik a kicsi ébren és fordítva:D

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2009. szept. 3. 11:14
Ez tényleg igaz!:) Mi is egy csoportba kezdtünk a tesómmal, de sajnos ő 1 évvel korábban ment suliba, ez nagyon rosszul esett mindkettőnknek, de 5-ben megvárt:) Aztán ismét egy osztályba jártunk és nem volt gond vele sem:) A mai napig olyanok vagyunk mintha ikrek lennénk. A szüli napunkat is együüt szoktuk tartani, mert a tesóm 25-i, én 30-i vagyok. A gyerekeink már tinik voltak, amikor megértették, hogy nem vagyunk ikrek, mert van köztünk 1 év:)
2009. szept. 3. 09:34

Szia!

Mi a tesóimmal így születtünk:

1979.03.31.

1980.06.07.

1981.10.01.

anyu sosem panaszkodott.. sőt! azt mondta, hogy újra így csinálná, és nekem is azt ajánlotta, ha több gyereket szeretnék így tegyek.

Kitartás, azért bizti nem lehet könnyű..

12. 40163fd81d (válaszként erre: 11. - Csodapók)
2009. szept. 3. 09:05
Nekem is van egy náluk 8 évvel idősebb lányom is:))
11. csodapók (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2009. szept. 3. 08:41
A mai napig figyelnek egymásra, bár veszekedni is Ők tudnak a legjobban! Az oviban anno külön csoportba jártak, de az egyik óvónéni betegsége miatt többször összevont csoportok voltak, ilyenkor egymás mellett aludtak, játszottak. :) Nekem több csemetém van, az Ő kapcsolatuk nagyon különleges!
10. ájrin (válaszként erre: 7. - Borcsika)
2009. szept. 3. 08:35
köszi:)
9. 40163fd81d (válaszként erre: 8. - Csodapók)
2009. szept. 3. 08:31

Igen,én is ezt éreztem:))

Nem is tudtam elvinni oviba a Samut,meg kellett várnom azt ,hogy a Beki is 3 éves legyen és együtt mentek,egy csoportba.

Aztán volt egy hülye ötletem,hogy az új oviba ,már külön menjenek,szenvedés volt ,úgyhogy végig együtt jártak.

Ha az egyik beteg volt ,a másik sem ment oviba:))

Aztán amikor a Samu már iskolába járt,és a Beki oviban maradt,akkor kezdődött a természetes elválasztódás egymástól:))

2009. szept. 3. 08:27
Nem pont egy év, hat héttel több, de Péter 1998.09.23, Zita 1999.11.11. Olyanok, mintha ikrek lennének!
2009. szept. 3. 08:25
Köszönjük, ájrin! Te is biztosan csodálatos anya leszel! Hajráááá! ;-)
2009. szept. 3. 08:20

De jó ezeket olvasni:)

Gratulálok nektek lányok! Csodálatos anyák vagytok:)

2009. szept. 3. 08:10

2005. január 18-án született TÓBIÁS.

2006. január 11-én született REBEKA.

Nem volt könnyű, de némi nagyszülői segítséggel boldogultam valahogy. Mára szépen összenőttek, olyan jól játszanak együtt, amíg pl. szoptatom a kis öccsüket, BARNABÁST (2009. február 15.). :-)

2009. szept. 3. 08:06

Én és a tesóm között is éppen csak meg van az 1 év:)

Sosem panaszkodott anyukám:)


Esetleg segítséget vársz? Tanácsot?

2009. szept. 3. 08:03

Szia:)

1977.07.07.született a kislányom Márta

1978.06.13. megszületett a kisfam Cirill.

Felnőttek együtt!Pelenkát mostam.Kicsit húzós volt.

Majd 5 évre rá a harmadik András.

Felnőttek.

Egészségesek szépek!Nagyon büszke vagyok rájuk!

2. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Bd37ba754f)
2009. szept. 3. 07:55

Szia:))

Én 2000 szeptember elsején szültem Sámuelt,és 2001 július 27 Rebekát.

...mit is mondhatnék,túl éltem,de piszkosul nehéz volt.:))))

2009. szept. 3. 07:44

Sziasztok 2008.március 23-án szültem Gergelyt 3400 grammal

2009 március 10-én szültem Hunort 4300 grammal

akad még valaki aki ezt így bevállalta és hogy bírkózik meg a feladattal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook